CIAZA W NIEMCZECH: - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-05-31 18:47:27

Sloneczkoo__
Niewinne początki

CIAZA W NIEMCZECH:

Witam ,potzrebuje pomocy kogos ,kto zna sie tutaj na prawie niemieckim.
Wiec w Niemczech mieszkam rok. Meldunek mam , pracowalam jakis czas na czarno w marcu tego roku podlapalam prace po miesiecu ze wzgledu na brak pracy dostalam wymowienie ,w tym czasie zaszlam w ciaze ... Zdarzylam dostac Mutterpass i wszystko fajnie ,ale jest inny problem.
Jestem bez ubezpieczenia bez pracy...
Chcialabym dziecko urodzic tutaj ...
Czy moge liczyc na jakas pomoc w Niemczech ze wzgledu na pieniadze i ubezpieczenie.
Arbeitslosengeld II odmowil mi pomocy ,powiedzial ze nic nie dostane ,bylam w socjalu maja mi zrobic termin do schwangerenberatung ,ale czy to pomoze ? Jestem tutaj sama .Czy ktos mi moze pomoc ,prosze o pomoc.

#2 2012-06-01 09:18:49

Shiseido
Przyjaciółka Forum

Re: CIAZA W NIEMCZECH:

hej smile

Ja mieszkam w Niemczech od 4 lat i tutaj rodzilam dwoje dzieci.
Powiedz mi jakim prawem odmowili ci pomocy ?? Tzn. mieli prawo, ale jak dobrze rozumiem nie posiadasz obywatelstwa niemieckiego??
Wiem, ze mozesz sama sie ubezpieczyc, ale wtedy krankenkassa nie placi za porod, bo to za duzy wydatek dla nich, przynajmniej tak bylo w AOK kiedy ja jeszcze bylam w pierwszej ciazy..

A co z ojcem dziecka?? Jestescie razem?

Moja szwagierka zaszla w ciaze tutaj (tez mieszkala tu tylko ok roku i bez obywatelstwa), no i kiedy poszla zapytac o pomoc do arbeitsamtu, chcieli ja do Pl, bo nie miala prawa tu przebywac - jak to stwirdzili..
Ale pozniej wyszla za maz za mojego szwagra (on ma obywatelstwo) no i zostala tutaj, urodzila.. dostala pomoc socjalna+ kindergeld+elterngeld.. itd

No a tam w schwangerberatung napewno ci pomoga.. a i pewnie znajda najlepsze rozwiazanie dla ciebie i malenstwa..

Trzymam kciuki smile

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

#3 2012-06-01 09:39:36

Sloneczkoo__
Niewinne początki

Wiesz ,samej sie ubezpieczyc  bedzie ciezko bo z czego ? O facecie mozna zapomniec...
Szczerze to nie wiem ,juz nic jedna baba powiedziala mi ze mi pomoga i wychodzi na to ze bede musiala zjechac do Polski tylko gdzie tam...
Nie posiadam obywatelstwa niemieckiego.
Jesli nie znajda rozwiazania zalame sie ,bo nie mam pomalu za co zyc. sad

#4 2012-06-01 09:47:55

Eliza2707
Przyjaciółka Forum

Sloneczko ja tez w De mieszkam troszke ponad rok pracowalam tu pare miesiecy zaszlam tu w ciaze i tu i tu urodzilam i z job center dostalam pomoc a i idz do Diakonie zloz papiery na wyprawke dla malenstwa smile

Nasza kochana córeczka Juleczka ur 07.05.2012 51cm 3500g :*** smile

Czekamy na naszą drugą córeczke 04.04.2014 smile :*

#5 2012-06-01 11:01:27

Sloneczkoo__
Niewinne początki

Teraz mam termin w tej pomocy dla kobiet w ciazy ze socjalu ,moze tam mi pomoga ... Sama jestem z ta cala sytuacja ! sad
Najgorsze jest to ze nie mam ubezpieczenia ...

#6 2012-06-01 14:50:03

Shiseido
Przyjaciółka Forum

Sloneczko jezeli pozwola ci tu zostac, to ubezpieczy cie wtedy jobcenter...
Bedzie dobrze :* wytlumac im jaka jest sytuacje, ze nie masz gdzie wrocic.. ze zostlas z niczym..
ale ojciec dziecka niech tez ci pomaga, co to ma byc???

