Czy istnieje życie po śmierci? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-08-29 23:13:38

eternity
Gość Netkobiet

Czy istnieje życie po śmierci?

Czy wierzycie w tzw. życie po życiu?Dla mnie to jakies niewyobrażalne,że nagle nas może nie być, więc mocno wierzę w to, że coś istnieje po naszej śmierci...Tylko co???

#2 2007-08-30 09:41:41

Emilia
100% Netkobieta

Re: Czy istnieje życie po śmierci?

Ha, no widzisz Skarbie... Ja nie wierzę w "życie po życiu". Ja wierzę w życie. Bo widzisz, umiera tylko ciało, a dusza - czyli świadomość siebie (Ja) - żyje.

A co potem? Nie wiem. Pewnie trzeba będzie wybrać. Ale że zawsze do wyboru jest + i -, to myślę, że wtedy też będzie.

Nie boję się pisać, co myślę, choć najczęściej źle się to dla mnie kończy wink.

#3 2007-08-30 23:24:44

Merlin
Gość Netkobiet

Ale kiedy ma nastąpić ten wybór Emilko ? Co rozumiesz przez + i - ?smile

#4 2007-09-01 08:50:30

Emilia
100% Netkobieta

Wybór - chyba najpierw przez całe życie - w każdej sytuacji, co chwilę...
A jeżeli ktoś nie zdąży, albo z jakichś powodów nie będzie potrafił - moment śmierci.
+ i - nazwałam dobro i zło, aby uniknąć banalności.

#5 2007-09-01 20:25:30

jagus
Tajemnicza Lady

krótki test na wiarę w życie po śmierci

1. odczekać do czwartku 12-go
2. na krótko przed północą (czyli z 12 na 13-go) wyjść na cmentarz
3. po przejściu całego cmentarza sprawdzić puls
4. jeżeli puls powyżej 100 znaczy, że delikwent wierzy tongue

#6 2007-09-04 00:54:50

U.
Gość Netkobiet

Dobre sobie:) ja tam wierzę, choc to dziwne ale jak patrzę na zmarłego w trumnie to wydaje się to dziwne,że nie oddycha, tego się boję trochę!Ale właśnie często jak ktoś umiera to jakoś o tym informuje, to okno trzaśnie, zegar zabije, coś spadnie z mebli...Coś musi w tym być! W tej całej normalności, myślę że jest coś takiego niesamowitego smile Musimy w coś wierzyć, jakbyśmy nie wierzyli to nie mielibyśmy celu życia tu na ziemi, a przecież jesteśmy tu na chwilę...

#7 2007-09-05 13:47:00

U.
Gość Netkobiet

To jest to coś niesamowitego co z jednej strony zachwyca, przeraża, powoduje że dreszcz emocji i wzruszenia przechodzi po plecach!I jak w takich sytuacjach nie wierzyć w  życie po śmierci? Babcia mojej znajomej wyśniła sobie śmiertć,śniło jej się że na cudnej łące spotkała znajomą, która zmarła dawno temu, jakby się witały! Kilka dni później ta babcia zmarła!

#8 2007-09-05 20:20:06

Emilia
100% Netkobieta

U. napisał:

To jest to coś niesamowitego co z jednej strony zachwyca, przeraża, powoduje że dreszcz emocji i wzruszenia przechodzi po plecach!I jak w takich sytuacjach nie wierzyć w  życie po śmierci? Babcia mojej znajomej wyśniła sobie śmiertć,śniło jej się że na cudnej łące spotkała znajomą, która zmarła dawno temu, jakby się witały! Kilka dni później ta babcia zmarła!

Mogę tylko powiedzieć, że tak rzeczywiście jest, że czasem w snach widzimy różne rzeczy - albo różnych ludzi, którzy odeszli i takie spotkania chyba są prawdziwe. Mojej babci śnił się np. mój dziadek przez 30 lat po jego śmierci, dzień w dzień, siadał na jej łóżku i patrzył. A babcia nie modliła się za niego wcale (bo bardzo ją skrzywdził i miała do niego wielki żal). Jak się już pomodliła po tych 30 latach, to przestał się śnić. Choć zawsze ktoś powie, że to podświadomość się w ten sposób dobija.

