Krwawienie w 6 tygodniu ciąży???? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-09-19 09:09:23

kasia81
Niewinne początki

Krwawienie w 6 tygodniu ciąży????

Jestem w 6 tyg. ciąży... byłam w czwartek u lekarza bo zaczełam plamić, lekarz mnie przebadał, nie widział jeszcze serduszka, ale przez to że zauważył różowe plamienia przepisał mi duphaston i kazał odpoczywać. Mam 4 letniego synka, więc na pewno nie leżałam plackiem w domu, ale naprawdę się oszczędzałam. Przyszedł piątek, był dla mnie dramatyczny, zaczełam krwawić wyleciał ze mnie mały skrzep, pognałąm do szpitala i po przebadaniu lekarka powiedziała mi że od wczoraj się nic nie zmieniło, czyli nic się nie odkleja, ale nie może mnie zapewnić czy ciąża sie będzie dobrze rozwijac.... czas pokaże. Jedynie zwiększyła mi dawkę leku i kazała odpoczywać.
Dzisiaj jest już 7 dzień jak się oszczędzam, zażywam leki, a ciągle mam krwawienia... nie są one duże, ale jednak. Nie wiem co myśleć.... za dwa dni idę do lekarza, wtedy się okaże czy widac seduszko, czy jest już po wszystkim. Jestem przerażona, mąż każe mi być dobrej myśli, ale mi to trudno przychodzi. Czy jest szansa, że wszystko będzie dobrze????

#2 2012-09-19 09:21:33

mm83
Przyjaciółka Forum

Re: Krwawienie w 6 tygodniu ciąży????

Kasia,
ja Cię doskonale rozumiem ja koło 6-7 tygodnia prawie przez tydzień miałam taką brązową wydzielinę w małej ilości... lekarz kazał mi zbadać progesteron, i był wysoki wynosił ok 23, choć tydzień wcześniej też go badałam i wtedy wynosił ok. 34, więc w ciągu tygodnia spadł... ale był dalej wysoki.... no i lekarz kazał czekać... te plamienie dalej było....doczekałam się wizyty u lekarza i jak już na nią poszłam to lekarz mi przepisał luteinę 2X2 i od razu po zażyciu plamienia ustały... nie miałam ich praktycznie przez 2 tygodnie i wczoraj znowu się zaczęło... (a zaczął mi się już 9 tydzień) też taka brązowa wydzielina... ale spadło tylko kilka kropel i poki co cisza... poobesrwuje się w ciągu dnia może samo przejdzie...
a ty masz jakiego koloru te plamienia?
wydaje mi się że dopóki nie ma tego dużo i nie jest to taka żywa krew to nie powinnyśmy się aż tak mocno martwić... choć wiem że to łatwo powiedzieć... sama non stop panikuje...sad

#3 2012-09-19 09:23:25

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

Rozumiem cie ze jestes przerazona każda z nas by była, dziwie się że nie zostawili cie w szpitalu, na pewno szansa jest niektóre kobiety maja plamienia na poczatku ciaży zobaczysz z adwa dni co i jak Powodzenia 3mam kciuki aby wszystko było okej

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

#4 2012-09-19 09:24:51

kasia81
Niewinne początki

właśnie mnie to najbardziej martwi, że jest to krwawienie, a nie brązowe upławy. Najpierw były różowe, potem brązowe, a teraz mam tak jakbym miała ostatni dzień okresu. Naprawdę ciężko mi wierzyć w to że będzie dobrze.

#5 2012-09-19 09:29:51

mm83
Przyjaciółka Forum

będzie dobrze musi być i musisz w to wierzyć:)))
my też wierzymy i 3mamy kciuki...
wiem że się stresujesz ale to w niczym nie pomaga... weź głęboki oddech i postaraj się odpocząć... włącz sobie jakiś film czy coś... wiem po sobie że to pomaga:)

a jak byłaś u lekarza zarodek już był?? tylko serduszko jeszcze nie biło... ? no w sumie to 6 tydzień to i nie zawsze nawet zarodek widać...
a brzuch Cię boli tak jak na okres czy mocniej??

#6 2012-09-19 09:33:21

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

Mnie też by było nie pociesze cię bo ja tez bym byłam załamana ale ja bym sie starała być w szpitalu albo po prostu czekać

#7 2012-09-19 09:44:51

kasia81
Niewinne początki

To jest tak, nie jestem w szpitalu bo mi powiedzieli, że tylko mogą mi dać duphaston, a to mogę brać w domu i czekać. Jestem więc w domu i czekam.
Tak, pęcherzyk ciążowy już był, jedynie nie było widać serduszka... czekam na piątek, bo wtedy już powinno być jak będzie wszystko ok.
Zobaczymy, czas pokaże. Muszę się tylko uspokoić bo nerwy też podobno szkodzą. Dzieki za dobre słowa!