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

#7 2012-06-01 15:06:42

pomaranczowa 1
Przyjaciółka Forum

Sloneczkoo__ napisał:

Witam ,potzrebuje pomocy kogos ,kto zna sie tutaj na prawie niemieckim.
Wiec w Niemczech mieszkam rok. Meldunek mam , pracowalam jakis czas na czarno w marcu tego roku podlapalam prace po miesiecu ze wzgledu na brak pracy dostalam wymowienie ,w tym czasie zaszlam w ciaze ... Zdarzylam dostac Mutterpass i wszystko fajnie ,ale jest inny problem.
Jestem bez ubezpieczenia bez pracy...
Chcialabym dziecko urodzic tutaj ...
Czy moge liczyc na jakas pomoc w Niemczech ze wzgledu na pieniadze i ubezpieczenie.
Arbeitslosengeld II odmowil mi pomocy ,powiedzial ze nic nie dostane ,bylam w socjalu maja mi zrobic termin do schwangerenberatung ,ale czy to pomoze ? Jestem tutaj sama .Czy ktos mi moze pomoc ,prosze o pomoc.

witaj Sloneczko,podaje Ci nummer tel, gdzie mozesz uzyskac pomoc:

Die Bundesstiftung "Mutter und Kind:
Postfach 481009
18132 Rostock
Tel.: 01805/ 778090
To jest taka instytucja , ktora zajmuje sie ochrona zycia nienarodzoneo.

jedynymi warunkami sa:

Voraussetzungen für Hilfen aus Mitteln der Bundesstiftung sind:

-Beratung und Antragstellung in einer Schwangerschaftsberatungsstelle während der
    Schwangerschaft,

-Schwangerschaftsattest,

-das Vorliegen einer Notlage,

-Wohnsitz oder gewöhnlicher Aufenthalt in der Bundesrepublik Deutschland.

tzn, musisz im przedlozyc, wniosek,zaswiadczenie o ciazy, musisz "pokazac " , ze jestes w sytuacji bez wyjscia,podbramkowej i krytycznej,bez srodkow, zameldowanie w Niemczech.

zajrzyj tez na ten watek, juz tam kiedys dziewczynom troche podpowiedzialam:

http://www.netkobiety.pl/t30512.html

Ostatnio edytowany przez pomaranczowa 1 (2012-06-01 15:12:58)

jestem w ciaglym stawaniu sie

#8 2012-06-01 15:56:18

Sloneczkoo__
Niewinne początki

pomaranczowa1 ,znalazlam w internecie adres i numer u mnie w miejscowosci. W poniedzialek bede dzwonic .Dzis dzwonil socjal i nic ...Kazali mi dzwonic do caritasu tam mnie odeslali spowrotem do socjalu .Zrobilam tez termin do AWO  ...Juz nie wiem gdzie ... I szczerze nie wiem co robic ...

#9 2012-10-12 19:04:33

malenstwo2013
Niewinne początki

Hej dziewczyny.
Mam takie pytanie. mieszkam w niemczech 2 lata,od poltora roku pracuje w hotelu,jestem w 5 miesiacu ciazy. Normalnie zarabialam okolo 1000-1200 euro.
Problem mam taki ze w umowie mam wpisane 20 godz tyg (normalnie pracowalam po 40 czy 50 godz tyg) i na zwolnieniu lekarskim dostaje 450 euro,co nie starcza jak wiadomo na zycie i oplacenie rachunkow. Poradzcie mi co moge zrobic i gdzie sie udac zeby uzyskac pomoc finansowa,co mam zrobic w takiej sytuacji jestem w czarnej kropce. Oswieccie mnie jak cos wiecie co z tym zrobic.Dzieki dziewczyny.

#10 2012-10-20 11:22:04

12sylka25
Niewinne początki

Witam was drogie panie mam mały problem,będę teraz wyjeżdżać z narzeczonym do Niemiec on będzie meldowany a ja z córeczka nie do czasu dostania mieszkania od państwa,będzie pracował legalnie wiec jeżeli on będzie miał ubezpieczenie z pracy to córka tez będzie mogła być na jego ubezpieczeniu mimo tego że nie będzie miała meldunku tam gdzie on na chwilę obecną czyli w Niemczech? ile kosztuje wykupienie mi i dziecku które ma pół roku ubezpieczenia w razie gdybym była w ciąży następnej i w razie leczenia szpitalnego i zwykłego u lekarzy mojego i maleństwa albo bardziej mi się rozchodzi o dziecko ?? czekam na jakaś odpowiedz ponieważ nie wiem co ma zrobić?? Z góry bardzo dziękuje. smile

#11 2013-02-04 12:17:10

mw1986
Niewinne początki

Kochane dziewczyny, prześledziłam forum ale każda historia jest inna wiec opisze swoja. Mieszkam z mężem o pazdziernika 2012. jestesmy tutaj zameldowani. mąż jest zatrudniony na umowe o prace na pół etatu a ja na zasadzie minijob.  planujemy ciąze ...prosze o informacje od czego powinnismy zaczac / co nam sie nalezy jak bede w ciazy? czy jakas pomoc?