#9 2008-06-17 18:12:36

hana
100% Netkobieta

Życie po życiu...
Coś jest napewno ale co...Każdy z nas się przekona gdy przyjdzie jego czas.

Człowiek żyje po to, aby kochać. Jeśli nie kocha-to nie żyje...

#10 2008-06-17 20:43:38

aniaso86
Do zakochania jeden krok

Na ten temat są miliony książkek nawet tytułowe "życie po życiu"
Jeśli chodzi o moją osobistą opinie coż... bardzo chciałabym w to wieżyć. Poprostu nie wyobrażam sobie przestać tak poprostu istnieć. I mam nadzije że moja wiara się spełni, przecież przez tysiące lat bywały sygnały o istnieniu duchów i oby to nie była tylko ludzka wyobraźnia i strach przed jakąś nie znaną próżnią i nicością

#11 2008-06-18 22:40:04

xibalbaa
Netbabeczka

Jeżeli ktoś chce poczytać o tym, co jest po śmierci to może. Bo jest taka książka, nie wiem jak sie nazywa, w której są zawarte opisy przeżyć ludzi, których dotknęła śmierć kliniczna. Ja tam czekam na tą śmierć, przecież kiedyś przyjdzie, mam nadzieję, że wszyscy pójdą do tzw NIEBA i utoną w miłości. Bo tym jest niebo w końcu.
Ale jak będzie... Tak naprawdę to strach się zastanawiać. Oby znaleźli się ludzie, którzy się za nas pomodlą po naszej śmierci...

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

#12 2008-06-19 18:07:27

hania23
O krok od uzależnienia

Wydaje mi się, że to nie jest kwestią wiary tylko wiedzy. Istnieje tylko ŻYCIE, w różnych formach fizycznych, tak jak napisała Emilia.
Boją się śmierci najmocniej ludzie, którzy utożsamiają się całkowicie z własnym ciałem fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Jednak te ciała, to jakby powiedzieć pojazd, samochód, którym jeździ kierowca - i to kierowca jest nieśmiertelny. Poznać własną Duszę, czyli kierowcę z przykładu, to droga do własnego wnętrza - nie znajdziemy jej na zewnątrz. Drogę taką najczęściej nazywa się rozwojem duchowym lub, jak ja wolę, poszerzaniem świadomości.
Warto poznać siebie jako istotę wielowymiarową, wszystko wtedy jest ciekawsze, wyższej jakości i daje spokój oraz zadowolenie z doświadczanego życia - strach znika i pech oraz zły los również.
Pozdrawiam cieplutko

#13 2008-06-20 10:52:11

xibalbaa
Netbabeczka

Ja kiedyś przez wnikanie w głąb mojej duszy uzmysłowiłam sobie, że życie w sumie nie ma sensu, bo i tak kończy się śmiercią. Tkwimy więc w błednym kole. I od tego wszystkiego wpadłam w depresję. Cudem z tego wyszłam, więc nie wiem czy to takie dobre zastanawiać się w ogóle nad tym wszystkim. Jedno jest pewne. Teraz żyjemy tu i teraz, trzeba z tego życia brać ile tylko się da, przeżyć wszystko, co tylko jest możliwe. A po śmierci czeka nas nie znane, ale na pewno coś czeka.

