Spróbujmy się dowartościować i polubić ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 38 ]

Temat: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Kazdy z nas czesto patrzy na siebie krytycznie,zwlaszcza kobiety widza w sobie rózne "usterki"

Ale prawda jest tez to,ze kazdy z nas ma w sobie cos za co lubi siebie samego...z czego jest dumny..moze to jakis talent albo cecha charakteru lub element wygladu?

Trudno jest pisac pozytywne rzeczy o sobie samym...ale..spróbujmy sie dowartosciowac

Za co lubicie samych siebie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

PESTKA lepiej mi powiedz jak mam pokochać w końcu swoje ciało sad(( samą siebie

3

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Kochana i ja mam niedoskonałośc ..nadwaga itp ..ale wystarczy usmiech i cieszyc sie zyciem ..Uśmiechem wszystko załatwisz....szkoda życia ....Ja mam spora nadwagę i zawsze usmiechnieta twarz  ...i wiem ze ludzie lubi taka jaka jestem ..nigdy nie odczułam ze jestem inna ..jak kiedys schudlam sporo  to znajomi powiedzieli ze nie  chca ze mna gadac ..ze wola mnie pełniejsza hihihihi

4

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

ja niestety mam jedna wadę, za bardzo przejmuję się tym jak odbierają mnie inni, jak odbiera mnie mój facet. często czuję się byle jaka zwykła i w ogóle dziwnie ;(( nie jest mi z tym dobrze ale nie wiem jak mogę sobie pomóc !! nie wiem !! byłam nawet u psychologa to i tak wróciło za kilka miesięcy

5

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

To bardzo ważne,aby lubić siebie samą,akceptować z naszymi zaletami,ale i wadami.Uśmiech,pogodne nastawienie do świata-to przepustka do dobrego życia.

6

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Ludzie puszyści mają wielkie serce,są lubiani przez otoczenie,optymistycznie nastawieni do świata.Nie zaliczam się do nich,ale mnie tusza nie przeszkadza u innych.Nie postrzegam ludzi po ciężarze ich ciała ale wielkości ich umysłu i serca.Pozdrawiam pięknie.Uśmiechnij się.

7

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

niunia też tak czasem mam. też mam dzis dzień płaczu nad samą soba i nad swoim marnym losem. Ale to pomaga i działa oczyszczająco smile
wiesz wydaje mi się że gdybyśmy wyglądały nawet jak modelki, to i tak coś by nam nie pasowało i też byśmy mówiły że jest źle ......

8

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Oj Kobiety!!! Narzekacie na siebie a czemu Wam brak? Macie swoje połówki, które Was kochają i znajomych takie jakie jesteście smile. Tylko się cieszyć Wam wypada a nie smutać, a co z osobami, które mają takie kompleksy jak Wy lub podobne i nie mają przyjaciół ani chłopaka? Moim zdaniem takie osoby mają "prawo" do smutku nad sobą bardziej niż Wy. Życie jest zbyt krótkie, aby się smutać, lepiej patrzeć na swoje, pozytywy big_smile, powiem Wam, że nie tylko puszyści maja powody do smutku. Kiedy byłam w gimnazjum, byłam bardzo chuda i blada, każdy sie ze mnie naśmiewał, pluł, popychał dosłownie, zabierali mi książki, ubrania takie żarty, miałam dość i myśli samobójcze- gimnazjum było istnym piekłem. Nawet psycholog i rozmowy nie pomagały, a najlepsze było to jak we wszystkich świętych poszliśmy z klasą na cmentarz i chcieli mnie pobić smile ot tak, bo taki kaprys mieli, wtedy w mej głowie myśl "niech sie dzieje co chce będe miała blisko..." ale potem olśnienie. Nie!!! Mam jeszcze tyle życia przed sobą, do gimnazjum cały czas nie będę chodzić, dam radę przejdę to. To było trudne bo ciąglę mnie gnębili ale myślałam o tym lepszym jutrze i to mi pomogło. Potem liceum smile trochę przez wakacje mi się utyło smile blada nadal ale ok. Poznałam swego obecnego chłopaka smile i on mi dużo pomógł jako kumpel wtedy i mega dowartościował. Jaki morał z tego? Ciesz się z tego kim jesteś, przecież nie będziesz tu zawsze i ważne, że jest przy Tobie ktoś, kto Cię akceptuje taką jaką jesteś smile