#8 2012-09-19 09:50:10

mm83
Przyjaciółka Forum

ale w pęcherzyku ciążowym jest dopiero zarodek kilka mm i ten zarodek to dzidzia i jemu bije serduszko...
jak jesteś w 6 tygodniu to może się okazać że jeszcze zarodka też nie będzie i serduszka... są wśród nas takie które były później na usg i dopiero wtedy zobaczyly zarodek i serduszko...
ja w 5 tygodniu i 6 dni (czyli 6 tydzień) miałam tylko pęcherzyk ciążowy, zarodek zobaczyłam na kolejnym usg w 7 tygodniu i 0 dni...
a u Ciebie w piątek który to będzie tydzień i dzień...
liczysz od ostatniej miesiaczki czy od dnia zapłodnienia?

#9 2012-09-19 09:56:12

kasia81
Niewinne początki

liczę od ostatniej miesiączki, to będzie 53 dzień czyli powinien byc 7 tydzień i 5 dni. czyli już jak jest dzieciatko to musi byc widać. Przynajmniej mi  sie tak wydaje.

#10 2012-09-19 11:36:00

Marzena1
Przyjaciółka Forum

Kasiu, jeśli liczysz od dnia ostatniej miesiączki to płód może być młodszy o jakiś tydzień, dwa, a wtedy nie będzie zarodka ani serduszka, i mogą wystąpić plamienia, np z tego tytułu iż zarodek się zagnieżdża .
Ja liczyłam datę płodu od ostatniej miesiączki, gdy jak zrobiłam badanie HCG i na USG płód miał dwa tygodnie mniej, czyli wychodziło na to że był poczęty w owulacje smile
też miałam plamienia, w 5 tc (licząc od hcg i usg) i teraz jestem w 9 tygodniu ciąży i miałam delikatne plamienia.
Ja gdybym liczyła od daty ostatniej miesiączki to okazało by się że jestem 11 tygodniu ciąży i dopiero bym się zamartwiała smile

u ginekologa byłam w 5 a później w 7 tygodniu ciąży i też nie było serduszka, byłam załamana, ale nic nie jest przesądzone więc czekam do następnej wizyty smile

A moze jesteś typem tych kobiet, które mają krwawienie, bardzo podobne do miesiączki ?
Moja koleżanka tak miała smile
Dostała niby miesiączkę w dniu spodziewanym i do 2 miesiąca nie wiedziała że jest w ciąży, a dopiero jak w drugim miesiącu nie dostała miesiączki poszła do ginekologa i była zaskoczona smile
Dziecko urodziło się zdrowe więc poczekaj na wizytę u ginekologa, i nie zamartwiaj się bo zaszkodzisz fasolce smile

Trzymam kciuki :*
Napisz po wizycie co i jak ?smile

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

#11 2012-09-19 12:23:11

kasia81
Niewinne początki

Wszystko sie okaże w piątek, na którego już się nie mogę doczekać...
będę się odzywać w piątek i mam nadzieje, że będę miała dobre wiadomości.

#12 2012-09-19 21:14:00

pogadacchce2
O krok od uzależnienia

W obecnej ciąży miałam podobnie ale około 10-11 tygodnia przez 2 tygodnie niby krwawienie,ale bardziej brązowe upławy,do tego silny ból ,pobyt w szpitalu 5 dni,brałam duphaston, teraz jestem w 38 tyg.  , podobno miałam jakiegoś krwiaka w macicy . Z dzieckiem było wszystko ok.

#13 2012-09-20 07:46:35

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

3mam kciuki kasiu za ciebie i fasolke  smile

#14 2012-09-20 14:49:32

Marzena1
Przyjaciółka Forum

Kasiu i jak ?
Dalej masz plamienie ?

"Najtrudniej przeżywa się żałobę, gdy nie ma możliwości zobaczenia ciała zmarłego". -22.09.2012 r. Kruszynka sad

21 marzec 2014 r . urodziła sie Julia :*
CC , 2525 g , 52 cm , 10 punktów Apgar big_smile

#15 2012-09-23 11:15:31

kasia81
Niewinne początki

Mówiłam, że napiszejak będę po wizycie.... i tak już nie jestem w ciąży, poroniłam. Muszę się teraz z tym oswoić.

#16 2012-09-23 13:06:57

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

a byłaś u lekarza Kasiu?

