Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Witam,

jestem tu nowa, ale założyłam profil, bo potrzebuję rady. Jestem z moim chłopakiem od 6 lat. Kocham go i od dawna myślałam o nim jak o mężczyźnie na całe życie. Mieszkamy w odległości 300 km od siebie, więc widujemy się dosyć rzadko. Mimo tego, że mamy daleko do siebie, Pan X nie próbuje tego stanu zmienić. Nie oświadczył mi się, nie mówi o wspólnych życiowych planach, tzn. wiem, że chce ze mną być- wyraźnie mi o tym powiedział, ale nie robi nic w tym kierunku. Ostatnio dużo się kłóciliśmy, ja mu powiedziałam co o tym wszystkim myśle, że już długo jesteśmy ze sobą, że na tym etapie powinniśmy budować wspólną przyszłośc,a tu nic i nic. Teraz podejrzewam, że on chce mi sie oświadczyc, ale w tym momencie ja już nie wiem czego ja chcę. Jakoś wszystko we mnie ucichło, gdyby oświadczał się jeszcze rok temu, byłabym  najszczęśliwszą kobietą na ziemi, ale teraz zaczęłam się zastanawiac, czy ja tak naprawdę chce byc z nim. Ja jestem towarzyską osobą, lubie ludzi, lubie z nimi spędzac czas, lubie się śmiac, ciągle byc w ruchu, a on jest cichy, spokojny. Nigdy mi to nie przeszkadzało, ale ostatnio się zastanawiam, czy nie przeszkadza mi to, bo mało spędzamy ze soba czasu (odleglosc), czy dlatego ze tak mi dobrze. Nie wiem dlaczego on tak długo się zastanawia nad naszym wspólnym życiem. Ja czuję, że poprostu opadłam z sił, nie mam werwy i nie umiem podjąc żadnej decyzji. Boję się z nim zerwac, bo jednak dużo razem przeżylismy, jestem z nim szczęśliwa, przynajmniej byłam do niedawna, ale jeśli na wszystko będe musiała ciągle czekać, to mnie to chyba wykończy. Zaczyna mnie denerwowac jego styl życia, wszystko robi powoli, wszystkie plany odkłada na niewiadomą przyszłośc, nie ma w nim żadnej chęci zmian i to nie tylko jesli chodzi o nasz związek. Boję się, że jeśli z nim zostanę to tylko będzie gorzej i będę żałowac, a z drugiej strony boję się zerwac, bo boję się ze już nie spotkam takiego faceta jak on i też będę żałowac. Nie wiem co mam robic, pomóżcie proszę!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Mirka a ile on ma lat? Bo jeśli tyle co Ty to może dla niego jeszcze jest za wcześnie?
Sama nie wiem ale z tego co piszesz to Wasze temperamenty są całkiem inne. Najlepiej byłoby gdybyście zamieszkali razem, sprawdzili jak to jest żyć wspólnie z dnia na dzień, teraz niestety nic nie wymyślisz na odległość, zawsze będzie coś za i coś przeciw. Moja znajoma miała właśnie taki związek, na odległość, wzięli ślub i zamieszkali razem, i co? codzienność zweryfikowała ich miłość.. są ze sobą ale ona nie może na niego patrzeć. Proponuje zamieszkać razem, wiem że czasem trudno jest to zorganizować, tym bardziej, że mówisz jaki on jest powolny i jak odkłada wszystko w czasie. Pamiętaj Ty masz być szczęśliwa!

3

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Hej! Dziękuję Skomplikowana za odpowiedź. On ma 27 lat. Wydaje mi się, że w tym wieku powinien już być bardziej zorganizowany i zdecydowany. Mieszkałam z nim przez krótki czas i było dobrze jeśli chodzi o obowiązki domowe itp. Martwi mnie jednak co innego. Nie wiem czy on sie tak zmienił, czy po prostu tego nie zauważałam, ale kiedyś wydawał mi się odpowiedzialnym facetem, z wizja na przyszłośc, a teraz on nie brnie do przodu, nie próbuje nic zmienic, zrobic czegoś żebyśmy byli razem, no i w innych sprawach tak jakby sobie odpuścił. Wydaje mi się, że mu sie po prostu nic nie chce i nie wiem dlaczego, bo nie uzyskałam na ten temat odpowiedzi. I po tych wszystkich rozmowach, gdzie ja mu wprost powiedziałam o co mi chodzi, co mi nie pasuje, on tak jakby tego nie rozumiał. Wydaje mu sie, że wszystko w naszym związku jest ok. Ja oczekuje bezpieczeństwa, stabilnosci, pewności, że razem sobie poradzimy w życiu, ale on mi tego nie pokazuje. Więc ja się zaczynam zastanawiac, czy chcę z nim dłużej byc, bo nie chce byc w naszym związku tą osobą, która wszystko organizuje, troszczy się o wszystkie normalne sprawy życia codziennego. Po prostu czuje, że nie mam od niego wsparcia w codziennym życiu. Nie pomaga mi i to mnie denerwuje, bo moim zdaniem jeśli dwie osoby sie kochają to stoją za sobą murem choćby nie wiem co, a u nas tego nie ma.