9

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

wiele optymizmu Bliźniaczko az zazdroszczę takiego nastawienia wink

10

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Bliżniaczka  ma racje ..bo i ja nieraz mam doła ....niby wszystko mam kochanego faceta ,fajnie córki i znajomych ..  a ja rycze i jestem nie zadowolona ......poprostu nie można do tego dopuścic nad użalaniem sie nad soba...i dlatego staram sie usmiechac i wypierac złe mysli..choc nieraz nie jest to proste.....wiec usmiechamy sie pomimo wszystko...........

11

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !
noelle87 napisał/a:

wiele optymizmu Bliźniaczko az zazdroszczę takiego nastawienia wink

To dzięki temu, że zrozumiałam smile i chciałam zmiany, ważne jest to co ja myśle i moi najbliżsi ( rodzina, chłopak) to podstawa dla mnie smile choć ostatnio biorę pod uwage chłopaka i siebie smile kumpeli nie mam takiej psiapsiółki, bo byłam oszukiwana przez nią, no a teraz technika tak w górę poszła i są takie fora jak te smile heh i nawet czasem lepiej zwierzyc sie obcemu niż komus z sewgo otoczenia smile
Byłam kiedyś okropną pesymistką i smutasem, no a teraz era ptymizmu mnie dopadła i mam nadzieję, że już tak zostanie. A gdy jest źle to myślę, "przeciez inni moga mieć jeszcze gorzej", "czy to takie istotne? Żyć bez tego nie mogę?" i pomaga i zaraz lepiej.

12

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Chyba każdy widzi jakieś nie doskonałości w sobie.Nie wiem dlaczego część osob się tak tym przejmuje.
Każda jest z nas piękna,nie ważne czy chuda czy ma więcej ciałka,każda z nas jest wyjątkowa.Powinnysmy to docenić.
Tak optymistyczne nastawienie to druga rzecz która podnosi naszą samoocene.Powinnyśmy zaakceptować siebie,a swoje zalety pokazywać jak najcześciej światu,wtedy te nasze wady gdzieś zanikną ,będziemy wtedy z siebie dumni. wink I tak powinno być.

PESTKA35  pisała o uśmiechu i bysmy się cieszyły z życia,ma racje,po co marnować to nasze JEDYNE życie na zmartwienia czy mam za mały biust czy zakrótkie nogi.

Najlepszy sposób by zacząć dobrze dzień z swomi ciałem.Może się to wydać glupie,ale napewno podniesie samoocene: to powiedziedzieć sobie do lustra ''Jesteś ładna/piękna'' itp.
Spróbować nie zaszkodzi wam;)

Pozdrawiam wszystkie Netkonietki ,każda jest piękna i cieszmy się z tego wink

13

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

w sumie racja..

14

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Witam! Czy my puszyści nie mamy poczucia humoru , czy nie mamy przyjaciół, roześmianych twarzy ?
Mamy , a ten kto mówi ,że jest inaczej jest w błedzie.Ja też jestem puszysta ,przez wiele lat nie dałam si ę namówić na pójśćie na basen(wstyd) , a obecnie dałam się skusić i jest wspaniale.Organizuję zawsze grupę osób przedział wiekowy od 8lat do 56lat ,wagowo od 40kg do 100kg i jest wspaniale. Smieję , że się odchudzam co dzień od jutra ,tylko tak mówię od 4lat..cha,cha,cha!!Mimo tego ,że jestem gruba mam wielu przyjaciół-wolę być puszysta i szczęśliwa , niż ciągle być na diecie ,mieć obsesję na swoim wyglądzie i nie cieszyć się zyciem.
Czy Ci szczupli są zawsze szczęśliwymi ludżmi...??

