dieta dukana a ból nerek - jak temu zaradzić? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-05-30 12:46:50

mychakruszyna
Niewinne początki

dieta dukana a ból nerek - jak temu zaradzić?

Dziewczyny, mam problem z nerkami. Nie wiem kogo się poradzić, może któraś z was ma podobny problem. Przez 5dni stosowałam I Faze i już 3dnia poczułam ból nerek mimo, że piję ok 3litrów płynów - woda, herbata. Po 5dniach nie mogłam się dalej męczyć, dlatego przeszłam w II fazę myśląc, że nerki ustąpią.. niestety dalej bolą, choć 3dzień jestem na PW.. zastanawiam się, czy przerwać dietę, zwłaszcza, że schudłam zaledwie kilogram, mimo, że ściśle przestrzegam diety. Poradźcie coś!

#2 2012-05-30 13:28:36

Anemonne
Moderator

Re: dieta dukana a ból nerek - jak temu zaradzić?

Niektórzy po prostu nie mogą stosować diety wysokobiałkowej - właśnie ze względu na nerki. Na Twoim miejscu natychmiast przerwałabym dietę i udała się do lekarza. Zdrowie przede wszystkim.

P.S. Przeniosłam wątek do działu "Zdrowie kobiety", bo moim zdaniem tutaj bardziej pasuje.

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-05-30 13:29:15)

#3 2012-05-30 13:29:59

yoghurt007
net-facet

Tak, powinnaś przerwać dietę. Jedną z licznych wad tej diety jest....ogromne obciążenie nerek. Może prowadzić nawet do kamicy nerkowej.

Poczytaj trochę na necie o wadach dukana to może coś ci się wyjaśni odnośnie niesamowitej szkodliwości tej diety.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#4 2012-05-30 13:31:39

BabaOsiadła
Moderator

Jak zaradzić? Nie stosować gównianych diet rujnujących zdrowie, proste. Przerwij natychmiast.

"Cięcie! Po reżysersku to znaczy: morda!"

#5 2012-06-03 14:22:29

Sox
Zbanowany

bardzo dużo artykułów nt. szkodliwości tej diety pojawiło się w necie, przede wszytski rozsądek, jedz dużo warzyw i owoców, sałatki, woda, dużo ziaren, musli, owsa itp. a też schudniesz. Nie ma co się oszukiwać nie ma diety cud, na efekty trzeba zapracować i poczekać, a nie ryzykować swoim zdrowiem.

#6 2012-06-03 18:51:24

wiktoria51
Tajemnicza Lady

Przerwij natychmiast i do lekarza na badanie.

#7 2012-06-28 13:04:58

Chochlik
Szamanka

Dlatego zaws\e powtarzam że stosowanie diety powinno być zawsze skonsultowane z dietetykiem. Dieta ta bardzo obciąza nerki!! przy każdej trzeba pić bardzo duże ilości wody. Mam nadzieję, że przerwałaś tą dietę. Zrób sobie badania żeby się uspokoić i po prostu przejdź na zbilansowanie żywienie i może warto pomyśleć po prostu o żywności funkcjonalnej?

#8 2012-06-28 13:28:47

maugosha
Przyjaciółka Forum

BabaOsiadła napisał:

Jak zaradzić? Nie stosować gównianych diet rujnujących zdrowie, proste. Przerwij natychmiast.

wyjelas mi to z "pod palcow" kopiuje i podpisuje sie jak pod swoim smile

#9 2012-06-29 09:46:24

tartinka
Przyjaciółka Forum

każda dieta, w której rezygnujemy z jakichś składników odżywczych ma zgubne skutki dla zdrowia... nawet tłuszcze są potrzebne na diecie! (oczywiście w odpowiedniej formie np. w postaci oleju rzepakowego, nie smalcu) Jeśli chcesz schudnąć zdrowo idź do dietetyka.

#10 2012-07-23 14:10:46

damska-torebka
Na razie czysta sympatia

Dieta Dukana bardzo obciąża organizm. Czytałam na link usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum artykuł o tym, że francuscy lekarze oskarżyli Dukana o złamanie zasad etyki lekarskiej i traktowanie medycyny jak biznesu. Dokładnie rzecz ujmując oskarżają go o kładzenie w swoich zaleceniach zbyt małego nacisku na ćwiczenia fizyczne, oraz o autopromocję i biznesowe podejście do medycyny. Specjaliści, którzy analizowali dietę Dukana, ostrzegają, że może ona zwiększać ryzyko zachorowania na schorzenia układu krwionośnego, nadciśnienie, cukrzycę, choroby wątroby i właśnie nerek, zaburzenia płodności. W odpowiedzi na te zarzuty Dukan stwierdził, że większe ryzyko niesie ze sobą bycie otyłym. Według mnie idiotyczne podejście.

Poza tym ten Pan zaproponował wprowadzenie na wyższych uczelniach egzaminu „antyotyłości", którego pomyślne zaliczenie równałoby się otrzymaniu dodatkowej, najwyższej oceny. Egzamin ten miałby polegać m.in. na... zważeniu studentów, kandydatów na inżynierów i magistrów. Waga w normie równałaby się otrzymaniu dodatkowych punktów z egzaminu. Taki pomysł jak dla mnie jest już dyskryminacją.

Teraz już wiem, że trzymam się od tej diety z daleka.

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-07-23 14:26:41)

Stopka forum