Co dręczyło mnie we śnie

#14 2008-06-20 16:14:22

hania23
O krok od uzależnienia

xibalbaa, nie wiem co rozumiesz pod słowami " ... życie w sumie nie ma sensu, bo i tak kończy się śmiercią ..." Jeśli byłby to kontakt z duszą, to wytłumaczyłaby ci kontinuum Życia i Jej przechodzenie w różne formy. Ciało fizyczne, to tylko nośnik biologiczny i doskonały a jednocześnie tylko instrument. Jeszcze nie widziałam rozpaczającego kierowcy, gdy zmienia swój dotychczasowy pojazd. Podobnie jest z ciałem i Duszą.
Co do tego, że żyjemy w teraźniejszości, czyli tu i teraz, masz całkowitą rację. Przecież wczoraj nie istnieje, nic nie da się zmienić w minionej chwili. Jutro jeszcze nie istnieje, dopiero nadejdzie i będzie takie jak zdecydujesz w tej cudownej chwili TERAZ.
Tak sobie myślę, że jako istota wielowymiarowa w swej wędrówce w głąb siebie, spotkałaś się z jakimś nierozpoznanym aspektem siebie samej i uznałaś tą osobowość za Duszę.
Ja tak szybko się nie poddałam i dlatego teraz widzę i czuję różnice w różnorodności wielowymiarowej mojej istoty, co tylko ułatwia moje życie w tu i teraz.
Pozdrawiam cieplutko

#15 2008-06-20 21:21:32

xibalbaa
Netbabeczka

Haniu, chodziło mi właśnie o to, że ta nieskończoność mnie przerosła i właśnie, jak to napisałaś, kontinuum Życia. Napiszę obrazowo, jak Ty to robisz... Jadę jednym samochodem i nagle koniec jazdy, bo trzeba przesiąść się w drugi. A potem w następny i następny. Wszystko się kończy. A Ty w kółko zmagasz się z życiem, a gdy się "przesiadasz", to nie pamiętasz nawet co było w Twoim poprzednim istnieniu. Nic też praktycznie po Tobie nie zostaje w poprzednim samochodzie, a jeśli już, to nie jest dla Ciebie ważne. I tak bez końca... Nie wiem, dostałam depresji od takiego myślenia, nie widziałam sensu życia, skoro i tak się wszystko kończy. Może i zaczyna nowe, ale ja nie pamiętam przecież, co było, kiedy mnie nie było. Na pewno byłam, ale co z tego. Nie wiem nic o tym...
Ale teraz cieszę się z życia, kocham to życie, nie wiem jakim cudem odkryłam jago sens, nie wiem co nim jest dokładnie, ale wiem, że chcę żyć. Kiedyś nie chciałam. I to najgorsze uczucie, jakie w życiu przeżyłam. Jeśli kiedykolwiek wróci, to drugi raz nie będę się z tym mierzyć, tylko się chyba po prostu... +
Ale póki co fajno jest:)
Pozdrowionka:*

Co dręczyło mnie we śnie

#16 2008-06-23 17:23:52

hania23
O krok od uzależnienia

Tak, takie postrzeganie przygody, jaką jest Życie, może być męczące. Przez wiele lat też wszystko usiłowałam barć na rozum, logikę i ... to było trudne. Jednak przytrafiło mi się poznać inne postrzeganie, po latach ćwiczeń i prób poznałam drogę serca. Wiele by pisać o tej przygodzie, więc tylko wspomnę, że udało mi się połączyć mój logiczny rozum z sercem. Efekt jest taki, że nadal ważne jest dla mnie rozumienie i jednocześnie mam szybszy wgląd w każdą sprawę.
Pomogło mi zrozumienie, że rozum - to taki instrument, komputer pokładowy. Ma jakieś programy i tylko ich używa. Jeśli chcę zrozumieć coś nowego, to się "zawiesza". Jest to czas, gdy trzeba go zrestartować, przyjrzeć się programom i zainstalować nowy, który to nowe doświadczenie będzie potrafił obsługiwać.
Ja też z każdym oddechem wybieram życie i cieszę się jego obfitością. Myślę, że w niektóre doświadczenia nie koniecznie trzeba wchodzić głęboko, dopóki nie jest się gotowym - na wszystko przychodzi czas i nie warto pewnych spraw przyspieszać. Jako ludzie zachowujemy się czasem nierozsądnie i będąc jeszcze oseskami staramy się zjeść miast mleka, bigos - to kończy się zawsze kłopotami.
No to się rozpisałam, ale coś bardzo przykuło moją uwagę w twoim poście xibalbaa, może to wspomnienie mnie samej z przed lat?
Pozdrawiam cieplutko

