Spędzanie wolnego czasu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-10-02 10:23:25

Booom
Niewinne początki

Spędzanie wolnego czasu

Hej.
Mam zgoła inne i dziwne pytania.
Mianowicie chodzi o spędzanie z drugą osobą wolnego czasu. Mam z tym problem, jestem z dziewczyną 2 miesiące i jedyne miejsce w którym się spotykamy to dom. Owszem, gdy było ciepło gdzieś sobie chodziliśmy lub jeździliśmy, teraz jest zimno i jakoś mija ochota ale chyba nie to jest głównym problemem.
Myślę że problem tkwi w tym iż nie potrafię wyjść z inicjatywą i zaproponować miłego spędzenia czasu. Przerabialiśmy już kina, restauracje, spontaniczne wypady, spacery itp. Co mogę więcej zaproponować aby dziewczyna się ze mną nie nudziła ? Mieszkam w małej miejscowości z zerowymi perspektywami. Spotykamy się praktycznie codziennie (pracujemy i studiujemy w dogodnych godzinach).
To było pierwsze pytanie, drugie w zasadzie wymaga krótkiej odpowiedzi. Kiedy dziewczyna mnie prosi o zostanie na noc (może nie w dosadny sposób ale tak to odbieram) to odmawiam. Dlaczego ? Ponieważ nie mieszka sama tylko z rodzicami i jakoś głupio mi zostać na noc bez ich zgody. Z jednej strony rodzice w których oczach mógłbym wypaść na "nachalnego" a z drugiej dziewczyna która prosi o zostanie. Nie wiem też czy nie za wcześnie na takie akcje.
Z góry dzięki za sugestie.

#2 2012-10-02 10:33:44

yoghurt007
net-facet

Re: Spędzanie wolnego czasu

Booom najpierw powiedz ile masz lat. Piszesz o pracy/studiach więc wynikałoby, że w okolicy 20, ale sposób wypowiedzi i pytania (zwłaszcza to drugie) sugeruje, że masz w okolicy lat 15. Tym bardziej, że średnio chce mi się wierzyć, że pracujecie i studiujecie, a mimo tego widujecie się prawie codziennie.

Jeśli faktycznie masz mniej lat, to nie masz się czego wstydzić, ani czego bać - nikt tu cie nie wyśmieje, ani nie potraktuje protekcjonalnie.

Ostatnio edytowany przez yoghurt007 (2012-10-02 10:35:19)

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#3 2012-10-02 11:04:20

irmae07
O krok od uzależnienia

A ja jestem takieg zdania, ze nawet jesli masz te 20 lat to po tak krotkiej znajomosci nie powinienes zostac u niej na noc, poniewaz jest to za szybko i w zlym swietle stawiasz sie w oczach jej rodzicow. smile

...bo w życiu chodzi o to by być troszeczkę niemożliwym.

#4 2012-10-02 11:06:28

yoghurt007
net-facet

irmae07 nie znasz ani jej, ani jej rodziców, więc nie przesadzaj z tym stawianiem w złym świetle.

#5 2012-10-02 11:06:50

Agatka
100% Netkobieta

Możecie na przykład grac w jakieś gry, oglądać filmy czy seriale (ja i mąż uwielbiamy różne seriale i czesto oglądamy). Moi znajomi są maniakami gier planszowych i potrafią grać gopdzinami. Może tez spróbujecie. Albo zaproponujcie rodzicom dziewczyny wspólną gr w karty czy w jakieś inne gry. Pozwoli Wam to się lepiej poznać i miło spędzicie czas. Mimo, iż jest chłodniej to można iść na spacer. Poza tym kino, wspólne oglądanie zdjęć czy słuchanie muzyki, spotykanie się ze znajomymi itp. Pomysłów jest dużo. A jeśli chodzi o tę drugą sprawę to moim zdaniem powinieneś z dziewczyną pogadać i powiedzieć jej, że czujesz się niezręcznie i lepiej, żeby pogadała z rodzicami i zapytała ich o zgodę. Jak nie będą mieli nic przeciwko to możesz spokojnie zostać na noc.

#6 2012-10-02 11:20:25

yoghurt007
net-facet

Są jeszcze puzzle jak ktoś lubi. Kilka godzin (a może nawet i kilka dni) z głowy.

#7 2012-10-02 11:32:28

Booom
Niewinne początki

Moje pytania nie wymagają podania przeze mnie wieku, tak jak pisałem studiuję i pracuję (można z tego wywnioskować wiek). Po za tym ilość lat nie ma znaczenia, nie chcę aby ktoś się tym kierował i odpowiadał na pytania szablonowo.
Jeśli chodzi o oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie to odpada wszystko, mnie to po prostu nudzi gdyż jestem maniakiem tego wszystkiego. Dziewczyna to widzi a chodzi o wspólną zabawę.
Co do zostawania na noc, to nie wiem jak większość to rozumie ale nie jest to związane z sexem - przynajmniej w moim wypadku, chodzi po prostu o noc.

#8 2012-10-02 11:37:51

irmae07
O krok od uzależnienia

yoghurt007 napisał:

irmae07 nie znasz ani jej, ani jej rodziców, więc nie przesadzaj z tym stawianiem w złym świetle.

