Sklepy z odzieżą używaną - kupujecie w takich? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Sklepy z odzieżą używaną - kupujecie w takich?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

Temat: Sklepy z odzieżą używaną - kupujecie w takich?

Sklep z ubraniami zwany:,,Second Hand,, ,,Lumpex,, ,,Lumpek,, niektórzy omijają go szerokim łukiem ja w prost przeciwnie. Mam  swoje dwa ulubione i tylko czekam na dzień dostawy nowych fatałaszków. Wtedy zaczynam być w swoim żywiole poszukiwania i przebierania się oraz kupywania. Zaletą takich sklepów jest to że zawsze można znaleźć coś ciekawego i oryginalnego za małe pieniądze. Fajne jest też  to że moje ulubione sklepy posiadają też często markowe ubrania za grosze gdzie nie było by mnie stać na nie w normalnych sklepach. Dzięki moim wypadom do ,,Lumpexu,, moja kolekcja ubraniowa powiększa się w bluzki, tunik,  ciekawe i stylowe marynarki, spodnie torebki itp.a moja szafa posiada już coraz mniej miejsca. Mój mąż ostatnio stwierdził że  zakupy w tych sklepach to moje małe uzależnienie. A wy co drogie koleżanki myślicie o takich sklepach kupujecie tam czasem...

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sklepy z odzieżą używaną - kupujecie w takich?

Lubię wpaść od czasu do czasu i jakoś nie mam z tym problemu big_smile zazwyczaj kupuję jakieś bluzeczki, tuniczki. No ale wiadomo musi być nie zniszczone i w miarę dobrej jakości. Ostatnio upolowałam śliczną sukienkę i każdy kogo spotkam jest nią zachwycony tongue

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

3

Nie przepadam za takimi sklepami z prostego powodu: trzeba tam spędzić duuużo czasu żeby znaleźć coś wartego kupna a jesli już coś takiego się znajdzie no to wtedy trzeba sprawdzić czy to nie jest poplamione i nie znoszone.
Do tego w takich sklepach jest mnóstwo ludzi a ja nie lubię się przeciskać między wieszakami.No a już z pewnością nie przymierzę takiego ciucha.

Z tych to jakże dla mnie waznych powodów zakupy w podobnych miejscach są dla mnie nie do przyjęcia.

Nie ukrywam,że zazdroszczę tym znajomym,które potrafią wygrzebać świetne i nowe- z metką ciuszki.No ja niestety nie mam ani chęci ani talentu w kwestii zakupów w ciuchlandzie.

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-09-09 16:46:01)

Tak, czasem kupuję. Ostatnio dorwałam tam czapkę z daszkiem, bo było trochę upałów. Różowa, a ja nie przepadam za tym kolorem, ale to delikatny róż i jest nawet ładna, choć moja poprzednia chyba była lepsza, ale zgubiłam. No najwyżej jeszcze jakąś kupię i będę miała lepszy wybór. Kupiłam za złotówkę, no więc, można rzec, że za darmo praktycznie, a ochrona przed słońcem jest, po co przepłacać smile Pieniędzy zaoszczędziłam smile Innym razem np kupiłam taką małą, ładną, srebrną torebkę. Służy mi już parę lat, najlepsza na takie wieczorne wyjście, np randka z facetem smile Ulubiony lumpeks mam blisko siebie smile No i jeszcze strój kąpielowy, wcześniejszy już za duży, to ten dorwałam. Metka Triumpha tongue Kupiłam chyba za 15 zł smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

5

ja mogę sobie nosić ubrania z ciuchów:) nie ma to dla mnie problemu, ale sama chodzę raczej rzadko bo mi tam po pierwsze śmierdzi, a po drugie nie mogę dać sobie rady wśród agresywnych kobiet przebierających w firankach lub zasłonach w wieku około menopauzy. Ogólnie nie lubię kupować ubrań czy to z drugiej ręki, czy to w najwypaśniejszej galerii w mieście. Ale moja przyjaciółka uwielbia ciucholandy:) więc mi kupuje więc jest szałowo:D

siema!
Reklama

6

ja tam jak mam okazję to latam po lumpkach,teraz szukam zazwyczaj ciuchów dla dzieci,dla siebie jak mam czas to szperam dłużej,nie lubie chodzić do takich gdzie wszystko jest nawalone na kupę i trzeba przerzucać,co na wieszaku to na wieszaku,wybieram takie gdzie odzież jest w całości wymieniana przy każdej dostawie

7

Ja uwielbiam, praktycznie zawsze znajdę coś fajnego smile prawie wszystkie moje torebki i sukienki pochodzą z "ciuchów" big_smile

Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości, jak Ty...