#17 2008-06-23 23:31:59

xibalbaa
Netbabeczka

Ja próbowałam wnikać w to wszystko głębiej, strasznie mnie to wszystko interesuje, ale już raz próbowałam, nie wyszło, dlatego nie myślę już o tym wszystkim, boję się. Cieszę się z tego, co mam.

Co dręczyło mnie we śnie

#18 2008-07-10 01:54:20

hana
100% Netkobieta

A ja wierzę w życie po śmierci a przynajmniej chcę wierzyć.
Mam nadzieje, że po tamtej stronie spotkam wszystkich których kocham a którzy już odeszli.
To będzie nowe, nieskończone, szczęśliwe życie(jeśli można tak powiedzieć).

Człowiek żyje po to, aby kochać. Jeśli nie kocha-to nie żyje...

#19 2008-07-10 19:28:05

Ada17
Zaglądam tu coraz częściej

Sama się czasem zastanawiam umrę i co dalej........... ale wierzę, że to będzie piękne życie w pięknym miejscu bez wojen, sprzeczek po prostu sama słodycz.........
Wydaje ni się, że to chyba w ludzkiej naturze jest strach przed nieznanym, przed czymś czego nie można zobaczyc, dotknąc,  Teraz wszystko możemy przeanalizowac zanim podejmiemy decyzję możemy sobie wyobrażic co będzie jutro na podstawie wiedzy jaką już mamy o życiu np. jutro pojadę z dziecmi na wesołe miasteczko, a życia po śmierci nie można sobie zaplanowac.

#20 2008-07-24 10:13:52

CookieBitch
100% Netkobieta

ja i bez przejscia przez cmentarz puls bym miala nie wiem jaki..... wierze w duchy i sie ich boje.. byle szmer i mam serce w gardle. a zyie po smierci?? wierze.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#21 2010-08-02 14:26:22

Madik
Niewinne początki

Ja wierze że istnieje życie po śmierci , bo jakby  nie istniało  to nasi zmarli  nie  śnili  by się  nam .
I też  nie przychodzili   by do nas żeby prosić  nas o modlitwę .

#22 2010-08-05 21:42:00

olimpiaa
Na razie czysta sympatia

Madik napisał:

Ja wierze że istnieje życie po śmierci , bo jakby  nie istniało  to nasi zmarli  nie  śnili  by się  nam .
I też  nie przychodzili   by do nas żeby prosić  nas o modlitwę .

To, że zmarli "przychodzą prosić nas o modlitwę" to tylko i wyłącznie ludzki przesąd.
A że nam się śnią po śmierci... Nie śnią nam się dlatego, że gdzieś tam ich dusze się błąkają tylko dlatego, że Ci ludzie żyli, chodzili wśród nas, czujemy z nimi silną więź, a właściwie nasz mózg, i to on "sprowadza" nam zmarłych. On nie pozwala nam o nich zapomnieć, dlatego nam się śnią.
Tak samo jest z setką innych snów. Czy to, że śni Ci się małe dziecko (które żyje) znaczy że ono też Cię prosi o modlitwę? Nie. Według kolejnego ludzkiego przesądu - będziesz chora/y.
Ot cała historia.