4

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Przykro mi, że tak się czujesz.. szkoda, że rozmowa z nim niczego nie wnosi. Ciężko coś poradzić, a może jakbyś na spokojnie poruszyła ten temat i powiedziała mu wprost, że przez brak zaangażowania z jego strony zaczynasz się zastanawiać czy ten związek ma sens. Może wtedy zobaczy jakie to dla Ciebie ważne. Może się ocknie.. Wydaje mi się, że może on po prostu przywykł do tego jak jest. Jesteś z nim tyle lat mimo iż nic się nie zmienia, więc może według niego zmiany nie są konieczne, a to że Ty mu czasem mówisz co Ci nie pasuje nic nie znaczy, bo i tak sytuacja się nie zmienia a Ty z nim nadal jesteś. Powinien poczuć wagę sytuacji. Bo ten związek może być w końcu "przechodzony".. zapytaj go czy planuje swoją przyszłość z Tobą i jak ma ona wyglądać.. nic nie sugeruj, nic nie podpowiadaj tylko słuchaj, obserwuj.. wtedy się przekonasz czy ma jakiś swój plan na Was czy po prostu przytakuje Tobie żeby był spokój.

Pozdrawiam cieplutko! smile

5

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Właśnie o to chodzi, że ja już mu to wszystko powiedziałam. Naprawdę, już bardziej wprost sie nie da, ale to nie działa. Tez mi się wydaje, że po prostu mu wygodnie jest tak jak jest. Myślę, że rozmowy tu już nie pomogą. Zastanawiam się czy nie ogłosic przerwy w naszym związku i intuicyjnie czuje, że to nie taki głupi pomysł, ale się boję tego. Często przerwy kończą się tak, że para juz się nie schodzi, a do niedawna nie mogłam życ bez niego, tylko teraz czuję się jakaś wypalona. Odechciało mu sie walczyc o jego i nasze plany i tym mnie zraża do siebie, bo ja widzę, że on robi tak, że gdy jest problem to on go nie rozwiązuje, odkłada na niewiadomą przyszłośc i najchetniej by go nie rozwiązywał, chyba ze go sytuacja już zmusi. I tak jest ze wszystkim. To jest dobry, wykształcony człowiek, mający swoje pasje, ale nie ma żadnej werwy w sobie, by działac. Zaczęło mi to strasznie przeszkadzac i nie wiem co robic, bo ja mam tyle planów, tyle bym chciała zrobic, a czuję, że on mnie "ciągnie w dół", zatrzymał się w jednym miejscu.

6

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Doskonale Cię rozumiem, rozumiem to uczucie gdy jedno ciągnie w dół, automatycznie gasi Twój zapał, zniechęca i odbiera energie... wcześniej Ci to nie przeszkadzało? czy może coś się zmieniło.. może taki wcześniej nie był? Sama nie wiem czy w tej sytuacji przerwa pomoże, w sumie to i tak się często nie widujecie chyba w związku z odległością jaka Was dzieli, może być tak, że on znowu po prostu odłoży ten problem w czasie, aż do końca Waszej przerwy.. ciężko jest coś doradzić, ale ważne jest to, że Tobie to nie odpowiada.. jesteś młoda, możesz pokierować swoim życiem tak jak tylko chcesz.. on nie potrafi działać - Ty potrafisz!

7

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Wcześniej taki nie był, miał plany i je realizował, a teraz jakby nic mu się nie chciało. Nie wiem, zobaczymy, zaraz do mnie przyjedzie i spędzamy razem cały długi weekend, może się coś wyjaśni wink

8

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Powodzenia wink

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Jeśli po kilkuletniej znajomości nie jestes pewna czy nadal chcesz z nim być to daj sobie spokój .

10

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Rozumiem Cię i też radzilabym Ci dać sobie z nim spokój, bo jeśli teraz masz mieszane uczucia to po co dalej się "męczyć"...

11

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

A może ma problemy w pracy, stąd takie zniechęcenie brak energii, może jest chory, może poradź mu, żeby zrobił sobie badania.

Co do niepewności. 6 lat to długo, wkradła się rutyna i brak postępu na przód, że zaczęłaś mieć wątpliwości. A gdzie byście mieli zamieszkać. Być może jemu jest dobrze tam gdzie jest, a jednocześnie wie, że Ty nie będziesz chciała do niego przyjechać i tym samym odwleka działania, bo boi się, że to tylko pogorszy sytuację.
Wiesz, czasem ludzie wolą nie robić nic z obawy przez skutkami.

1. Musisz z nim szczerze porozmawiać. Ale tak, żeby dostać odpowiedź na wszystkie pytania.
2. Musisz się zastanowić, czy chcesz z nim. (bo nie raz gdy człowiek staje przed poważnymi decyzjami na siłę szuka argumentów na nie) Czy wyobrażasz sobie życie bez niego.


Ja też bym radziła zamieszkać razem, bo tylko wtedy przekonacie się co dalej, bo mimo tego, że długi macie staż to liczbę godzin spędzonych razem zdecydowanie mniej.

12

Odp: Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

To jest tak troche jak w pułapce uczuć. Mirka tam piszesz że On jest cichy, ty jesteś niecicha i nie możecie się dogadać w jakieś kwestii. Ja cię rozumiem, masz wątpliwości..Ja też mam wątpliwości ze swoim facetem i też już długo jesteśmy..Ciągle mam jakby potrzebę coś ukryć ale ten moment niepewności ciagnie się w nieskończoność..Zaczęłam się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak i doszłam do wniosku że ja nie wierzę żeby dwoje ludzi w dzisiejszych czasach mogło być szczęśliwych..To szczęści jest nudne, bo sie tak go wyczekuję..Czasem czuję się jak zaorana ziemia na której nic nie rośnie, innym razem potrzebuję adoracji innych mężczyzn...Chciałabym iść do przodu ale często kłócimy się o różne rzeczy, dawniej te różnice nas łączyły, lubiliśmy sie przekomarzać i potem łaczyć w łóżku, a teraz jest coraz większa irytacja i flustracja....Boję się że już rozstaniemy się na zawsze, że nie dotknę go już, nie powącham, nie przytule..To też jest trudne dla mnie.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Kilkuletni związek, a ja nie wiem czy chce z nim byc

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024