Podwyższony cholesterol - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-06-23 21:43:11

HonorataB
Na razie czysta sympatia

Podwyższony cholesterol

Mam złe wyniki, podwyższony cholesterol. Co zrobić aby go obniżyć? Czy możecie mi poradzić jaką skuteczną dietę zastosować?
Koleżanka poradziła mi suplement diety betalip, który wspomaga spowolnienie procesów trawienia, przyswajania cholesterolu i glukozy.
HonorataB

#2 2012-06-26 11:26:03

tartinka
Przyjaciółka Forum

Re: Podwyższony cholesterol

przede wszystkim trzeba ograniczyć tłuszcze zwierzęce - mięsko tylko chude, a zamiast masełka czy smalcu oleje roślinne, które pomagają w walce z cholesterolem (nawet zwykły rzepakowy, którego używa się na co dzień).

#3 2012-06-26 15:19:45

jowit
Do zakochania jeden krok

Po co ci suplement? Bakłażan, czosnek, jagody - teraz sezon!, karczochy. Po co przepłacać? smile

#4 2012-06-27 11:56:31

HonorataB
Na razie czysta sympatia

Masz rację co do jedzenia, ale suplement na pewno też wspomoże organizm, tymbardziej, że betalip działa spowolnieniająco na procesy trawienia, przyswajania cholesterolu i glukozy. Takie działanie powinno dać szybsze efekty.

#5 2012-06-29 09:44:12

tartinka
Przyjaciółka Forum

suplement ma za zadanie dostarczyć to, czego organizmowi nie dostarczamy wraz z dietą. Akurat w przypadku cholesterolu dieta to podstawa - właściwa sprawi, że suplementy nie będą potrzebne, przy niewłaściwej nawet suplement nie pomoże. Tak jak pisałam - ograniczyć tłuszcze zwierzęce, zastąpić roślinnymi, jeść dużo warzyw... cholesterol sam się unormuje.

#6 2012-07-05 16:03:41

Bebosia
Niewinne początki

Dziewczynki na podwyższony cholesterol polecam dietę a na pomoc w utrzymaniu diety ( napady głodu ) polecam preparat BetaLip ( również obniża cholesterol ). Sprawdzony i skuteczny.

Ostatnio edytowany przez Bebosia (2012-07-05 16:04:52)

#7 2012-07-06 12:28:30

tartinka
Przyjaciółka Forum

Jakoś się nagle dużo tego batalipu zrobiło na forum :> reklamą bije na kilometr... Powtarzać będę do znudzenia - w walce z cholesterolem przede wszystkim pomaga DIETA nie suplementy! możecie jeść tabletek na kilogramy, ale jeśli nie zrezygnujecie ze złych przyzwyczajeń nic z tego - powiedzieć papa masełku, przywitać się z olejem rzepakowym!

#8 2012-07-19 11:53:59

kasia877
Niewinne początki

polecam przede wszytskim zdrową dietę, mięso białe zamiast czerwonego, nie od dziś wiadomo, że kurczak zawiera dużo cennego białka i witaminy A i B sprawdźcie na swojskikurczak.pl, dużo ciekawych i przydatnych info

Ostatnio edytowany przez kasia877 (2012-07-19 11:54:20)

#9 2012-07-28 13:57:51

tartinka
Przyjaciółka Forum

z tym białym mięsem zgadzam się - to kwestia zawartości tłuszczu. Tłuszcze zwierzęce niestety podwyższają poziom cholesterolu, dlatego należy je w miarę możliwości ograniczyć i tam gdzie się da zastąpić tłuszczami roślinnymi.

#10 2012-10-11 11:17:35

szocik11
Niewinne początki

Na wysoki cholesterol polecam szczególnie używanie olei zimnotłoczonych, ktore zawiera Niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe. Polecam picie oleju lnianego, ktory zawartosc tych hwasow ma najwyzsza. Trzeba go przechowywac w lodowce. Osobiscie pijemy z rodzina olej lniany spam

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-10-11 11:25:02)

#11 2012-10-15 20:37:27

kamila99
Na razie czysta sympatia

Cholesterol obniży się jak zmienisz dietę: jak dziewczyny pisały  mięsko białe, ryby tłuste, dużo warzyw , sporo owoców, błonnik w postaci chleba razowego,  czosnek  i ruch przede wszystkim. Trzeba tyłek ruszyć sprzed TV.
Cholesterol sam zleci. Miałam trójglicerydy powyżej 900, kiedy norma jest 150, a cholesterol ok 250.
Bez suplementów zleciało wszystko. Unormowały się super granice pomiędzy frakcjami cholesterolu.
Wystarczą Ci 4 miesiące.

