Jak przeprosić? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-08-24 12:57:59

LittleJ
Niewinne początki

Jak przeprosić?

Witajcie, jestem tu nowa, ale po przeczytaniu bardzo wielu postów i ja postanowiłam zwrócić się do Was po radę drogie Kobietki smile
Otóż jestem w związku od roku i nie ma co ukrywać, że od około miesiąca kompletnie nam się nie układa. Nie możemy znaleźć wspólnego języka. Wczoraj miejsce miała kłótnia w wyniku której padło w moim kierunku wiele zarzutów odnośnie mojego charakteru. Zabolały mnie te słowa, ale nie potrafie im zaprzeczyć. Mój luby bardzo się wtedy wzburzył i teraz zupełnie nie potrafimy się porozumieć. Wiem, że jest wściekły, smutny i zagubiony zarazem. Postanowiłam zakończyć te ciężkie dni i go przeprosić. I tutaj pojawia się problem... Nie mam pojęcia jak to zrobić.
Zwracam się więc do Was. Jak przeprosić mężczyznę, który czuje się jak zero ? Co zrobić, aby chciał ze mną rozmawiać i przekonać się, że warto kontynuować związek?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

#2 2012-08-24 13:11:46

sensej454
Na razie czysta sympatia

Re: Jak przeprosić?

Witaj. Widocznie źle podchodziliście do spraw wad i rzeczy które wam przeszkadzają. Nie mówiliście sobie tego od razu, więc wyszło to wszystko za jednym razem.

Najlepszym sposobem będzie usiąść razem i zacząć rozmowę od " Musimy rozmyć tą atmosferę. Chciałabym wiedzieć, co Ci we mnie przeszkadza, dlaczego i co byś proponował żeby takie sytuacje jak ta nigdy się nie powtórzyły."

Nie [przepraszaj. Przepraszam nic tu nie da.

Lepiej usiądźcie i pogadajcie o swoich wadach. Trzeba takie rzeczy robić od razu.

Nie wiem jak by Ci tu ukazać przykład z mojego związku. Ooo mam.. ja na przykład byłam straszną plotkarą.
Pewnego dnia, gdy znów zaczęłam plotkować mój ukochany wziął mnie na stronę i powiedział mi, ze nie podoba mu się to co robię, że to jest nie w porządku. Powiem Ci, że nie miałam o to do niego żalu. Przeciwnie. Dało mi to do myślenia i zmieniłam swój brzydki nawyk. On również lubi, kiedy ja mówię od razu co mi ie pasuje:)

Także nie przepraszaj.. Powiedz " mam wady jak każdy inny.. ale może jeśli porozmawiamy o nich to razem dojdziemy  do tego jakie negatywne skutki niosą." i nie atakuj go od razu po tej rozmowie " a Ty masz takie i takie wady.. bo przyjmie to jako atak. Zrób to kiedy znajdziesz się w sytuacji w której zrobi coś co Ci nie pasuje. Weź go na stronę i powiedz mu o tym. Nie przy kuplach.. na osobności. Doceni to. Zapewniam Cię. smile)

You're beautiful. You're beautiful. You're beautiful, it's true. I saw your face in a crowded place,
And I don't know what to do, 'Cause I'll never be with you.

#3 2012-08-24 17:35:21

Artemida
Przyjaciółka Forum

Skąd wiesz, że jest wściekły, smutny itp.? Może właśnie odpoczywa, jest wyluzowany i zadowolony że Ci dokopał.

Jestem przeciwna rozwijaniu się Kobiety dla konkretnego faceta. Może się okazać, że się zatracisz - dostosujesz do niego, zrezygnujesz z siebie, a on Cię zostawi, bo nie będziesz interesująca jako jego echo czy jego cień.

Rozwijaj się dla siebie. Doskonal się żebyś była dumna z siebie, ze swoich postępów. I szukaj mężczyzny, który Cię pokocha. Ciebie, nie jakiś ideał, do którego masz się na jego rozkaz upodobnić.

Ale... To nie jest odpowiedź na pytanie, które zadałaś, tylko moja opinia, o którą nie prosiłaś.

Oto odpowiedź: napisz do niego. @. bardzo przyjaznego. Bez wypominania. Poproś o spotkanie. Napisz, że wiele przemyślałaś i że miał rację. I że go kochasz, zależy Ci na nim.

Ale to raczej droga do katastrofy, jeśli chcesz wiedzieć.

Ostatnio edytowany przez Artemida (2012-08-24 17:36:03)

"Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy" - Oscar Wilde
"Wszystko jest trudne, nim stanie się proste" - Margaret Fuller

#4 2012-08-24 18:14:44

pomoc
Dobry Duszek Forum

Nie przepraszaj nachalnie.. Spróbuj stopniowo się do niego zbliżyć.. Ale przeproś dopiero wtedy jak on już w miarę będzie zachowywał się normalnie jak mogę to tak ujęć.. Przeczekaj te ciężkie dni i jak już będzie dobrze między Wami wtedy na spokojnie i bez nerwów zacznijcie ze sobą rozmawiać.

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca.

#5 2012-08-24 20:00:42

Gadzikowa
Wróżka Bajuszka

A dlaczego to Ty masz przepraszać skoro to w Twoim kierunku padły jakieś zarzuty? To Ciebie coś zabolało, nie jego.

Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń

#6 2012-08-25 12:29:33

Vuk
Net-facet

Gadzikowa napisał:

A dlaczego to Ty masz przepraszać skoro to w Twoim kierunku padły jakieś zarzuty? To Ciebie coś zabolało, nie jego.

A nie przyszło Ci do głowy, że te zarzuty mogły być uzasadnione? Sama autorka pisze:
"Zabolały mnie te słowa, ale nie potrafie im zaprzeczyć"

Stopka forum