Czy ludzie się zmieniaja? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-09-26 15:35:31

slepo zakochana
Słodka Czarodziejka

Czy ludzie się zmieniaja?

Tak pytam z ciekawości. Ale to juz wiecie ze moj byly zostawil mnie dla innej kobiety, i dowiedzialam zie o tym po rozstaniu. Nie od niego od ludzie. Bardzo miłe. Myślicie że ludzie którzy odeszli do innych osób zmieniają się? że poznaja nową super osobe i jej nie zrobią krzywdy?
Mi wydaje się ze naprawde musieliby sie zakochać.
Nie życze nikomu zlego, ale jednego zycze eksowi zeby kiedyś poczuł sie tak jak ja sie czułam w dniu zerwania i w dzień kiedy dowiedziałam sie ze ma inna..
Nigdy nie wiadomo być moze tchorze sie zmieniają. Moj chyba się zmienił nie chodzi po barach nie wiadac go nie słychac jeździ codziennie do niej... a do mnie nie było czasu juz pod koniec.

Ale wracając do pytania, czy wydaje się wam że charakter itd może ulec zmianie?

#2 2012-09-26 17:28:21

zagubiony12345
Net-facet

Re: Czy ludzie się zmieniaja?

Wiesz co?To zalezy od czlowieka i okolicznosci.Jedni potrafia sie zmienic a inni tylko udaja przemiane.
Ja odkad zostalem zdradzony to bardzo sie zmienilem.Moje myslenie na temat zycia,rodziny itp bardzo sie zmienily.

Zanim coś zrobisz Zanim kogoś odrzucisz, zranisz Przystań na chwilę Przerwij bieg i zastanów się nad tym czy warto Szalej, baw się - to przywilej młodości Ale nie kosztem innych Czyste uczucia są zbyt cenne, żeby je odrzucać
Myśl dziesięć razy Myśl, zanim zabrniesz za daleko Zanim dojdziesz tam skąd trudno się cofnąć
Zawsze zostawiaj za sobą otwarte drzwi...

#3 2012-09-26 17:38:51

MsC
Słodka Czarodziejka

slepo zakochana napisał:

Ja uwazam, ze zdradzajacy to slabi, niedojrzali lub rozchwiani emocjonalnie ludzie, a tacy rzadko sie zmieniaja..

Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już k-wa przesadziłam..

#4 2012-09-26 17:51:56

slepo zakochana
Słodka Czarodziejka

msc; a czemu sadzisz ze to slabe osoby ? te ktore zdradzaja?

#5 2012-09-26 18:02:08

cytryna
Dobry Duszek Forum

Ja osobiscie uwazam ze ludzie zmieniaja sie pod wplywem doswiadczen, poznawania nowych ludzi i czasu. JA tez sie zmienilam w przeciagu kilku lat, wiec inni tez...

#6 2012-09-26 18:03:41

CapitanWaffles
Net-Facet

Ciężkie pytanie. W skład psychiki ludzi wchodzi tak wiele elementów, że głowa mała.

Powiedziałbym bardziej, że ludzie zmieniają to jak spostrzegają rzeczywistość (oczywiście tak jak im jest na rękę). Np. jeżeli ktoś wchodzi w związek z przekonaniem że zdrada jest fe, i nagle wpadnie mu ktoś inny w oko, to co w tedy? Ludzie są z natury skłonni trzymać się swoich poglądów i raczej tak nagle myk poglądów nie zmienią (przecież trzeba być konsekwentnym w swoich przekonaniach). Więc co robią? Usprawiedliwiają swoje postępki. Czyli nie ma "ja o wielce zły zdradziłem swoją partnerkę", tylko "ja wielka ofiara byłem zmuszony przez (np.) egoizm swojego partnera/ki zrobić tak desperacji czyn i poszukać zrozumienia u kogoś innego". Oczywiście powody dla którego się zdradzi się znajdą... wystarczy byle gó**o wyolbrzymić, bądź samemu coś sprowokować.

Więc w tym konkretnym przypadku partner jako tako się nie zmienił... po prostu spojrzał na problem z takiego konta z jakiego mu jest na rękę. Typowa ludzka natura.

"Mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety, a kobieta nigdy nie zrozumie mężczyzny i to jest właśnie ta rzecz, której kobiety i mężczyźni nigdy nie zrozumieją" Allan Pease

#7 2012-09-26 18:23:29

Artemida
Przyjaciółka Forum

Jeśli zdradza, to nie kochał. Traktował kobietę jak pogotowie seksualne i udawał związek. Pojawiła się atrakcyjniejsza, więc pobiegł za nią. Oczywiście, że dla niej ma czas - zdobywa ją. Jeśli ona będzie umiała coś z niego wykrzesać, życz jej jak najlepiej. I jemu też. Sekret w tym, że spełnia się nam to, czego życzymy sobie... I innym.

Widzisz, że zmienił swoje zachowanie - dla niej. A czy zmiana jest prawdziwa, głęboka, nie wiemy.

Ostatnio edytowany przez Artemida (2012-09-26 18:24:40)

"Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy" - Oscar Wilde
"Wszystko jest trudne, nim stanie się proste" - Margaret Fuller

#8 2012-09-26 18:34:07

cachmir
Przyjaciółka Forum

slepo zakochana napisał:

Tak pytam z ciekawości. Ale to juz wiecie ze moj byly zostawil mnie dla innej kobiety, i dowiedzialam zie o tym po rozstaniu. Nie od niego od ludzie. Bardzo miłe. Myślicie że ludzie którzy odeszli do innych osób zmieniają się? że poznaja nową super osobe i jej nie zrobią krzywdy?
Mi wydaje się ze naprawde musieliby sie zakochać.
Nie życze nikomu zlego, ale jednego zycze eksowi zeby kiedyś poczuł sie tak jak ja sie czułam w dniu zerwania i w dzień kiedy dowiedziałam sie ze ma inna..
Nigdy nie wiadomo być moze tchorze sie zmieniają. Moj chyba się zmienił nie chodzi po barach nie wiadac go nie słychac jeździ codziennie do niej... a do mnie nie było czasu juz pod koniec.

Ludzie ewoluują zawsze,czyli zawsze ich części charakteru się zmieniają, jednak główna osobowość zostaje niezmienna.
Nie zastanawiaj się jednak co robi Twój ex, to i tak tylko pogorszy Twój humor
Dzisiaj jest pewnie słodki i czarujący,ale przecież do Ciebie kiedyś też taki był.
Nie życz jemu źle,proś siły wyższe aby Ciebie spotkały radosne dni a to uwierz mi najlepsza podpora na życie.
Nie na facetach świat się kończy, bez nich też życie wygląda ciekawie.
Możesz zastosować dodatek do tortu, tak abys sama spiła to co najlepsze.
Jak to zrobić.
Zostawię Tobie do przemyślenia

.
.
.
zawsze myśli są szybsze niż oczy i fałszują ich prawdziwy obraz

#9 2012-09-26 20:09:36

ania78
O krok od uzależnienia

Cachmir. Podobają mi się twoje odpowiedzi. Są trafne i logiczne . A co do tematu ,to wydaję mi się że ludzie się zmieniają . Ja, pod koniec małżeństwa nie poznawałam własnego męża co gada i w jakich ilościach pije alkohol.....kiedyś a teraz aż dziwne

#10 2012-09-27 14:03:04

slepo zakochana
Słodka Czarodziejka

cachmir ; Nie zycze nikomu zle,  raczej taka nie jestem, ale jest bardzo mi smutno. Czuje sie strasznie. Nie no wiadomo moze troche sie zmieniaja, byc moze poprostu to nie ja bylam ta jedyna.

Możesz zastosować dodatek do tortu, tak abys sama spiła to co najlepsze.
Jak to zrobić.
Zostawię Tobie do przemyślenia - o co chodziło w tym zdaniu?

capitan ; dobrze to napisales. no powiem wam ze i tak poszlo  na mnie, ze zdradzil mnie bo go od dawna ''wkurzalam'' powod sie znalazl. szkoda ze o zdradzie dowiedzialam sie od znajomych nie od niego . Wszyscy wiedzieli ale nie ja...

