Pilling z cukru czy z soli? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Pilling z cukru czy z soli?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 37 ]

Temat: Pilling z cukru czy z soli?

Wiem,że dziewczyny robią pillingi z kawy, ale ja jakoś nie mam zamiaru zatykać sobie wanny kawą!Słyszałam,że pilling solny i cukrowy różnią się,i nie jest to bez znaczenia dla skóry? Na czym to polega, i jaki jest Waszym zdaniem skuteczniejszy?

Poleć temat na :

2

Odp: Pilling z cukru czy z soli?

Cukrowe są nawilżające i złuszczające i nie podrażniają tak skóry jak solne. Sól ma działanie oczyszczające, poprawia tez mikrokrążenie, dotlenia i oczyszcza naskórek. No i co ważne sól ma dużo mikroelementów, które wnikają w skórę i poprawiają koloryt skóry. Solny jest dobry dla zmeczonej i poszarzałej skóry:) ja mieszam czasem kawe z solą i tym się nacieram;)

3

Peeling kawowy jest świetny - bardzo pobudza skórę , więc warto pobrudzić te wannę:)
Jest tez bardzo prosty, potrzebujemy :
10 czubate łyżki kawy naturalnej mielonej - zaparzamy pod przykryciem i wlewamy do kubeczka ( ma byc taki papkowaty i gęsty ten wywar, studzimy i dodajemy :
2 łyżeczki soli
3 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka imbiru
mieszamy to wszystko i  dodajemy mydło w płynie. Następnie robimy sobie 20 minutowy peeling powstałym specyfikiem. I tak najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Efekty są spektakularne, warte tej brudnej wanny smile

4

Peelingi są super bo poprzez złuszczanie ?starego? naskórka pozwalamy naszej skórze lepiej oddychać. Peeling wygładza i oczyszcza skórę, poprawia jej kolor. Stosując peeling odżywiamy tkanki oraz pobudzamy regenerację komórek. Ja znam przepis na Peeling kawowy z oliwą 3 łyżeczki fusów po kawie mieszamy z łyżeczką oliwy z oliwek oraz łyżeczką cynamonu. Tak powstałą papkę łączymy z żelem pod prysznic, wmasowujemy w ciało i spłukujemy. Po zastosowaniu peelingu polecam wklepanie balsamu ujędrniającego lub masła kosmetycznego.

5

A ja znam przepis na peeling otrębowy ?  Otręby pszenne zalewamy wrzątkiem do rozmięknięcia i po ostudzeniu mieszamy z jogurtem w równych proporcjach. Dodajemy łyżkę oliwy z oliwek. Pozostawiamy na kilka minut, po czym nakładamy na skórę i masujemy. Oczyszcza ciało z martwego naskórka, ściąga pory i przy systematycznym stosowaniu daje świetne efekty.

6

czy taki pilling solny nadaje się też do twarzy? czy tylko do ciała?

7

Wszystko zależy od typu Twojej skóry - jeśli drobiny scierne są zbyt ostre, a skóra twarzy delikatna, to na pewno nie. Spróbuj ocenić sama, ale ja peeling solny bądź cukrowy zostawiam dla wysuszonych nóg i łokci

8

Czesc. Ja stosuje juz pare dni peeling z soli. Nakladam go na twarz iiiiii no skora gladka ale ostatniio tarlem bez zmaczania twarzy  az dotarlem sie do krostek ktore byly pod skora. Tak wiec peeling dziala, zluszcza, a to ze cos wyskoczy tzn dojdziesz do zamknietego zaskornika za pomoca peelingu to tylko sie cieszyc. Kolejne peelingi przeciez je zniszcza, totalnie i zostanie gladka skora. No chyba ze sie myle. Peelingi te w sprzedazy to zluszczaj ale malo co bardziej nawilzaja/ pompuja skore i jest wlasnie widoczny efekt gladkiej skory ot tak prawda Panie tongue. Taki peeling co kupujesz w drogerii jakiejs tam dobry jest jako maseczka, ktora ladnie nawilzy Ci twarz.
Pozdrawiam
Darek z Lodzi
:]

