Olejki do kąpieli, do masażu - jakie stosujecie? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-05-09 17:44:42

Ayaka22
Zbanowany

Olejki do kąpieli, do masażu - jakie stosujecie?

Od czasu do czasu zamiast balsamów do ciała używam oliwki dla dzieci, super nawilża mi ciało, ale niestety jest dość tłusta i codziennie nie mogę sobie na jej używanie pozwolić. Pomyślałam dlatego żeby na lato zaopatrzyć się w olejki nawilżające do kąpieli i po kąpieli do masażu, możecie jakieś fajne polecić?

#2 2012-05-09 18:01:26

jowit
Do zakochania jeden krok

Re: Olejki do kąpieli, do masażu - jakie stosujecie?

Latem wolę smarować się masłem albo balsamem. Z olejków lubię te najprostsze dla dzieci.

#3 2012-05-14 14:52:45

kasiulaka
Niewinne początki

Jak też chciałabym jakieś fajne olejki do kąpieli, bo ma, teraz taką suchą skórę hmm Macie coś godnego polecenia?

#4 2012-05-14 15:32:35

oeparol
Na razie czysta sympatia

mnostwo jest takich olejkow, na pewno znajdziesz cos fajnego wink  fajne sa wlasnie te do kapieli, ja bym osobiscie polecila olejek wiesiolkowy, zarowno zwykly do ciala, jak i do kapieli.w ogole rzeczy z wiesiolka sa swietne.

#5 2012-05-14 22:13:44

laurka00
Zbanowany

Oliwka dla dzieci jest fajna, to prawda, szkoda tylko, że się tak szybko nie wchłania i pozostawia tłustą skórę. Dla mnie to też jedyny skuteczny środek na moją przesuszona skórę, balsamy dają tylko chwilowy efekt niestety.
oeparol, a jaki masz ten olejek wiesiołkowy? tzn. jakiej marki? Nie spotkałam sie jeszcze z takim.

#6 2012-05-15 13:38:39

Sabilka
Zbanowany

właśnie co to jest za olejek wiesiołkowy? pierwsze słyszę o czymś takim, dajcie jakiś namiar, bo ja sama szukam jakiegoś olejka do masażu. Ale do kąpieli też nie wzgardzę, uwielbiam wylegiwać się w wannie smile

#7 2012-05-15 17:25:40

oeparol
Na razie czysta sympatia

ja mam akurat olejek wiesiolkowy z firmy gal wink ale jezeli ten Wam nie odpowiada to na rynku pewnie znajdziecie tez inne wink te ktore ja mam sa akurat w takich fajnych kapsulkach do rozpuszczania w wannie smile

http://gal.com.pl/pl/ulotki-kosmetyki/1 … kowym.html

zobaczcie sobie smile

#8 2012-05-15 20:16:26

kasiulaka
Niewinne początki

Wg mnie oliwka jest jeszcze gorsza od balsamów, ale muszę spróbować tego olejku, bo zbliża się lato, a to chyba najlepsza opcja smile

#9 2012-05-15 20:59:30

Sabilka
Zbanowany

no ja też nie przepadam za oliwką bo brudzi ubrania, ale takie w żelu czy olejki to jak najbardziej. Dzięki za namiar, ja na bank skorzystam. A powiedz tylko czy on pozostawia taki tłusty osad na wannie? bo ja z tego względu nie zawsze używam ojeków, mycie wanny codziennie nie bardzo mi się uśmiecha hmm

#10 2012-05-15 21:02:06

laurka00
Zbanowany

oeparol napisał:

ja mam akurat olejek wiesiolkowy z firmy gal wink ale jezeli ten Wam nie odpowiada to na rynku pewnie znajdziecie tez inne wink te ktore ja mam sa akurat w takich fajnych kapsulkach do rozpuszczania w wannie smile

http://gal.com.pl/pl/ulotki-kosmetyki/1 … kowym.html

zobaczcie sobie smile

O fajne te kapsułki, nie widziałam jeszcze takich. Gdzie to się takie kupuje, w drogerii może? A skóra nie jest po nich tłusta po wyjściu z wanny?

#11 2012-05-15 22:45:02

natali21
Niewinne początki

Też używam olejek firmy gala i jestem bardzo zadowolona. Nawilża ciało idealnie a najbardziej podoba mi się ze nie musze nic wsmarowywać. W dobrych aptekach na pewno kupisz ja bynajmniej tam kupuje.

