Ciąża i Poród w IRLANDII - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża i Poród w IRLANDII

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Ciąża i Poród w IRLANDII

Drogie kobietki, jako że w maju stanę się szczęśliwą mamusią, chciałabym załozyć ten wątek, aby zebrać dziewczyny, które rodziły bądź będą rodzić w IRLANDII.

Narazie mieszkam jeszcze w Polsce, jednakże po Nowym Roku dołączę do mojego partnera, który mieszka pod Limerick i tam chciałabym rodzić. Jakie są formalności? koszty leczenia? Jak jest z ubezpieczeniem i jakimś ewentualnym zasiłkiem po porodzie? Przyznam, że jestem przerażona wizją rodzenia gdzieś gdzie wszystko jest mi zupełnie obce, jednakże jako że ukochany znalazł tam dobrą pracę, nie mam wyjścia.. 

Może któras z Was mieszka tam, i mogłaby udzielić jakiś informacji na ten temat? Co powinnam zrobić zaraz po przylocie tam?
Dodam iż ja i T. nie jesteśmy po ślubie, więc wszystko może być utrudnione...

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez enigma26 (2012-09-29 09:03:49)

Odp: Ciąża i Poród w IRLANDII

Nie masz czego się obawiać:-)Urodziłam 3miesiące temu i mimo,że poród się pokomplikował,to mam super wspomnienia.Opieka nad ciężarną wygląda zupełnie inaczej niż w Pl.Pierwszą wizytę u ginekologa-położnika miałam w 22tygodniu ciąży i wtedy właśnie zrobiono pierwszy scan czyli usg.Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo,to nie robią kolejnych scanów.Ja miałam drugi przed porodem,ponieważ przenosiłam ciążę.Ogólnie wizyta u ginekologa wygląda tak,że mierzą ciśnienie,badają mocz,słuchają tętna płodu i to wszystko.Nie ma badania ginekologicznego przez całą ciążę.Tak więc widzisz,że opieka w ciąży jest średnia.Sam poród to super sprawa:-)Przyjazne położne pomagają jak tylko mogą.W razie komplikacji(jak w moim przypadku) natychmiast zjawia się lekarz.Są super zorganizowani.Jeżeli nie radzisz sobie z bólem sami proponują znieczulenie(za free oczywiście)lub inne lżejsze środki.W Irlandii opieka nad ciężąrną i 6 tygodni po porodzie jest zupełnie darmowa.Pierwsze co jak przyjedziesz musisz wyrobic sobie PPS Number,ale to już mąż pewnie Ci powiedział:-)Jeżeli nie jest się posiadaczem Medical Card,to niestety pozniej już każda wizyta u lekarza jest odpłatna.Szczepienie dzieci nie jest odpłatne.Przed każdym szczepieniem wysyłają z przychodni zaproszenie, na którym wszystko jest wyjaśnione.Trochę to chaotyczne,ale jak masz jeszce jakieś pytania to wal:-)
PS Zasiłek na dziecko(?140) czyli Child Benefit.Tą sprawę jak i akt urodzenia załatwia się w szpitalnym biurze.Na pewno o wszystkim Cię poinformują jak już będziesz miała dzidziusia w ramionach:-)

3

Odp: Ciąża i Poród w IRLANDII

Jejku jak dobrze ze ktos sie znalazl kto sie zna na rzeczy smile a moglabym prosic bys podala mi w waidomosci email badz gg?  wtedy gdy cos byloby nie jasnego, napisalabym smile

Reklama

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża i Poród w IRLANDII

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016