Nie uwazam bym przesadzala, po prostu sa jakies granice i jakby sama mieszkala to niech sobie zaprasza go na noc ale jesli w domu sa jej rodzice a znaja sie krotko to dlaczego mialby zostac i to jeszcze bez wiedzy rodzicow tej dziewczyny? Tylko po to by rano sytuacja byla krepujaca dla wszystkich?

#9 2012-10-02 12:06:28

yoghurt007
net-facet

Gdyby to był faktycznie problem, to nie zapraszałaby go na noc kiedy rodzice są w domu. Skoro go zaprasza, to albo po wcześniejszych konsultacjach z rodzicami, albo z doświadczenia wie, że rodzice nie będą mieli nic przeciwko.

#10 2012-10-02 12:13:07

irmae07
O krok od uzależnienia

Booom napisał:

Kiedy dziewczyna mnie prosi o zostanie na noc (może nie w dosadny sposób ale tak to odbieram) to odmawiam. Dlaczego ? Ponieważ nie mieszka sama tylko z rodzicami i jakoś głupio mi zostać na noc bez ich zgody. Z jednej strony rodzice w których oczach mógłbym wypaść na "nachalnego" a z drugiej dziewczyna która prosi o zostanie. Nie wiem też czy nie za wcześnie na takie akcje.

W poscie autora nie ma mowy o tym, ze rodzice nie maja nic przeciwko. a skoro jej sie tak wydaje to nie powinno byc problemu z uprzedzeniem ich o tym i poinformowaniem swojego chlopaka , ze jej rodzice nie maja nic przeciwko a to rozwialo by jego watpliwosci bo poki co to mu sie "wydaje"

#11 2012-10-02 12:28:02

Lydia
Netbabeczka

Boom - spływ kajakowy, wycieczka w góry, a niedługo narty. Najlepszy sposób na aktywne spędzanie czasu. Uwierz mi - jak byłam młoda, to uwielbiałam.

#12 2012-10-02 12:50:18

irmae07
O krok od uzależnienia

Lydia napisał:

Boom - spływ kajakowy, wycieczka w góry, a niedługo narty. Najlepszy sposób na aktywne spędzanie czasu. Uwierz mi - jak byłam młoda, to uwielbiałam.

Y no wycieczka w gory to nie jest tak jak "tato daj na loda" takie wypady kosztuja nie sadzisz? Tym bardziej, ze jesli zabierze swoja dziewczyne w gry to nie na kilka godzin tylko minimum na dobe w hotelu, ktory tez kosztuje.

#13 2012-10-02 13:00:06

Anik38
Redaktor Działu Miłość

Booom napisał:

Co do zostawania na noc, to nie wiem jak większość to rozumie ale nie jest to związane z sexem - przynajmniej w moim wypadku, chodzi po prostu o noc.

Jeżeli nie chodzi o sex to po co masz zostawać na noc jeżeli mieszkacie blisko?

#14 2012-10-02 13:07:22

irmae07
O krok od uzależnienia

Anik38 napisał:

Booom napisał:

Jeżeli nie chodzi o sex to po co masz zostawać na noc jeżeli mieszkacie blisko?

No nie przesadzaj... jezeli nie chodzi o sex to moze chodzic o to zeby po prostu zasnac przy kims kogo sie kocha i obudzic sie przy tej osobie. Zeby sie bzyknac to co tylko noc wchodzi w gre bo tylko w nocy sie to robi? Jezeli beda chcieli to zrobia to o 13 w poludnie i to nie bedzie noc a mimo to na noc nie mogl by zostac bo po co skoro seksu nie bedzie? Porabana teoria

#15 2012-10-02 13:07:45

enya
Przyjaciółka Forum

Anika38 żeby w nocy poprzytulać się do lubego, by czuć wzajemną bliskość, aby było obojgu przyjemnie smile

#16 2012-10-02 13:31:43

mariachodows50
Niewinne początki

A macie jakieś wspólne pasje jakieś hobby np.taniec, to zapiszcie się do szkoły tańca?
A do zostanie na noc u niej to jeszcze nie teraz, tym bardziej,że mieszkacie w tej samej miejscowości.

Polecam mój serwis - dobry [url=http://lingua-projekt.pl/]tłumacz niemiecki[/url]

#17 2012-10-02 14:40:03

Bubuś
Przyjaciółka Forum

Sposoby na tanie spędzanie czasu:
* wspomniane wyżej gry planszowe (polecam scrabble)
* ścianka wspinaczkowa (o ile jest w okolicy)
* lodowisko (j.w.) smile

#18 2012-10-02 17:23:23

asienka88
Netbabeczka

Ja polecam:

Wspólne gotowanie a później wspólne konsumowanie:)
Jazdę na rowerze, biegi
Grę w tenisa, sguosha,
Rolki, wrotki
Naukę obcego języka
Oglądanie filmów, seriali itp.

A co do zostawania na noc to jeszcze trochę mało się znacie:) i tak jak napisałeś jej rodzice mogą na to dziwnie patrzeć (chyba, że ma na maxa wyluzowanych rodziców i patrzą na to z obojętną miną)

Każdy płacz i każdy śmiech ma jakiś sens...

Michał 07.08.2014r  Nasz Cud :*

Stopka forum