Zwolnienie lekarskie!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Zwolnienie lekarskie!!!

Dzis bylam po zwolnienie leskarskie do lekarza rodzinnego - i z wielkim zdziwieniem powiedziala ze mi NIE DA, bo sie boi..........    tak sie ZDENERWOWAŁAM ze masakra... teraz musze isc gdzies prywatnie....     

Ile dajecie za zwolnienie 1 tygodniowe  a ile za 2 tygodniowe???? i do jakiego lekarza najlepiej sie wybrac......??

Jestem tak zla ze masakra.......

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

mój chłopak też jest teraz na zwolnieniu lekarskim i za 1 tydzień dał 50zł

zaś kiedyś za 2 tygodnie dał 90zł

Mi to załatwiała siostra cioteczna bo pracuje w przychodni lekarskiej.

Ja kiedyś po zwolnienie byłam u ginekologa

3

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Bez sensu. U nas nie ma problemu ze zwolnieniem. Ale co przychodnia to inne obyczaje.
Nie rozumiem ,dlaczego lekarze nie chcą wypisywać zwolnień, Przecież im wypłata nie zmaleje? !
Czasem trzeba odpocząć ...

4

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

nie rozumiem, płacicie za zwolnienia lekarskie ?
witch77 - żeby odpocząć to bierze sie urlop a nie zwolnienie lekarskie

5

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

A jak się nie ma urlopu  to zwolnienie smile

6

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!
Ewel napisał/a:

nie rozumiem, płacicie za zwolnienia lekarskie ?
witch77 - żeby odpocząć to bierze sie urlop a nie zwolnienie lekarskie

ale nie wszyscy maja urlopy, a czasami nawet tak się zdarza że zakład pracy nie chcę dać urlopu bo jest dużo roboty albo całkiem z innego powodu.

7

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

no dobra ok, jak się nie ma czy nie chcą puścić można się uciec do zwolnienia. ja tam obeznana nie jestem bo pracodawca pod tym względem jest normalny. Ale to płacenie....po prostu łapówka tak ?

8

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Sylwuniu masz rację. Ja nie mam tego problemu,żeby iść po zwolnienie lekarskie,bo nie chcą dać mi urlopu. Moja koleżanka pracuje jednak w takiej firmie,gdzie urlop planuje im firma!!! Mamy marzec,a Jej zostało 15 dni o końca roku. Zakład wysyła na urlopy,bo nie ma pracy. Wiem,że wtedy idzie na zwolnienie L-4 , żeby zaoszczędzić na urlopie. Może to głupie,ale co ma zrobić. A płacenie lekarzowi za zwolnienie, no nie popieram tego. Ewel  tu Cię popieram. A czasem to wszystko jest tak posr.... ,że szkoda słów.

9

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Witam!

Mój problem jest inny niż w założonym wątku, ale nie chciałam zakładać nowego.
Mianowicie tydzień temu najpierw pierwszy raz zapisałam się do lekarza rodzinnego, po czym umówiłam się na wizytę.
Pani doktor wypisała mi w książeczce ubezpieczeniowej zwolnienie lekarskie na 4dni, jednak zapomniała wspomnieć, że trzeba jeszcze z tym wpisem udać się znowu do "miłych" pań przy rejestracji.
Dziś w pracy kadrowa powiedziała mi dopiero, że ten wpis w książeczce ubezp. nie wystarczy i muszę przynieść ten druczek od pielęgniarki.
Zdziwiona udałam się więc ponownie do przychodni - jednak pani w rejestracji nie chciała mi wypisać tego L4 na odpowiednim druku uzasadniając, że przyszłam za późno i sama powinnam o wszystko pytać skoro byłam tam pierwszy raz hmm
Nawet prośby nie pomogły...
Czy teraz nie mam innego wyjścia jak tylko pokryć moją nieobecność w pracy urlopem?
Chciałam iść do pani doktor i wyjaśnić tą sprawę, jednak ona przyjmuje tylko od 8 do 13, a ja pracuje 0d 7-15, więc lipa sad
Zdaję sobie sprawę, że w duzej mierze to moja wina, jednak nigdy nie brałam L4 i pierwszy raz byłam w tej przychodni, więc sądziłam że jednak ktoś mnie poinformuje o tak ważnych sprawach.

