Pilling z cukru czy z soli? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-08-30 23:34:53

misteryy
Zaglądam tu coraz częściej

Pilling z cukru czy z soli?

Wiem,że dziewczyny robią pillingi z kawy, ale ja jakoś nie mam zamiaru zatykać sobie wanny kawą!Słyszałam,że pilling solny i cukrowy różnią się,i nie jest to bez znaczenia dla skóry? Na czym to polega, i jaki jest Waszym zdaniem skuteczniejszy?

#2 2007-08-31 00:02:22

joggerka75
Niewinne początki

Re: Pilling z cukru czy z soli?

Cukrowe są nawilżające i złuszczające i nie podrażniają tak skóry jak solne. Sól ma działanie oczyszczające, poprawia tez mikrokrążenie, dotlenia i oczyszcza naskórek. No i co ważne sól ma dużo mikroelementów, które wnikają w skórę i poprawiają koloryt skóry. Solny jest dobry dla zmeczonej i poszarzałej skóry:) ja mieszam czasem kawe z solą i tym się nacieram;)

#3 2008-03-19 14:08:10

doryss
Gość Netkobiet

Peeling kawowy jest świetny - bardzo pobudza skórę , więc warto pobrudzić te wannę:)
Jest tez bardzo prosty, potrzebujemy :
10 czubate łyżki kawy naturalnej mielonej - zaparzamy pod przykryciem i wlewamy do kubeczka ( ma byc taki papkowaty i gęsty ten wywar, studzimy i dodajemy :
2 łyżeczki soli
3 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka imbiru
mieszamy to wszystko i  dodajemy mydło w płynie. Następnie robimy sobie 20 minutowy peeling powstałym specyfikiem. I tak najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Efekty są spektakularne, warte tej brudnej wanny smile

#4 2008-04-18 23:28:52

clessi
Gość Netkobiet

Peelingi są super bo poprzez złuszczanie „starego” naskórka pozwalamy naszej skórze lepiej oddychać. Peeling wygładza i oczyszcza skórę, poprawia jej kolor. Stosując peeling odżywiamy tkanki oraz pobudzamy regenerację komórek. Ja znam przepis na Peeling kawowy z oliwą 3 łyżeczki fusów po kawie mieszamy z łyżeczką oliwy z oliwek oraz łyżeczką cynamonu. Tak powstałą papkę łączymy z żelem pod prysznic, wmasowujemy w ciało i spłukujemy. Po zastosowaniu peelingu polecam wklepanie balsamu ujędrniającego lub masła kosmetycznego.

#5 2008-04-18 23:32:22

anetka23
Gość Netkobiet

A ja znam przepis na peeling otrębowy –  Otręby pszenne zalewamy wrzątkiem do rozmięknięcia i po ostudzeniu mieszamy z jogurtem w równych proporcjach. Dodajemy łyżkę oliwy z oliwek. Pozostawiamy na kilka minut, po czym nakładamy na skórę i masujemy. Oczyszcza ciało z martwego naskórka, ściąga pory i przy systematycznym stosowaniu daje świetne efekty.

#6 2008-06-01 07:41:32

brylancik
Gość Netkobiet

czy taki pilling solny nadaje się też do twarzy? czy tylko do ciała?

#7 2008-06-01 11:42:27

Aleksandra
Powoli się zadomawiam

Wszystko zależy od typu Twojej skóry - jeśli drobiny scierne są zbyt ostre, a skóra twarzy delikatna, to na pewno nie. Spróbuj ocenić sama, ale ja peeling solny bądź cukrowy zostawiam dla wysuszonych nóg i łokci

#8 2008-06-14 22:30:54

Peeling z soli
Gość Netkobiet

Czesc. Ja stosuje juz pare dni peeling z soli. Nakladam go na twarz iiiiii no skora gladka ale ostatniio tarlem bez zmaczania twarzy  az dotarlem sie do krostek ktore byly pod skora. Tak wiec peeling dziala, zluszcza, a to ze cos wyskoczy tzn dojdziesz do zamknietego zaskornika za pomoca peelingu to tylko sie cieszyc. Kolejne peelingi przeciez je zniszcza, totalnie i zostanie gladka skora. No chyba ze sie myle. Peelingi te w sprzedazy to zluszczaj ale malo co bardziej nawilzaja/ pompuja skore i jest wlasnie widoczny efekt gladkiej skory ot tak prawda Panie tongue. Taki peeling co kupujesz w drogerii jakiejs tam dobry jest jako maseczka, ktora ladnie nawilzy Ci twarz.
Pozdrawiam
Darek z Lodzi
:]