8

Kiedyś omijałam szerokim łukiem.Obecnie zaglądam coraz częściej chociaż na początku nieco trudno było mi się tam odnaleźć ? dziwny zapach plus babki wyciągające rzeczy z koszyka big_smile. Od czasu do czasu trafi mi się jakaś perełka (nowa torebka,jeszcze z metką czy płaszcz za 9 zł).

"Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz."
? Charles Bukowski "Kłopoty to męska specjalność"

9

Ja od zawsze uwielbiam ciucholandy...zawsze można było coś upolować...jednak od pewnego czasu mam wrażenie, że właściciele co lepsze rzeczy wystawiają na allegro, bo w większości sklepów tego typu wiszą resztki na wieszakach, i nie cieszą już tak bardzo...kiedyś pojechałam do siostry do Irlandii i w jednym z miejscowych sklepów charytatywnych (taka nazwa tam działa) kupiłam przepiękną szfirową, z metką bluzkę na czasie znanej marki przecenionej z 80 na 10 euro...po takim zakupie latałam do tego sklepu codziennie...ale u nas widać kryzys i coraz mniej perełek do wyszukania

Ważne jest, aby poz­wo­lić pew­nym rzeczom odejść. Uwol­nić się od nich. Od­ciąć. Zam­knąć cykl.Nie po­wodu du­my, słabości czy pychy, ale po pros­tu dla­tego, że na coś już nie ma miej­sca w Twoim życiu.Zam­knij drzwi, zmień płytę, pos­przątaj dom, strzep­nij kurz...

10

W lumpeksach naprawdę często można znaleźć super ciuchy, tylko trzeba mieć na tyle szczęścia, by trafić na odpowiedni moment + mieć dobre oko. Ja od czasu do czasu chodzę i dzięki temu mam teraz w szafie dodatkowo kilka fajnych rzeczy (większość moich dżinsów pochodzi z ciuchlandu) - wszystko dobrych marek, z dobrego materiału i za grosze. Ale zdarza się, że mogę godzinami grzebać w koszach, a i tak nic nie znajdę. Trzeba trafić na odpowiedni dzień i chwilę, żeby wygrzebać coś ładnego ze stosu szmat (niestety większość ciuchów stamtąd można tak nazwać).

Jest to fajna opcja dla mam: można za bezcen kupić dobre jakościowo ubranka dla dzieci. Ceny w zwykłych sklepach są czasami porażające:/

"I'd rather die tomorrow than live a hundred years without knowing you."

11

Rayla napisał/a:

Trzeba trafić na odpowiedni dzień i chwilę, żeby wygrzebać coś ładnego ze stosu szmat.

Dokładnie najlepiej przyjść w dzień nowej dostawy wtedy można znaleźć naprawdę fajne ciuchy za grosze.

12 Ostatnio edytowany przez samisam (2012-09-10 10:58:23)

Ja mam uraz do rzeczy "po kimś".Od dziecka donaszałam rzeczy po, różnego rodzaju kuzynkach i innych "pociotkach"więc teraz wolę kupić coś u "wietnamca" byle było nie noszone. Za to moja córa stale biega po "szmateksach" i zawsze coś znajdzie,tym bardziej że teraz coraz mniej "szmateksów" w których wszystko zwalone jest na jedna górę,ja jednak nie umię się przekonać smile

"Kiedy Bóg stwarzał mężczyznę sięgnął po garść ziemi, gdy stwarzał kobietę, sięgnął już głębiej" tongue

13

Ja mam trochę podobnie do samisam. Lekki uraz do ciuchów noszonych po kimś został mi do dzisiaj, bo też czasami dostawałam ciuchy po kuzynkach, ciociach czy córkach koleżanek mojej mamy. Jednak, nie ukrywam, mam trochę ubrań z ciucholanów. Zresztą kupionych przez moją mamę. Uwielbia ona łazić po różnego rodzajach sklepach(czy to po galeriach czy właśnie second handach) i wyszukuje cuda. I to dobre na mnie czy moją siostrę(a mocno różnimy się budową ciała). Ogólnie lubię sobie poszperać, jednak jak coś kupie musi mi się to mocno podobać i nie być znoszone.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

14

Tak, ja kupuję od czasu do czasu, zwykle w sobotę jak mam okazję... Minusem ciuchlandów jest to że aby coś naprawdę fajnego znaleźć trzeba się sporo przekopać przez to co tam leży i wisi. Ale jak ma się szczęście to można trafić na prawdziwe perełki za baardzo przystępną cenę smile