9

Sorka za bledy smile

10

peeling z kawy jest boski!!

ja paze kawe z 5 lyzeczek.. z fusow mam peeling. skora po nim jest taka mieciutka.... a kawy uzywam jako plukanki do wlosow... ladnie blyszcza smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

11

Piling z cukru jest zbyt delikatny.Piling z soli moze podraznic skore ( jest ostry i powoduje u niektorych pieczenie).Popieram , ze piling z kawy jest najlepszy.Nie widze lepszego.Robie go raz , dwa razy w tygodniu , a fusy wcale nie zatykaja wanny.Warto dodac troche oliwki lub zelu pod prysznic , wtedy ziarenka lepiej sie trzymaja skory i nie rozpryskuja sie po calej lazience.Pozniej nie moge przestac sie gladzic smile Co tam brudna wanna , przecieram zelem do lazienek Ajax i jest OK. Jak ktos ma problem z cellulitem mozna dodac kilka kropli olejku grapefruitowego , rozmarynowego , geraniowego a takze cynamonowego.Tego ostatniego niech sobie odmowia naczynkowcy i ci z zylakami i skolonnosciami do nich , bo mocna rozgrzewa.

12

ja tez jestem za pilingiem z kawy, mam bardzo delikatną skóre i np na twarz tylko nakładam pilingi enzymatyczne natomiast resztę ciała pilnguje kawą z odrobina zelu do kompieli, nie próbowałam jeszcze z dodatkiem oliwki ale brzmi kusząco smile

egoistki zyją dłużej

13

ja robie z soli i jestem zadowolona, mieszam sol z oliwa z oliwek i tym sie nacieram.

14

ja używałam z daxcosmeticks  to jest pilling cukrowy i rewelacyjny, zluszcza wygladza nawilza i przy tym ladnie pachnie, polecam

KOCHA MNIE TEN, KTÓRY POWINIEN:*

15

dziewczyny a ten piling z kawy nie brązuje ciała?

16

Ja proponuję Wam peeling diamentowy - Diamond Peel. Mała mikrodermabrazja czyni cuda smile Mówię tak jako przyszła kosmetyczka. Peeling z cukru jest przeznaczony przede wszystkim do cery tłustej, ewentualnie mieszanej, jeśli czodzi o skórę sóchą czy wrażliwą to nie polecam ani cukru ani soli ponieważ podrażniają i to bardzo.Naskórek jest zbyt delikatny a cząstki peelingujące bardzo twarde. Najlepiej wybrać się do kosmetyczki ona doradzi, podpowie jak to robić. Chociaż mimo wsztsko moim skromnym zdaniem mikrodermabrazja- choć kosztowna czyni cuda. Sama miałam przebarwienia w okolicach kącików ust i po tym zabiegu przebarwienia zniknęły, skóra jest wygładzona. Polecam!

17

a co to jest mikrodermabrazja?

ja stosuję peeling z soli a po peelingu dużo kremu odżywczego smile

18

Ha, ha, ja sobie raz zrobiłam taki peeling, że nie mogłam doczyścić łazienki, trochę za dużo oleju chyba było smile

19

no jak robie kawowe szlenstwo dwa tygodnie po nim mozna znalezc kawe w lazience x] kawa+oliwka? fajniusie... co do pytania brysi.. wiem tyle ze plukanki z kawy wlasnie stosuje sie by wlosy byly ciemniejsze... co do skory to nie wiem.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

20

Ja mam peeling do ciała na bazie soli marki Fridge. Wyróżnia go to, że po wymasowaniu skóry i spłukaniu wodą , pozostawia warstewkę olejku, więc zamiast jeszcze dodatkowo się smarowac balsamem, mam dwa w jednym. Pięknie pachnie cytrynowo, a zawiera  olejek melisowy.

21

ufoludek napisał/a:

a co to jest mikrodermabrazja?

