Jak odnaleźć sens życia? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-09-08 23:29:30

nieszczęśliwa92
Niewinne początki

Jak odnaleźć sens życia?

Witajcie, mam na imię Marzena i mam 20 lat. Trudno jest mi dokładnie wyjaśnić, na czym polega mój problem. Strasznie się pogubiłam i nie potrafię się odnaleźć. Sama tego nie rozumiem. Życie daje mi mocno w kość. Nie mam pojęcia jak o tym opisać. Alkoholizm ojca, przemoc, śmierć najbliższej osoby, upokorzenia, samotność. Po prostu czuję się jednym wielkim zerem...nikim.... Coraz częściej myślę o samobójstwie....
Wiem, że to może nie wiele mówi, ale jestem tutaj pierwszy raz, w sumie to jest pierwszy krok po pomoc. Nie wiedziałam co mogę, a czego nie napisać tutaj...
To wszystko jest bezsensu, chyba nie potrzebnie dodaje ten post...

#2 2012-09-09 00:42:55

luc
Przyjaciółka Forum

Re: Jak odnaleźć sens życia?

Skoro napisałaś to chyba był w tym jakiś sens.

Napisać możesz wszystko co chcesz, byle zgodnie z regulaminem.

Na forum jest wiele przyjaznych osób, na pewno chętnie Cię wesprą, pomogą.

#3 2012-09-09 11:09:00

nieszczęśliwa92
Niewinne początki

Byłam bardzo związana z moim dziadkiem, jemu jedynemu na mnie zależało, zmarł jak miałam 12 lat i do tej pory nie potrafię się z tym pogodzić. Mój ojciec jest alkoholikiem - tzn tyko ja tak uważam, bo dla reszty jeśli ktoś nie pije codziennie to jeszcze alkoholikiem nie jest. Ja go nazwałam ,,weekendowym" alkoholikiem. Kiedy pije jest nieobliczalny i agresywny, a kiedy jest trzeźwy to jest nieprzyjemny wulgarny. Po pijaku już nie raz mnie uderzył. Ostatnio chodziłam z rozciętą wargą i pięknym limem pod okiem tylko dlatego, że nie zgasiłam światła w kuchni, bo wyszłam z niej na chwilę. Mama? Ona popadła w pracoholizm. Od rana do wieczora pracuje i nic ją nie obchodzi. Ojciec w ten sposób traktuje tylko mnie. Mamy nigdy nie uderzył, między nimi są tylko kłótnie i wyzwiska. Codzienne wysłuchiwanie tego jaka jestem beznadziejna, do niczego, że jestem kompletnym zerem i że niczego w życiu nie osiągnę, sprawiło, że na prawdę w to wierzę. Mam dwóch mlodszych braci i w ten sposób cały dom spadł na moją głowę. Wszystko muszę robić, sprzątać gotować prasować robić pranie itd. jestem z tym wszystkim zupełnie sama, nie mam nikogo, nie mam przyjaciół, nie mam chłopaka, nie mam żadnej bliskiej osoby która mogłaby mnie wesprzeć. a do tego doszły jeszcze problemy zdrowotne.... nie mam z kim o tym wszystkim porozmawiać. Boję się gdziekolwiek to zgłosić, gdziekolwiek z tym pójść, komukolwiek o tym powiedzieć. Boję się i wstydzę. Coraz częściej myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby popełnienie samobójstwa, po prostu śmierć....