#12 2012-10-17 00:05:52

brukselka
Mój jest ten kawałek podłogi

jejku, to i ja od jutra zaczynam zdrowszą dietkę, co prawda sezon na bakłażany i jagody już za mną, ale może jest jakaś nadzieja. Fast foody dały o sobie znać i mam podwyższony cholesterol. Czytam teraz w necie, co mogę jeszcze brać/jeść i tak się zastanawiam: Flora, Benecol czy Sterolea to mi chyba nie zaszkodzą? Można nimi wspomagać dietę?

#13 2013-06-07 11:06:05

małalola
Zaglądam tu coraz częściej

szocik11 napisał:

Na wysoki cholesterol polecam szczególnie używanie olei zimnotłoczonych, ktore zawiera Niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe. Polecam picie oleju lnianego, ktory zawartosc tych hwasow ma najwyzsza. Trzeba go przechowywac w lodowce. Osobiscie pijemy z rodzina olej lniany spam

Picie oleju?!?!? To jakaś herezja?

#14 2013-06-07 12:49:16

janja
Słodka Czarodziejka

No ja też nie odważyłabym się pić olej mając podwyższony cholesterol...

#15 2013-07-30 13:31:03

HonorataB
Na razie czysta sympatia

Zaczęłam pić regularnie taki eliksir: sok z aloesu rozcieńczony z wodą + oliwa z oliwek tłoczona na zimno + sok z cytryny. Codziennie rano na czczo. Nie biorę żadnej chemii. Dbam o dietę i dużo jeżdżę na rowerze. Bardzo dobrze czuję się smile Faktycznie zdrowy organizm wymaga szczególnej uwagi, aby nie dać się zaśmiecić coraz gorszą żywnością...

#16 2013-07-30 17:01:58

KtarzynaB
Wkręcam się coraz bardziej

Picie oleju rzeczywiście nie bardzo, może dodawać do potraw,
Tymczasem dysponujemy świetnymi środkami naturalnymi, które dobrze sie sprawdzają.
Allicyna zawarta  w czosnku, przy regularnym stosowaniu obniża zły cholesterol. Chrom wpływa na dobry metabolizm, białek i tłuszczów. Rewelacyjne antyoksydanty witaminowe c i e mają tu rolę strażnika HDL. A przede wszystkim lecytyna i zawarte w niej; cholina i inozytol, to spalacze złych tłuszczów. Wpływają one na działanie mózgu, dlatego gdy wymagana jest duża sprawność umysłowa, lecytyna sprawdza się znakomicie. Wspomaga także krążenie krwi i pracę stawów, wydolność organizmu wzrasta. Lecytyna jest naprawdę uniwersalna, trzeba koniecznie wymienić inne korzyści jakie daje;
- polepsza wzrok,
- poprawia sprawność seksualną,
- chroni wątrobę,
- poprawia stan skóry, włosów
- opóźnia procesy starzenia,
- rozpuszcza kamienie żółciowe,
- poprawia regenerację sił.

#17 2013-08-03 16:37:05

tartinka
Przyjaciółka Forum

janja napisał:

No ja też nie odważyłabym się pić olej mając podwyższony cholesterol...

I to jest błędne myślenie, bo oleje roślinne pomagają cholesterol obniżyć. Ale tylko te bogate w kwasy omega-3. 2 łyżki oleju rzepakowego dziennie pokrywa zapotrzebowanie w te właśnie kwasy, dzięki czemu pomaga utrzymać cholesterol w normie. Oczywiście o ile przy tym nie objadamy się tłuszczami zwierzęcymi, które ten cholesterol podnoszą...

