W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

Pogubiłam się już w tej calej dyskusji, czy możecie mi krotko powiedzieć dlaczego właśnie Partia Kobiet powinna wygrac wybory i wejśc do parlamentu? Co takiego lepszego jest w niej niż w pozostałych partach, co ją wyróżnia, oprócz tego,że tworzą ją głównie kobiety?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Dota (2007-08-29 13:38:06)

Odp: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

np.:
- członkowie PK nie są skażeni politycznymi nawykami, których ekekty oglądamy codzinnie przyglądając się obecnym rządzącym
- nastawienie na pracę/cele a nie na przydział ławki w sejmie
- odmienna od dotychczasowych partii strategia polityczna i strategia działania Partii Kobiet
- silna determinacja do realizacji celów
- wybór kandydatów do sejmu poprzedzony procesem rekrutacyjnym, który pozwoli określić kompetencje, doświadczenie, umiejętności interpersonalne
- współpraca z organizacjami pozarządowymi - bo to skarbnica wiedzy, ogromna znajomośc tematu w dziedzinie działania danej organizacji
- członkowie PK to często osoby z wysokim wykształceniem, doświadczeniem i kwalifikacjami w róznych dziedzinach, z bogatym doświadczeniem zawodowym - ławki sejmowe to nie szkolne ławeczki, gdzie można z kolegą "pobajdurzyć", ściągnąć na klasówce i jakoś sie "przebujać". To miejsce, które często stanowi o czyimś "być albo nie być". .... i chyba rządzącym się o tym zapomniało...

i najważniejsze - przewodnicząca Partii KObiet Manuela Gretkowska - zrównoważona, inteligentna, subtelna i na poziomie....





noowa napisał/a:

Pogubiłam się już w tej calej dyskusji, czy możecie mi krotko powiedzieć dlaczego właśnie Partia Kobiet powinna wygrac wybory i wejśc do parlamentu? Co takiego lepszego jest w niej niż w pozostałych partach, co ją wyróżnia, oprócz tego,że tworzą ją głównie kobiety?

3 Ostatnio edytowany przez Tiger29 (2007-08-29 14:53:44)

Odp: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

np.:
- członkowie PK nie są skażeni politycznymi nawykami, których efekty oglądamy codzinnie przyglądając się obecnym rządzącym
* jeszcze nie
- nastawienie na pracę/cele a nie na przydział ławki w sejmie
* cel celem, ale awaka do osiágniécia celu jest niezbędna
- odmienna od dotychczasowych partii strategia polityczna i strategia działania Partii Kobiet
* tzn. jaka?
- silna determinacja do realizacji celów
* po czym ją poznać i skąd wiadomo?
- wybór kandydatów do sejmu poprzedzony procesem rekrutacyjnym, który pozwoli określić kompetencje, doświadczenie, umiejętności interpersonalne
* z tego co wiem, PK jest otwarta nawet na gospodynie bez wykształcenia, czy mają one szanse? i n ajakiej podstawie?
- współpraca z organizacjami pozarządowymi - bo to skarbnica wiedzy, ogromna znajomośc tematu w dziedzinie działania danej organizacji
* z jakimi organizacjami współpraca trwa i z jakimi ewentualnie jest planowana?
- członkowie PK to często osoby z wysokim wykształceniem, doświadczeniem i kwalifikacjami w róznych dziedzinach, z bogatym doświadczeniem zawodowym - ławki sejmowe to nie szkolne ławeczki, gdzie można z kolegą "pobajdurzyć", ściągnąć na klasówce i jakoś sie "przebujać". To miejsce, które często stanowi o czyimś "być albo nie być". .... i chyba rządzącym się o tym zapomniało...
*zgadzam się,że ławki sejmowe mają inny charakter, co do wykształcenia, włąśnie tak powinno być
-i najważniejsze - przewodnicząca Partii Kobiet Manuela Gretkowska - zrównoważona, inteligentna, subtelna i na poziomie
* każdy przewodniczący musi się czymś wyróżniac, no choćby Lepper jest krzykaczem, ale czy te cechy Manueli pomogą w brutalnym świecie polityki?
Dlaczego taka kobieta pokusiła się na to aby wejść to takiego brutalnego światka?

I nie pytam by się czepiać, chcę się tylko dowiedzieć paru rzeczy, bo dopóki nie stałem się przypadkowym uczestnikiem dyskusji  o partii, przyznam że niewiele mnie ona obchodziła i interesowała!!!