#4 2012-09-09 23:25:53

zwyklaona12
Niewinne początki

Zacznę od tego, że nie jestem psychologiem, wiec moje rady nie będą profesjonalne. Jesteś na prawdę silną dziewczyną skoro to tyle czasu wytrzymujesz. Powiem Ci, a może doradzę, że jedynym rozwiązaniem jest chyba przeprowadzka. Nic nie napisałaś o sobie. Uczysz się? Pracujesz? Jeżeli masz możliwość wyjedz i zostaw to. Ja kiedyś, może nie miałam tak jak Ty. Nikt mnie nie bił, albo zdarzało sie to sporadycznie, ale byłam jakby trochę poniżana i wiem jak to smakuje i na kogo się wyrasta.. To co osiągniesz w życiu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. W zyciu do "czegoś" dochodzą ludzie uparci. Obierz sobie cel i dąż do niego. Pamiętaj, to co w większości nas ogranicza, to brak chęci walki i własny marazm i brak siły do zmian. Nie możesz dalej żyć w tym środowisku. Ja do tej pory nie umiem uwierzyć w siebie, nie umiem być z siebie zadowolona, ciągle boje się wyjść na głupią. Nie układa mi się z facetami, bo czuje , ze jak spotkam normalnego to na niego nie zasługuję, bo czuje się gorsza. W Twoim przypadku dochodzi jeszcze bicie. Trzymaj się! Może porozmawiaj z matką, i przemyśl decyzję o zmianie środowiska, jeżeli masz taką możliwość. Wspieram Cię z całej mojej mocy! Samobójstwo to żadne rozwiązanie! Wiem, że to co CI teraz powiem wyda Ci się mało realne, ale zycie może być piekne. Jeżeli wyrwiesz się z tego domu, dojdziesz do czegoś, albo poznasz bratnią duszę z którą będziesz mogła spędzać czas, to uwierz mi będziesz inaczej o tym myśleć. Jeżeli jest Ci smutno to pisz!

#5 2012-09-10 10:28:42

newkobietka
Wróżka Bajuszka

samobójstwo to najgorsze wyjście i pamiętaj NIEODRWACALNE..
proszę pisz tutaj do nas jak najwięcej, to forum jest lepsze niż nie jeden psycholog.. z każdej sytuacji jest wyjście, jest dużo wyjść.. jesteś pewnie młoda osobą, tyle jeszcze pięknych chwil przed Tobą.. idź może do psychologa, jeśli masz czarne myśli to błagam Cię nie lekceważ tego tylko szukaj ratunku.. Trzymam kciuki za Ciebie, pisz tutaj do nas!

#6 2012-09-10 16:54:31

Anhedonia
100% Netkobieta

Jesteś dzielna dziewczyna, tylko trochę Cię przerosło to co Cię na co dzień spotyka.
Kochałaś dziadka WIĘC pomyśl co ON by powiedział na twój pomysł pozbawienia się życia... czy by to pochwalił?
Jest wiele miejsc gdzie możesz się zwrócić ze swym problemem i znajdziesz tam pomoc. Nie ma czego się bać - gwarantowana dyskrecja. Spróbuj dowiedzieć się gdzie najbliżej twego miejsca zamieszkania jest Centrum Pomocy Rodziny. Gdy Ci ciężko dzwoń do telefonu zaufania - nie upadaj na duchu. Samo się nic nie zmieni, ale TY możesz zmienić wiele, tylko zechciej poszukać pomocy.

Na poprawę nastroju dedykuję Ci jeden z moich ulubionych cytatów:
„Wobec wszystkiego, co ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent.
Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą, która zatrzyma Twój rozwój.
Wybór należy do Ciebie.„
Wayne Dyer

„Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego.” – F.C. Oetinger

#7 2012-09-27 04:08:30

niecierpliwa
Dobry Duszek Forum

Kochanie ale Ty nie jesteś niczemu winna więc dlaczego siebie sama chcesz ukarać ?! Jesteś młoda , całe życie przed Tobą, rozwijaj skrzydła skarbie. Trzymamy za Ciebie kciuki i zobaczysz, ze wszystko sie ułoży. A jeśli ojciec ponownie zrobi Ci krzywdę to powiedz o tym komuś na kogo możesz liczyć, jeśli nie ma nikogo takiego to zgłoś to na policję. Wiem ze to Twój ojciec, ale musisz coś z tym zrobić , Walcz o swoje. Jesteśmy z Tobą :*

"Everything happens for a reason..."

Stopka forum