Sprzedaż na Allegro - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-06-08 15:54:47

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Sprzedaż na Allegro

Czy macie doświadczenia związane ze sprzedażą na tym portalu ? Mam dostęp do fajnych ciuchów, chciałabym spróbować wystawić je na Allegro. Jak zaczynałyście ? Co sprzedajecie i jak Wam idzie ? Sprzedajecie jako osoby prywatne czy firmy ?
Czekam na Wasze opinie.

#2 2012-06-08 19:46:58

smutna123
Przyjaciółka Forum

Re: Sprzedaż na Allegro

Masz nowe ciuchy czy używane, kupione na użytek własny?
Ja głównie sprzedaje rzeczy używane, ale w dobrym stanie, których już nie potrzebuje. Tylko te na które mam rachunek i od których momenty zakupu minęło 6 miesięcy. Nie mam ochoty zaczynać z US, a firmy nie zamierzam zakładać dla kilkunastu używanych ciuchów.
Pozdrawiam!

Akcja: "karmimy psiaki"

#3 2012-06-08 20:48:55

lena812
Przyjaciółka Forum

ja w sumie bardziej kupuje,ale udało mi się sprzedać chyba 5 rzeczy,czy się boję urzędu skarbowego?nie,nie sprzedaję non stop,raz na jakiś czas, a po za tym nie jest łatwo coś sprzedać,czasami wystawia się to kilka razy,jedyna rzecz która sprzedałam migiem bo chyba w pół godziny to był chodzik dla dzieci,trzeba uważać co się kupuje kupiłam  od kogoś buty gdzie było napisane że nowe,owszem nowe były ale chyba sprzedającą cisnęły w stopy bo obcięła paski a o tym w aukcji nie wspomniała,albo kurtka nowa kupiona na allegro w sklepie jakimś okazała się wymiętoloną ścierką,o tym tez w aukcji nie pisało,znam już kilku sprzedawców których należy omijać z daleka

#4 2012-06-08 23:07:32

kamcia89
Wróżka Bajuszka

moze najpierw wystaw pare ogloszen, zobacz czy bedzie sie sprzedawac twoj towar. z tego co wiem urzad skarbowy , jezeli bedziesz sprzedawac nie legalnie, czyli nie dzaialajac pod firma i wystawiajac paragonow itp. i tak szanse sa 1 do 10000 ze do ciebie dojda...chyba ze ktos podkabluje.

#5 2012-06-09 10:52:06

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Smutna- jak szybko udało Ci się sprzedać ciuchy ?
Nie zamierzam zakładać działalności, chcę jedynie od czasu do czasu coś wystawiać.

#6 2012-06-11 23:04:08

kamcia89
Wróżka Bajuszka

no to wystaw. sa 2 mozliwosci, albo licytacja, albo kup teraz. popatrz przed wystawieniem na ceny podobnych rzeczy do tych, ktore bedziesz wystawiala, porownaj je, wiadomo, ze im korzystniejsza cena, tym wieksze szanse na sprzedaz towaru.

#7 2012-06-12 07:44:02

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Dziewczyny, nie można sprzedawać niczego na allegro czy innych platformach bez działalności. Uwierzcie mi,że us kontroluje allegro, sprawdza konta itp. Jeżeli twój zysk nie jest większy niż przypuśćmy kilkaset zł. to w miarę ok ale jeżeli jest wyższy to prędzej czy później wlepią karę i zaległe podatki.

Od kilku lat sprzedaje też na all i wiem dokładnie jak to wygląda.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

#8 2012-06-12 07:47:24

lena812
Przyjaciółka Forum

bez przesady mam zakładać działalność żeby raz na 3 miesiące sprzedać może 3 rzeczy warte 100 zł?

#9 2012-06-12 08:01:40

FollowMe
Przyjaciółka Forum

To przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałam.

#10 2012-06-12 08:14:12

lena812
Przyjaciółka Forum

tak ja wiem o co ci chodzi,ale trochę nie tak to ujęłaś:)

#11 2012-06-12 11:38:53

kamcia89
Wróżka Bajuszka

ja bym na twoim miejscu, jezeli nie chcesz prowadzic zbyt duzej sprzedazy nie pchala sie w dzialalnosc, znajomemu ksiegowy wrecz odradzal..nie ma potrzeby, a gdyby skarbowka miala tak wszystkich po kolei sprawdzac czy sprzedajac na allegro maja dzialalnosc to by polowa polakow musiala zaplacic kare.

#12 2012-06-12 12:55:39

FollowMe
Przyjaciółka Forum

Jeżeli twój dochód to kilkaset złotych to owszem skarbówka się w to nie bawi.

