Za chwilę oboje będziemy bez pracy :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

stało sie coś strasznego sad coś czego bałam się od chwili gdy pierwszy raz usłyszałam o kryzysie... mój misiek dowiedział się wczoraj że pracuje do końca miesiąca bo firma w której pracuje splajtowała:(
A na dodatek również w mojej firmie, w której pracuje chodzą już słuchy że będzie tzw. redukcja etatów i na pierwszym miejscu polecą osoby z najmniejszym stażem - tj. np. ja sad a to wszystko już kwestia czasu sad nie wiem co będzie dalej ... czy wyjściem jest wyjechanie za granice? a jeśli tak to gdzie? sad poradźcie mi coś bo zwariuje sad:(:(:(:(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

JaCzyliOna... przede wszystkim nie panikujecie. QWiem, ze stracić pracę to coś naprawdę strasznego. Ale to wszystko zależy, w jakim zawodzie pracujecie, jakie macie wykształcenie itp. Może akurat szybko znajdziecie nową pracę. Twój misiek niech wejdzie na internet na strony z ofertami pracy, kupcie wyborczą czy inną gazetę, w której jest dużo ogłoszeń i dzwońcie, wysyłajcie CV do skutku. Napewno się uda coś znaleść. Chociażby na tzw. przeczekanie, aż znajdziecie fajną pracę. Zobaczysz, ze wszystko się ułoży. Jakbyś miała problemy np. z CV to chętnie pomogę. I głowa do góry smile

3

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

dziękuję Agatko za słowa otuchy, widzisz ja tak po "cichu" swoje cv wysyłałam już od prau miesięcy bo miałam nadzieję że znajdę prace bliżej domu- teraz musze dojżdzać, i ani pół telefonu nie dostałam...

4

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Tak czasami bywa, że się nie odzywają. Jest kryzys, więc pracę w miarę fajną może być ciężko znaleść. Ale ja bym się nie poddawała. Jeśli chodzi o Twojego miśka to wydaje mi się, że mężczyznom łatwiej znaleść pracę. Więc napewno się ułoży. Próbujcie dalej.

5

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

a co myślisz o wyjeździe z tego kraju?

6

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

JaCzyliOna- rzeczywiście macie problem-jednak jako ludzie młodzi -miejcie nadzieję,że coś się w sprawie pracy ułoży.Jeśli chodzi o wyjazd za granicę- nie mam doświadczeń w tym względzie- jednak wiem-że nim się wyjedzie trzeba kilka razy sprawdzać pośredników- by nie dać się wpuścić w kanał.Jazda tak bez konkretnych propozycji czasem kończy się bardzo źle- więc weźcie to pod uwagę./Powodzenia życzę!!

7

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Wiesz, ja to jestem taki trochę bojączek i troszkę sie obawiam wyjazdu z Polski. Sama nie wiem dlaczego. Ale jeśli macie jakichś znajomych za granicą, którzy pomogliby Wam znaleść lokum, zaaklimatyzować się to moglibyście wyjechać. Tylko czasami trafi się na naprawdę ciężką pracę. A czasami można mieć wielkie szczęście i trafić na super pracę. Taka loteria. Tak przynajmniej wiem od moich znajomych pracujących za granicą. Myślę, że powinniście próbować wszystkiego. W gazecie czy w internecie są też ogłoszenia o pracę za granicą. Ale najlepiej zwrócić się o pomoc do znajomych mieszkającyh za granicą. Wiesz, ja nie jestem obeznana tak bardzo w temacie "praca za granicą". Ale może ktoś z forum Ci przybliży, jak się za granicą żyje i pracuje.

8

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Mam kuzynkę w Szkocji, przyjaciółke w UK wiec zawsze kos jest kto by poprowadził i pomógł na początku

9

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

No to jakiś punkt zaczepienia jest. Więc może skontaktuj się z nimi i popytaj, jak się żyje tam, jakie są szanse na rpacę i czy na początek któraś z nich mogłyby Was przygarnąć i pomóc w zaaklimatyzowaniu. Tylko, tak jak pisała Danusia, musicie być ostrożni.