15

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Szczupli nie zawsze są szczęśliwi smile jak wielu ludzi nie zależnie od wagi itp. wiadomo są lepsze i gorsze dni. Sama mam koleżanke puszysta, ma super osobowośc i poczucie humoru i powiem wam że bardziej lubię spędzać z nią czas niz z moją byłą chudsza koleżanką bo ta ciągła obsesje i narzekania miała a ja z tego optymizmu juz nie moglam jej słuchać i poza tym obrażała moja koleżanke z tuszą i nawet mnie smile ja mam ok 174 cm i 75 kg, heh bywa że trudno znaleźć mi spodnie bo wszystkie jakies takie małe w tych sklepach i mam nadwage trochę smile i tu i tam jak to kobieta big_smile a brzuszek jakby w ciąży (pare osób nawet sie pytało, ustepowało miejsca he he) ale jest mi z tym dobrze i akceptuje siebie. Chłopaka mam świetnego kochamy się i czego więcej brak? Niczego.

16

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

I o to właśnie chodzi -jesteście młodymi kobietami i cieszcie się z życia ,a jeśli juz koniecznie chcecie schudnąć to tylko - dieta i ruch ,dużo uśmiechu i zero narzekania. Dobry wygląd to dużo pracy ,samo nic się nie zrobi.
NAJLEPIEJ POKOCHAJCIE SIEBIE TAKIMI JAkIMI JESTEŚCIE , ( a może los spłata wam figla i kilogramy pójdą w siną dal...!:))

17

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Nie sadzicie, że kobietą brakuje trochę zdrowego egoizmu i narcyzmu?
Wiecie... Ja kiedyś sobie wmówiłam, że jestem rewelacyjną osoba smile Wierzę w to. I inni też uwierzyli smile
Czasem się to i u innych sprawdza wink

18

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Bliżniaczko, jestem pełna podziwu dla Twojej postawy. Trzeba w życiu iść naprzód i nie poddawać się. Najważniejsze moje drogie to musicie zacząć myśleć o sobie pozytywnie, dlatego, że tak jak same się widzicie, tak i inni was widzą. jesteście młode i  całe życie przed wami i wszystko może się zmienić na lepsze. Jestem tego najlepszym przykładem choć nie jestem taka młoda. Może dla niejednej z was mogłabym być mamą. Jutro kończę 50 lat i nie myślcie, że jestem z tego powodu smutna. W ostatnim czasie wzięłam sprawy w swoje ręce. I jak postanowiłam się nie odchudzać (bo całe życie jak tylko pamiętam się odchudzałam), tylko jeść racjonalnie od września schudlam 13 kg. W tym roku kończę studia, gdzie wcześniej wydawało mi się, że już do niczego się nie nadaję. Zmieiłam swój wygląd, fryzurę. Mam dużo pracy, dom rodzinę ale znajduję czas dla siebie. Zabiegi kosmetyczne wykonane w domu za małe pieniądze czynią cuda. Ćwiczę od półroku codziennie, często jeżdżę rowerem, chodzę z moim dwuletnim wnuczkiem na spacery a niektórzy mnie nie poznawają. Włożyłam w to mnustwo pracy, zmieniłam nastawienie, może trochę późno. Ale lepiej późno niż wcale. Więc moje drogie do boju. A jak zaczniecie już dziś pracę nad sobą, to za pół roku gwarantuję sukces. Pozdrawiam gorąco.

19

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Wiara w siebie,poszanowanie własnej osoby-buduje,pomaga żyć.Musimy wygospodarować czas tylko dla siebie,czasem być egoistkami.Podziwiam Landę.

20

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Dziękuję LANDA i już dzisiaj składam życzonka big_smile Sto lat!!! I wszystkiego najlepszego!!! Racja zaakceptuj siebie bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. Pozytywne nastawienie wbrew pozorom dużo potrafi - taka magia... w dzisiejszych czasach wink

21

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !
Bliźniaczka22 napisał/a:

Dziękuję LANDA i już dzisiaj składam życzonka big_smile Sto lat!!! I wszystkiego najlepszego!!! Racja zaakceptuj siebie bo nikt za Ciebie tego nie zrobi. Pozytywne nastawienie wbrew pozorom dużo potrafi - taka magia... w dzisiejszych czasach wink

Dziękuję za życzenia

22

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Dziękuję Bliźniaczko za życzenia, pozdrawiam wszystkie piszące dziewczyny.

23

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

LANDO najlepsze życzenia urodzinowe!!:* i obyś dalej była i żyła tak jak to opisałaś- świetna z Ciebie babeczka wink

24

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Noelle87,  dzięki za życzenia i za miłe słowa.