#12 2013-06-02 20:49:26

Pierwszedziecko
Niewinne początki

Witam Was serdecznie!
Mam inne pytania ze wzgledu na ciąże w Niemczech, Jestem w ciąży mam stałą umowę o prace , ubezpieczenie w aok .Moja ciąża jest prowadzona przez niemieckiego lekarza i mój poród również będzie się odbywał w DE. Chciałam się po prostu dowiedzieć o jaką pomoc pieniężną mogę się ubiegać i starać i o dokładny opis jakie dokumenty musze składac i do jakich instytucji . Pozdrawiam serdecznie i licze na pomocne odpowiedzi z góry ślicznie dziekuje.

#13 2013-07-11 15:36:09

mroczuuuucha
Niewinne początki

Mam podobny problem. Jestem w 7 miesiącu ciąży, mój chłopak pracuje w Niemczech, chcę się do niego przenieść . Czy gdybyśmy wzięli ślub to mogłabym urodzić w niemczech ? I co zrobić żeby należały nam się jakieś becikowe czy rodzinne . Proszę o pomoc.

#14 2013-07-11 15:37:34

mroczuuuucha
Niewinne początki

Mam podobny problem. Jestem w 7 miesiącu ciąży, mój chłopak pracuje w Niemczech, chcę się do niego przenieść . Czy gdybyśmy wzięli ślub to mogłabym urodzić w niemczech ? I co zrobić żeby należały nam się jakieś becikowe czy rodzinne . Proszę o pomoc.

#15 2013-07-15 10:42:48

koksik
Niewinne początki

Witam dziewczyny mam problem mieszkam koło granicy z Frankfurtem n/Odrą  od 1 lipca 2013 jeżdżę do niemiec do pracy 100 km od  mojego miejsca zamieszkania jestem zatrudniona przez niemieckiego pośrednika Adecco na czas nieokreślony na cały etat .W maju 2013 dostaliśmy od firmy emeila że firma  gdzie robimy nie podpisala umowy z naszym pośrednictwem do dnia 30 września 2013 ma być jeszcze te stanowisko pracy ale nadal pośrednictwo będzie isntieć. Jestem w kropce bo robilałam tes ciążowy i wyszedł pozytywnie (6 tydz) jestem t trakcie załatwiania będę chodzic do ginekologa w Niemczech co miesiąc i także ide do specjalnego lekarza medycyny który wypisze mi zaświadczenie... jak już wszystko będę mieć to papiery wysyłam do fimry ale co dalej będzie to nie wiem?? proszę pomóżcie czekam na odpowiedx(nie mam zameldowania)mam jedno już dziecko na nie dostaje kindergeld

#16 2013-07-15 10:44:37

koksik
Niewinne początki

sorki pracuje od 1 lipca 2012

#17 2013-07-16 15:39:16

ladyzolza
Niewinne początki

mroczuuuucha napisał:

Ja mialam podobna sytuacje i jesli Twoj chlopak pracuje legalnie w DE i ma ubezpieczenie to nie czekaj tylko sie pakuj wink Ja jestem w 8 miesiacu i dwa tygodnie temu bralismy slub w niemczech i wszystko gra, dzisiaj ide na pierwsza wizyte "nieprywatna" do ginekologa. Tylko jest troszke papierkow do wziecia z Pl do zalatwienia slubu i oboje musicie byc zameldowani w DE.

#18 2013-11-08 20:57:33

anhela
Zaglądam tu coraz częściej

Witam, czy któraś z dziewczyn rodziła w Niemczech na ubezpieczeniu z AoK ?? Mąż ma Gewerbe, jest tam ubezpieczony, ja jestem ubezpieczona przy nim i czy to prawda, że będę musiała zapłacić za poród , bo AoK nie pokrywa ?? Proszę o odpowiedź, bo się załamałam, za tydzień mam termin porodu, a ja w Niemczech siedzę i nie wiem co robić, czy jechać do Polski czy jak ??

Ostatnio edytowany przez anhela (2013-11-08 20:58:13)

#19 2013-11-08 20:59:38

anhela
Zaglądam tu coraz częściej

Shiseido napisał:

hej smile

Ja mieszkam w Niemczech od 4 lat i tutaj rodzilam dwoje dzieci.
Powiedz mi jakim prawem odmowili ci pomocy ?? Tzn. mieli prawo, ale jak dobrze rozumiem nie posiadasz obywatelstwa niemieckiego??
Wiem, ze mozesz sama sie ubezpieczyc, ale wtedy krankenkassa nie placi za porod, bo to za duzy wydatek dla nich, przynajmniej tak bylo w AOK kiedy ja jeszcze bylam w pierwszej ciazy..

A co z ojcem dziecka?? Jestescie razem?