#18 2013-08-17 16:24:02

Sox
Zbanowany

kup sobie w aptece jeliton to naturalny blonnik, ktory obniza poziom cholesterolu.

#19 2013-09-04 18:58:03

agahum
Niewinne początki

Żeby zajadać błonnik trzeba mieć zdrowe jelita:) Wizyta u gastrologa z problemami jelitowymi to błonnik do odstawki. Niestety większość informacji na temat diety i poziomu cholesterolu to MITY, nijak nie mające potwierdzenia w badaniach naukowych. Wpadliście kochani w szpony koncernów farmaceutyczno-spożywczych i biada wam. Prawda jest zgoła odmienna smile. Tak tak, wiem, jest wiele teori, ale właśnie to tylko teoria a prawda jest TYLKO jedna. Nikt nam nigdy nie powiedział, że w kobiecym mleku wśród tłuszczu najwięcej jest cholesterolu, prawda? A jak NIEBEZPIECZNE dla zdrowia są Statyny? A skąd syntezuje się witamina D po ekspozycji naszego ciała na słońce? Ciekawe, prawda? Poszukajcie książki Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS, na długie zimowe wieczory będzie jak znalazł a na wiosnę do dzieła rodacy smile

#20 2013-11-01 19:33:35

agahum
Niewinne początki

Z tego co wiem to bez cholesterolu nie ma zdrowia, a jego tak zwany prawidłowy poziom to takie pojece względne. Biochemia naszego organizmu to poważna i skomplikowana sprawa. Biorąc pod uwagę stan naszych organizmów i poziom ich "zmęczenia" to tak naprawdę testy i procedury medyczne tylko wprowadzają niepokój i strach. Skutek tego to kolejne garście medykamentów i nic nie znaczących suplementów. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że człowiek chory nie radzi sobie z przyswajaniem większości substancji jakie przewalają się przez jego układ pokarmowy.
Każde lekarstwo to trucizna - jak mawiał Hipokrates smile

#21 2013-11-05 05:25:56

tartinka
Przyjaciółka Forum

szocik11 napisał:

nie muszą być zimnotłoczone, a i nie wszystkie zimnotłoczone mają kwasy omega-3. Owszem, lniany ma ich najwięcej, ale też jest bardzo niestabilny u szybko się psuje. Olej rzepakowy (także rafinowany) także zawiera kwasy omega-3 - wystarczą 2 łyżki dziennie, by pokryć zapotrzebowanie.

#22 2013-11-05 07:44:04

agahum
Niewinne początki

Olej rafinowany nadaje się co najwyżej do przecierania mebli a ie do spożycia smile.

#23 2013-11-06 05:45:49

tartinka
Przyjaciółka Forum

agahum to nie jest prawda - owszem, są pewne różnice w składzie między olejem rzepakowym i tłoczonym na zimno, ale rafinowany w dalszym ciągu zawiera potrzebne witaminy oraz kwasy omega-3. Co więcej, rafinowany olej jest oczyszczony z naturalnych zanieczyszczeń (np. z powietrza czy gleby), tłoczony na zimno nie. Dlatego m.in. nie należy podawać małym dzieciom olejów tłoczonych na zimno (a i dorośli też powinni decydować o tym co jest dla nich w oleju ważniejsze)

#24 2013-11-06 08:46:57

agahum
Niewinne początki

Na wstępie polecam poznać fakty co do cholesterolu smile a bardziej nazwałabym to PRAWDĘ:) Polecam dr Ratha i dr Natashę Campbell-McBride.
Co do oleju to jest on tak samo "dobry" dla dzieci jak rafinowany cukier.
Jak ma on zawierać witaminy po procesie rafinacji? Jest wyjałowiony a jedyną dodaną w tym procesie substancją jest aluminium Im dalej od niego tym bezpieczniej. Produkty wysokooczyszczone, wśród nich właśnie oleje rafinowane, to samobójstwo, a podawanie ich dzieciom to ..... niech każdy wstawi co mu pasuje:)