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Hey Wam!

Rowniez dolaczam sie do zyczen! Jesli chodzi o samo akceptacje to mam z tym problemy. Nie potrafie zaakceptowac wlasnego wygladu. Gleboko w sercu wiem ze nie jestem taka najgorsza i najbrzydsza jednak zawsze znajduje mnostwo niedokonalosci. Nie mam partnera w tej chwili ani zbyt wielu przyjaciol i przez to jest mi ciezko. Brakuje mi usmiechu na twarzy jednak nie poddaje sie, proboje sie pocieszac. Mam wiele talentow. Jestem dobra w wielu dzidzinach, spiewam, maluje, rysuje, projektuje, robie zdjecia, tancze... Jestem dumna, ze udalo mi sie wyjechac w wieku 18 lat za granice nie znajac nikogo i pozostac tam az do dzis, utrzymac sei samemu i jakos przetrwac mimo braku przyjaciol, mimo pewnej pustki, tesknoty za domem, rodzina... Jakos jest smile bedzie lepiej tak saobie powtarzam i jeszcze jedno ' Jestem Miloscia i Swiatlem' smile

Pozdrawiam,

Marti

26

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Witam.Ja tez mam problem.Kobiety puszyste chciałyby schudnąć a ja np chciałabym przytyć.Jestem wysoka i chuda do tego mam bardzo małe piersi  a po urodzeniu dziecka prawie wogóle ich nie mam:(to takie moje niedoskonałości,które mnie przytłaczają.Powiem szczerze,że czuje sie przez to niedowartościowana ale kiedy ładnie sie ubiorę,umaluje,zrobię coś z włosami od razu zmienia sie świat.Czuję,że mogę iść do przodu z uśmiechem na twarzy no ale niestety mija to jak tego całego opakowania nie ma:(najgorsze jest to,że wstydzę się pokazywać ciało mojemu mężowi(już nie wspomnę o dotykaniu),nie lubię jak on to robi ale jemu to nie przeszkadza.Mówi mi,że kocha mnie taką jaką jestem ale ja i tak wmawiam sobie,że jest inaczej.Nie czuję się atrakcyjna bo mam za mało tu i tam...ja także przyłączam sie do życzeń.Wszystkiego najlepszego!!!!!!

27

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Lando wszystkiego najlepszego z okazji urodzin wink

28

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

PESTKO dziękuję bardzo za życzenia, pozdrawiam

29

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

ja kiedyś byłąm strasznie zakąpleksiona, zawsze myślałam że jestem brzydka że mogłabym być ładniejsza, chudsza, mieć ładniejsze imię itp. A teraz jak tak patrze na to z perspektywy czasu to się z tego śmieje.
Imię mi sie podoba choć jest pospolite i w sumie twierdze że to imię sie badzo wielu osoba dobrze kojarze więc juz je lubię:)
Chudsza być nie muszę bo uważam że jestem w sam raz a poza tym cieszy mniejak patrze że mogę nosić rozmiary z przed 4 lat i jest ok. Więc cieszę się z tego że nie grubne:)))
Aco do wyglądu z czasem okazało się że wielu mężczyzną się podoba i nauczyłam się to wyczówać kiedyś pewnie nie umiałam:) i przez to miałam kompleksy, ale im jestem starsza tym bardziej sie sobie podobam... A po za tym nie muszę się podobać każdemu grunt że są tacy którzy twierdzą że jestem ładna. Ajak się komuś nie podobam to niech się nie patrzy:)
Ot mój punkt widzenia:)))

30

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Najlepiej zaakceptować nas takimi jakimi jesteśmy.Wygląd nieważny,ważne co mamy w sercu.Dobroć- okazana innym zawsze powraca do nas.Kiedy siebie lubimy,lubimy innych.Łatwiej nam wtedy żyć.

31

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !
kasiulka188 napisał/a:

mieć ładniejsze imię itp. A teraz jak tak patrze na to z perspektywy czasu to się z tego śmieje.
Imię mi sie podoba choć jest pospolite i w sumie twierdze że to imię sie badzo wielu osoba dobrze kojarze więc juz je lubię:)

big_smile A mi zawsze się imię Kasia podobało big_smile i tez tak na imię chciałam mieć.

