Alimenty - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-06-05 11:37:20

anika19866
Niewinne początki

Alimenty

Witam. Od ponad 6 lat mam zasadzone alimenty na swoja corke . Do tej pory sprawe prowadzil komornik,ale z mizernym skutkiem. Ojciec uchylal sie caly czas od placenia . Jakis czas temu postanowilam wziąć sprawe w swoje rece i zlozylam zawiadomienie do prokuratury o popelnieniu przestepstwa  niealimentacji. Pol roku nerwów , biegania od policji do prokuratora i tak w kolko. W koncu udalo mi sie, Sad skazal ojca dziecka na pozbawienie wolnosci w zawieszeniu i obowiazek placenia alimentow. Myslalam ze teraz juz wszystko bedzie dobrze . Pieniadze wplynely do komornika ,ale nie dostalam z nich ani grosza ,gdy w koncu udalo mi sie dodzwonic  do kancelarii komorniczej dowiedzialam sie ,ze pieniadze i owszem wplynely ale komornik cala kwote przywlaszczyl sobie ,twierdzac ze ma do tego prawo ,a gdzie prawo dziecka? Czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji? Czy komornik mial prawo tak postapic ? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

#2 2012-06-05 13:25:42

dayzi
Przyjaciółka Forum

Re: Alimenty

A czy przypadkiem nie otrzymujesz alimentów z FA?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#3 2012-06-05 16:19:44

anika19866
Niewinne początki

Nie dostaje zadnych pieniedzy , "za duzo" zarabiam....

#4 2012-06-05 21:00:13

marshia23
Niewinne początki

Słyszałam od znajome , że można to równiż zgłosić do skarbowego tyle tylko, że to jemu się dobiorą do spodni a ty pieniędzy nie dostaniesz. A w MOPsie pytałaś jak to wygląda?

#5 2012-06-06 08:28:29

anika19866
Niewinne początki

Dowiadywalam sie troche ....i z tego co mowia w mopsie to komornik nie mial prawa zabrac calej kwoty, moze zabrac  na poczet swoich kosztow 15% wplaconej kwoty ale nie calosc. Moze powinnam sie z tym udac do radcy prawnego?

#6 2012-06-11 11:03:21

kb24
Niewinne początki

witam nie jestem z mezem ponad 7 miesiecy ale jesczed nie mamy rozowdu may corke ktora koniczyska 6 miesiecy tylko ze maz ma juz 2 niezlubnych dzieci na ktore placi alimenty przez komornika i ja tez meza podalam o alimenty i przyznali mi zanoslam do komornika wyrok tylko ze komornik mi je zabiera placi tylko 100zł poniewaz zabiera mi na dlyg meza ktore ma na tamte dzieci co ja mam zrobic zebym miala na utrzymanie dziecka

#7 2012-06-12 20:32:25

pluma
Na razie czysta sympatia

Jak nie możecie uzyskać alimentów od ojca dziecka, zawsze możecie wystąpić o alimenty od dziadków dziecka. (Ponieważ obowiązek alimentacyjny ciąży na krewnych w lini prostej i rodzeństwie.)Tylko że pewnie kwota będzie niższa.

Charakter imion żeńskich

#8 2012-06-12 21:34:41

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

zeby dostac alimenty od dziadkow trzeba miec naprawde wielki problem np ze znalezieniem ojca, jego choroba itd. poza tym jezeli sa np na emeryturze to dziecko dostanie 50zl bo jak dziadek/babcia to przewaznie schorowane i juz nie popracuje wiec mozliwosci zarobkowych nie ma a emeryturka/renta coz niewielka. juz lepiej sadzic sie z ojcem dziecka wywalczyc alimenty a jak nie placi moze placic fa (do 500zl)

