Jak dlugo trwa bol po rozstaniu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-09-06 01:59:49

zagubiony12345
Net-facet

Jak dlugo trwa bol po rozstaniu

Witam wszystkich.

Zalozylem ten temat poniewaz zastanawiam sie jak dlugo trwa bol po rozstaniu.U mnie od rozstania minelo ponad 11 miesiecy od 5 miesiecy nie utrzymyjemy ze soba kontaktu a jedynie rozmawiamy na temat dzieci przewaznie przez smsy no ale zdaza sie ze jak jade po dzieci albo je odworze to wtedy widze swoja byla.
Mozna powiedziec ze minelo juz sporo czasu a mnie ciagle boli i przyznam sie ze coraz bardziej odczowam brak zony i tesknie za Nia.
Bylismy malzenstwem {a raczej jeszcze jestesmy bo trwa sprawa rozwodowa} 10 lat i mamy dwie corki.
Jak dlugo bedzie jeszcze bolalo?Dlaczego wciaz Ja kocham?Jakie sa etapy leczenia bolu po rozstaniu?

Zanim coś zrobisz Zanim kogoś odrzucisz, zranisz Przystań na chwilę Przerwij bieg i zastanów się nad tym czy warto Szalej, baw się - to przywilej młodości Ale nie kosztem innych Czyste uczucia są zbyt cenne, żeby je odrzucać
Myśl dziesięć razy Myśl, zanim zabrniesz za daleko Zanim dojdziesz tam skąd trudno się cofnąć
Zawsze zostawiaj za sobą otwarte drzwi...

#2 2012-09-06 02:09:54

Margolinka
Redaktor Działu Miłość

Re: Jak dlugo trwa bol po rozstaniu

Zagubiony...chyba nie ma reguły... U każdego ból trwa inaczej...u jednego krócej ...u innego dłużej...
Pewnie nie ma też określonych etapów jego leczenia...
Myślę, że wszystko zależy od tego,  jak bardzo zostaliśmy zranieni, jak dużo w tym było naszej winy, a przede wszystkim w jakiej atmosferze się rozstaliśmy...
Jeśli nie ma już szans dla Waszego związku (a chyba rozwód o tym świadczy), to spójrz na to w ten sposób... dla dzieci wcale nie jest dobre ratowanie związku "na siłę", jeśli nie potrafiliście już dojść do porozumienia, to może lepiej abyście ułożyli sobie życie na nowo...oddzielnie... Córeczki będą w lepszej sytuacji, jeśli rodzice choćby na stopie "przyjacielskiej" ale będą ze sobą normalnie rozmawiać, niż gdyby byli niby razem ale "osobno". Dzieci widzą gdy źle się dzieje. To, że tęsknisz jest normalne, w końcu żona była do niedawna najbliższa osobą, jest matka Twoich dzieci i zawsze będzie obecna w Twoim życiu...

"Mądrego widać, głupiego słychać."

#3 2012-09-06 06:17:41

Damnpretty
Cioteczka Dobra Rada

Mi się wydaje że przede wszystkim to zależy od uczucia jakie ono było tak samo  osoba która jest "rzucona" bardziej cierpi od tej drugiej, tak mi się wydaje.

Dzisiaj miałam sen, chciałabym zatrzymać go w pamięci,
był dobry jak seks z miłości nie dla pieniędzy.

Skarbie jeszcze tylko 16 miesiecy, damy rade! :*   !

#4 2012-09-06 06:34:40

andziula206
Wkręcam się coraz bardziej

Wszystko zależy od tego jak bardzo byłeś zaangażowany w to małżeństwo. Nie rozumiem tylko jednego skoro tak kochasz żonę i nadal tak bardzo Ci na niej zależy czemu o nią nie walczysz? Przecież rozwód nawet będący w trakcie nie przekreśla tego co było między Wami

Kocham bardziej niż wczoraj ale mniej niż jutro

#5 2012-09-06 08:22:39

lagrimasdeamor
Dobry Duszek Forum

a mozesz napisac dlaczego sie rozstaliscie?co bylo powodem rozpadu malzenstwa?czyja wina? moze daloby sie to jeszcze naprawic?