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Witam wszystkie forumowiczki:) Odważyłam sie napisać, choć to będzie mój pierwszy post na tym forum sądze, że  muszę się sobą pochwalic smile Mam 176cm i codzień targam ze sobą 89 kg. Mam ogromny biust, wielką stopę, ręce większe niż mój chłopak smile I jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Patrzę co  dzień w lustro i cieszę się sobą. Wiem, ze jestem śliczna... a jak ja to wiem to i inni też o tym wiedzą. Idę zawsze pewnie i z uśmiechem. Nie zwracam uwagi na docinki zwiazane z moim wielkim biustem czy odstajacymi boczkami. Usmiecham sie do wszystkich, którzy patrzą na mnie z podziwem. Bo jestem pewna siebie. Uczyłam sie tego długo... jest to trudne, nie zaprzeczam. Ale zaczęłam dbać o siebie, o to, żeby wyglądać co dzień pięknie, nie tylko raz na jakiś czas, poprostu co dzień. Też mam problem żeby kupić jakąś wystrzałową sukienkę, albo bluzkę, która nie kończy mi się na wysokości pępka. Ale to nic. Chodzę po sklepach i oglądam i cieszę się jak w końcu kupie coś pięknego co czekało na mnie na wieszaku smile I przede wszytskim : musicie sie uśmiechać, bo wszystkie z uśmiechem wyglądamy uroczo:)

33

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

PESTKO,GDYBYS SPYTALA ZA CO NIE LUBIE SIEBIE,BYLOBY MI LATWIEJ WYLICZYC.SMIECH.A TAK CALKIEM SERIO LUBIE SIEBIE ZA POZYTYWNIEJSZE PATRZENIE NA SWIAT..MIMO TEGO,ZE ZYCIE DAJE KOPY..POZDRAWIAM.

34 Ostatnio edytowany przez men (2009-05-05 15:15:17)

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

chociaż nie należę do najchudszych ani najpiękniejszych(mam to w dup.. , chociaż pupcie mam ładną) cieszę się z tego jak wyglądam.

35

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Wygląd szczęścia nie daje. Ja nie mam na co narzekać, może znalazłoby sie kilka rzeczy, ale cale szczescie w koncu nauczyłam sie lubic wlasne cialo. I to jest ogromna ulga. Juz nie przejmuje sie np. malym biustem czy troche krzywymi nogami. Wrecz przeciwnie bardzo dobrze czuje sie w swoim ciele. Niestey gorzej jest z psychika, mam duzo klopotow z samoocena, i wiecie co? wolałabym gorzje wygladac ale miec inny charakter bo sam wyglad szczescia nie daje. I na prawde szkoda czasu, na myslenie o tym, szczegolnie jesli macie ludzi przy sobie bo to jest najwazniejsze.

36

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Podziwiam Bliźniaczke22 za jej pewność siebie. Podobno pewności siebie zaczyna sie uczyć od tego że człowiek wymienia wszytkie swoje zalety. Wady mogłabym szybko wymienić na jednym oddechu ale zaleta??Ja i zaleta nie potrafie żadnej odnaleźć. Wygląd nie jest ważny?Pewnie, że nie ale pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Chciałam jeszcze dodać ,że forum jest super jestem tu pierwszy raz i nie moge z niego wyjść tyle tu tematów, ludzi , którzy mają podobne problemy jak ja. Teraz kiedy z przyjaciółmi spotykam sie rzadziej bo każdy ma swoje zajęcia praca , studia, to forum jest dla mnie jakąś nadzieją...

37

Odp: Spróbujmy się dowartościować i polubić !
szirina napisał/a:

ja niestety mam jedna wadę, za bardzo przejmuję się tym jak odbierają mnie inni, jak odbiera mnie mój facet. często czuję się byle jaka zwykła i w ogóle dziwnie ;(( nie jest mi z tym dobrze ale nie wiem jak mogę sobie pomóc !! nie wiem !!

Ja mam ten sam problem nie umiem z tym żyć to jest bardzo trudne nie jestem ideałem

Posty [ 38 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Spróbujmy się dowartościować i polubić !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024