15

A ja też się przekonałam do lumpeksów. Kiedyś to moja mama wyławiała tam a to jakiś kocyk dla psa, a to narzutę, zasłony, ciuszki, zabawki (piszczące brała dla psów), paski... Mnie to nudziło. No i do tego jak miałam te 15 lat to był obciach. Teraz, jak już mieszkam sama często zaglądam do lumpeksów. Koło domu mam co najmniej 3 tongue W jednym jest ponoć odzież sprowadzana z Anglii i tam jest dość drogo. Bluzki po 10-20 zł. Ale jest też mały lumpeksik, gdzie sprzedają ubrania na wagę. Kupiłam dwie bluzki z długim rękawem i zapłaciłam 7,80! Z takimi ciuchami to jest tak, że nawet jak mi się rozleci po 5 praniach to nie będzie żal big_smile Jutro jest tam nowa dostawa więc idę na łowy big_smile

"Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią."

16

Lumpeksy to moje uzależnienie. Co jak co, ale bez nich nie mogłabym żyć.

Odziedziczyłam tę miłość po mojej mamie, która od małego zabierała mnie ze sobą ,,na łowy" big_smile Już jako 6-latka potrafiłam znaleźć dla siebie fajną sukienkę czy bluzeczkę big_smile
Obecnie 3/4 mojej szafy stanowią ubrania z lumpeksu. Nowe kupuję ale najczęściej są to zakupy typu nowa kurtka na zimę, bo o taką na mnie w lumpeksie ciężko. Uwielbiam spódnice i sukienki i to właśnie na nie poluję w pierwszej kolejności. A ile pięknych i niezniszczonych torebek udało mi się znaleźć w lumpeksie big_smile P

Tak, lumpeksy zdecydowanie kocham nad życie big_smile

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

17

Ciuchy to dobra i tania rzecz jak dla mnie nie mam z tym żadnego problemu jeżeli mogę normalnie jak człowiek poszperać bo często trafi się jakaś ''kobietka'' która potrafi podnieść co nieco ciśnienie a tak pozatym wporządeczku.Uwielbiam szperać w dziale dla dzieci sama mam córeczkę i lubię jak fajnie i modnie wygląda a jak jeszcze trafię coś świetnego a zdarza się często za dobrą cenę i w idealnym stanie to ma to jakieś plusy.Pozdrawiam zakupocholiczki ciuchów smile:):P

18

Zdarzyło mi się kilka razy kupić wink Niektóre rzeczy mam nawet do dziś. Na dzień dzisiejszy wyrwałam zwykły sklepik z b. tanimi ciuszkami, więc już gdzie indziej nie zaglądam.
Jedno czego bym nie kupiła w takim sklepie, to są takie rzeczy jak np, majtki czy buty. wink

^Uśmiech To Magia ~ Powstaje z Niczego a potrafi zdziałać Cuda. ^

19 Ostatnio edytowany przez ZAZA (2012-09-22 14:08:50)

kupuje i jestem uzalezniona.
Kiedys sie brzydzilam i nie umialam nic znalezc
teraz bardzo chętnie przeszukuje nawet te góry ciuchow na jednej stercie - a nawet chętniej niz te na wieszakach, bo te w koszach są tansze. W lumpach mam jedną zasade - kupuje max za 5 zł wink
Bo uwazam ze uzywane to musi byc na prawde b.tanie.
Więc zwykle kupuje rzeczy za 1 zl, za 2 zl, max za 5 jak już mnie coś oszołomi. Droższych raczej wogole nie ogladam. Lump to dla mnie taki rodzaj spedzania czasu i odstresowania,a wręcz hobby. Juz wiele tam nakupowalam, za 1 zll rzeczy z Top Shop, Zary, Orsay, Madonna, Primark.
Czasem sie tez skusze na staniki jak nie zniszczone i tak mam stanik za 1 zł od Kate Price smile

20

Zaza masz rację ja często z kosza też wygrzebie cos za 1 zł,ostatnio kupiłam  dzinsy wranglery za 5 zł nic nie zniszczone,a poszłam do innego lumpka gdzie zwykłe nie firmowe kosztowały 30 zł,no ja akurat nie należę do tych co za używaną szmatkę dadza tyle kasy,nawet obserwując jak ludzie kupują uzywane rzeczy na allegro,to przeraża mni głupota jaką robią,mianowicie za używaną np bluze dają więcej niż ta sama nowa w sklepie kosztuje,niewiem z lenistwa może?