#13 2012-06-12 15:19:14

agnes91
Wróżka Bajuszka

Musze przyznać, ze na Allegro więcej kupuję niż sprzedaję. czasem sprzedam z użytku domowego jakieś książki, których nie czytam, czasem rzeczy których zwyczajnie już nie używam. Kiedyś sprzedawałam jako sklep wszelkiego rodzaju wazoniki, filiżanki, świeczki  ogólnie dekoratorskie rzeczy. muszę przyznać, że powodzenie miały te rzeczy i niektóre schodziły bardzo szybko inne wolniej. owszem zdarzyło się parę razy tak, że 2 czy 3 razy powtarzałam aukcje nim sprzedałam rzeczy. Handel na Allegro nie jest trudny i nie wymaga nie wiadomo jakich kompetencji. Wystarczy mieć aparat umieć dobrze zrobić zdjęcie tego co chcemy sprzedać i zrobić zachęcający opis. I albo rzeczy się spodobają i pójdą albo nie. Ale uważam, ze warto spróbować.

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

#14 2012-06-12 17:27:26

smutna123
Przyjaciółka Forum

Kaja74 napisał:

Smutna- jak szybko udało Ci się sprzedać ciuchy ?
Nie zamierzam zakładać działalności, chcę jedynie od czasu do czasu coś wystawiać.

Niektóre bardzo szybko, a resztę wystawiałam kilka razy i nic.

Co do sprzedaży bez działalności to nie myślcie, że jestem nadmiernie przewrażliwiona. Moi znajomi mieli niefajne doświadczenia, a ja po prostu staram się uczyć na ich błędach. Mniej kosztują!

To prawda, że trzeba sporo i regularnie sprzedawać. US nie sprawdza wszystkich. Zawsze jednak jest wyjątek od reguły. Mój kolega sprzedał kilka rzeczy i za drobne sumy, a zaprosili go do siebie. Inna sprawa moja znajoma, zajmowała się sprzedażą Avon (około 5 lat). Zamawiała regularnie kilka razy w miesiącu po min. tysiąc zł. Pewnego dnia odbiera telefon, a tam Pani z US zaprasza do siebie. Wydaje mi się, że akurat te przypadki to jakiś donos. Jednak mogę tylko snuć domysły. Sama nie chcę nieprzyjemności i wam też nie życzę. Ja sprzedawałam wtedy też kilka rzeczy, ale najdroższa rzecz kosztowała 10 zł, a i tak się martwiłam. Nigdy więcej tego nie chcę.

Pozdrawiam!

Akcja: "karmimy psiaki"

#15 2012-06-12 18:00:46

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Dzięki Smutna za wyczerpujące informacje. Zobaczymy jak mi pójdzie smile

#16 2012-06-22 21:23:46

Kaja74
Przyjaciółka Forum

Odświeżam wątek...odkryłam fajne strony gdzie można wystawiać ciuchy i o tyle korzystniej w porównaniu z Allegro, że sprzedaż jest całkowicie bezpłatna,spam(3zł weryfikacja konta). Znacie jeszcze jakieś ?
A może też na nich wystawiacie ? 
Podzielcie się  radami, opiniami itd. smile

#17 2012-08-22 11:31:05

lena812
Przyjaciółka Forum

sama kupuję od czasu do czasu na allegro,ale zastanawiam sie czy ludzie z lenistwa kupują rzeczy 2 razy droższe niż ta sama w sklepie,nie powiem są okazje gdzie sie opłaca kupić,ale głupotą jest kupywać np.mydełko bambino za 1,20 +koszt wysyłki co daje niekiedy ponad 10 zł,rozumiem jak ktoś kupuje większą ilość no to jeszcze może jako tako na tym wyjdzie,ale 1 czy 2 sztuki?
albo np.ktoś licytował używaną bluzę dla dziecka z H&M i wylicytował za ok 33 zł + koszt wysyłki ok 10 zł,więc jaki jest sens kupienia jej ?gdzie ta sama  ale nowa w sklepie  kosztuje nawet mniej

#18 2012-09-11 21:45:01

Andzielo
Niewinne początki

Hej,

Cóż powiem ci tak kochana. Mój tata siedzi w handlu na allegro od wielu lat i szczerze? Nie do końca prawdą jest, że urząd skarbowy kontroluje wszystko w 100%. Wbrew temu co ludzie mówią istnieją przypadki, że robione są przekręty na grube tysiące, a i tak nikt tego za bardzo nie ściga. Jeżeli chcesz sprzedać parę ubrań na allegro tak po prostu, to nie będzie z tym problemu. Uwierz mi na słowo, że nikt się do tego nie przyczepi.

Jeżeli jednak chcesz rozwinąć swój interes, to mimo wszystko warto jest założyć działalność gospodarczą, głównie dlatego, że daje ci ona pewne dość istotne przywileje (jak np. możliwość wystawiania faktur VAT). Generalnie jest to dobry pomysł, plus jeszcze możesz wycisnąć pieniążki z UE na rozwój interesu.

Problem z robieniem interesów na allegro polega na dużej konkurencji. W praktyce oznacza to tyle, że bez dobrej autoreklamy czy też jakiegoś znaku rozpoznawczego szybko tam polegniesz (nawet pomimo niskich cen). Ja ze swojej strony poleciłabym ci zrobić to co mój tata i zadbanie o porządne szablony na allegro. Możesz albo skorzystać z darmowych (słabsze) albo (płatnych) lepsze.

