jak zachowac sie na silowni? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-04-01 16:29:20

pralinka
Dobry Duszek Forum

jak zachowac sie na silowni?

Witam, chcialabym kupic karnet na silownie lecz kompletnie nie wiem jak do tego podejsc. Co trzeba wziac ze soba,na takich sprzetach trenuja kobiety, ile czasu trwa taki trening i jak czesto?  prosze .. opiszcie jak wyglada taki dzien na silowni. smile

#2 2009-04-01 16:47:04

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Re: jak zachowac sie na silowni?

Witam. Jak dobra siłownia, to na pewno jest Instruktor,który pokieruje Cię co możesz robić i w jaki sposób. Spodenki dresowe, koszulka , adidasy, butelka wody i do dzieła. Ćwiczenia siłowe nie  są polecane osobom z nadciśnieniem tętniczym ,osteoporozą , chorobą serca itp.
Sprawdź na początek czy pracuje tam wykwalifikowana kadra. Pozdrówka.

Ostatnio edytowany przez witch77 (2009-04-01 16:47:35)

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

#3 2009-04-01 16:57:25

sueno6
100% Netkobieta

Hej!
Ja chodzę do takiej "skromnej" w sprzęt i raczej "męskiej" siłowni razem ze swoim chłopakiem.
Co do stroju to zgadzam się z witch77, choć ja wolę dresowe spodnie niż spodenki, ale chodzi przede wszystkim o to, żeby strój nie krępował ruchów.

Mój trening trwa od 60-90 minut....i wykonuje go 3-4 razy w tygodniu. Najlepiej wykonywać go naprzemian z odpoczynkiem, np. w pon- trening, we wt. - przerwa, śr.- trening, czw.- przerwa...

W sumie każda siłownia wyposażona jest troszkę inaczej...

Napisz może na jakie partie chciałabyś poćwiczyć? Wtedy może uda mi się rozpisać Ci taki przykładowy trening na przyrządach, ile powtórzeń itd...

Być jak płynąca rzeka...

#4 2009-04-01 17:00:08

pralinka
Dobry Duszek Forum

hmm partie brzucha,ud i oczywiscie posladki.  a wg. Was na jakim konktretnie sprzecie moge zaczac trening?

#5 2009-04-01 17:27:04

sueno6
100% Netkobieta

A więc ćwiczysz dokładnie na te same partie co ja...wink
Na brzuch - najlepsza jest ławeczka skośna i robimy brzuszki - najlepiej tak z 12-18 po 2-3 serie...ja robię już dużo więcej wink
Na pośladki dobre są przysiady - najlepiej z hantlami ( 1-2 kg jedna ) lub z gryfem...też tak 12-15 razy 2 serie...
Dobre są też steppery - na pośladki i uda...
Rowerek - jazda tak z 15-20 minut.
Na uda i pośladki super są też maszyny eliptyczne - podobne do rowerka, choć dają lepsze efekty, po 15 minutach będziesz cała mokra big_smile

Jest jeszcze kilka innych, ale potem napiszę, bo właśnie zaraz zmykam na trening wink

Ps. Bardzo ważna jest dieta... godzinę przed treningiem nic nie jedz, możesz jedynie pić, ale też bez przesady...a ostatni posiłek przed treningiem powinien być bogaty w białko, np. twarożek wiejski z pomidorkiem lub ogórkiem - taki lekki posiłek to ma być....a po treningu też trzeba zjesz posiłek bogaty w białko , np. pierś z kurczaka, do tego ryż lub makaron....

Być jak płynąca rzeka...

#6 2010-11-26 08:59:36

sueno6
100% Netkobieta

Post przeniesiony

ania20 napisał:

chciałabym zacząć chodzić na siłownię
nigdy wcześniej nie chodziłam, tak 1,5 h/2 dziennie
ale trochę się wstydzę, bo nie wiem co i jak?
jaki jest cennik siłowni? i jak trzeba się ubrać, czy jest jakas przebieralnia?
czy w połączeniu z dietą będą widoczne efekty tej pracy? powiedzmy 2 miesiące jakies 10 kg, bądz 3 miesiące

Być jak płynąca rzeka...

#7 2010-11-26 09:00:50

sueno6
100% Netkobieta

Post przeniesiony

Lena napisał:

Aniu cena siłowni zależy od miejscowości, w której mieszkasz.
Przebieralnia w każdej siłowni musi być - to podstawa, strój powinien być wygodny i typowo sportowy, czyli sportowe obuwie, wygodne spodnie (dresowe lub np. getry) i koszulka, najlepiej zainwestować w jak największy udział bawełny.
W dobrej siłowni jest też instruktor zatem możesz go poprosić o pokazanie jak działają sprzęty, jak też o ułożenie programu ćwiczeń adekwatnego do efektów jakie chcesz osiągnąć.

Jeśli do regularnych ćwiczeń dołączysz racjonalną dietę to efekty na pewno będą. Nie koniecznie mogą być one widoczne na wadze bardziej skupiłabym się na ilości traconych cm (w pasie, biodrach, udach). Musisz pamiętać, że siłownia buduje mięśnie zatem niekoniecznie chodzi tu o spadek kg (mięśnie też ważą) a bardziej o wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki. Utrata 10 kg w 2 czy 3 m-ce nie jest dobra dla organizmu, dlatego też nie polecam takiego planu spadku masy.

Być jak płynąca rzeka...

#8 2010-11-27 11:59:28

FitCurves
Zbanowany

Post wyedytowany. Powód: spam. Proszę zapoznać się z regulaminem!
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

30-MINUT
DLA KOBIET W RÓŻNYM WIEKU.
KOMPLEKSOWY PROGRAM. Ćwiczenia FitCurves wpływają na wszystkie główne grupy mięś.
PODWÓJNY EFEKT. Połączenie treningu cardio i treningu siłowego, dzięki czemu tracisz wagę i wzmacniasz mięśnie.

#9 2010-11-28 10:04:22

nerl
Na razie czysta sympatia

Na każdej siłowni jest instruktor, który z chęcią udzieli ci pomocy( od tego jest). Z moich doświadzceń wynika,że raczej w takich miejscah nie pracuję przypadkowi ludzie, znają się na swoim fachu. Jak poprosisz to nawet ułożą ci trening i pokażą jak trzeba prawidłowo wykonywać ćwiczenia

#10 2010-11-29 16:07:05

Misha10
O krok od uzależnienia

jesli jestes początkująca to tak jak bylo wspomniane wczesniej,udaj się do siłowni, gdzie zajmnie sie Toba profesjonalny instruktor. Dobierze cwiczenia dla Ciebie itd.. czasami warto zaplacic wiecej,ale byc pewnym,bo to jednak nasze cialo,zdrowie,wiec nie warto ryzykowac.

#11 2010-11-29 18:07:35

nastka501
Zaglądam tu coraz częściej

Ja też planuje zapisać na siłownie, ale dopiero na wiosnę:). Leniuszek ze mnie:). Póki co chodziłam w swoich easy tone, ale teraz niestety nie pochodzę:(

Stopka forum