#9 2012-06-20 11:22:52

agata1982
Zaglądam tu coraz częściej

TO ILE TY ZARABIASZ ZE MASZ DZIECI I NIE DOSTAJESZ PIENIEDZY Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO.
JA MAM PIENIADZE Z FUNDUSZU NA JEDNO DZIECKO. PISMO ZŁOZYŁAM DO KOMORNIKA. DŁUG ROŚNIE U KOMORNIKA. MOPS ZŁOZYŁ SPRAWE PO ROKU CZASU NA POLICJE. A POLICJA DO SADU. ZOSTAŁ ORZECZONY WYROK BEZ JEGO ZGODY AUTOMATYCZNIE PRZEZ SAD. DOSTAŁ KURATORA NA 3 LATA JAK TERAZ NIE BEDZIE PŁACIŁ PIENIEDZY KOMORNIKOWI TO TRAFI DO WIEZIENIA. A JAK TRAFI DO WIEZIENIA TO DŁUG SIE POWIEKSZA ZE JAK WYJDZIE PO ODSIADCE TO I TAK ZOSTANIE Z WIEKSZYMI DLUGAMI. NAJPIERW DLUZNIK MUSI SPLACIC U KOMORNIKA POTEM TY DOSTAJESZ PIENIADZE JESLI NIE MASZ ZASADZONYCH PIENIEDZY Z FUNDUSZU ALIMENATACYJNEGO. NIESTETY TAK JEST.
NA TWOIM MIEJSCU POSZLABYM DO PRAWNIKA ZEBY PORADZIL CI CO MASZ ZROBIC JESLI OJCIEC DZIECKA MA DLUGI I NIE CHCE PLACIC CZY W TAKIM RAZIE MOZESZ ZASADZIC DZIADKOW O PLACENIE.
TO BY BYLO NAJLEPSZE ROZWIAZANIE NIE LICZA SIE WTEDY TWOJE DOCHODY ZE DUZO NP ZARABIASZ.

ALIMENTY NA DZIECKO RODZICE PLACA PO POLOWIE. KWOTA ZASADZONYCH ALIMENTOW ZALEZY OD SYTUACJI DZIECKA , KOSZTOW UTRZYMANIA. SYTUACJA MATERIALNA - WYSOKOSC ALIMENTOW.

POZDRAWIAM

#10 2012-06-20 13:33:57

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

agata1982 napisał:

TO ILE TY ZARABIASZ ZE MASZ DZIECI I NIE DOSTAJESZ PIENIEDZY Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO.
JA MAM PIENIADZE Z FUNDUSZU NA JEDNO DZIECKO. PISMO ZŁOZYŁAM DO KOMORNIKA. DŁUG ROŚNIE U KOMORNIKA. MOPS ZŁOZYŁ SPRAWE PO ROKU CZASU NA POLICJE. A POLICJA DO SADU. ZOSTAŁ ORZECZONY WYROK BEZ JEGO ZGODY AUTOMATYCZNIE PRZEZ SAD. DOSTAŁ KURATORA NA 3 LATA JAK TERAZ NIE BEDZIE PŁACIŁ PIENIEDZY KOMORNIKOWI TO TRAFI DO WIEZIENIA. A JAK TRAFI DO WIEZIENIA TO DŁUG SIE POWIEKSZA ZE JAK WYJDZIE PO ODSIADCE TO I TAK ZOSTANIE Z WIEKSZYMI DLUGAMI. NAJPIERW DLUZNIK MUSI SPLACIC U KOMORNIKA POTEM TY DOSTAJESZ PIENIADZE JESLI NIE MASZ ZASADZONYCH PIENIEDZY Z FUNDUSZU ALIMENATACYJNEGO. NIESTETY TAK JEST.
NA TWOIM MIEJSCU POSZLABYM DO PRAWNIKA ZEBY PORADZIL CI CO MASZ ZROBIC JESLI OJCIEC DZIECKA MA DLUGI I NIE CHCE PLACIC CZY W TAKIM RAZIE MOZESZ ZASADZIC DZIADKOW O PLACENIE.
TO BY BYLO NAJLEPSZE ROZWIAZANIE NIE LICZA SIE WTEDY TWOJE DOCHODY ZE DUZO NP ZARABIASZ.