21

Pewnie ze chodze smile Co prawda tu gdzie mieszkam, w niemieckim miasteczku , nie ma niestety tylu SH ile w miescie, z ktorego pochodze w PL. (Choc jest ono o wiele mniejsze od tego w ktorym obecnie mieszkam)
Czasem za smieszne pieniadze mozna kupic naprawde super ciuchy. Ja ostatnio stalam sie szczesliwa posiadaczka jeansowej kurteczki w stanie IDEALNYM za jedyne 7 euro. W zwyklym sklepie zaplacilabym duzo, duzo wiecej.

Logika serca jest niedorzeczna.

22

Ciszki dla swojego synka kupuję głównie w second handach. Do tego jednak potrzeba duszy szperacza i najlepiej wiedzieć kiedy mają dostawy, bo wtedy można wygrzebać niezłe markowe, słodziakowe ciuszki.
Niedawno jednak odkryłam w mojej okolicy (Warszawa - bazarek na Kabatach) nowy ciucholand z rzeczami tylko dla dzieci. Wszystko jest niby wycenione, ale w rozsądnych cenach, no i nie trzeba grzebać w jakiś koszach czy na na wieszakach, gdzie jest taki ścisk, że ręce odpadają po kilku minutach. Nie ma tam podartych szmat, wszystko jest w dobrym stanie, markowe i posegregowane rodzajami. Teraz mają sporo kurtek i kombinezonów. Nabyłam taki jeden - prześliczny, jak nowy za 35 zł. Kupiłam też kilka pajacyków z przyjemnej porządnej bawełny po 5 zł. Sklep nazywa się "OObranka dla dzieciaków" i zlokalizowany jest obok sklepu z artykułami dla zwierząt oraz naprzeciw chemii z Niemiec. Polecam.

23

Polecam lumpeksy, sama od kilku lat się tam ubieram, nie raz udało mi się znaleźć ciuch, który za miesiąc dopiero wędrował do nowej kolekcji w zwyczajnych sklepach smile Za małe pieniądze można być modnym i na czasie smile

24

Ja od czasu do czasu jak najbardziej korzystam, choćby po to, żeby znaleźć jakieś nowe inspirajce, w sieciówkach ciężko znaleźć coś ciekwego i oryginalnego.

25 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-10-28 15:33:54)

Jako właściciel lumpeksu mogę powiedzieć tylko tyle, że do lumpeksu chodzą różni ludzi i warto w takie miejsca chodzić.
U mnie w spam nawet jest specjalnie poukładana odzież na te z metkami i bez - oczywiście w tej samej cenie ;-)

26

Lumpeks dla mnie jest jak ocean. Wielki i pełen niespodzianek. lol

Ostatnio kupowałam sobie 2 śliczne sweterki, a coraz częściej zwracam uwagę na ubranka dziecięce dla mojej Luśki.
Np. kupiłam oryginalną katankę C&A za 5 zł. W ogóle niezniszczona. Ciemny jeans z różowymi guzikami i szyciem. Piękna!
Albo sukienkę ogrodniczkę jeansową z H&M jak nówkę za 10 zł. smile

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

27

Jak mam czas i ochotę to tak.Tylko najlepiej świeżo po dostawie bo wtedy jest w czym wybierać.Nie lubię tylko tych ciucholandów gdzie nie ma ubrań na wieszakach i trzeba przebierać w koszach.A wiadomo że wtedy tych starszych pań(bez obrazy)pełno wokół ciebie i ścisk niesamowity.Takie omijam z daleka. Chociaż coraz częściej spotyka się że ubrania są na wieszakach:)Słyszałam od koleżanek że nie raz były świadkami jak babki się kłóciły o jakiś ciuch albo nawet do rękoczynów dochodziło:).Wy też się z takimi sytuacjami spotkałyście?

28

Nie mam nic do tej formy nabywania ciuszków, jednak sama nie praktykuję z prostego powodu,nigdy nic nie moge znaleźć! Moja przyjaciółka zawsze wyszpera cos szałowego, ja nie mam tego daru. Ogólnie nie jestem fanką zakupów, jednak dużo łatwiej mi coś "upolować" w galerii handlowej, w znacznej promocji.  Mam swoje sprawdzone marki jak reserved, Orsay czy H&M i ich się trzymam.