#9 2008-06-14 22:50:26

peeling z soli
Gość Netkobiet

Sorka za bledy smile

#10 2008-06-26 21:10:18

CookieBitch
100% Netkobieta

peeling z kawy jest boski!!

ja paze kawe z 5 lyzeczek.. z fusow mam peeling. skora po nim jest taka mieciutka.... a kawy uzywam jako plukanki do wlosow... ladnie blyszcza smile

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#11 2008-08-04 10:53:35

Jeanne
Zbanowany

Piling z cukru jest zbyt delikatny.Piling z soli moze podraznic skore ( jest ostry i powoduje u niektorych pieczenie).Popieram , ze piling z kawy jest najlepszy.Nie widze lepszego.Robie go raz , dwa razy w tygodniu , a fusy wcale nie zatykaja wanny.Warto dodac troche oliwki lub zelu pod prysznic , wtedy ziarenka lepiej sie trzymaja skory i nie rozpryskuja sie po calej lazience.Pozniej nie moge przestac sie gladzic smile Co tam brudna wanna , przecieram zelem do lazienek Ajax i jest OK. Jak ktos ma problem z cellulitem mozna dodac kilka kropli olejku grapefruitowego , rozmarynowego , geraniowego a takze cynamonowego.Tego ostatniego niech sobie odmowia naczynkowcy i ci z zylakami i skolonnosciami do nich , bo mocna rozgrzewa.

#12 2008-08-04 11:24:23

krokieciatko
Tajemnicza Lady

ja tez jestem za pilingiem z kawy, mam bardzo delikatną skóre i np na twarz tylko nakładam pilingi enzymatyczne natomiast resztę ciała pilnguje kawą z odrobina zelu do kompieli, nie próbowałam jeszcze z dodatkiem oliwki ale brzmi kusząco smile

egoistki zyją dłużej

#13 2008-09-08 12:59:32

ines

ja robie z soli i jestem zadowolona, mieszam sol z oliwa z oliwek i tym sie nacieram.

#14 2008-11-13 08:30:10

dziubek
Na razie czysta sympatia

ja używałam z daxcosmeticks  to jest pilling cukrowy i rewelacyjny, zluszcza wygladza nawilza i przy tym ladnie pachnie, polecam

KOCHA MNIE TEN, KTÓRY POWINIEN:*

#15 2008-11-13 08:35:34

brysia
Zbanowany

dziewczyny a ten piling z kawy nie brązuje ciała?

#16 2008-11-29 17:57:00

maarlenaa33
Niewinne początki

Ja proponuję Wam peeling diamentowy - Diamond Peel. Mała mikrodermabrazja czyni cuda smile Mówię tak jako przyszła kosmetyczka. Peeling z cukru jest przeznaczony przede wszystkim do cery tłustej, ewentualnie mieszanej, jeśli czodzi o skórę sóchą czy wrażliwą to nie polecam ani cukru ani soli ponieważ podrażniają i to bardzo.Naskórek jest zbyt delikatny a cząstki peelingujące bardzo twarde. Najlepiej wybrać się do kosmetyczki ona doradzi, podpowie jak to robić. Chociaż mimo wsztsko moim skromnym zdaniem mikrodermabrazja- choć kosztowna czyni cuda. Sama miałam przebarwienia w okolicach kącików ust i po tym zabiegu przebarwienia zniknęły, skóra jest wygładzona. Polecam!

#17 2008-12-02 15:36:05

ufoludek
Dobry Duszek Forum

a co to jest mikrodermabrazja?

ja stosuję peeling z soli a po peelingu dużo kremu odżywczego smile

#18 2008-12-03 22:56:29

szansonistka
Na razie czysta sympatia

Ha, ha, ja sobie raz zrobiłam taki peeling, że nie mogłam doczyścić łazienki, trochę za dużo oleju chyba było smile

#19 2008-12-03 22:59:17

CookieBitch
100% Netkobieta

no jak robie kawowe szlenstwo dwa tygodnie po nim mozna znalezc kawe w lazience x] kawa+oliwka? fajniusie... co do pytania brysi.. wiem tyle ze plukanki z kawy wlasnie stosuje sie by wlosy byly ciemniejsze... co do skory to nie wiem.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#20 2008-12-06 19:05:44

szansonistka
Na razie czysta sympatia

Ja mam peeling do ciała na bazie soli marki Fridge. Wyróżnia go to, że po wymasowaniu skóry i spłukaniu wodą , pozostawia warstewkę olejku, więc zamiast jeszcze dodatkowo się smarowac balsamem, mam dwa w jednym. Pięknie pachnie cytrynowo, a zawiera  olejek melisowy.