Ostatnio edytowany przez vinnga (2012-10-03 08:45:28)

#19 2012-10-01 13:21:38

beatrix
Niewinne początki

spam jest fajna oraz spam.  Tam logujesz sie przez gmail,jesli masz lub fb nie musisz zakladac specjalnie konta.wystawiasz za darmo,nie tj allegro.ja sprzedawalam rozne rzeczy i nowe i używane (ciuchy,kosmetyki,ksiazki)chwilowo mam zastój ale przed swietami pewnie znow z czymś ruszę...

Wstawianie linków bądź adresów do stron internetowych jest zabronione.

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem forum. Dowiesz się, z niego również, że wskazanym jest stosowanie zasad pisowni polskiej.

Moderatorka Wielokropek

#20 2012-10-02 12:56:27

Lydia
Netbabeczka

Jejku, ale mnie nastraszyłyście. Ja czasami sprzedawałam z mężem na allegro różne rzeczy, które nam były niepotrzebne. Kontroli z US nie było, ale wiem już że będziemy musieli uważać.

#21 2012-10-05 12:45:59

bette
Niewinne początki

Allegro jest najlepszym wyjściem dla rozpoczynających swój biznes lecz musicie wiedzieć że:
- jeżeli sprzedajesz regularnie musisz mieć DG
- jeżeli nie sprzedajesz regularnie nie możesz w ciągu roku przekroczyć kwoty wolnej od podatku 3460 zł
- US ma specjalne jednostki które stale monitorują sprzedaż w internecie (posiadają takie samo oprogramowanie jak policja) a allegro musi udostępnić dane sprzedającego
Jeżeli macie DG to polecam założyć sklep allegro gdzie oszczędzamy na wystawianiu aukcji ponieważ:
- wystawiamy aukcje za 2 gr
- promowanie aukcji to jakieś 20 zł/normalne konto około 30
- w sklepie wystawimy aukcje na 30 dni/normalnie 14

Wile osób które kupuje działa szablonowo a więc:
- wyszukuje grupę
- klika według popularności
- kupuje jak widzi interesującą szatę graficzną super zdjęcia itp
wystawienie aukcji na 30 dni da nam większe możliwości sprzedaży a więc jeśli klient przesortuje według popularności będziemy wyżej.
Pozdrawiam

Betterware?
Mój sposób na życie!

#22 2013-02-14 14:56:28

KGB
Redaktor Działu Zdrowie i Kariera

Dziewczyny to jak w końcu jest z tą skarbówką ? Ja mam wrażenie, że ludzie coraz częściej rezygnują ze sprzedaży allegro i albo zakładają sklepy internetowe albo korzystają z innych portali ?
Czy zauważyłyście podobną tendencję ?

Jestem dyplomowanym trenerem biznesu.Jeśli masz  problemy ze znalezieniem pracy, napisaniem CV, chcesz zmienić prace, zapraszam do Działu KARIERA gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania a także pomoc i wsparcie.

http://www.katarzynabuchacz-trenerbiznesu.pl
http://katarzynabuchaczcv.blogspot.com/

#23 2013-02-18 11:16:40

Lydia
Netbabeczka

KGB napisał:

Dziewczyny to jak w końcu jest z tą skarbówką ? Ja mam wrażenie, że ludzie coraz częściej rezygnują ze sprzedaży allegro i albo zakładają sklepy internetowe albo korzystają z innych portali ?

Nie zauważyłam. Nadal kupuję na allegro i widzę że było i jest tam ciągle wiele do kupienia w każdej z gałęzi ofert.

#24 2014-07-23 10:52:13

Bonnnie1
Zbanowany

Ja kiedyś sprzedawałam jako osoba prywatna i jakos tam szło do przodu,a le już nie chce mi się w to bawić samej. Myślę, że firmy mają lepiej. Teraz wolę szukać dla siebie ubrań niż wystawiać. Jesli chodzi o sklepy to fajne rzeczy posiada np SPAM, przypadły mi do gusty, zerknijcie sobie jeśli szukacie czegoś wyjątkowego.

Ostatnio edytowany przez vinnga (2014-07-23 11:38:26)

#25 2014-07-30 10:34:34

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

KGB napisał:

Tak, dużo ludzi teraz wystawia na tablicy i na gumtree. Rozmawiałam z kolegą, który mieszka w Polsce i powiedział, że się tam własnie przeniósł, bo sprzedaje jako osoba prywatna i na tych portalach skarbówka nie może nic udowodnić (nie ma tego mechanizmu kupowania, że kliknięcie oznacza transakcję).

#26 2014-08-01 08:35:39

polyalyna
Na razie czysta sympatia

Cześć dziewczyny nadal opłaca się sprzedawać na Allegro niepotrzebne rzeczy, ja tak robię od wielu lat i całkiem nieźle mi idzie. Wiadomo, że trzeba dosotosować odpowiednią cenę, ale da się an tym zarobić.

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-08-01 08:45:26)

Stopka forum