ALIMENTY NA DZIECKO RODZICE PLACA PO POLOWIE. KWOTA ZASADZONYCH ALIMENTOW ZALEZY OD SYTUACJI DZIECKA , KOSZTOW UTRZYMANIA. SYTUACJA MATERIALNA - WYSOKOSC ALIMENTOW.

POZDRAWIAM

nie zgodze siee bo jezeli alimenty zasadza sie od dziadkow liczy sie ile matka zarabia tak samo jak zasadzane od ojca. jak matka dobrze zarabia to od ojca moglaby dostac np 500zl, zadajac od dziadkow moze dostac 100 lub 50zl

#11 2012-06-26 10:06:30

madziulek09
Niewinne początki

witam

mam zasądzone alimenty od oklo 6 lat , ktore byly placone do konca roku 2011, niestety od nowego roku byly maz popadl w dlugi stracil prace i rpzestal mi placic pieniadze , co mam w tym przypadku zrobic? czy komornik jest w stanie cokolwiek zrobic jak byly maz jest niewypłacalny ?

#12 2012-06-26 13:19:51

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

jezeli maz pracuje to komornik ma prawo pierszenstwa w sciaganiu alimentow dopiero potem inne dlugi.
dodatkowo jezeli lapiesz sie w ramach zasilku rodzinnego to alimenty moze wyplacac ci fundusz alimentacyjny wiec bierz od komornika zaswiadczenie o bezskutecznej egzekucji dowiedz sie w fa jakie dokumenty jeszcze tam doniesc i zloz jak najszybciej. na jedno dziecko moga placic do 500zl o ile chodzi ci o alimenty na dziecko a nie na ciebie smile

#13 2012-06-26 16:16:04

dayzi
Przyjaciółka Forum

mfilipinka napisał:

dodatkowo jezeli lapiesz sie w ramach zasilku rodzinnego to alimenty moze wyplacac ci fundusz alimentacyjny

Kryterium do FA jest wyższe-725zł netto.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#14 2013-03-10 21:10:31