To zabieg wykonywany u kosmetyczki, trochę lepszy niż peeling. Akurat mikrodermabrazja diamentowa jest dosyć delikatna, dlatego osobiście też ją polecam do gruntownego oczyszczania cery.

Peeling cukrowy jest bardziej delikatny,nie podrażnia skóry,a peeling na bazie sole ma duże grudki i bardzo silnie złuszcza naskórek. Są fajne peelingi z HARNN & THANN. ich fenomen polega na tym,ze np. te z THANNA zawierają w sobie oliwkę,dzięki czemu od razu nawilżają,nie podrażniająć skóry (te są solne) i nadają sie do cery suchej i normalnej. Te z HARNNA są w wiekszości cukrowe i są w formie żelu,dzięki czemu też delikatnie nawilżają,pozostawiając skórę gładką. Te są przeznaczone dla osób o skórze mieszanwej bądź tłustej. W sklepie jest dość duży wybór peelingów,w różnych nutach zapachowych,zapachy bardzo oryginalne i intensywne. świetnie złuszczają. coraz więcej ludzi uważa,ze te peelingi to najlepsze produkty na rynku,polecam.

23

ja również jestem za peelingiem kawowym , pięknie złuszcza - skóra gładka jak pupcia niemowlęcia smile ... a co do pytania czy nie barwi skóry - jest takie wrażenie ale po spłukaniu wodą wrażenie znika wink

24

Do solnego lub cukrowego peelingu można dodać kilka kropelek soku z cytryny lub nieco łagodniejszego - z pomarańczy. Kwasy owocowe wygładzają skórę i poprawiają jej koloryt.

25

Jeanne napisał/a:

Piling z cukru jest zbyt delikatny.Piling z soli moze podraznic skore ( jest ostry i powoduje u niektorych pieczenie).Popieram , ze piling z kawy jest najlepszy.Nie widze lepszego.Robie go raz , dwa razy w tygodniu , a fusy wcale nie zatykaja wanny.Warto dodac troche oliwki lub zelu pod prysznic , wtedy ziarenka lepiej sie trzymaja skory i nie rozpryskuja sie po calej lazience.Pozniej nie moge przestac sie gladzic smile Co tam brudna wanna , przecieram zelem do lazienek Ajax i jest OK. Jak ktos ma problem z cellulitem mozna dodac kilka kropli olejku grapefruitowego , rozmarynowego , geraniowego a takze cynamonowego.Tego ostatniego niech sobie odmowia naczynkowcy i ci z zylakami i skolonnosciami do nich , bo mocna rozgrzewa.

też sobie kiedyś robiłam peelingi z kawy na cellulit i dodawałam olejek herbaciany. od niedawna mam nową łazienkę i jak na razie odstawiłam peeling z fusów. niestety z cellulitem nadal walczę, dlatego może się skuszę na peeling Pharmaceris C - cellu free, bo moja koleżanka aptekarka bardzo zachwala - ona ma zawsze dostęp do fajnych nowości. może ktoś słyszał o tym peelingu?

26

A ja właśnie wypróbowałam na ciele peeling z cukru pierwszy raz w życiu i jestem zachwycona. Kurcze, że też nigdy tego nie robiłam, a cukier ciągle w domu stoi big_smile Super smile

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

27

http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Uroda/532364,1,Peeling-do-ciala-solny-czy-cukrowy.html

akurat mi wpado w oko :-)

28

anetka23 napisał/a:

A ja znam przepis na peeling otrębowy ?  Otręby pszenne zalewamy wrzątkiem do rozmięknięcia i po ostudzeniu mieszamy z jogurtem w równych proporcjach. Dodajemy łyżkę oliwy z oliwek.

ja to bym to chyba zjadła prędzej niż wlała na ciało he he wink
peeling ja robię następujący
kawa+cukier+sól+kilka kropel wit A

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

29

Pilling z soli lub cukru stosuję tylko do ciała, nigdy do twarzy. Robię sobie np: parę łyżek śmietanki 12 albo 18 %, tyle soli, aby masa zrobiła się o konsystencji kisielu oraz łyżkę miodu. Naprawdę polecam, zwłaszcza jak któraś z Was ma suchą skórę. Potem odżywczy balsamik:).