Dota napisał/a:

np.:
- członkowie PK nie są skażeni politycznymi nawykami, których ekekty oglądamy codzinnie przyglądając się obecnym rządzącym
- nastawienie na pracę/cele a nie na przydział ławki w sejmie
- odmienna od dotychczasowych partii strategia polityczna i strategia działania Partii Kobiet
- silna determinacja do realizacji celów
- wybór kandydatów do sejmu poprzedzony procesem rekrutacyjnym, który pozwoli określić kompetencje, doświadczenie, umiejętności interpersonalne
- współpraca z organizacjami pozarządowymi - bo to skarbnica wiedzy, ogromna znajomośc tematu w dziedzinie działania danej organizacji
- członkowie PK to często osoby z wysokim wykształceniem, doświadczeniem i kwalifikacjami w róznych dziedzinach, z bogatym doświadczeniem zawodowym - ławki sejmowe to nie szkolne ławeczki, gdzie można z kolegą "pobajdurzyć", ściągnąć na klasówce i jakoś sie "przebujać". To miejsce, które często stanowi o czyimś "być albo nie być". .... i chyba rządzącym się o tym zapomniało...

i najważniejsze - przewodnicząca Partii KObiet Manuela Gretkowska - zrównoważona, inteligentna, subtelna i na poziomie....





noowa napisał/a:

Pogubiłam się już w tej calej dyskusji, czy możecie mi krotko powiedzieć dlaczego właśnie Partia Kobiet powinna wygrac wybory i wejśc do parlamentu? Co takiego lepszego jest w niej niż w pozostałych partach, co ją wyróżnia, oprócz tego,że tworzą ją głównie kobiety?

4

Odp: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

tiger, idąc tym śladem to każdej partii, nawet mającej najlepsze programy, ludzi, pr itd. można wytknąć braki.
wybieramy dane partie kierując się celami jakie chce osiągnąć. jestem gorącym orędownikiem pk ale trudno mi jest stwierdzić, aby znalazła panaceum na wszelkie zło tego kraju. może to i niezbyt 'marketingowe' ale na takie stwierdzenia trudno mi sobie pozwolić. powtórzę już to co pisałam w innym wątku, nie chce mi się przepisywać, tylko kopiuję

"ja osobiście wyobrażam sobie tę partię w roli strażnika wszelkich przemian społecznych w tym kraju. nie jest to temat główny polityki- gospodarka, polityka zagraniczna, infrastruktura, rolnictwo...- to wszystko są zagadnienia o wiele ważniejsze. jednakże akurat w tym kraju konieczne jest działające ugrupowanie, które nie pozwoli garstce ludzi zaślepionych chorą ideologią na wprowadzanie zmian społecznie nie akceptowalnych i szkodliwych. żadne ugrupowanie politycznie nie jest w stanie skutecznie odeprzeć ich zapędów dlatego właśnie, że dla nich 'te' sprawy najważniejszymi nie są. w momencie gdy na scenie politycznej zjawia się partia, choćby i z minimalnym poparciem, staje się ona realnym nośnikiem spraw tej części społeczeństwa, której problemy niejednokrotnie już przez ludzi władzy zostały upolitycznione, których prywatne wybory podciąga się pod wartość publiczną. szkoda tylko, że często wbrew interesowi tej grupy. to co się stało, już się nie odstanie i tylko droga polityki, choćby z minimalnym progiem wyborczym, musi być kontynuowana.

polityka ciężka sprawa... przyjrzyj się osobom, które sprawowały władzę do tej pory, które są u władzy teraz, które najprawdopodobniej choć w części będą kontynuować. część to niezłe miernoty, które przede wszystkim zważają na swój prywatny interes. masz do wyboru, albo oddać głos zapaleńcom, którzy świat polityki znają z teorii, dysponują zapałem i wiarą w swoją rolę, znają od podszewki problematyką, którą się mają parać, albo doświadczoną politycznie miernotę, której głównym zmartwieniem jest spłacenie kredytu zaciągniętego na okres trwania kadencji. wybór trudny. a może jednak nie do końca?"

jeżeli ktoś jest zaniepokojony antykobiecymi i w efekcie antyrodzinnymi posunięciami, które mają miejsce od długiego czasu (prokobiecy ochłap rzucony przez rząd to śpiewka ostatnich kilku miesięcy, gdy pojawiła się pk i stała się pewnym zagrożeniem, gdyż niosła inne hasła niż te, które rzucali ludzie władzy) głosuje na Partię Kobiet. jeżeli ktoś chce aby pozytywne działania na rzecz kobiet utrzymały się, głosuje na Partię Kobiet. bo niebezpieczeństwo, że będziemy dalej się w tej materii cofać jest tym realniejsze, im więcej osób o skrajnie patriarchalnych poglądach przejdzie przez wyborcze sito.

5 Ostatnio edytowany przez jagus (2007-08-29 15:57:10)

Odp: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

a co do osób w szeregach partii...

tigerku, a w jakiej to partii zastrzega się, iż tylko osoby z wyższym wykształceniem mają prawo wstępu? bo rozróżnij, co innego członek, a co innego osoba pretendująca do piastowania urzędu publicznego.

przypatrz się zresztą innym partiom- gucwińska była w psl, cugowski w pis, gość z big brothera w sld... ilu jest politologów w sejmie i senacie? czyli osób w pełni wyedukowanych do spełniania takich funkcji?

a margaret thacher też przez długi czas zajmowała się domem, a gdy podejmowała u siebie ambasadorów, to chwalono jej ( a nie kucharza) przysmaki tongue

Odp: W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

Interesujący wątek zmierzający w kierunku porównawczym środowisk partyjnych, może spróbujmy się skupić na programie różnych partii?Aby obiektywnie ocenić , która jest rzeczywiście lepsza od innych.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » W czym Partia Kobiet jest lepsza od innych partii?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024