Moja szwagierka zaszla w ciaze tutaj (tez mieszkala tu tylko ok roku i bez obywatelstwa), no i kiedy poszla zapytac o pomoc do arbeitsamtu, chcieli ja do Pl, bo nie miala prawa tu przebywac - jak to stwirdzili..
Ale pozniej wyszla za maz za mojego szwagra (on ma obywatelstwo) no i zostala tutaj, urodzila.. dostala pomoc socjalna+ kindergeld+elterngeld.. itd

No a tam w schwangerberatung napewno ci pomoga.. a i pewnie znajda najlepsze rozwiazanie dla ciebie i malenstwa..

Trzymam kciuki smile

Witam, czy któraś z dziewczyn rodziła w Niemczech na ubezpieczeniu z AoK ?? Mąż ma Gewerbe, jest tam ubezpieczony, ja jestem ubezpieczona przy nim i czy to prawda, że będę musiała zapłacić za poród , bo AoK nie pokrywa ?? Proszę o odpowiedź, bo się załamałam, za tydzień mam termin porodu, a ja w Niemczech siedzę i nie wiem co robić, czy jechać do Polski czy jak ??

#20 2013-11-08 21:21:25

sandra2013
Przyjaciółka Forum

Ja rodzilam w Niemczech na Aok bez problemu za nic nie będziesz musiała placic z ubezpieczalni dostaniesz Mutterschaftsfeld 6tyg przed 8po skoro rodzisz za tydz to znaczy ze tego nie zgłosiłas do Aok?

#21 2014-05-30 07:23:23

aldona95
Niewinne początki

Witam .  jestem w 5 miesiacu ciazy chodzilam tutaj do szkoly ale w ostatnim czasie zostalam zmuszona z niej zrezygnowac nie mam ubezpueczenia tutaj w niemczech  jestem ubezpueczana przez mame ( zus ) . Jestem tutaj sama nie dostaje zadnych pieniedzy  z socjalu . Nie moge liczyc na pomoc bylego chlopaka . Zus pokryl by koszty poridu i wszystkich badan . Nie wiem co mam robic co dzien popadam w coraz wieksza depresje

Ostatnio edytowany przez aldona95 (2014-05-30 07:25:47)

#22 2014-06-15 20:16:29

inga1212
Niewinne początki

Hej szukam zyczliwych ludzi ktorzy mieszkaja w Niemczech i zechcieliby mi pomoc z gory bardzo dziekuje

Otoz mieszkam w Niemczech 2 lata od roku pracuje w polskiej firmie na niemieckich warunkach jestem ubezpieczona w aok od dwoch dni dowiedzialam sie ze jestem w ciazy nie bylam jeszcze u lekarza gdyz dowiedzialam sie ze niemiecy ginegolodzy nie wystawiaja zwolnien wiem to bo moja kolezanka byla w ciazy i lekarz nie widzial nic zlego zeby nie pracowala choc mowila ze ma fizyczna prace no i stalo sie poronila ja sie tego boje gdyz mam fizyczna i ciezko prace mam pytanie czy mozna gdzies indziej sie dowiedziec o zwolnieniu lekarskim? a jak to jest z parami bez slubu moga liczyc na te pieniadze te elhtgeld czy jakos tak i gdzie to sie sklada? i czy moze mnie chlopak wziasc pod siebie na ubezpieczeniu aok ?Jak ktos zna przepisy niemieckie prosilabym o odpowiedz z gory SLICZNIE DZIEKUJE

#23 2014-06-18 00:41:19

juta
Niewinne początki

Hej kobitki.Mieszkam w Niemczech a dokładnie w Techau.Jestem już w 30 tyg.ciaży i mam polkę jako położną,tylko ze ona nie będzie mogla być przy porodzie i będzie mnie odwiedzała już w domku po porodzie.Ja nie bardzo mowie po niemiecku i wolałabym żeby moja położna mówiła w j.polskim a w tym szpitalu co będę rodziła to są same Niemki ma ktoś może namiary na polkę położna.Z góry dziękuję.

#24 2014-06-25 21:12:59

kwiatuszek20003
Niewinne początki

Witam wszystkich. Pracuje w Niemczech od półtora roku na umowę 500e. Jestem w 5 miesiącu ciazy. Moja ginekolog chce mi wystawić Arbaitsverboten. Czy krankenkassa będzie wypłacała mi chorobowe?

#25 2014-06-27 00:13:57

juta
Niewinne początki

kwiatuszek20003 a kad jestes?

#26 2014-10-17 20:55:46

Kasienka 724
Niewinne początki

Witam wszystkich.Mam kilka pytań.
Mieszkam w Pl ale pracuje w Niemczech od września.Jestem zatrudniona przez firmę pośredniczą i mam umowę o prace na okres 6 miesięcy jest to praca sezonowa.Planujemy z mężem  dzidziusia. Zatem czy otrzymywałabym  wynagrodzenie za prace przez ten czas co jestem zatrudniona czy przez cała ciążę? I czy należałaby mi się wyprawka  dla maleństwo.

Ostatnie tematy :

Stopka forum