Fajnie złuszcza też pilling z płatków kukurydzianych: kilka łyżek trzeba dobrze rozgnieść na proszek (jeśli nie, to niestety będą zadrapania:/), dodać jogurtu naturalnego, żeby zrobiła się gęsta papka. Ten można te stosować na twarz, chociaż osobiście uważam, że do twarzy lepsze są pillingi enzymatyczne, zwłaszcza jak ktoś ma naczynka.

30

Cześć dziewczyny, jestem u Was nowa, ale chciałabym podzielić się swoimi peelingowymi doświadczeniami:-)
Lubię zmiany,więc robię zarówno solny jak i cukrowy a kawowy jest obłędny, ale teraz zaczęłam łączyć bazy (czyli sól albo cukier) z olejkami firmy Sahera - są z Egiptu i obłędnie pachną a na dodatek świetnie działają.
Żeby było oszczędniej mieszam taki olejek z jakimś bezzapachowym a do tego albo sól albo cukier - no po prostu marzenie...a skóra jak pięknie i długo pachnie. Samych olejków używam też zamiast perfumów ;-)

31

Ja też jestem zwolenniczką peelingów kawowy (nigdy wieczorem za bardzo pobudza) i solny. Z cukrem kiedyś z AVON kupiłam i byłam zawiedziona

Moje peelingi 2 czubate łyżki kawy + 2 łyżki żelu pod prysznic różanego (tak na oko mniej więcej) + 2 łyżki oleju sojowego
sól + olej sojowy, żeby taka fajna papka była Podkreśliłam olej sojowy, bo widzę, że nie wystąpił w temacie.

Kiedyś nad morzem kupiłam peeling Kanu solny właśnie, był wspaniały

32

ja wolę cukrowy. U mnie sprawdza się dużo lepiej. Poza tym dają większą przyjemność przy stosowaniu smile  próbowałam peelingu naturalnego z the secret soap store kawa z czekoladą o bardzo przyjemnym, intensywnym zapachu kawy. Faktycznie widać ją w tym peelingu.

33

Ja uwielbiam peelingi cukrowe. Obecnie mam cukrowy o zapachu brzoskwini i mango smile Kocham big_smile

34

Mojej skórze wystarczają w zupełności gotowe peelingi do kupienia w sklepie. Bez przygotowania, na szybko i pięknie pachną. Kiedy jednak czuję, że moja skóra potrzebuje intensywniejszego złuszczenia (np. w lecie, gdy dużo przebywam na słońcu)  mieszkam kilka łyżek soli z żelem pod prysznic i tym się nacieram. Ziarenka soli mocno złuszczają dlatego należy pamiętać, żeby nie przesadzić z intensywnością wcierania i nie podrażnić skóry.
Próbowałam peelingu z cukru ale ziarenka nijak nie trzymały się skóry i zamiast złuszczać naskórek wypolerowały mi wannę big_smile
Dlatego zostaję przy peelingach dostępnych w sklepach a od czasu do czasu zabieg ze zwykłą solą wink

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

35

No to ja jestem taka pół na pół bo czasem robię cukrowy sama a czasem sięgam po gotowca. Ale zdecydowanie górę nad cukrowym mają solne, skóra po nich jest gładsza. Z gotowców mój ulubiony teraz to naturalny z oliwką z Floslek, kiedyś z Farmony. A podpowiedzcie mi proszę, cukrowy ale na zimę więc z jakąś taką korzenną nutą? Jest coś takiego?

36

Witam, ja używam soli Zabłockiej do peelingu ciała. Bardzo fajnie działa na zmniejszenie cellulitu i w ogóle skóra stała się jędrna, ładnie napięta. Poz tym ba bardzo dużo jodu co u mnie nie jest bez znaczenia bo mam niedoczynność tarczycy.

Posty [ 37 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Pilling z cukru czy z soli?