#23 2010-08-06 10:12:45

alutka88
Mój jest ten kawałek podłogi

Jest taka książka autorstwa Raymonda Moody'ego, zatytuowana "Życie po życiu", opisująca doświadczenia ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Muszę przyznać, że każdego człowieka rozmyślającego na tematy ostateczne jej lektura może podnieść na duchu. Jeśli wierzyć świadectwu tych, którzy powrócili do życia, świat  "po drugiej stronie" jest piękny i pozbawiony bólu. Istnieje w nim ponadto jakaś wyższa transcendencja, od której bije ciepło i dobro. Chyba warto się trzymać tak optymistycznych doświadczeń śmierci zwłaszcza, że nie wszyscy relacjonujący swoje wizyty w zaświatach koniecznie muszą być wariatami, jak to wielu sceptyków zwykło uważać. smile

"Miej serce i patrzyj sercem".

#24 2010-08-11 17:50:16

Przyjaciółka
Zbanowany

W zasadzie nie wierzę w coś takiego ale podobno ludzie poprzez hipnozę dowiadywali się kim byli w poprzednim wcieleniu. Jedna osoba była podobno marlin monroe! I podobno nasze talenty, przyzwyczajenia, to jak się zachowujemy czasem podobnie do kogoś to że jesteśmy następnym wcieleniem tej osoby czasem jest to ktoś nieznany a czasem wielkie gwiazdy wink

#25 2011-01-09 12:38:58

psionika
Niewinne początki

Zapraszamy Państwa na
Seminarium Antropognozy

Czytaj więcej o antropognozie: Czym jest antropognoza? Antropognoza jako filozofia Problem śmierci

Seminarium prowadzi Paweł Karwat.

Jego program wygląda następująco:

*

Człowiek w filozofii Wschodu i Zachodu – koncepcje antropologii filozoficznej od starożytności do czasów współczesnych
    *

Jogiczny proces medytacji w tybetańskiej tradycji bon
    *

Czakry i ciało energetyczne
    *

Dusza i jej reinkarnacja
    *

Bardo – zagadnienie losów duszy po śmierci
    *

Techniki medytacyjne (duża ilość, w tym na czakry)

Więcej na stronie domowej Seminarium - drugie wyniki w google na haśle "psionika"

#26 2011-01-09 15:47:15

flores18261
Przyjaciółka Forum

Życie po życiu. Nie wiem coś na pewno jest ale co? Kiedyś bałam się śmierci dziśaj sama nie wiem. Może tam jest lepiej.

-Najgorzej być nikim dla kogoś kto dla Ciebie jest całym światem. ♥ -♥ -♥ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

#27 2011-01-10 07:50:30

Szept
Słodka Czarodziejka

Ja wierze w reinkarnację. W Doświadzcenie. W sumie jest na to sporo dowodów, czy tez relacji, ktore ciężko wytłumaczyć inaczej jak reinkarnacją. niew spomne już o regresach.
Na pewno nie wmówi mi nikt wink że istnieje coś takiego jak Niebo, piekło Czyściec. tego nie ma, sa tylko doświadczenia.
Wierzę też, ze po pewnym czasie dusza na powrót połączy się z Absolutem i stanie  się z nim jednym. napisałam zresztą o tym kiedys artykuł "Przypowieśc o chmurze" i jak ktoś chce podam link lub mozna sobie z wujkiem google poszukać.

Moje doświadzcenia oraz droga rozowju duchowego utwierdzają mnie, ze reinkarnacja istnieje i ma sens oraz logiczne uzasadnienie. A prawdę poznamy w swoim czasie. smile

Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją Kosmosem. I założę własny.
http://basnie.blogspot.com/

#28 2011-01-25 13:02:17

big-mama3289
Niewinne początki

moze to druge bedzie lepsze -te jest smutne -zle i pelne goryczy ...

#29 2011-01-25 14:46:40

Szept
Słodka Czarodziejka

Jest takie jakie sobie sami tworzymy. od nas zależy jakie będzie.

Jeśli do wody, ognia, ziemi i wiatru dołożymy miłość, powstanie energia. Nazwę ją Kosmosem. I założę własny.