#25 2013-11-08 05:33:09

tartinka
Przyjaciółka Forum

Aghum powtarzasz stereotyp, który ma bardzo niewiele wspólnego z prawdą. Proces rafinacji ma na celu usunięcie lub maksymalne zmniejszenie stężenia substancji niekorzystnych pod względem jakościowym i zdrowotnym. Owszem, występuje pewna strata jeśli chodzi o składniki zdrowotne, jednak w przypadku oleju rzepakowego ten uszczerbek nie jest aż tak wielki, a co najważniejsze nie wpływa on na profil kwasów tłuszczowych. Oba typy oleju zawierają sterole i tokoferole, korzystne pod względem zdrowotnym. To właśnie sterole roślinne pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, tokoferole zaś wchodzą w skład witaminy E.Oba typy oleju mają korzystne właściwości żywieniowe, jednak ze względu na stopień oczyszczenia, wielu naukowców poleca stosowanie tego rafinowanego.

#26 2013-11-08 10:29:20

agahum
Niewinne początki

Warto aby ludzie znali prawdę oraz mieli podawane fakty i prawdy. Tak w skrócie opiszę proces rafinacji coby rzucić troszkę światła na to Coś, co niektórzy nazywają błędnie olejem. WIęc w skrócie:
nasiona rzepaku moczone są w Acetonie (popularnym wśród kobiet zmywaczu do paznokci) w wielkich aluminiowych kadziach (i stąd też aluminium w produkcie końcowym), następnie musi to zostać oczyszczone przy pomocy między innymi: środków chemicznych i wysokiej temperatury. Wpływ rafinacji na kwasy tłuszczowe jest jak najbardziej udowodniony smile i jego spożycie (a broń Boże smażenie na Czymś takim) nie zalecane, delikatnie rzecz biorąc.
A bez cholesterolu nie ma zdrowia więc warto zmienić ten STEREOTYP, bo obniżanie cholesterolu prowadzi do DEMENCJI smile-i to fakt smile.
Mielina, witamina D oraz jakakolwiek błona komórkowa w naszym organizmie nie mają szans na powstanie BEZ CHOLESTEROLU !!!!! - i to też fakt:)

#27 2013-11-08 11:20:28

tartinka
Przyjaciółka Forum

agahum nie jestem technologiem żywności, więc nie potrafię ci odpowiedzieć na zarzut dotyczący moczenia rzepaku czy aluminiowych kadzi. Chętnie podałabym źródło moich informacji na temat niewielkich różnic, ale link może zostać uznany za spam - zainteresowanych tematem więc odsyłam do wyszukania strony "pokochaj olej rzepakowy" gdzie znajdą wszystkie informacje na temat różnic między olejem rzepakowym a rafinowanym. I nie tylko smile
Zgodzę się z tobą co do cholesterolu, jednak przy dzisiejszym spożyciu tłuszczów nasyconych, poziom cholesterolu jest zdecydowanie za wysoki. Poza tym trzeba rozgraniczyć dwa rodzaje cholesterolu: LDL i HDL. Piszesz do czego prowadzi brak cholesterolu, to ja napiszę, do czego prowadzi jego nadmiar - zawały, choroby układu krążenia, choroby serca... to też ogromne ryzyko!

