Bolesna cytologia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bolesna cytologia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-09-15 11:39:14)

Temat: Bolesna cytologia

witam i prosze o pomoc. Bylam wczoraj na badaniu cytol. I raz.... mimo 30 na karku. Lepiej pozno niz wcale. Niestety, bol nie pozwolil na wykonanie badania. Lekarka b.zdziwiona, stwiedzila, ze jeszcze sie z czyms takim nie spotkala, rozlozyla rece. A ja jestem w punkcie wyjscia, czli bez niczego, mimo szczerych checi.  Na kolejne TV juz nie poszlam zeby sie nie potworzyla ta sama historia. Czy ktos mial podobny problem? Wszedzie czytam, ze to nic nie boli, a ja nie moglam wytrzymac tego bolu z powodu wziernika, byl notabene najmniejszy z mozliwych. Pls help, bo trace nadzieje, ze sie jeszcze przemoge i pojde kolejny raz.

Edit: zmieniłam tytuł na bardziej konkretny. Anemonne

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bolesna cytologia

sadzę że twój problem jest natury psychicznej,musisz chyba zmienić nastawienie do tego badania,zresztą chyba do całej wizyty u ginekologa
mnie nic nie bolało przy robieniu cytologii

3

Lekarka tez tak powiedziala, ale ja musze nadmienic ,ze szlam na to badanie calkiem na luzie, nie spinalam sie jakos specjalnie, chcialam je sobie zrobic  i juz. Nigdy bym nie pomyslala, ze tak to sie  skonczy.... A jak zaczela to badanie, to bylo nie do przejscia. Nie mam zadnej traumy w tej dziedzinie, chociaz bol owszem odczuwam. Teraz po tym co bylo, to nie wiem jak mam do tego podejsc psych.,  choc b. bym chciala je powtorzyc, ale wczoraj przynajmniej nie wiedzialam, czego sie spodziewac, a teraz to naprawde panika przed kolejnym, jesli w ogole...

Reklama

4

A z normalnym badaniem masz problem? Bo przecież naprawde tej szczoteczki się nie czuje...

5

Tak, chodzi o samo umieszczenie wziernika, nie mowiac juz o calej reszcie. Pobrania probki nawet nie bylo.Czulam, jakby to bylo robione na sile, chociaz nie wiem, nie mam porownania. Lekarka  starala sie  jak mogla, ale nie dalo rady wziac probki, bo sam wziernik byl bolesny...

Reklama

6

Może lekarza wykonującego zmień ?! Powinnam pytanie osobiste zadać,bo takie zadała mi moja lekarka kiedy pierwszy raz wykonywałam cytologię.Ponieważ to forum nie zadam go bezpośrednio smile Czy kiedykolwiek robiłaś badanie ginekologiczne z użyciem wziernika?Jeśli tak to nie powinno być problemu, jeśli nie to ważne jest podejście psychologiczne oraz dobry lekarz wykonujący, bo jako specjalista powinien być przygotowany na wszystko i jak najmniej stresu fundować pacjentce podczas badania.

I am what I am.
Czyny świadczą więcej niż słowa.
Odnajdź mnie na skype-chętnie porozmawiam wink

7

Niestety, bylo to I badanie tego typu, do tej pory "sie nie kwalifikowalam" i mialam zawsze prze powloki brzuszne...

8

to nie powinno boleć, choć oczywiście nie jest przyjemne. myślę, że to natury psychicznej, kiedy jesteś zestresowana, mięśnie 'tam' Ci się zaciskają. może naprawdę powinnaś pomyśleć o zmianie lekarza? jak trafisz na miłego, zabawnego, który trochę rozładuje tę, zawsze trochę krępującą, atmosferę, to na pewno będzie lepiej smile

9

idz do ginekologa faceta,faceci sa delikatniejsi wiem bo miałam do czynienia i z jednym i drugim

10

Ppieram zdanie dziewczyn chodzi o nastawienie psychiczne , badanie przyjemne nie jest ale bolesne tez nie , ja jakos jak ide do gina to sie tez stresuje (bo wiadoma rzecz o co:) ale na fotelu jest okej potrafie sie rozluznic .Tez polecam gina faceta sa delikatniejsi i niech uzyje wziernika dla dzieczyn które jeszcze nie współzyły.