goniatdb
Niewinne początki

Witam,{Pisze w sprawie brata}
Piszę do Państwa, gdyż jestem w bardzo trudnej sytuacji, wręcz fatalnej i nie wiem co mam robić.
Jestem młodym mężczyzną, mam 27 lat. Zawsze byłem ambitny i dążyłem  do celu. Od 15 roku życia gram w piłkę nożną. To moja cała pasja. Grałem w różnych klubach, zawsze za minimalne wynagrodzenie. To mój sposób na życie. Jestem ojcem trojki dzieci. Dwoje mam z pierwszego związku - Wiki (4 lata ) i Oliver (5 lat) i jedno z kobietą, z którą obecnie prowadzę wspólne gospodarstwo domowe.
Na dwoje dzieci z pierwszego związku płacę wysokie alimenty w kwocie 1200 zł. Zostały mi przyznane w 2010 r., kiedy to zarabiałem ok. 4.000 tys. netto. Alimenty zostały mi przysądzone można powiedzieć z dnia na dzień. Z matką moich dzieci ( I związek) miałem bardzo dobry kontakt. W miarę swoich możliwości pomagałem i odwiedzałem dzieci. Kobieta ta nie poinformowała mnie o sprawie o alimenty ( pomimo, że miała ze mną bardzo dobry kontakt).  Zawiadomienia o sprawie przychodziły na mój adres zameldowania, a mieszkałem ponad 300 km w Płocku, gdzie grałem zawodowo w piłkę nożną.
Komornik zabierał 1200 zł + alimenty zaległe ( 6 m-cy x 1200 zł), czyli zabierał 70% pensji.
Przez pierwszy rok nie zgłaszałem sprzeciwu, gdyż w miarę możliwości dawałem sobie radę.
W 2010 r. urodziło mi się 3 dziecko z ówczesną kobietą i wówczas wtedy złożyłem wniosek o obniżenie alimentów, gdyż nie było mnie już stać na ich płacenie. Dostałem silnej depresji, gdyż nie układało mi się w życiu osobistym, jak i zawodowym.
W pracy miałem bardzo stresującą sytuację, nie byłem dopuszczany do grania, oskarżano mnie o podrobienie dokumentów, składano wniosek do PZPN w Warszawie o zerwanie ze mną kontaktu.
W związku z powyższym musiałem zrezygnować z grania w piłkę nożną w Płocku i znalazłem nowy klub - Lech Rypin. Tutaj otrzymywałem pensję podstawową ( średnia krajowa). Wnioski o obniżenie alimentów były cały czas odsyłane, gdyż rzekomo za każdym razem były w nich braki formalne.
Przez dwa lata, tkwiłem w tym błędnym kole i sprawa odbyła się w 2012 r. (czerwiec). Łącznie były 3 sprawy. Złożyłem wniosek o zwolnienie mnie z płacenia kosztów sądowych, niestety Sąd w Poznaniu uznał, że "mogłem zaoszczędzić pieniądze" i nie uchybi kosztów.
Zapożyczyłem się na kwotę 400 zł i uiściłem opłatę. Niestety rozprawa zakończyła się fiaskiem, gdyż nie obniżono mi alimentów. W obecnej chwili znów zmieniłem  klub na ŁKS Łódź, gdyż Lech Rypin ogłosił upadłość i nie wypłacał mi pensji od listopada do stycznia 2013 r.
W klubie ŁkS Łódź zarabiam 1000 zł netto. Jest to minimalna pensja, ale obecnie kończę studia licencjackie AWF, gdyż muszę walczyć o zawód w mojej przyszłości.
Wyrok z grudnia 2012 r. jest uprawomocniony, obecnie nie płacę żadnych alimentów, gdyż nie mam po prostu z czego. Na adwokata mnie nie stać, pochodzę z biednej rodziny. U komornika sądowego z tytułu alimentów jestem zadłużony na prawie 10.000 zł. Kwota 1200 zł alimentów/miesięcznie mnie przeraża. Kocham dzieci i moim obowiązkiem jest na nie łożyć i pracować, ale w obecnej sytuacji nie jestem w stanie płacić takiej kwoty. Bardzo proszę o pomoc, moim zdaniem Sąd jest stronniczy w tej sprawie. Proszę chociażby o poradę prawną.
                                                                                                       Z poważaniem

#15 2013-03-11 08:53:37

LeeBee
100% Netkobieta

goniatdb napisał:

Witam,{Pisze w sprawie brata}
Piszę do Państwa, gdyż jestem w bardzo trudnej sytuacji, wręcz fatalnej i nie wiem co mam robić.
Jestem młodym mężczyzną, mam 27 lat. Zawsze byłem ambitny i dążyłem  do celu. Od 15 roku życia gram w piłkę nożną. To moja cała pasja. Grałem w różnych klubach, zawsze za minimalne wynagrodzenie. To mój sposób na życie. Jestem ojcem trojki dzieci. Dwoje mam z pierwszego związku - Wiki (4 lata ) i Oliver (5 lat) i jedno z kobietą, z którą obecnie prowadzę wspólne gospodarstwo domowe.
Na dwoje dzieci z pierwszego związku płacę wysokie alimenty w kwocie 1200 zł. Zostały mi przyznane w 2010 r., kiedy to zarabiałem ok. 4.000 tys. netto. Alimenty zostały mi przysądzone można powiedzieć z dnia na dzień. Z matką moich dzieci ( I związek) miałem bardzo dobry kontakt. W miarę swoich możliwości pomagałem i odwiedzałem dzieci. Kobieta ta nie poinformowała mnie o sprawie o alimenty ( pomimo, że miała ze mną bardzo dobry kontakt).  Zawiadomienia o sprawie przychodziły na mój adres zameldowania, a mieszkałem ponad 300 km w Płocku, gdzie grałem zawodowo w piłkę nożną.
Komornik zabierał 1200 zł + alimenty zaległe ( 6 m-cy x 1200 zł), czyli zabierał 70% pensji.
Przez pierwszy rok nie zgłaszałem sprzeciwu, gdyż w miarę możliwości dawałem sobie radę.
W 2010 r. urodziło mi się 3 dziecko z ówczesną kobietą i wówczas wtedy złożyłem wniosek o obniżenie alimentów, gdyż nie było mnie już stać na ich płacenie. Dostałem silnej depresji, gdyż nie układało mi się w życiu osobistym, jak i zawodowym.
W pracy miałem bardzo stresującą sytuację, nie byłem dopuszczany do grania, oskarżano mnie o podrobienie dokumentów, składano wniosek do PZPN w Warszawie o zerwanie ze mną kontaktu.
W związku z powyższym musiałem zrezygnować z grania w piłkę nożną w Płocku i znalazłem nowy klub - Lech Rypin. Tutaj otrzymywałem pensję podstawową ( średnia krajowa). Wnioski o obniżenie alimentów były cały czas odsyłane, gdyż rzekomo za każdym razem były w nich braki formalne.
Przez dwa lata, tkwiłem w tym błędnym kole i sprawa odbyła się w 2012 r. (czerwiec). Łącznie były 3 sprawy. Złożyłem wniosek o zwolnienie mnie z płacenia kosztów sądowych, niestety Sąd w Poznaniu uznał, że "mogłem zaoszczędzić pieniądze" i nie uchybi kosztów.
Zapożyczyłem się na kwotę 400 zł i uiściłem opłatę. Niestety rozprawa zakończyła się fiaskiem, gdyż nie obniżono mi alimentów. W obecnej chwili znów zmieniłem  klub na ŁKS Łódź, gdyż Lech Rypin ogłosił upadłość i nie wypłacał mi pensji od listopada do stycznia 2013 r.
W klubie ŁkS Łódź zarabiam 1000 zł netto. Jest to minimalna pensja, ale obecnie kończę studia licencjackie AWF, gdyż muszę walczyć o zawód w mojej przyszłości.
Wyrok z grudnia 2012 r. jest uprawomocniony, obecnie nie płacę żadnych alimentów, gdyż nie mam po prostu z czego. Na adwokata mnie nie stać, pochodzę z biednej rodziny. U komornika sądowego z tytułu alimentów jestem zadłużony na prawie 10.000 zł. Kwota 1200 zł alimentów/miesięcznie mnie przeraża. Kocham dzieci i moim obowiązkiem jest na nie łożyć i pracować, ale w obecnej sytuacji nie jestem w stanie płacić takiej kwoty. Bardzo proszę o pomoc, moim zdaniem Sąd jest stronniczy w tej sprawie. Proszę chociażby o poradę prawną.
                                                                                                       Z poważaniem

Mówisz, że Sąd jest stronniczy, ale ja Ci powiem jak to wygląda.
Alimenty jaki Ci zasądzono są, bym powiedziała, średniej wysokości.

Sądy przede wszystkim określają sytuację życiową i możliwości, a nie faktyczne zarobki. Bo gdyby brał pod uwagę zarobki, bo 70% tatusiów by nie płaciło, bo ukrywają dochody.
A Ty jesteś młody, zdrowy, ale bawisz się w życie i próbujesz spełniać marzenia. Studiujesz (zapewne zaocznie) i jakoś nie narzekasz, że na studia Cię nie stać.

12.03.2014 - KOCHAM :*

#16 2013-03-18 08:36:12

asiulek_33
Niewinne początki

dostaje na dwoje dzieci po 200zl z funduszu alimentacyjnego chciala bym podwyzszyc ale nie wiem jak napisac uzasadnienie i jakiej kwoty sie domagac     prosze o pomoc

