Do kobiet po rozwodzie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

 

#1 2012-10-02 11:09:22

princesska
Niewinne początki
Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 2

Do kobiet po rozwodzie

Prosze napiszcie mi pare rzeczy w temaccie. A mianowicie, czy od razu jak sie wyprowadze od meza mozna zlozyc pozew o rozwod? Jakie znaczenie maja warunki mieszkalne i stan finansowy gdy chodzi o przyznanie opieki nad dzieckiem? Czy jezeli maz ma lepsze warunki mieszkalne to moge sie juz pozegnac z dzieckiem? Czy jezeli nie mam stalej pracy to tez jestem na przegranej pozycji?

Offline

 

#2 2012-10-02 12:41:03

Lydia
Netbabeczka
Zarejestrowany: 2012-09-03
Posty: 430

Re: Do kobiet po rozwodzie

A czemu najpierw ni wystąpisz o rozwód, przed przeprowadzką? Ile macie dzieci? Czy Twój mąż dużo zarabia? Czy masz podstawy do wystąpienia o rozwód z orzeczeniem o jego winie? Co jest przyczyną rozwodu? To wszystko może mieć wpływ na Twoją sytuację. Każda sprawa rozwodowa jest inna i owszem - pewne rzeczy są stałe, ale sądy indywidualnie często podchodzą do takich spraw.

Offline

 

#3 2012-10-02 15:38:44

Anhedonia
100% Netkobieta
Wiek: Over (?) 50
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 5881

Re: Do kobiet po rozwodzie

Lydia napisał:

Każda sprawa rozwodowa jest inna i owszem - pewne rzeczy są stałe, ale sądy indywidualnie często podchodzą do takich spraw.

Będę się upierała, że ZAWSZE indywidualnie. Owszem pytania są TE same - bo to te przesłanki do udowodnienia. Jednak odpowiedzi są różne, gdyż KAŻDORAZOWO dotyczą innych osób i innych sytuacji.
Np. jeżeli wyprowadzasz się do innego faceta i nie masz środków do życia to sytuacja twoja jest nie do pozazdroszczenia w kwestii opieki nad dzieckiem. W sytuacji odwrotnej nic nie jest przesądzone. Za mało danych, żeby powiedzieć coś konkretnie. Ale zawsze decydując się na rozwód trzeba zadać sobie szereg pytań - w tym: gdzie będziemy z dziećmi mieszkać i z czego się utrzymywać.
Tyle ogólnie


„Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego.” – F.C. Oetinger

Offline

 

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Mapa strony - Archiwum | Kontakt
© www.netkobiety.pl 2007-2013