Zrosty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Zrosty

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Zrosty

Czy któras wie coś o zrostach? Przeszłam dwie operacje na jajniku i po 3 latach zaczęłam odczuwać ból ciągnąco-kujący w okolicy przeprowadzonych operacji, przeszłąm kilka badań wykluczających inne choroby i raczej zostało na zrostach. Jest to ból ujawniający się przy np. dłuższym chodzeniu, wysiłku fizycznym a nawet po wypróżnieniu. Cóż, aby usunąc zrosty konieczna operacja , ale ja widzę w tym raczej tylko spokój na kilka lat bo przeciez po kolejnej operacji mogą ujawnić się nowe zrosty itd., itd. Chodziłam na fizykoterapie: laser i magnetronic ale poprawy nie ma. Mam pytanie do Was czy może macie z tym problem i czy w jakis sposób możecie doradzić co z tym robić? pozdrawiam Alisa.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zrosty

Alisa. Każda z nas jest inna. Jednym zrosty dokuczają innym nie. Musisz sama zdecydować czy z powodu tych zrostów odczuwasz dyskonfort. I jeśli bardzo ci przeszkadzają musisz się zdecydować na zabieg. Jednak decyzję pwinien podjąć lekarz. On powinien być autorytetem w tej kwesti. Ale przede wszystkim liczy się Twoje dobro. Pozdrawiam.

3

Odp: Zrosty

Landa. dziękuje za odp. W kwestii decyzyji czy poddac sie op. czy nie oczywiscie ze skonsultuje to z lek.  i w efekcie podejme sama decyzje, jednak pisząc tego posta i prosząc o rady liczyłam raczej na ewentualne podpowiedzi w jaki inny sposób mozna sobie z nimi poradzić, żeby odrazu nie kłaśc się na stół op. Wiesz, czasem ktoś coś może ciekawego powiedzieć. pozdrawiam.

4

Odp: Zrosty

Alisa dotarlam do takiej informacji może się przyda.

Następstwa pooperacyjnych zrostów są różnorakie. Odczuwa się uporczywe bóle, umiejscowione najczęściej w podbrzuszu. Wyjaśnienie ich przyczyny jest nieraz bardzo trudne i wymaga różnorodnych badań diagnostycznych, a niekiedy nawet wielokrotnych hospitalizacji. Ponadto, u młodych kobiet zrosty w podbrzuszu mogą być przyczyną niepłodności. W przypadku ponownych operacji istniejące zrosty przedłużają czas zabiegu, a trudności techniczne podczas oddzielania od siebie zrośniętych narządów sprzyjają ich uszkodzeniom, co zwiększa ryzyko ciężkich powikłań pooperacyjnych. Najpoważniejszym jednak następstwem zrostów jest mechaniczna niedrożność jelit.

5

Odp: Zrosty

Do alisa , ja też odczuwam takie bóle , też jestem po operacjach w czasie tych najbardziej dokuczliwych po prostu łykam tabletki przeciwbólowe ,a te słabsze łagodzę chłodnymi okładami lecz nie zimnymi , smaruję brzuch typową oliwką dla dzieci by blizna nie robiła się twarda by to wszystko się nie spinało i mi to pomaga .

6

Odp: Zrosty

Landa a skąd masz te info? moze masz linka do jakiejs strony? Chociaz ja tez juz czytalam wiele artykułow na ten temat i właściwie niczego nowego sie nie dowiedziałam. Choc z tego co Ty piszesz martwi mnie ze mogą być komplikacje po oddzielaniu od siebie narządów.


liza1971. kiedy miałas operację i jaką? mnie oliwka nie pomoze a tab. przeciwbolowe tez nie. takze jest niewesoło u mnie.

7

Odp: Zrosty

Witam, moje doświadczenia ze zrostami wyglądały tak. Od początku ciąży miałam pewne komplikacje ? dlatego ja i mój lekarz podjęliśmy decyzje o cesarskim cięciu. Wiedziałam o wszystkich plusach i minusach tego zabiegu ale powiem szczerze, że trochę przeraził mnie problem zrostów. Poszperałam trochę w internecie i trafiłam na stronę zrosty.pl  ? na której bardzo dokładnie opisana jest ta problematyka. Dzięki temu jeszcze przed zabiegiem zaopatrzyłam się w hyalobarrier i tuż po porodzie został mi zaaplikowany. Będąc cały czas po dopieką lekarską, doktor powiedział, że wszystko goi się prawidłowo i nie ma zrostów. Warto polecać profilaktykę antyzrostową, bo potem nie ma się problemów.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Zrosty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024