#17 2013-03-18 10:02:26

kjersti
Redaktor Działu Prawo

Asiulek, aby domagać się podwyższenia alimentów należy wykazać zwiększenie potrzeb osoby uprawnionej (dziecka), jak również możliwości osoby zobowiązanej (rodzica). Możliwości osoby zobowiązanej to nie tylko faktyczne zarobki, ale również stan zdrowia, wiek, wykształcenie. W uzasadnieniu piszesz, że kryteria te uległy zmianie tak i tak, przedstawiasz dowody (przykładowe rachunki, paragony, zestawienia miesięcznych wydatków, ewentualni świadkowie). Kwoty jakiej możesz się domagać nikt Ci tu nie poda, gdyż Ty wiesz najlepiej, jakie ponosisz koszty utrzymania dzieci. FA nie wypłaci jednak więcej niż 500 zł miesięcznie na dziecko.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#18 2014-02-28 21:11:33

dzidka
Niewinne początki

3 MIES TEMU ZŁOŻYŁAM POZEW DO SADU O ALIMENTA I USTALENIE OJCOSTWA..TERAZ 12MARCA BĘDZIE DOPIERO SPRAWA. OD 3MIES CIĄŻY NIE JESTEM Z OJCEM DZIECKA ON SIĘ NIE INTERESOWAŁ W OGÓLE TRWANIEM CIĄŻY I NARODZINAMI DZIECKA DO DZIŚ JEST CISZA Z JEGO STRONY..MA WŁASNA FIRMĘ OKOŁO 5TYS MA NA RĘKĘ MIES.ILE MOGĘ WOŁAĆ? TYM BARDZIEJ ZE MAŁY CIĄGNIE CYCKA JA CHODZĘ W WEEKEND DO SZKOŁY I MIESZKAM U RODZICÓW Z 5RODZENSTWA RAZEM JEST NAS 8 W DOMU. PRACUJE BRAT 1500ZARABIA NA PAPIERZE A OJCIEC TAK SAMO RESZTA SZKOŁA ALBO W DOMU JA MOJA MAMA MÓJ SYN I SIOSTRA 3LETNIA. OJCIEC DZIECKA NA KONIEC ZWIĄZKU ZAPOWIEDZIAŁ MI ZE BĘDZIE ZADAŁ BADAN DNA ZE NIBY WĄTPI ZE JEST OJCEM (A DZIECKO PLANOWANE)WIADOMO MOŻE ILE SPRAWA BĘDZIE SIĘ CIĄGNĘŁA? ALBO ILE ICH BĘDZIE MOŻE TAK? I CZY ZAPŁACI MI ALIMENTA RÓWNIEŻ ZA OCZEKIWANY CZAS DO ROZPRAWY TE 3MIES? A I JESZCZE NA SPRAWĘ ZŁOŻYŁAM KOPIE POLECONEGO LISTU KTÓREGO WYSŁAŁAM PRZED PORODEM Z PROŚBA O KONTAKT I PÓJŚCIE DO URZĘDU GDYBYM JUŻ URODZIŁA (ALE NADAL CISZA) KOPIE RACHUNKÓW Z CZASÓW CIĄŻY I KOSZTÓW LEKARZA WYNIKÓW A TAKŻE KOPIE PARAGONÓW NA WYPRAWKĘ DLA DZIECKA ALE TO WSZYSTKO BYŁO PRZED PORODEM TE PARAGONY TEZ..I NIE WIEM CZY SAD POPATRZY NA NIE W OGÓLE BO CHODZI O KOSZT TERAŹNIEJSZY A POWIEM ZE TRACĘ WIĘCEJ A PAŃSTWO DAJE MI 247ZL PORAŻKA STARCZA MI NA PARĘ RZECZY ALE ZAWSZE BRAKUJE MUSZE SOBIE RADZIĆ POŻYCZAM, OD RODZICÓW BIORĘ JEST CIĘŻKO I NIE WIEM CZY NIE WOŁAĆ NA SIEBIE ALIMENTÓW BO NIE MAM MACIERZYŃSKIEGO NA SIEBIE W OGÓLE.. POMOCY:(dodam że mam 22lata i pójde do pracy jak tylko bedzie to możliwe bo chce dac malemu duzo wiecej niz do tej pory:(

Ostatnio edytowany przez dzidka (2014-02-28 21:57:43)

Stopka forum