#28 2013-11-08 19:19:06

agahum
Niewinne początki

W produktach naturalnych występuje wiele różnorakich substancji, które działają wspólnie z korzyścią dla naszego zdrowia, jako przykład można przytoczyć witaminę C i bioflawonoidy. Badanie i wykazywanie składu pewnych substancji w danym produkcie, jak dla mnie, nie ma sensu, bo ich przyswojenie jest czasami równe 0, a to że występują, hmm. Cynk otacza nas dookoła a jego przyswojenie dla organizmu człowieka to nie lada wyzwanie smile
Co do oleju rafinowanego to jest to CAŁKOWICIE inny produkt niż jego odpowiednik tłoczony na zimno. Polecam dr Natashe Campbell-McBride i jej książkę, jest tam o tym sporo:) oraz o chorobach serca:) Następny stereotyp, jak już o chorobach serca, to :SÓl - prawda jak w przypadku cholesterolu jest zgoła odmienna. Podam tylko jedną wskazówkę : LIZAWKA dla zwierząt, może jakiś weterynarz wypowie się po co to i na co smile, będzie ciekawie- czekam z niecierpliwością!!!!
A poniżej dr Rath:
"Cholesterolowa” teoria ataków serca nie wyjaśnia podstawowych zagadnień kardiologii tak jak , dlaczego dostajemy ataków serca a nie nosa czy innych organów, dlaczego blokady występują w arteriach a nie w żyłach i wiele innych aspektów. Teoria ta jest jedynie użyteczna jako chwyt marketingowy do promowania i rozwoju rynku leków obniżających poziom cholesterolu. Przyczyna rozwoju miażdżycy to niedobór witamin. Dotychczas uważano LDL, czyli lipoproteinę niskiej gęstości za główny czynnik ryzyka powstania miażdżycy. Dr Rath udowadnia, że tym czynnikiem ryzyka jest Lipoproteina/a/ a nie LDL.
Wnioski:
- Podwyższony poziom cholesterolu we krwi nie jest główną przyczyną powstania miażdżycy, zawałów serca i udarów mózgu.
- Osiągnięcie i utrzymanie stabilności ścian naczyń przez optymalne zaopatrzenie w witaminy jest ważniejsze niż obniżenia poziomu cholesterolu i innych czynników ryzyka w krwiobiegu.
- Cholesterol i inne metaboliczne związki mogą stać się czynnikami ryzyka tylko w wypadku, gdy ściany naczyń są osłabione chronicznym niedoborem witamin

#29 2013-12-08 12:23:19

tartinka
Przyjaciółka Forum

agahum napisał:

Co do oleju rafinowanego to jest to CAŁKOWICIE inny produkt niż jego odpowiednik tłoczony na zimno. Polecam dr Natashe Campbell-McBride i jej książkę, jest tam o tym sporo:) oraz o chorobach serca:)

To jest TEN SAM produkt, różnica jest taka, że olej rafinowany jest oczyszczony z licznych substancji pochodzących z gleby, powietrza i upraw rzepaku i przez to pozbawiony jest także smaku i zapachu. Skład pod względem kwasów tłuszczowych i witamin ma jednak bardzo podobny do tego tłoczonego na zimno.

#30 2013-12-09 10:59:05

MaSelniCzKa
Na razie czysta sympatia

napewno bys musiala jesc wiecej produktow z pary, gotowane, pieczone odrzucic produkty smazone. zamiast ziemniakow, frytek jesc wiecej warzyw i stosowac zupy. zejsc z tlustego miesa na chude jak kurczak, indyk i ryby ale te co rowniez maja niska zawartosc tluszczu. odrzucic ser zolty i jesc bialy, pieczywo ciemne wink i tyle stosowac blonnik, jogurty i jesc 5 posilkow dzienne przy czym male, sama szklanka soku moze byc liczona jako posilek i sniadanie nie jest pozniej nic do godziny po wstaniu, na drugie mozesz wypic sok potem obiad zupka, podwieczorek garsc owocow i kolacja to moze byc np pieczona piers ;p

#31 2013-12-18 00:20:59

rosellina
Niewinne początki

Ja bym Ci radziła ograniczyć tłuste i nie zdrowe jedzenie. Oprócz tego warto też by było żebyś zaopatrzyła się w suplement, który pomoże Ci przywrócić prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Mogę Ci polecić DicoPlus. Według mnie jest on najlepszy smile Próbowałam już kilka takich suplementów i ten najbardziej mi pomógł. Mi po nie całych 2 miesiącach ze zdrowym odżywianiem i tym suplementem udało się powrócić do normy smile

#32 2013-12-19 09:54:09

Sloneczko6
Cioteczka Dobra Rada

Wsztstkie suplementy diety i jakies tam dłupoty to jest smieszne,wiadomo jest ze cholesterolu nie da sie od tak usunac z organizmu,szczegulnie jesli jest bardzo wysoki,jedyny sposób na niego to leki i odpowiednia dieta,a nie jakies tam masła margaryny itd,dziwie sie ze ludzie biora sie na reklamy,przecierz chodzi tu o nasze zdrowie,a wiadomo z czym kojarzy sie wysoki cholesterol,zycze zdróweczka,pozdrawiam.

Ostatnie tematy :

Stopka forum