#30 2011-01-26 17:44:07

Abigail

Jeżeli wziąć pod uwagę Pismo Święte.To życie po śmierci nie istnieje...smile

Kaznodziei Salomona 9:5,6 Lecz umarli nic nie wiedzą....
Ezechiela 18:4 Dusza która grzeszy ta umrze..

#31 2011-01-27 06:48:44

Szept
Słodka Czarodziejka

A kto powiedział, ze Biblia to jedyna słuszna prawda? jak dusza mozę umrzeć skoro to cześć Boga w nas?
Umiera tylko ciało, a dokłądniej nasze ciała, wszystkie poza duszą

#32 2011-01-31 19:52:55

vivien
Do zakochania jeden krok

Jestem niewierząca. Uważam, że strach przed śmiercią popchnął ludzi do szukania pocieszenia w przekonaniu, że istnieje coś "po". W ten sposób na Dalekim Wschodzie powstało pojęcie reinkarnacji, a Muzułmanie i Żydzi w swoich religiach umieścili ideę raju. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej bardziej wierzą w naukę niż religię. Coraz więcej osób jest w stanie pogodzić się ze świadomością, że mają tylko życie i nic poza tym...i...wcale ich to nie przyprawia o depresję wink

#33 2011-01-31 20:48:44

Szept
Słodka Czarodziejka

vivien napisał:

Jestem niewierząca. Uważam, że strach przed śmiercią popchnął ludzi do szukania pocieszenia w przekonaniu, że istnieje coś "po". W ten sposób na Dalekim Wschodzie powstało pojęcie reinkarnacji, a Muzułmanie i Żydzi w swoich religiach umieścili ideę raju. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej bardziej wierzą w naukę niż religię. Coraz więcej osób jest w stanie pogodzić się ze świadomością, że mają tylko życie i nic poza tym...i...wcale ich to nie przyprawia o depresję wink

O masz taki nick jak ja kiedyś używałam wink

Reinkarnacja to nie jest tylko wschodni wymysł. Wira w to była silna w wielu innych wyznaniach. Wciaż jest w szkołach chocby gnostycznych.
Poza tym są juz dosć dobre dowody na to, że faktycznie ona istnieje. W każdym razie nie da się pewnych rzeczy udowodnić inaczej jak tylko tym wink

#34 2011-02-08 21:46:05

Liltu

Wierzę w to, że mamy setki (tysiące? dziesiątki tysięcy?) wcieleń, a tu, na Ziemi, jesteśmy po to, żeby się uczyć, zdobywać doświadczenie. Myślę, że coś jest, ale... równie dobrze może nic nie być. Mózg się wyłącza, przestajemy istnieć, żadnej Duszy, nic... ale ja nie zniknę. Zostawię coś po sobie. Wartości wpojone dzieciom, mój światopogląd, który na pewno nie jedną osobę skłonił do przemyśleń (nie, megalomania mi nie dolega wink). Istotki, które jeszcze nie istnieją, a które wychowam będą mnie naśladowały. Co prawda nie będą myśleć tak samo, ale jednak będą czerpały z tego, czego je nauczę. Ale to już nieco inny temat. big_smile

#35 2011-02-08 22:20:23

daria płock
Wkręcam się coraz bardziej

ja też wierzę, że jest coś Po. życie jest za krótkie, żeby ot tak się kończyło...

#36 2011-02-11 22:38:44

lita
Mój jest ten kawałek podłogi

Wierzę , że trafię do lepszego swiata. Wiara wbrew przysłowiu nie jst " matka głupich', ona jest nadzieją.

#37 2011-02-18 13:53:12

Zamyślona39
Wróżka Bajuszka

Ja wierzę,że życie na ziemi to tylko taki stan przejściowy.Przedsmak lepszego życia,po śmierci.smile

#38 2011-06-03 21:45:17

martym
Zbanowany

A co jest po śmierci?

Też się zastanawiasz?

Zapraszam do odwiedzenia strony:

SPAM

Znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

Zapraszam

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-06-03 21:59:29)

Stopka forum