#6 2012-09-06 08:44:14

MichalinkaG
Powoli się zadomawiam

andziula206 napisał:

Wszystko zależy od tego jak bardzo byłeś zaangażowany w to małżeństwo. Nie rozumiem tylko jednego skoro tak kochasz żonę i nadal tak bardzo Ci na niej zależy czemu o nią nie walczysz? Przecież rozwód nawet będący w trakcie nie przekreśla tego co było między Wami

Jestem bardzo podobnego zdania, jeżeli niszczy Cię to spórbuj odbudować to, co było. Zawalcz, my kobiety lubimy starania, ale ostrzegam to nie będzie łatwe.  Odzyskiwanie kobiety nie nalezy do prostych, musisz byc zdeteminowany! Napisz, jezeli możesz co było powodem rozstania. Moze doradzimy. Jezeli pytaszz o czas trwania bólu- to indywidualna sprawa. zalezy od uczucia... Spotałam się z teorią, ze nigdy nie pzrechodzi, ze zawsze costaje żal, minimalna tęsknota, sentyment. Nawet w nowym szczesliwym związku, ale to tylko teoria;)

#7 2012-09-06 10:08:00

owcake
Dobry Duszek Forum

Domyślam się, że to żona odeszła. W takim przypadku ból może trwać dosyć długo, tym bardziej, że macie dzieci i choćby z tego powodu musisz ją widywać.
Długość bólu po rozstaniu zależy pewnie też od tego w jakim tempie odbyło się rozstanie. Inaczej będzie jeśli związek gnił od dawna, a obydwie strony miały tego świadomość. Inaczej będzie wyglądać rozstanie kiedy jedna ze stron "znienacka" odchodzi. Dużo zależy też od tego czy często ją wspominasz, wymyślasz schematy spotkań itp. Wypadowych jest wiele. Najważniejsze żebyś to Ty sam określił czy chcesz o nią walczyć czy też odpuszczasz?

Ostatnio edytowany przez owcake (2012-09-06 10:27:51)

Mądra kobieta wie kiedy być idiotką

#8 2012-09-06 10:25:51

sam22
Net-facet

Zróbcie rozwód, a potem i tak możecie dalej razem żyć.

#9 2012-09-06 10:53:44

zagubiony12345
Net-facet

Powod rozstania? Zona mnie zdradzila.Ja walczylem o malzensto pol roku.Bardzo mnie to kosztowalo.Stracilem zdrowie,schudlem 20 kg,stracilem wiare,nadzieje,dume,godnosc,prace itd. Tutaj juz nie ma o co walczyc i juz sie z tym pogodzilem,Chodzi mi tylko o to dlaczego wciaz o Niej mysle dlaczego boli,dlaczego tesknie?Byl juz taki okres ze mi przeszlo ze juz bylo ok ale niestety znowu ten bol wrocil.Chcialbym wiedziec czy to normalne?

Zanim coś zrobisz Zanim kogoś odrzucisz, zranisz Przystań na chwilę Przerwij bieg i zastanów się nad tym czy warto Szalej, baw się - to przywilej młodości Ale nie kosztem innych Czyste uczucia są zbyt cenne, żeby je odrzucać
Myśl dziesięć razy Myśl, zanim zabrniesz za daleko Zanim dojdziesz tam skąd trudno się cofnąć

#10 2012-09-06 11:03:23

Rufio
Net-facet

Ja mam identyczną sytuację chłopie tyle że syn został przy mnie. Też się zastanawiam kidy to przejdzie. Kiedy zapomnę. Walczyłem też bardzo długo. Żona zostawiła mnie dla nowej miłości i nie ma mowy o tym żeby to uratować (ona nie chce). Jestem w trakcie rozwodu. Jak chcesz poczytaj mój wątek: http://www.netkobiety.pl/t41015.html może znajdziesz tam jakieś rady dla siebie. A tak swoją drogą to dołącz do tego grona podobnych do nas osób. Możesz pogadać z nami to pomaga http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php? … &p=105 Zapraszamy.

