Krwotoki z nosa u dziecka. - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-03-06 18:57:57

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Krwotoki z nosa u dziecka.

Od kilku dni moja 6-o letnia córka ma krwotoki z nosa(nawet kilka razy dziennie)o różnych porach,czasem rano, po południu lub wieczorem.Nie wiem dlaczego tak się dzieje,bo je warzywa,owoce,pije soki,dodatkowo pije mleko w szkole,przebywa na świeżym powietrzu.Byłam z nią u lekarza ale powiedzieli mi,że to normalne i tak może być u dzieci w tym wieku,ale jakoś nie mam pewności,bo czasami tutaj lepiej leczy się zwierzęta niż ludzi.Może któraś z was kobietki miała podobny problem i wie czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić.Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

#2 2009-03-06 22:01:48

LANDA
Cioteczka Dobra Rada

Re: Krwotoki z nosa u dziecka.

Mówienie, że to normalne jest nie na miejscu. Nie nam małych dzieci ale uważam, ze powinnas zmienić lekarza i iść do innego. Czynniki sprzyjające krwawieniom z nosa to obfite unaczynienie błony śluzowej w nosie, cienka i wrażliwa błona śluzowa w przedniej części przegrody, obecność splotów jamistych w jamach nosa. Innym czynnikiem sprzyjającym jest ukształtowanie nosa tj. wystawanie piramidy nosa ponad płaszczyznę twarzy. Przeważnie przebieg krwawienia z nosa jest nieszkodliwy, a przyczyna banalna. Jednak krwawienie z nosa może być stanem zagrażającym życiu, skrajnie trudnym w leczeniu z przyczynami nieuleczalnymi prowadzącymi do śmierci. Krwawienie z nosa nie powinno być bagatelizowane. Wiązać się natomiast powinno z wnikliwą diagnostyką.

#3 2009-03-07 07:57:54

brysia
Zbanowany

Moja córka również ma taki problem,ma krwotoki z nosa dość często-robiłam jej badania i okazało się że ma słabe krwinki w błonkach i tak naprawdę wszystko może być przyczyną krwotoku:u mojej to katar jest takim powodem,krople do nosa oraz leki które zwiększają ciśnienie-np.duża dawka paracetamolu wywołuje krwotoki.Powiedziano mi że można wypalić miejsca krwotoków ale to nie jest wyjście bo wkrótce pojawią się nowe miejsca a na tamtych zrobią się zrosty.Chodziłam z córką na zakładanie tamponików dobowych-pomagało na jakiś czas,ale tak już ma i faktycznie nie wiele można z tym zrobić.Przede wszystkim 3 X dziennie kazano jej zażywać rutinoskorbin-on powoduje że zmniejszają się naczynka krwionośne i nie pękają.

#4 2009-03-07 08:28:45

Jeanne
Zbanowany

Przyczyny krwawień z nosa są różne.Nie rozumiem , jak lekarz może powiedzieć , że to normalne bez wykonania odpowiednich badań.
Z reguły w takich przypadkach , jeśli przyczyna są zaburzenia krwawienia i krzepnięcia podaje się Rutinoscorbin w dawce leczniczej.
Polecam tez maść do smarowania skrzydełek nosa , która ma za zadanie nawilżyć śluzówkę ,uelastycznić ja i tamować krwawienia Rinopanteina .

Aha , dodam jeszcze: a może macie za suche powietrze w domu i za bardzo wysusza śluzówkę nosa ?

Ostatnio edytowany przez Jeanne (2009-03-07 09:26:05)

#5 2009-03-07 08:37:49

brysia
Zbanowany

No więc dlatego napisałam że byłam na badaniach i po nich stwierdzono że pomoże rutinoscorbin-ale to też nie jest tak,bo jak tylko córa złapie katar to jak dmucha nos zaraz ma krwotok.Kiedyś dostawałam paniki jak widziałam taką ilość krwi z jej nosa ale teraz po kilku wizytach w szpitalach i po badaniach wiem że tak będzie i nic nie zrobię.Oczywiście przede wszystkim trzeba udać się z dzieckiem na badania a później można polemizować.