#21 2008-12-28 01:09:38

jente
Gość Netkobiet

ufoludek napisał:

a co to jest mikrodermabrazja?

To zabieg wykonywany u kosmetyczki, trochę lepszy niż peeling. Akurat mikrodermabrazja diamentowa jest dosyć delikatna, dlatego osobiście też ją polecam do gruntownego oczyszczania cery.

#22 2009-03-12 12:09:03

madzia,madzia174
Niewinne początki

Peeling cukrowy jest bardziej delikatny,nie podrażnia skóry,a peeling na bazie sole ma duże grudki i bardzo silnie złuszcza naskórek. Są fajne peelingi z HARNN & THANN. ich fenomen polega na tym,ze np. te z THANNA zawierają w sobie oliwkę,dzięki czemu od razu nawilżają,nie podrażniająć skóry (te są solne) i nadają sie do cery suchej i normalnej. Te z HARNNA są w wiekszości cukrowe i są w formie żelu,dzięki czemu też delikatnie nawilżają,pozostawiając skórę gładką. Te są przeznaczone dla osób o skórze mieszanwej bądź tłustej. W sklepie jest dość duży wybór peelingów,w różnych nutach zapachowych,zapachy bardzo oryginalne i intensywne. świetnie złuszczają. coraz więcej ludzi uważa,ze te peelingi to najlepsze produkty na rynku,polecam.

#23 2009-03-12 12:48:43

Nysza
Dobry Duszek Forum

ja również jestem za peelingiem kawowym , pięknie złuszcza - skóra gładka jak pupcia niemowlęcia smile ... a co do pytania czy nie barwi skóry - jest takie wrażenie ale po spłukaniu wodą wrażenie znika wink

#24 2009-03-13 14:27:02

afrodyta_spa

Do solnego lub cukrowego peelingu można dodać kilka kropelek soku z cytryny lub nieco łagodniejszego - z pomarańczy. Kwasy owocowe wygładzają skórę i poprawiają jej koloryt.

#25 2009-04-18 23:57:31

tizi
Powoli się zadomawiam

Jeanne napisał:

Piling z cukru jest zbyt delikatny.Piling z soli moze podraznic skore ( jest ostry i powoduje u niektorych pieczenie).Popieram , ze piling z kawy jest najlepszy.Nie widze lepszego.Robie go raz , dwa razy w tygodniu , a fusy wcale nie zatykaja wanny.Warto dodac troche oliwki lub zelu pod prysznic , wtedy ziarenka lepiej sie trzymaja skory i nie rozpryskuja sie po calej lazience.Pozniej nie moge przestac sie gladzic smile Co tam brudna wanna , przecieram zelem do lazienek Ajax i jest OK. Jak ktos ma problem z cellulitem mozna dodac kilka kropli olejku grapefruitowego , rozmarynowego , geraniowego a takze cynamonowego.Tego ostatniego niech sobie odmowia naczynkowcy i ci z zylakami i skolonnosciami do nich , bo mocna rozgrzewa.

też sobie kiedyś robiłam peelingi z kawy na cellulit i dodawałam olejek herbaciany. od niedawna mam nową łazienkę i jak na razie odstawiłam peeling z fusów. niestety z cellulitem nadal walczę, dlatego może się skuszę na peeling Pharmaceris C - cellu free, bo moja koleżanka aptekarka bardzo zachwala - ona ma zawsze dostęp do fajnych nowości. może ktoś słyszał o tym peelingu?

#26 2009-04-19 01:24:45

harmony11
100% Netkobieta

A ja właśnie wypróbowałam na ciele peeling z cukru pierwszy raz w życiu i jestem zachwycona. Kurcze, że też nigdy tego nie robiłam, a cukier ciągle w domu stoi big_smile Super smile

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

#27 2011-07-08 16:41:58

Kayen
Mój jest ten kawałek podłogi

#28 2011-07-10 17:16:06

Shanty
Przyjaciółka Forum

anetka23 napisał:

A ja znam przepis na peeling otrębowy –  Otręby pszenne zalewamy wrzątkiem do rozmięknięcia i po ostudzeniu mieszamy z jogurtem w równych proporcjach. Dodajemy łyżkę oliwy z oliwek.

ja to bym to chyba zjadła prędzej niż wlała na ciało he he wink
peeling ja robię następujący
kawa+cukier+sól+kilka kropel wit A

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

#29 2011-07-14 14:27:57

Gryzaczek20

Pilling z soli lub cukru stosuję tylko do ciała, nigdy do twarzy. Robię sobie np: parę łyżek śmietanki 12 albo 18 %, tyle soli, aby masa zrobiła się o konsystencji kisielu oraz łyżkę miodu. Naprawdę polecam, zwłaszcza jak któraś z Was ma suchą skórę. Potem odżywczy balsamik:).