#11 2012-09-06 11:28:09

zagubiony12345
Net-facet

Rufio napisał:

Ja mam identyczną sytuację chłopie tyle że syn został przy mnie. Też się zastanawiam kidy to przejdzie. Kiedy zapomnę. Walczyłem też bardzo długo. Żona zostawiła mnie dla nowej miłości i nie ma mowy o tym żeby to uratować (ona nie chce). Jestem w trakcie rozwodu. Jak chcesz poczytaj mój wątek: http://www.netkobiety.pl/t41015.html może znajdziesz tam jakieś rady dla siebie. A tak swoją drogą to dołącz do tego grona podobnych do nas osób. Możesz pogadać z nami to pomaga http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php? … &p=105 Zapraszamy.

Gdy czytalem Twoja historie to tak jakbym opisywal swoja.Identyczne zachowanie zony identyczne slowa.

Rowniez zachowanie Twojego syna przypomina mi zachowania corek.
Starsza corka napisala wiersz o naszej rodzinie gdy go czytalem to mialem lzy w oczach.8 miesiecy temu wyprowadzilem sie od zony i pewnego razu gdy byly u mnie dzieci to mlodsza corka ma 4 lata wziela mnie za reke i powiedziala 'Tatusiu chodz do mamy tam jest twoj dom tam jest twoje lozko i ty spisz z mama' Po tych slowach bylem w szoku.Nawet teraz gdy dzieci sa u mnie to mlodsza corka pyta sie czesto dlaczego z nimi nie mieszkam itp.To cholernie boli bo dzieci beda placily za rozpad rodziny do konca zycia.

#12 2012-09-06 12:00:40

owcake
Dobry Duszek Forum

zagubiony12345 napisał:

Tutaj juz nie ma o co walczyc i juz sie z tym pogodzilem,Chodzi mi tylko o to dlaczego wciaz o Niej mysle dlaczego boli,dlaczego tesknie?Byl juz taki okres ze mi przeszlo ze juz bylo ok ale niestety znowu ten bol wrocil.Chcialbym wiedziec czy to normalne?

Może zwyczajny klin by pomógł? Nie mówię o tym żeby od razu się zakochiwać, ale towarzystwo "świeżego mięsa" potrafi zdziałać cuda. Nie spodziewaj się, że ktoś zastąpi Twoją żonę, bo to niemożliwe. Ale może Ci nieco osłodzić ten trudny okres.

#13 2012-09-06 12:19:36

Rufio
Net-facet

zagubiony12345 napisał:

Rufio napisał:

Gdy czytalem Twoja historie to tak jakbym opisywal swoja.Identyczne zachowanie zony identyczne slowa.

Rowniez zachowanie Twojego syna przypomina mi zachowania corek.
Starsza corka napisala wiersz o naszej rodzinie gdy go czytalem to mialem lzy w oczach.8 miesiecy temu wyprowadzilem sie od zony i pewnego razu gdy byly u mnie dzieci to mlodsza corka ma 4 lata wziela mnie za reke i powiedziala 'Tatusiu chodz do mamy tam jest twoj dom tam jest twoje lozko i ty spisz z mama' Po tych slowach bylem w szoku.Nawet teraz gdy dzieci sa u mnie to mlodsza corka pyta sie czesto dlaczego z nimi nie mieszkam itp.To cholernie boli bo dzieci beda placily za rozpad rodziny do konca zycia.

Oj boli. ja często muszę tłumaczyc synowi dlaczego mama nie jest z nami. On po swojemu próbuje to naprawiać. Na przykład jak mama dzwoni i kończy rozmowę mówiac "buziaczki" to on potem mowi że mama przesyła buziaczki też dla mnie. Wiem że to nie prawda bo czasem słyszę te rozmowy. Ale on chyba chce po swojemu zrobić mi przyjemność. Najgorzej jest gdy syn wraca od niej i opowiada jaki to mądry jest nowy facet żony itp itd. Potem za parę godzin zaczyna mówić że go nie lubi bo zabrał tatusiowi mamę.

Jak ktoś ma klapki na oczach jak koń to już nic nie poradzisz. Pytanie kiedy i czy wogóle sie obudzi. I co ty bedziesz myślał i zrobisz jak to nastąpi.