#17 2012-09-24 16:15:55

kasia81
Niewinne początki

no oczywiście, że byłam. Niestety nie udało się....sad nic wiecej nie mogę zrobic:(

#18 2012-09-24 17:09:35

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

Oj biedulko sad <prztulam> Do holery do dupy to że tak się dzieje że tracicie swoje dzieciaczki, ale bedziemy powtarzac życiową mantre  TRZEBA ŻYĆ DALEJ   I DALEJ SIE STARAĆ DO UPADŁEGO   smile  Uda się wam wierze w to

#19 2012-11-15 09:52:45

ariana25
Wkręcam się coraz bardziej

kasia81 tak mi przykro - jestem w podobnej sytuacji krwawię już 6 dzień- widziałam już serduszko- załamię się jak coś się stanie.

Ostatnio edytowany przez ariana25 (2012-11-15 09:56:10)

#20 2012-11-15 09:56:40

strzała
100% Netkobieta

ariana25 napisał:

Kasia81 czy u Ciebie wszystko ok? Bo nie napisałaś co po wizycie u lekarza? Bardzo by mi to pomogło bo jestem w podobnej sytuacji. Widzę, że jesteśmy nawet z tego samego rocznika. Moją sytuację opisuję na blogu. W ten sposób troszkę się uspokajam. -Proszę napisz czy u Ciebie wszystko dobrze?

przecież wyżej Kasia napisała,że poroniła...

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

#21 2012-11-15 09:57:09

mm83
Przyjaciółka Forum

Arina, Kasia napisala wyżej że niestety jej sie nie udało... ale mam nadzieję że próbuje dalej...
a co ci się dzieje... bo nie wiem gdzie jest ten twój blog...
masz jakiegoś linka?

#22 2012-11-15 09:59:16

ariana25

nie wiem, czytam bez zrozumienia - usunęłam tą wiadomość po przeanalizowaniu wszystkich - przepraszam

#23 2012-11-15 10:01:19

ariana25

mm83 napisał:

Arina, Kasia napisala wyżej że niestety jej sie nie udało... ale mam nadzieję że próbuje dalej...
a co ci się dzieje... bo nie wiem gdzie jest ten twój blog...
masz jakiegoś linka?

niestety jako nowy forumowicz nie mogę umieszczać linków - blog znajduje się na stronie surrealistyczny. blog. pl /

nie wiem, mogłam chyba tego wszystkiego nie czytać... nie uspokoiło mnie to, chociaż poczułam że w końcu rozmawiam z kimś kto mnie rozumie

Ostatnio edytowany przez ariana25 (2012-11-15 10:05:15)

#24 2012-11-15 10:40:17

mm83
Przyjaciółka Forum

Ariana -
po pierwsze nie wiem czemu nie chcialas od razu wziąć duphastonu - ja też jestem przeciwniczką leków, ale ja o nim poczytalam to zrozumialam że to jest czysty progesteron, którego kobieta na początku ciąży po prostu za mało wydziela... a nawet jakby się okazało że jest go za dużo... to i tak niczemu nie szkodzi bo jest wydalany z moczem.
dodatkowo ci powiem że mało która kobieta w ciąży nie bierze leków... ciąża to rewolucja hormonalna i występują problemy z tarczycą cykrzycą, anemia itp i jeśli zdecydujesz że nie bierzesz leków pomimo tego że lekarz ci zaleca to tak jakbys się decydowala na to że dziecko będzie chore bo mu np zabraknie kwasu foliowego, żelaza, a chyba nie o to ci chodzi... chcesz mieć dziecko które będzie zdrowe więc słuchaj lekarzy oni nie przepisują ci lekow ktore są zakazane w ciąży... tylko są bezpieczne i dozwolone...
jeśli chodzi o krwawienie zrozumialam że byłaś u lekarza i po prostu dostalas duphaston i masz leżeć i czekać tak?
ja od 5 tygodnia do 9 mialam plamienia brązowe tzn z przerwami jednego dnia cos bylo kilka dni przerwy i znowu... oczywiście bralam luteine (to jest to samo co duphaston) i leżalam oszczędzalam się aż plamienia ustaly ale w 11 tygodniu dostalam mega krwawienia i wyplynęły ze mnie dwa skrzepy, polecialam na pogotowie myslalam ze to najgorsze... ale z dzieckiem bylo ok, krawilam dwa-trzy dni z czego to piewrwsze krwawienia bylo ogromne jakby miesiączka z kilku miesięcy na raz... nigdy tak nie mialam... ale potem się uspokoilo lezalam 10 dni w szpitalu krwawienia plamienia zniknęly - przycyzna tych krwawien nie znana bo ani krwaiaka nie mialam ani nic innego... wiec lekarze nie wiedza... i na koniec ci powiem ku pokrzepieniu że teraz jestem w 17 tygodniu... nie plamie nie krwawie (i oby tak zostało) jak skonczylam 15 tygodni mialam usg i dzidzia się ruszala i rosla prawidlowo i wiem że będzie dziewczynka:)
więc 3maj się i leż... na krwawienie najlepsze leżenie, wstawaj tylko na siku i pod prysznic,(nie urządzaj sobie kąpieli w gorącej wodzie bo to nie wskazane) i 3mam kciuki... kiedy masz lekarza??