Możesz podciąć mi skrzydła. Nie są mi potrzebne by latać

29

ja znalazłam ostatnio nowy sweterek Tom Tailor za 7 zł wink
najlepiej  po takich lumpkach ,gdzie sprzedają starsze babeczki,a towar nie jest wyceniony,one są nie świadome tego jakiej marki jest bluzka czy spodnie,mozna wtedy tanio kupić smile

30

Ja dopiero niedawno odkryłam magię "ciuchlandów" i teraz pozostaję im wierna big_smile Można bardzo tanio stworzyć wspaniały strój i nie trzeba się obawiać, że spotkamy kogoś kto będzie ubrany tak samo. Znalazłam w Krakowie ciuchland w swojej dzielnicy, w którym wiele ciuchów tak na prawdę jest niezniszczonych, towar jest wspaniały i uwielbiam zatopić się w poszukiwaniach big_smile

31

Kaczqua napisał/a:

Ja dopiero niedawno odkryłam magię "ciuchlandów" i teraz pozostaję im wierna big_smile Można bardzo tanio stworzyć wspaniały strój i nie trzeba się obawiać, że spotkamy kogoś kto będzie ubrany tak samo. Znalazłam w Krakowie ciuchland w swojej dzielnicy, w którym wiele ciuchów tak na prawdę jest niezniszczonych, towar jest wspaniały i uwielbiam zatopić się w poszukiwaniach big_smile

Dokładnie. W sieciówkach wszędzie prawie to samo, zazwyczaj coś co wygląda jak trendy mody z gazety, a np średnio nadaje się do noszenia albo wszędzie się powtarza, a w lumpeksie można upolować coś takiego, co nikt np nie będzie miał albo mało kto smile Trzeba tylko dobrze szukać i nie zrażać się, gdy na początku nic ciekawego się nie znajdzie. A jak jeden lumpek mało sympatyczny, że tak ujmę, to pójść do innego, bo a nuż coś się znajdzie ciekawego smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

32 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-12-15 22:07:13)

Ja kupuję używane ubrania, ale bardziej przez internet. Jednak nie za bardzo lubię klimatu "ciucholandów", a w internecie kupuje się o wiele wygodnie i jest też większy wybór, np. taka perełka: link usunięty Chyba taki płaszczyk sobie sprawię :-)

Zabierz mnie daleko, daleko stąd...

33

Ja uwielbiam takie sklepy! Rzeczy są tam niepowtarzalne, tanie, a ja akurat mam talent do wyławiania tych tzw. "perełek" smile

34 Ostatnio edytowany przez polyalyna (2014-03-06 11:56:53)

Czasem zaglądam. Kilkakrotnie zdazyło mi sie coś fajnego wyszperać. Ostanio świetną bluzkę do biegania. Akurat z tej bluzki zadowolano jestem bardzo, kosztowała mnie 1 zł, ma fajne kolory (szary i czerwony), małe odblaskowe logo (raczej nocą nie biegam, ale kto wie).

35

Owszem zdarza się, ale nie często. Czasem zaglądnę z ciekawość, jednak preferuje duże galerie na zakupy ubraniowe!

36

Jeśli ktoś chętnie kupuje w lumpeksach zapraszam do nowo-otwartego sklepu internetowego z odzieżą używaną STYLOVE:)

styloveotwarte24

Znajdziecie nas również na Facebook'u

Możliwość negocjacji cen:)

37

Ja też bardzo lubię wink

38 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-07-18 14:33:58)

truskaweczka19 napisał/a:
Kaczqua napisał/a:

Dokładnie. W sieciówkach wszędzie prawie to samo, zazwyczaj coś co wygląda jak trendy mody z gazety, a np średnio nadaje się do noszenia albo wszędzie się powtarza, a w lumpeksie można upolować coś takiego, co nikt np nie będzie miał albo mało kto smile Trzeba tylko dobrze szukać i nie zrażać się, gdy na początku nic ciekawego się nie znajdzie. A jak jeden lumpek mało sympatyczny, że tak ujmę, to pójść do innego, bo a nuż coś się znajdzie ciekawego smile

Ja jestem osobą bardzo praktyczną więc używaną odzież bardzo lubię,  z tym  że na angielskie realia wygląda to zupełnie inaczej - tutaj ludzie są przyzwyczajeni do oddawania niepotrzebnyxh ubran do charity shops i niewiele jest w nich rzeczy unikatowych big_smile
Ogromna liczba to ubrania z popularnych sieciówek sprzed kilku sezonów - masa z tych ubrań to Zara, Next, H&M, Monsoon itp.

Ale że jak wspomniałam jestem osobą praktyczną, to oprócz tej zalety  że ubrania są tanie mają jeszcze jedną - ubrania te są najczęsciej już prane i nie mam obawy  że po wyjęciu z pralki po raz kolejny będę niemile zaskoczona tongue

Nic tu nie ma ;P

Posty [ 1 do 38 z 67 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Sklepy z odzieżą używaną - kupujecie w takich?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016