Ostatnio edytowany przez Rufio (2012-09-06 12:21:48)

#14 2012-09-06 12:36:38

zagubiony12345
Net-facet

Powiem tak ze zaczalem poznawac nowe kobiety ale to nic nie zmienilo traktuje Je jak kolezanki i nic wiecej poniewaz nie jestem gotowy na nowy zwiazek.

Mnie tez trafia szlak jak dzieci mi opowiadaja ze byly z mama i panem x tam i tam ze robily to i to.

Ma klapki na oczach i to wielkie.Nie wiem co ona w nim zobaczyla poniewaz jest to gosc bez pracy,spozywa duzo alkoholu (odkad zona go poznala to tez zaczela pic a kiedys byla przeciwniczka alkoholu ) jest po podstawowce,ma 31 lat a wyglada na 40 i ogolnie nic soba nie reprezentuje.
Czy sie obudzi?Hmm sadze ze jesli tak to nie szybko.

Ja chcialbym juz zapomniec o Niej,chcialbym powoli ukladac sobie zycie od nowa sam lub moze z inna kobieta ale jak to zrobic skoro ciagle o Niej mysle,ciagle mi Jej brakuje.Dlaczego kocham kobiete ktora zniszczyla rodzine w najgorszy sposob jaki tylko istnieje?

#15 2012-09-06 12:44:50

Rufio
Net-facet

zagubiony12345 napisał:

Powiem tak ze zaczalem poznawac nowe kobiety ale to nic nie zmienilo traktuje Je jak kolezanki i nic wiecej poniewaz nie jestem gotowy na nowy zwiazek.

Mnie tez trafia szlak jak dzieci mi opowiadaja ze byly z mama i panem x tam i tam ze robily to i to.

Ma klapki na oczach i to wielkie.Nie wiem co ona w nim zobaczyla poniewaz jest to gosc bez pracy,spozywa duzo alkoholu (odkad zona go poznala to tez zaczela pic a kiedys byla przeciwniczka alkoholu ) jest po podstawowce,ma 31 lat a wyglada na 40 i ogolnie nic soba nie reprezentuje.

Ja chcialbym juz zapomniec o Niej,chcialbym powoli ukladac sobie zycie od nowa sam lub moze z inna kobieta ale jak to zrobic skoro ciagle o Niej mysle,ciagle mi Jej brakuje.Dlaczego kocham kobiete ktora zniszczyla rodzine w najgorszy sposob jaki tylko istnieje?

Ja też swoją kocham do tego stopnia że na przedwczorajszą rocznicę ślubu ( a papiery już w sądzie) wysłałem jej 80 róż. Napisałem że kocham pomimo to że wiem że ten fagas u niej już pomieszkuje pomimo że jeszcze nie zdążyła się rozwieść. Mam kupę dowodów od detektywa że puszczała mnie w trąbę. Jako matka też nie bardzo bo nawet nie wspomniala o zabraniu dziecka ze sobą (zabrała psa). Chyba kocham osobę ze wspomnień która kochała mnie. Kocham moje wyobrażenie o niej bo ta osoba która teraz bezwzględnie mnie rani nie wiem czy jest tego warta.

#16 2012-09-06 12:55:51

owcake
Dobry Duszek Forum

zagubiony12345 napisał:

Nie mówię o zakładaniu nowego związku. Po prostu spędzać mile czas z inną kobietą. Można to nazwać koleżeństwem lub jakkolwiek inaczej.

zagubiony12345 napisał:

Nie dociekaj w czym on jest lepszy, nie porównuj się do niego, bo to dobrze nie działa na Twoją samoocenę. Po prostu przyjmij do wiadomości fakt, że postąpiła tak a nie inaczej i to ona będzie ponosiła konsekwencje tego czynu.

zagubiony12345 napisał:

Ładnie ujął to Rufio. Kochacie albo ich obraz z przeszłości albo Wasze wyobrażenie o nich.