10

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

droga Sueno,

wydaje się, ze urlop, bo druki L-4 są scisłego zarachowania, tzn. nie można daty wypisać ani wprzód, ani wstecz. Przykre tylko, że informacja dociera do pacjenta/ klienta po czasie hmm

tzw. darowizn nie popieram, ale rozumiem osoby, które niejako sytuacja zmusza do utrzymania się na powierzchni. Niestety, sami Ci na górze nas tego uczą.

Pozdr.

11

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Ok, dzięki wink
Pokryłam to urlopem - no cóż...innego wyjścia nie było...mam nauczkę, dzięki której będę już o tym pamiętać...;)

12

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!
karina85 napisał/a:

Dzis bylam po zwolnienie leskarskie do lekarza rodzinnego - i z wielkim zdziwieniem powiedziala ze mi NIE DA, bo sie boi..........    tak sie ZDENERWOWAŁAM ze masakra... teraz musze isc gdzies prywatnie....     

Ile dajecie za zwolnienie 1 tygodniowe  a ile za 2 tygodniowe???? i do jakiego lekarza najlepiej sie wybrac......??

Jestem tak zla ze masakra.......

Nigdy nikomu nie dałabym żadnych pieniędzy za zwolnienie. W ogóle mam zasadę, że nie płacę za coś co mi się należy. Wiesz, zastanawia mnie jedna sprawa. Nie obraź się, ale jeśli rzeczywiście byłaś chora to nie powinnaś mieć przecież problemu ze zwolnieniem.

13

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Sueno,moze nikt Cie nie poinformowal,bo przeciez to oczywiste ,ze druczek L4 jest podstawa do opuszczenia pracy ,z powodu choroby.Przeciez trzeba cos przedlozyc w zakladzie pracy,jako dowod .Myslalas ,ze ktos Ci uwierzy na piekne oczy ,ze jestes chora?
Druczki takie wystawia KAZDA przychodnia w kraju i KAZDY szpital w kraju,nie tylko Twoja przychodnia.
ale masz nauczke na przyszlosc.

Poza tym,jestem troche w szoku,ze placicie za chorobowe.Jest przeciez symbol -zmeczenia zawodowego i tez mozna miec L4.

14

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!
mon61 napisał/a:

Poza tym jestem troche w szoku,ze placicie za chorobowe.Jest przeciez symbol -zmeczenia zawodowego i tez mozna miec L4.

Dokładnie, kiedyś w luźnej rozmowie podczas wizyty powiedziałam mojej pani doktor, że jestem po prostu przemęczona i potrzebuję wypocząć, a ona sama powiedziała, że bezwzględnie mam tak zrobić i dała mi trzydniowe L4. Przemęczenie ogromnie przeciąża organizm i jeśli nie pozwolimy mu odpocząć to z czasem zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Takie zwolnienie to nie jest żadna fanaberia, ono jest zwyczajnie potrzebne dla naszego zdrowia.

15

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

idz do lekarza internisty ten da ci bez problemu

16

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Mam pytanie, dzisiaj byłam u swojego lekarza który stwierdził ze jestem juz zdrowa i dzisiaj wypisal mi zwolnienie na ostatnie 2 tyg , mimo tego ja nadal zle sie czuje i nie wiem czy bede w stanie jeszcze isc do pracy. Czy moge isc do innego lekarza który wypisze mi zwolnienie ? Zwolnienie mam do 8.07

17

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

Jeśli lekarz nie wystawi to spróbuj przez portal np memedic.pl. Można tam bez problemu ogarnąć zwolnienie lekarskie.

18

Odp: Zwolnienie lekarskie!!!

ja raz skorzystałam z usług takiej podobnej firmy, lekarz zadzwonił, doradził i wypisał zwolnienie na 4 dni, zapłaciłam za usługę coś około 100 zł, ale naprawdę źle się czułam, a nie chciałam iść do swojej przychodni, bo nie lubię swojego rodzinnego :-/

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024