Fajnie złuszcza też pilling z płatków kukurydzianych: kilka łyżek trzeba dobrze rozgnieść na proszek (jeśli nie, to niestety będą zadrapania:/), dodać jogurtu naturalnego, żeby zrobiła się gęsta papka. Ten można te stosować na twarz, chociaż osobiście uważam, że do twarzy lepsze są pillingi enzymatyczne, zwłaszcza jak ktoś ma naczynka.

#30 2011-08-19 16:22:42

rododendron
Niewinne początki

Cześć dziewczyny, jestem u Was nowa, ale chciałabym podzielić się swoimi peelingowymi doświadczeniami:-)
Lubię zmiany,więc robię zarówno solny jak i cukrowy a kawowy jest obłędny, ale teraz zaczęłam łączyć bazy (czyli sól albo cukier) z olejkami firmy Sahera - są z Egiptu i obłędnie pachną a na dodatek świetnie działają.
Żeby było oszczędniej mieszam taki olejek z jakimś bezzapachowym a do tego albo sól albo cukier - no po prostu marzenie...a skóra jak pięknie i długo pachnie. Samych olejków używam też zamiast perfumów ;-)

#31 2011-10-04 19:58:57

cupcake
Przyjaciółka Forum

Ja też jestem zwolenniczką peelingów kawowy (nigdy wieczorem za bardzo pobudza) i solny. Z cukrem kiedyś z AVON kupiłam i byłam zawiedziona

Moje peelingi 2 czubate łyżki kawy + 2 łyżki żelu pod prysznic różanego (tak na oko mniej więcej) + 2 łyżki oleju sojowego
sól + olej sojowy, żeby taka fajna papka była Podkreśliłam olej sojowy, bo widzę, że nie wystąpił w temacie.

Kiedyś nad morzem kupiłam peeling Kanu solny właśnie, był wspaniały

#32 2011-10-05 12:30:37

marchewkowa
Na razie czysta sympatia

ja wolę cukrowy. U mnie sprawdza się dużo lepiej. Poza tym dają większą przyjemność przy stosowaniu smile  próbowałam peelingu naturalnego z the secret soap store kawa z czekoladą o bardzo przyjemnym, intensywnym zapachu kawy. Faktycznie widać ją w tym peelingu.

#33 2011-10-05 22:34:19

emiko
Woman In Red

Ja uwielbiam peelingi cukrowe. Obecnie mam cukrowy o zapachu brzoskwini i mango smile Kocham big_smile

#34 2011-10-08 14:52:12

gothka
100% Netkobieta

Mojej skórze wystarczają w zupełności gotowe peelingi do kupienia w sklepie. Bez przygotowania, na szybko i pięknie pachną. Kiedy jednak czuję, że moja skóra potrzebuje intensywniejszego złuszczenia (np. w lecie, gdy dużo przebywam na słońcu)  mieszkam kilka łyżek soli z żelem pod prysznic i tym się nacieram. Ziarenka soli mocno złuszczają dlatego należy pamiętać, żeby nie przesadzić z intensywnością wcierania i nie podrażnić skóry.
Próbowałam peelingu z cukru ale ziarenka nijak nie trzymały się skóry i zamiast złuszczać naskórek wypolerowały mi wannę big_smile
Dlatego zostaję przy peelingach dostępnych w sklepach a od czasu do czasu zabieg ze zwykłą solą wink

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

#35 2011-10-12 17:49:28

yadgaa
Cioteczka Dobra Rada

No to ja jestem taka pół na pół bo czasem robię cukrowy sama a czasem sięgam po gotowca. Ale zdecydowanie górę nad cukrowym mają solne, skóra po nich jest gładsza. Z gotowców mój ulubiony teraz to naturalny z oliwką z Floslek, kiedyś z Farmony. A podpowiedzcie mi proszę, cukrowy ale na zimę więc z jakąś taką korzenną nutą? Jest coś takiego?

#36 2012-11-09 11:43:27

weronika1234
Niewinne początki

Witam, ja używam soli Zabłockiej do peelingu ciała. Bardzo fajnie działa na zmniejszenie cellulitu i w ogóle skóra stała się jędrna, ładnie napięta. Poz tym ba bardzo dużo jodu co u mnie nie jest bez znaczenia bo mam niedoczynność tarczycy.

Ostatnie tematy :

Stopka forum