#17 2012-09-06 20:50:47

zagubiony12345
Net-facet

owcake napisał:

zagubiony12345 napisał:

Nie mówię o zakładaniu nowego związku. Po prostu spędzać mile czas z inną kobietą. Można to nazwać koleżeństwem lub jakkolwiek inaczej.

zagubiony12345 napisał:

Nie dociekaj w czym on jest lepszy, nie porównuj się do niego, bo to dobrze nie działa na Twoją samoocenę. Po prostu przyjmij do wiadomości fakt, że postąpiła tak a nie inaczej i to ona będzie ponosiła konsekwencje tego czynu.

zagubiony12345 napisał:

Ładnie ujął to Rufio. Kochacie albo ich obraz z przeszłości albo Wasze wyobrażenie o nich.

A moze to prawdziwa milosc

#18 2012-09-06 21:14:31

l_ukrecja
Przyjaciółka Forum

zagubiony12345 napisał:

owcake napisał:

zagubiony12345 napisał:

zagubiony12345 napisał:

zagubiony12345 napisał:

Prawdziwa miłość nie rani,nie zdradza i nie trzeba o nią walczyć...tak myślę smile

Ten, który wyrządził Ci krzywdę nie jest wart Twoich łez, a ten, który jest ich wart, nigdy nie wyrządzi Ci krzywdy.

#19 2012-09-06 22:16:29

bags
Net-facet

Człowiek jest jak pudełko czekoladek...
Albo kochasz jego opakowanie, albo czekoladki albo wszystko razem...
Miłość to takie nic, które jest wszystkim... powiedzenie biblijne oddaje głęboki jej sens.

P.S.
Od strony psychologii takie wyjście z "kryzysu" pt. miłość trwa... 2 lata.

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

#20 2012-09-06 22:22:52

Rufio
Net-facet

zagubiony12345 napisał:

owcake napisał:

zagubiony12345 napisał:

zagubiony12345 napisał:

zagubiony12345 napisał:

Z twojej strony tak , ale z tej drugiej chyba nie bardzo

#21 2012-09-06 22:45:22

zagubiony12345
Net-facet

bags napisał:

Miłość to takie nic, które jest wszystkim... powiedzenie biblijne oddaje głęboki jej sens.

P.S.

dwa lata.to juz minalem polmetek:-)

No wlasnie milosc z mojej strony.Moze za bardzo kochalem i kocham.
Tak sie zastanawiam czy po takiej milosci mozna pokochac rowniez mocno druga osobe

#22 2012-09-06 23:08:11

l_ukrecja
Przyjaciółka Forum

bags napisał:

P.S.

Dwa lata...to właściwie na półmetku jestem...ech...
Nie wiem,ale chyba można jeszcze jakoś się ogarnąć i zacząć od nowa...ale już to widzę,najgorsze są porównania...i tu z wyidealizowanym wspomnieniem eksa,nikt nie wygra...chyba jedynie mój zdowy rozsądek...ech..

Ten, który wyrządził Ci krzywdę nie jest wart Twoich łez, a ten, który jest ich wart, nigdy nie wyrządzi Ci krzywdy.

#23 2012-09-07 00:10:47

bags
Net-facet

zagubiony12345 napisał:

bags napisał:

P.S.

dwa lata.to juz minalem polmetek:-)

No wlasnie milosc z mojej strony.Moze za bardzo kochalem i kocham.
Tak sie zastanawiam czy po takiej milosci mozna pokochac rowniez mocno druga osobe

Zagubiony pytasz się czy można, czy to jest do zrobienia a myślisz o wszystkim na "nie".
Jest takie nagranie na youtube z serii śmiesznych anegdot z ks. Pawlukiewiczem. On tam to w świetny sposób wyjaśnia, co prawda odnosząc się do Boga, ale że jednak jest... do zrobienia.
Tylko trzeba się dobrze zastanowić, czy nowy związek budujemy na piasku, czy na skale.

l_ukrecja napisał:

...ale już to widzę,najgorsze są porównania...i tu z wyidealizowanym wspomnieniem eksa,nikt nie wygra...chyba jedynie mój zdowy rozsądek...ech...

Przyjdzie taki moment, że ta wyidealizowana wizja Twojego eksa będzie wizją człowieka z epoki... średniowiecznych rycerzy w zardzewiałej zbroi, gdy murzyni już wyszli z lasu budować autostrady...