10

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

straszne to jest, w naszym pięknym kraju zasiłek to niecałe 500 zł Brutto!
a jak już Urząd da prace to za 1200 zł brutto i jak tu żyć? sad

11

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Witam padło pytanie o pracę za granicą,mieszkam w UK od 3 lat i trochę się orientuję więc JaCzyliOna proponuję ci na razie się wstrzymać z wyjazdem,bo tutaj też jest kryzys,ciężko coś znalezć i dają pracę tylko anglikom lub osobom bardzo dobrze mówiącym po angielsku.Tutaj jest trochę inaczej ze znalezieniem pracy,bo pracę załatwiają specjalne agencje pracy,owszem można samemu szukać ale trzeba mieć odpowiednie dokumenty,a najłatwiej je wyrobić rejestrując się właśnie w takiej agencji-wiem,że to śmiesznie brzmi.No chyba,że trafisz na takiego pracodawcę,który cie zatrudni i dopiero zaczniesz wyrabiać papiery.Ja sama od 2 miesięcy próbuje coś zanlezć i jest ciężko.Wiem tylko tyle,że ma się coś ruszyć w kwietniu,bo mimo kryzysu tu i tak co roku jest lekki przestój,ale w tym roku jest strasznie.Nie wiem jak jest w innych krajach,może ktoś przeczyta twój post i będzie ci mógł naświetlić sytuację gdzie indziej.Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

12

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

dokładnie coraz więcej ludzi wraca z zagranicy, bo pracy brak...


ale jeżeli nie amsz perspektyw w Polsce, to może warto zaryzykować i poszuakć szczęścia w obcym kraju..

13

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

wlasnie, z tym wyjazdem za granice tez radzilabym sie wstrzymac, przeciez nie tylko u nas jest kryzys.. powodzenia

14

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(
JaCzyliOna napisał/a:

stało sie coś strasznego sad coś czego bałam się od chwili gdy pierwszy raz usłyszałam o kryzysie... mój misiek dowiedział się wczoraj że pracuje do końca miesiąca bo firma w której pracuje splajtowała:(
A na dodatek również w mojej firmie, w której pracuje chodzą już słuchy że będzie tzw. redukcja etatów i na pierwszym miejscu polecą osoby z najmniejszym stażem - tj. np. ja sad a to wszystko już kwestia czasu sad nie wiem co będzie dalej ... czy wyjściem jest wyjechanie za granice? a jeśli tak to gdzie? sad poradźcie mi coś bo zwariuje sad:(:(:(:(

Gdzie mieszkacie i jaki zawód macie?

15

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

mieszkamy we Wrocławiu oboje mamy wykształcenie średnie ogólne
wiem co zaraz napiszesz, że wszędzie potrzebują ludzi ze średnim, że panikuję i tak dalej, owszem może i potrzebują ze średnim ale stawka jaką proponują to jest śmiech przez łzy
Moj K. zarazbial 2200 na ręke ja 1600 z jego wyplaty robiliśmy wszystkie opłaty, a z mojej życie, a teraz kiedy on nie ma pracy jest naprawde ciężko, póki co pomagają nam rodzice, ale przecież nie możemy wiecznie być na ich "utrzymaniu"
dowiadywaliśmy sie i rzeczywoście a Angli z pracą bardzo krucho a nawet jak już coś się znajdzie to zarobi sie niewiele, w porównaniu z ubiegłymi latami... już nie mam siły do tego wszystkiego sad

16

Odp: Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

JaCzyliOna nie sądzę, żeby w obecnych czasach wyjazd za granicę było dobrym pomysłem, lepiej poszukać pracy w kraju. Jeśli zaś chodzi o zarobki musicie się liczyć z tym, że pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że są zwolnienia, więc nie będą teraz proponować kokosów. Zresztą chyba lepiej znaleźć coś na przeczekanie i zarabiać np. 1000 zł niż siedzieć na bezrobociu.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Za chwilę oboje będziemy bez pracy :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024