#11 2013-06-07 21:09:53

krzyżowiec1234
Zbanowany

Witajcie mam na imię Łukasz  jestem przyjacielem osoby która się zmieniła  w tak krótkim czasie opowiem wam jak to się zaczęło mam obecnie 17 lat.

Jestem rocznik 1996 i mój przyjaciel krzysztof także na początku podstawówki aż do połowy 6 nie mieliśmy takiego kontaktu ze sobą ale nasz zbliżyła gra gothic może ktoś w nią grał ale do rzeczy kiedy w szóstej klasie omawialiśmy grę jak się przechodzi i typ
weszły czasy gimnazjalne i jak to młodzi obgadywaliśmy ludzi że ten jest magiem ten jest nekromantą rozumiecie. Stworzyliśmy własny świat bohaterów tak to można ująć  i w mieliśmy w planach zrobić edytor  do tej gry wszystko fajnie było itp jak gadaliśmy z kimś to zawsze jeden z nas szturchał w plecy " pacz co on to mam i się śmialiśmy z tego a inni tego ogarnąć nie mogli "
ale wszystko co dobre kiedyś się kończy sad sad  przez 3 lata była zwała ja po gimnazjum poszyłem do szkoły z internatem a on do technikum o Oczywiście spotkaliśmy się co weekend ale pamiętam osatni dzień jak był normalny 11 maja 2013 w tedy robiliśmy zwały heheh. Ale po tygodniu kiedy wróciłem z szkoły zmienił się sad sad pieprzył mi na facebook że się zmienił że już nie gra na kompoteże że zaczął żyć i ma nowe życie i chodzić po wsi na początku w to nie wierzyłem i myślałem że mu to minie ale kiedy mnie odwiedził  18 maja widziałem całkiem innego człowiek. hmm potem chciałem widzieć w czym tkwi sekret więc udałem się do drugiego przyjaciela zapytać się o co chodzi
co krzyśowi odbiło. A on mi powiedział że zaczął chodzić na siłownie i typ. Za dziwiło mnie to że się aż tak z mienił i że go mój drugi przyjaciel go zmienił. Jakie tego skutki były koniec z światem Fantazy dla niego bo u mnie dalej siedzi i zmniejszenie przyjaźni.

Te zmiany bardzo mnie dotknęło pamiętam jak tylko on się że mną przyjaźnił była gra i przyjaźń i świat Fantazy ehh dobre czasy.
Myślę że go technikum zmieniło chciałbym powrotem starego krzysztofa ale jak jeśli wiecie jak napiszcie tęsknie za starymi czasami. sad

#12 2013-06-07 23:31:36

Poprostu Daniel
Net-Facet

Ja pierdziele.. big_smile

Świadomy swoich zalet nieświadomie zapominam o swoich wadach smile

#13 2013-06-07 23:38:38

bags
Net-facet

Poprostu Daniel napisał:

Ja pierdziele.. big_smile

ma chłop wenę z poetyckim zacięciem "w sieci" a raczej sidłach fantasy lol

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

#14 2013-06-08 00:09:44

calienda
Przyjaciółka Forum

Yhmm, o fuck, dobre to smile

#15 2013-06-08 09:58:18

gosiek1
O krok od uzależnienia

cytryna napisał:

Ja osobiscie uwazam ze ludzie zmieniaja sie pod wplywem doswiadczen, poznawania nowych ludzi i czasu.

o własnie. jak np żonaty facet zada się z barachłem, żeby zdradzać żonę to się zmieni i zacznie sobą reprezentować skończone dno.

#16 2013-06-08 22:43:49

darek90
Net-facet

Silne doświadczenia sprawiają że ludzie się zmieniają. Jak dowiedziałem się że moje ex nic do mnie już nie czuję, zmieniłem swoje priorytety, podejście do życia. Najważniejsze jest teraz dla mnie być szczęśliwym, nie studia, praca, pieniądze tylko to uczucie wink więc można, ale trzeba dostać porządnego kopa smile

"Nie wie nikt co się może stać, nie wie nikt co się jeszcze zdarzy, gdy ból skrzywi bladą twarz, to i tak zostaniemy z tym sami...życie tak kruche jest, dużo daje i dużo odbiera"

Stopka forum