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

11

Podpinam się do pytania. Dzisiaj miałam mieć zrobioną cytologię, ale nie dało rady, bo przy zakładaniu wziernika, swoją drogą dość dużego, myślałam, że umrę z bólu. Dostałam takich spazmów i mimowolnie zaczęłam krzyczeć. Podobny ból odczuwałam  tylko raz w życiu przy pękającej cyście na jajniku. Lekarka nie była w stanie pobrać materiału, a mnie do teraz boli wszystko wewnątrz. Nadmienię, że przed badaniem, od kilkunastu miesięcy, często w trakcie zwykłych codziennych czynności, kiedy w ogóle nie myślę o wkładaniu czegokolwiek do pochwy, też odczuwam taki pulsujący ból. Jest bardzo nieprzyjemny i zawsze zginam się, jak mnie dopada. Trwa jakąś minutę, ale nigdy nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy nastąpi ponownie. Na USG nic nie wyszło, po badaniu manualnym lekarka twierdzi, że nic nie wskazuje na problemy w budowie anatomicznej. A mnie tak boli, że czasem się zastanawiam, czy na pewno jestem kobietą i nie mam w pochwie jakichś męskich, niewykształconych w pełni narządów płciowych.

12

Cześć dziewczyny. Tak się cieszę,  że weszłam na to forum,  bo myślałam, że jestem jedyna z tym problemem. Już któryś raz podchodzę do zrobienia cytologii i niestety nie jest to możliwe. Ból ogromny,  jakby mnie rozdzierali.Dodam , że za każdym razem u innego lekarza,  problem leży w tym wzierniku, mimo, iż najmniejszy to i tak boli. Już dobrych parę lat temu lekarz sugerował mi,  że mam endometrioze skoro są takie bóle ale została wykluczona poprzez badania. Co dalej... Jak z tym żyć...Gdzie się udać?

13

Mnie na początku też bolało, ale to ze stresu. Czułam się dziwnie, podczas takiego badania i mimochodem spinałam mięśnie. Dopiero po kilku badania u tej samej lekarki całkowicie przeszło bo że tak powiem przyzwyczaiłam się do niej jak i do samego badania. Więc, może Tobie bea075 nie służy właśnie zmiana lekarza? Poza tym tak się zastanawiam czy wpływu na to nie może miec po prostu budowa ciała? Jednak każda z nas jest inna.

I feel that there is nothing more truly artistic than to love people. - Vincent Van Gogh

14

Cytologia sama w sobie nie jest przyjemna. U mnie było tak, że ja nawet o tym nie wiedziałam i poszłam na tzw. "pewniaka" i dobrze. Bo, żebym wiedziała za pierwszym razem, to pewnie bardziej spięta bym była, ale już później to mija. Może poszukaj innego lekarza. Podobno to dużo zależy od delikatności. Zawsze sama wybieram, nie wiem dlaczego, starszych panów, wydają mi się delikatniejsi i bardziej komunikatywni.

15

Ja bym była za zmianą lekarza. To naprawdę może pomóc w zmianie nastawienia.

16 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-09-13 18:35:32)

Nie, to nie jest kwestia psychiki. Ja też mam ten problem z cytologią, choć normalne badanie czy USG nie jest zadnym problemem. I też mi robi z najmniejszym wziernikiem, co nas zawsze śmieszy z moja ginekolożką.

Najbardziej mnie ubawiła sugestia, ze rozwiązaniem jest facet ginekolog. Ze w XXI można jeszcze takie opinie usłyszeć..... roll

17 Ostatnio edytowany przez moniaCo (2017-09-14 09:33:14)

Swanen napisał/a:

Nie, to nie jest kwestia psychiki. Ja też mam ten problem z cytologią, choć normalne badanie czy USG nie jest zadnym problemem. I też mi robi z najmniejszym wziernikiem, co nas zawsze śmieszy z moja ginekolożką.

Najbardziej mnie ubawiła sugestia, ze rozwiązaniem jest facet ginekolog. Ze w XXI można jeszcze takie opinie usłyszeć..... roll

Co ma do tego XXI wiek? Dziewczyny nie piszą o zabobonach, tylko o swoich doświadczeniach. Ja z racji tego, że mam już 40 lat, trochę tych ginekologów już w swoim życiu przerobiłam. I również potwierdzam, że mężczyźni są zdecydowanie delikatniejsi od kobiet.

18

Potwierdzam, MoniaCo. Mam podobne doswiadczenia.

Nie pozwól sobą manipulować.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bolesna cytologia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016