#25 2012-11-15 11:57:47

ariana25

mm83 dzięki za słowa otuchy. Biorę folik i duphaston. Folik biorę od kiedy wiem, że jestem w ciąży. W sumie lekarza mam dopiero 11 grudnia, chyba, że będzie się działo coś niepokojącego (jakby to co się dzieje nie było niepokojące). USG miałam w sobotę - jakieś cztery dni temu - i wszystko było ok. Serduszko biło a moja kruszyna miała już 8mm. łożysko się nie odkleja, nie ma żadnych innych problemów, także... nie wiem.. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Innej możliwości nie widzę.
A co do leków.. mam swoje zdanie na ten temat... żaden lek nie jest obojętny dla Twojego organizmu.. Teraz jem jabłuszko, popijam herbatką z cytryną i staram się odżywiać jak najlepiej chociaż.. jem bardzo dziwne rzeczy np. śledzia słonego a za minutę loda waniliowego, a za min. orzeszki słone i popijam to słodką herbatą, której zwykle prawie nie słodzę... dziwne.

#26 2012-11-15 12:14:56

mm83
Przyjaciółka Forum

hehehe może będzie dziewczynka:)
ja wczoraj zrobilam sobie kanapki z maslem żółtym serem i dżemem morelowym (wszystko razem) ależ mi smakowaly a moj mąż się zwijał bo na sam widok mu bylo nie dobrze:)
nie przesadzaj z herbatą bo slyszalam że zawiera teinę ktora jest szkodliwa dla plodu i max dwie dziennie powinno sie wypijac chyba że jakieś owocowe... podobno

ja do lekow mam już teraz calkiem inne podejście z tego względu że długo staralam sie zajsc w ciążę i wiem że bez leków bym w nią nie zaszła... i bez leków bym jej teraz nie utrzymala... okazalo się bowiem że mam wadę macicy i zespol policystycznych jajnikow a z tym ciezko zajsc w ciążę jednak się udalo i slucham się mojego lekarza... mimo iż jestem w 17 tyg. to nadal biore trochę lekow wlasnie na tą macicę żeby się rozciągala... slucham lekarza i poki co widac efekty bo dzidzia rozwija się prawidlowo i macica rośnie... a z tym największy problem byl... wiec wierzę że juz tak zostanie a dziecko pomimo tych lekow urodzi się zdrowe...

co do wizyty u lekarza... to rzeczywiscie wczesniej nie ma po co isc... krwawienie samo minie i musi byc dobrze duzo leż...
a teraz jest duze - ono się zmniejsza czy nasila??

#27 2012-11-15 12:31:25

ariana25

takie powiem  Ci dziwne...rano tak, że muszę wkładkę zmienić, później nic i wieczorem znów trochę. A co do poli.... jajników moja przyjaciółka ma, że tak powiem tą dolegliwość i jej dwie siostry. Obie zostały poinformowane przez lekarzy, że są bezpłodne tym samym i obie (co chyba nie było dla nich śmieszne) zaszły w ciąże - bo uprawiały sex bez zabezpieczenia - dlatego moja przyjaciółka woli być przezorna. Albo trafiły na złych lekarzy, albo nie bardzo zostały poinformowane.

Ble - nie dziwię się Twojemu mężowi.. też nie lubię dżemu morelowego wink hahahaha.
ps. czy dodałam, że nie mam żadnych dolegliwości? mdłości, nudności itp. jedynie takie jakieś ciągotki do dziwnego jedzenia i węch mam jak piesek preriowy wink wyczuję nawet banana zamkniętego w szafce wink

Ostatnio edytowany przez ariana25 (2012-11-15 12:32:57)

#28 2012-11-15 12:34:32

pennylane
100% Netkobieta

Ha, trochę się uspokoiłam jak przeczytałam te posty tutaj.