#6 2009-03-07 09:52:24

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.W domu raczej nie mamy suchego powietrza,bo teraz jest już ładna pogoda więc ogrzewanie włączam tylko na noc i zawsze wieszam coś mokrego na kaloryfer w pokojach gdzie śpimy,ale dzisiaj jeszcze raz postanowiłam pójść z córką do lekarza,wiem,że takie krwotoki nie powstają same z siebie i musi być jakaś przyczyna tylko,że lekarze w UK uważają polaków,że wszystkie choroby wyolbrzymiają i wystarczy zażyć paracetamol-ich zdaniem cudowny lek na wszystko.Jeszcze wczoraj się zdenerwowałam,bo wczoraj poleciała jej krew z nosa w szkole i nauczycielka nie pozwoliła małej przyłożyć chusteczkę do nosa,bo krew musi sama przestać lecieć,ale z tym zrobię porządek w poniedziałek.
A mam jeszcze jedno pytanie czy zamiast Rutnoscorbinu,można podawać odpowiednik Rutinacea,bo niestety tego pierwszego nie kupię tutaj,a w domu mam te drugie tabletki.Jeszcze raz Wam dziękuję  smile

#7 2009-03-07 10:04:17

Jeanne
Zbanowany

stokrotka28 napisał:

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.W domu raczej nie mamy suchego powietrza,bo teraz jest już ładna pogoda więc ogrzewanie włączam tylko na noc i zawsze wieszam coś mokrego na kaloryfer w pokojach gdzie śpimy,ale dzisiaj jeszcze raz postanowiłam pójść z córką do lekarza,wiem,że takie krwotoki nie powstają same z siebie i musi być jakaś przyczyna tylko,że lekarze w UK uważają polaków,że wszystkie choroby wyolbrzymiają i wystarczy zażyć paracetamol-ich zdaniem cudowny lek na wszystko.Jeszcze wczoraj się zdenerwowałam,bo wczoraj poleciała jej krew z nosa w szkole i nauczycielka nie pozwoliła małej przyłożyć chusteczkę do nosa,bo krew musi sama przestać lecieć,ale z tym zrobię porządek w poniedziałek.
A mam jeszcze jedno pytanie czy zamiast Rutnoscorbinu,można podawać odpowiednik Rutinacea,bo niestety tego pierwszego nie kupię tutaj,a w domu mam te drugie tabletki.Jeszcze raz Wam dziękuję  smile

Tak , może być .chodzi o to , żeby to nie była sama wit.C ale z rutyną , która uszczelnia naczynia krwionośne .smile

#8 2009-03-07 13:55:49

asiulka090
Wróżka Bajuszka

jak byłam mlodsza tez tak mialam, szczegolnie nasilalo sie to w chwilach duzego wysilku, np dluga wycieczka z rowerowa z rodzinka, a co do nauczycielki to zle ze nie kazala przylozyc husteczki bo w takich chwilach nalezy wlasnie przylozyc ja i scisnac,a juz na pewno nie wolno w takiej chwili odchylac glowy do tylu.

#9 2009-03-07 16:36:37

stokrotka28
Przyjaciółka Forum

Byłam z córcią dzisiaj u lekarza i dostała specjalna maść do nosa,trochę nakłamałam od kiedy ma krwawienia z nosa,żeby mnie nie zbył jak poprzedni lekarz.Jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc.

#10 2009-03-07 22:44:55

banshee
Na razie czysta sympatia

Ja mam 19 lat i od 6 lat mam taki problem...
Miewam takie krwotoki w okresie styczen-luty. Wywoluje je cokolwiek pochyle sie, czy wykapie w za cieplej wodzie.
Jako 13 latka poszlam z mama do lekarza pediatry, ktora skierowala mnie do laryngologa. Tamta pani stwierdzila, ze oslabienie powoduje te krwotoki i przepisala mi tabletki na wzmocnienie scian zyl od razu przestalam miec problem...
Wiem ze takie krwotoki moga byc spowodowane uczuleniem. Ja mam takie objawy po zazyciu Ascoruticalu (dokladnie uczulona jestem na kwas, ktory jest skladnikiem leku)

Ostatnie tematy :

Stopka forum