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

#24 2012-09-07 09:55:54

Rufio
Net-facet

Bags - 2 lata? To można pierd..... totalnego dostać. Ja się zastanawiam jak ja wytrzymałem półtora miesiąca od jej wyprowadzki a tu 2 lata...

#25 2012-09-07 11:33:19

bags
Net-facet

Rufio napisał:

Bags - 2 lata? To można pierd..... totalnego dostać. Ja się zastanawiam jak ja wytrzymałem półtora miesiąca od jej wyprowadzki a tu 2 lata...

I kociokwiku z przerzutami... ja już mam na koncie praktycznie 4 miesiące.

#26 2012-09-07 16:34:05

bea1512
Zbanowany

Myślę, że zależy od wrażliwości. Osoby rozpamiętujące dlugo krzywdę muszą zwalczyć to, myśle ze najdłuzej pare lat może rok może 2.

#27 2012-09-07 16:53:31

zagubiony12345
Net-facet

Trudno jest zapomniec 10 lat malzenstwa.Sa dzieci i tym bardziej jest ciezko nie rozpamietywac.Przeciez dzieci sa owocem naszej milosci i jak nie myslec bedac z nimi,rozmawiajac itp.

Jak teraz spedzac swieta,urodziny,imprezy jakos na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie tego

#28 2012-09-07 16:54:47

Rufio
Net-facet

zagubiony12345 napisał:

Trudno jest zapomniec 10 lat malzenstwa.Sa dzieci i tym bardziej jest ciezko nie rozpamietywac.Przeciez dzieci sa owocem naszej milosci i jak nie myslec bedac z nimi,rozmawiajac itp.

Jak teraz spedzac swieta,urodziny,imprezy jakos na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie tego

NIe tylko Ty niestety .....

#29 2012-09-07 16:55:06

ziemniaczana
Przyjaciółka Forum

To tak jak z raną. Im wiecej rozpamietujesz i dłubiesz, zdrapujesz strupek tym dluzej sie goi, a na koniec w dodatku zostaje brzydka blizna.

Proponuje masc w postaci przyjaciol i łapania sie jakichkolwiek zajęc ktore odrywaja od myslenia o "ranie".

U mnie minely ponad 4 miesiace, z czego wpierw perspektywa tygodnia byla okresem nie do wytrzymania.Chodzilam w kolko po pokoju badz ryczalam wnieboglosy czym doprowadzalam rodzine do szalenstwa.  Dopiero od niedawna jakiegos olsnienia dostalam ( a moze byly zbyt mocno dal mi do zrozumienia jak bardzo ma mnie w "de") Ucze sie zyc na nowo a i tak nie wiem czy to wszystko znowu nie pierdyknie. Ale staram sie optymistycznie nastawiac, moze jednak sie uda "wyleczyc"do konca:)

#30 2012-09-07 17:41:11

zagubiony12345
Net-facet

ziemniaczana napisał:

To tak jak z raną. Im wiecej rozpamietujesz i dłubiesz, zdrapujesz strupek tym dluzej sie goi, a na koniec w dodatku zostaje brzydka blizna.

Proponuje masc w postaci przyjaciol i łapania sie jakichkolwiek zajęc ktore odrywaja od myslenia o "ranie".

U mnie minely ponad 4 miesiace, z czego wpierw perspektywa tygodnia byla okresem nie do wytrzymania.Chodzilam w kolko po pokoju badz ryczalam wnieboglosy czym doprowadzalam rodzine do szalenstwa.  Dopiero od niedawna jakiegos olsnienia dostalam ( a moze byly zbyt mocno dal mi do zrozumienia jak bardzo ma mnie w "de") Ucze sie zyc na nowo a i tak nie wiem czy to wszystko znowu nie pierdyknie. Ale staram sie optymistycznie nastawiac, moze jednak sie uda "wyleczyc"do konca:)

Ja teraz duzo czasu spedzam ze znajomymi oraz nawiazuje nowe znajomosci.

Masz dzieci z bylym partnerem?

Nie da sie zapomniec calkowicie jesli jest cos co laczy a mnie lacza dzieci.