Ja jeszcze u lekarza nie byłam - na wizytę czeka się i czeka, moja dopiero za 4 dni. A półtora tygodnia temu zrobiłam 4 testy - wszystkie pozytywne smile
Wczoraj koszmar - krwawienie. Na początku byłam przekonana o najgorszym bo krew była jasnoczerwona i myślałam, że to okres i już koniec fasolki.
Ale dziś tylko kilka plamek, ciemnobrązowych - czyli tych "często spotykanych". A ja czuję, że jest ok. Lekarz za 4 dni - razem z wami i waszymi radami wytrzymam smile

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

#29 2012-11-15 12:39:35

ariana25

pennylane cieszysz się? jak myślisz który to tydzień?

#30 2012-11-15 12:42:01

mm83
Przyjaciółka Forum

jak jest brązowe plamienie i nie wielkie to trzeba odpcoząć i poleżeć ale jak czerwone to juz powinna byc konsultacja z lekarzem.

co do PCO (policyst. jajnikow) to one nie oznaczaja bezplodnosci (jakis lewy lekarz im tą informacje przekazal) takie kobiety zachodzą w ciążę tyle ze po prostu jak u zdrowej kobiety owulacja jest co miesiac, tak przy pco moze byc co kilka cykli, albo raz do roku...
aby to stwierdzic kobieta powinna przez rok chodzic co miesiac mniej wiecej w polowie cyklu na usg i bylo by wiadomo czy ma owulacje czy nie...
u mnie niestety gorsza jest wada macicy -mam jednorożną a z nią podobno ciężko zajść i donosić ciążę ale jestem dobrej mysli...
dziewczyny to ktory macie tydzien?

#31 2012-11-15 12:43:54

ariana25

no ja w sobotę kończę 8 (ale w sumie tak naprawdę 6) w każdym razie zaczyna mi się trzeci miesiąc a wam?

#32 2012-11-15 13:07:08

mm83
Przyjaciółka Forum

ja zaczęłam 17 tydzien licząc od usg... bo miesiączki mialam dluzsze i wychodzi roznica 4 dni miedzy ostatnia miesiaczką a usg... ale lekarz mowi ze to dlatego że cykle mam dluzsze i pozniej byla owulacja... jak zacznę 18 tydzien to juz będzie początek piątego miesiąca:)

dziewczyny jak macie ochote to dolaczcie do nas do watku przepieg ciazy od 1-9 miesiaca... tam jest nas więcej w tym cudownym stanie:)

#33 2012-11-15 13:16:14

ariana25

chyba odczekam jeszcze te cztery tygodnie, żeby dołączyć do wątku który proponujesz...

#34 2012-11-15 14:11:01

pennylane
100% Netkobieta

Hmmm... u mnie jeśli liczyć od ostatniego dnia okresu to jakiś 5-6 tydzień. Jeśli od owulacji to 3-4.
Stwierdziłam, że nie dam rady czekać do poniedziałku i idę dzis o 19.45 do lekarza.

Plamienie na samym początku było jasnoczerwone - a teraz bardzo mało, ciemnobrązowych plamek na podpasce. Próbuję być spokojna i wierzyć, że będzie OK.

#35 2012-11-15 14:39:16

ariana25

Bardzo dobrze. Daj znać co powiedział.

#36 2012-11-15 16:11:27

mm83
Przyjaciółka Forum

brazowe plamienie oznacza ze to stara krew czyli z tego poprzedniego krwawienia po prostu z ciebie splywa... ale powiedz na wizycie że mialas tez czerwoną krew a teraz brązową...brązowa juz nie taka straszna jak czerowna..

#37 2012-11-16 15:12:25

pennylane
100% Netkobieta

Lekarz powiedział, że najprawdopodobniej podrażniona śluzówka, która jest delikatniejsza w ciąży lub pęknięte naczynko.
Na wszelki wypadek dał mi Duphaston a w poniedziałek mam kolejną wizytę smile

#38 2012-11-16 18:38:02

mrusia23
Niewinne początki

pennylane napisał:

Lekarz powiedział, że najprawdopodobniej podrażniona śluzówka, która jest delikatniejsza w ciąży lub pęknięte naczynko.
Na wszelki wypadek dał mi Duphaston a w poniedziałek mam kolejną wizytę smile

Mi lekarz powiedział to samo krwawienia dostałam po stosunku bardzo się wystraszyłam mimo ze wcześniej wszystko było ok następnego dnia miałam wizytę i wszystko jest w porzadku fasolka ma 7 mm i jest tętno żadnych lekównie dostałam tylko witaminki no i przez 2 tyg celibat. Mam nadzieje ze wszystko będzie ok mimo ze dalej mam brązowa wydzielinke co mnie trochę niepokoi ale zobaczymy smile

Stopka forum