Przyklad o ranie?Hmm no wlasnie bez wzgledu czy rana sie zagoi czy nie to zostanie blizna ktora bedzie do konca zycia przypominac o tymco bylo.

Dzisjaj moj brat zaprosil mnie na urodziny swojego syna ale rowniez zaprosil moja zone poniewaz ona jest matka chrzesna jego syna i co mam zrobic?Usiasc razem z nia przy jednym stole?Nigdy w zyciu,to jest zbyt upokarzajace i za mocno boli

#31 2012-09-07 17:59:13

ziemniaczana
Przyjaciółka Forum

Nie, nie mam dzieci, ani slubu nawet miedzy nami nie bylo, zreszta co tu gadac mi dopiero 21 lat styknie. Dlatego rozumiem swietnie ze twoj bol musi byc po stokroć wiekszy, wiec nawet nie porównuje. Chyba latwiej jest zapomniec jesli nie widzi sie tej osoby, nie ma sie z nia juz nic wspolnego. A co tu mowic gdy lacza wspolne sprawy, dzieci, lub jak mowisz sam fakt ze twoja zona jest chrzestną. Bardzo wspolczuje. Nie mniej jednak kazde rozstanie boli, i rozrywa na strzepy jesli czlowiek byl calym sobą zaangazowany a tak wlasnie bylo w moim przypadku. Mnie bolala dodatkowo jego obojetnosc po rozstaniu, falszywe obietnice ktore skladal a jeszcze bardziej moja naiwnosc bo we wszystko wierzylam. W to tak przeraklamowane "na zawsze z tobą". W dodatku musialam sie zmierzyc z samotnoscią, bo byly dni, ba tygodnie gdzie nie mialam zwyczajnie z kim spedzic czasu, zero znajomych na miejscu,  wiec gnilam w domu co tylko nasilalo moj parszywy stan. Dopiero od niedawna jako tako "żyję", w nieco szerszym znaczeniu niz oddycham, jem, spie. Czekalam na niego 4miesiace, walczylam w bardziej aktywny lub pasywny sposob, bo ja tez sporo bledow popelnilam, nie bylam w stanie sie od niego uwolnic i tak po prostu dac spokoj. Nakrecalam sie interesujac sie nim ciagle i analizując kazdy jego krok, we wszystkim doszukując sie nadzieji zamiast po prostu zaczac zyc i ruszyc przed siebie. Bylam slepa na upokorzenia jakie mi zgotowywal. Az w koncu coś pękło. Mam nadzieję ze kiedys uda mi sie z niego wyleczyc na dobre. Ja juz nawet wstręt dowspomnien mam gdy pomysle jakim czlowiekiem stal sie teraz ktoś kto byl mi niegdys tak bliski.

Ostatnio edytowany przez ziemniaczana (2012-09-07 18:02:26)

#32 2012-09-08 00:19:12

zagubiony12345
Net-facet

ziemniaczana napisał:

Nie, nie mam dzieci, ani slubu nawet miedzy nami nie bylo, zreszta co tu gadac mi dopiero 21 lat styknie. Dlatego rozumiem swietnie ze twoj bol musi byc po stokroć wiekszy, wiec nawet nie porównuje. Chyba latwiej jest zapomniec jesli nie widzi sie tej osoby, nie ma sie z nia juz nic wspolnego. A co tu mowic gdy lacza wspolne sprawy, dzieci, lub jak mowisz sam fakt ze twoja zona jest chrzestną. Bardzo wspolczuje. Nie mniej jednak kazde rozstanie boli, i rozrywa na strzepy jesli czlowiek byl calym sobą zaangazowany a tak wlasnie bylo w moim przypadku. Mnie bolala dodatkowo jego obojetnosc po rozstaniu, falszywe obietnice ktore skladal a jeszcze bardziej moja naiwnosc bo we wszystko wierzylam. W to tak przeraklamowane "na zawsze z tobą". W dodatku musialam sie zmierzyc z samotnoscią, bo byly dni, ba tygodnie gdzie nie mialam zwyczajnie z kim spedzic czasu, zero znajomych na miejscu,  wiec gnilam w domu co tylko nasilalo moj parszywy stan. Dopiero od niedawna jako tako "żyję", w nieco szerszym znaczeniu niz oddycham, jem, spie. Czekalam na niego 4miesiace, walczylam w bardziej aktywny lub pasywny sposob, bo ja tez sporo bledow popelnilam, nie bylam w stanie sie od niego uwolnic i tak po prostu dac spokoj. Nakrecalam sie interesujac sie nim ciagle i analizując kazdy jego krok, we wszystkim doszukując sie nadzieji zamiast po prostu zaczac zyc i ruszyc przed siebie. Bylam slepa na upokorzenia jakie mi zgotowywal. Az w koncu coś pękło. Mam nadzieję ze kiedys uda mi sie z niego wyleczyc na dobre. Ja juz nawet wstręt dowspomnien mam gdy pomysle jakim czlowiekiem stal sie teraz ktoś kto byl mi niegdys tak bliski.

rozumiem Ciebie.U mnie minelo 11 miesiecy i jeszcze sie nie wyleczylem

#33 2012-09-13 14:48:51

misiunia1986
Mój jest ten kawałek podłogi

zagubiony12345 napisał:

Witam wszystkich.

Zalozylem ten temat poniewaz zastanawiam sie jak dlugo trwa bol po rozstaniu.U mnie od rozstania minelo ponad 11 miesiecy od 5 miesiecy nie utrzymyjemy ze soba kontaktu a jedynie rozmawiamy na temat dzieci przewaznie przez smsy no ale zdaza sie ze jak jade po dzieci albo je odworze to wtedy widze swoja byla.
Mozna powiedziec ze minelo juz sporo czasu a mnie ciagle boli i przyznam sie ze coraz bardziej odczowam brak zony i tesknie za Nia.
Bylismy malzenstwem {a raczej jeszcze jestesmy bo trwa sprawa rozwodowa} 10 lat i mamy dwie corki.
Jak dlugo bedzie jeszcze bolalo?Dlaczego wciaz Ja kocham?Jakie sa etapy leczenia bolu po rozstaniu?

Kochany ja sie jeszcze nie rozstałam a już mnie to boli i nie wiem ile to potrwa bo jezeli sie naprawde mocno kocha to to tak szybko nie przechodzi .Ale głowa do góry nie jestes sam w tej sytuacji.Zobacz ile osób tu pisze z podobnymi problemami .Czas leczy rany, albo bys musial poznac kogos .

#34 2012-09-13 15:13:39

ziemniaczana
Przyjaciółka Forum

Ja uwazam ze bol jest silniejszy i trwa o wiele dluzej jesli liczy sie na powrot danej osoby, a ona wcale nie zamierza wracac.

#35 2012-09-13 17:17:41

zagubiony12345
Net-facet

misiunia1986 napisał:

zagubiony12345 napisał:

Witam wszystkich.

Kochany ja sie jeszcze nie rozstałam a już mnie to boli i nie wiem ile to potrwa bo jezeli sie naprawde mocno kocha to to tak szybko nie przechodzi .Ale głowa do góry nie jestes sam w tej sytuacji.Zobacz ile osób tu pisze z podobnymi problemami .Czas leczy rany, albo bys musial poznac kogos .

Ja uwazam ze czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bolu.Co do poznania kogos innego to nie jestem jeszcze na to gotowy.Przeciez nie pokocham innej skoro kocham swoja zone.Najpierw musze sie odkochac a wtedy ten bol nie bedzie juz taki odczuwalny jak jest w tej chwili.Wydaje sie ze wraz z uplywem czasu powinno bolec mniej a niestety jest odwrotnie.

#36 2012-09-25 18:29:33

FionkaF
Tajemnicza Lady

Jesteś pewny, że nadal Kochasz??? Może po prostu czujesz się samotny?? Jakie to dziwne, że jedne kobiety marzą o takim meżczyźnie a inne nie potrafią docenić, ranią, krzywdzą  i nadal są kochane...

^Uśmiech To Magia ~ Powstaje z Niczego a potrafi zdziałać Cuda. ^

Stopka forum