#12 2012-05-15 23:20:30

teresa71
Zbanowany

Dobrze wiedziec,że istnieją w ogóle takie kosmetyki. Nigdy nie stosowałam olejków ani do kąpieli ani do masażu. Chyba najwyższa pora się zaopatrzeć w takie cuda. big_smile

Tylko oni.
http://www.youtube.com/user/AmbasadorBahco

#13 2012-05-16 08:26:16

tartinka
Przyjaciółka Forum

Ja odkąd stosuję peeling kawowy z dodatkiem oleju rzepakowego, nie muszę stosować potem żadnych balsamów do nawilżania. Olej ma dużo witaminy E więc wystarczająco pielęgnuje skórę smile

#14 2012-07-27 12:29:34

kamjol
Niewinne początki

Witam,
Ja w temacie kosmetyków do ciała, to ja polecam Polską Firmę Mariza,
Kosmetyki są bardzo fajne polecam SPA smile!

#15 2012-07-27 22:10:10

navyblueberry
Dobry Duszek Forum

Ja używam oliwki do masażu pomarańczowej z Ziaji - polecam, fajnie pachnie. Wydajna i tania. Ponoć jest nowa linia w żelu. Nic innego nie posiadam z tego typu produktów..

#16 2012-07-30 20:37:32

busiu
100% Netkobieta

Ja Wam polecę oliwkę firmy HiPP- skład ma prosty, a przyjazny- olejki ze słonecznika i migdałów, tokoferol (konserwująca witamina E) i kompozycja zapachowa. Pięknie pachnie, odżywia i nawilża skórę- używam jej codziennie na całe ciało, także twarz, nadaje się też do olejowania włosów. Na pewno można ją kupić w Rossmannie w cenie ok. 10 zł.

Natomiast NIE POLECAM słynnych oliwek z J&J czy Bambino. Byłam bardzo zawiedziona ich składami! J&J to tylko płynna parafina i zapach- owszem, natłuszcza i zatrzymuje wodę w skórze, ale nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych, a przy tym nie pozwala skórze oddychać. To samo w przypadku Bambino- parafina + glikol propylenowy (używany w przemyśle do obniżania temp. zamarzania cieczy! wtf!), BHA (potencjalnie rakotwórcze), Linalool, Hydroxycitronella, Eugenol - komplet zbędnych zapaszków, mogących powodować alergie. I to wszystko w oliwkach dla dzieci? Fuj!

Dodam jeszcze jak stosować oliwkę- po kąpieli, na mokre ciało nakładamy oliwkę, a następnie wycieramy się ręcznikiem. Ciało nawilżone, a efekt "tłustości" minimalny!

Ostatnio edytowany przez busiu (2012-07-30 20:39:36)

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#17 2012-08-01 11:19:49

biegnaca
Do zakochania jeden krok

durex pomarańczowy heheh wink

#18 2012-08-04 15:39:44

hudson
O krok od uzależnienia

Lepszy jest czerwony wink Ale to do masażu big_smile

A tak poza tym to do kąpieli wolę stosować sole aniżeli olejki. Ostatnio dostałam od męża taką sól termalną z algami o nazwie Zabłocka i jestem zaskoczona, że mam po niej taką gładką skórę (używam też do peelingu). A od samej soli woda robi się lazurowa i ładnie pachnie. Kiedyś kupowałam olejki, ale te perfumy strasznie sztucznie pachniały. Teraz wolę sól big_smile

#19 2012-08-06 07:38:41

tartinka
Przyjaciółka Forum

hudson, ale sól chyba nie ma takich właściwości odżywiających jak oleje i olejki? Może to dziwnie zabrzmi, ale ja stosuję peeling kawowy z dodatkiem oleju rzepakowego - on ma dużo witaminy E więc oprócz niego nie muszę już stosować ani olejków do kąpieli, ani balsamów po kąpiel.

#20 2012-08-07 11:29:00

hudson
O krok od uzależnienia

No właśnie, że ma takie właściwości. To nie jest zwykła oczyszczona sól kuchenna tylko termalna i jest z dodatkiem alg.

Kompozycja alg, minerałów termalnych i aromatu
-głęboko nawilża, odżywia, wygładza i ujędrnia skórę,
-odnawia naskórek i łagodzi jego podrażnienia,
-działa chłodząco, regenerująco i relaksująco,
-szeroko otwiera pory skóry ułatwiające proces jej detoksykacji,
-reguluje czynności gruczołów łojowych i nadmierną potliwość,
-redukuje nadmiar tłuszczu w skórze i tkance podskórnej,
-modeluje sylwetkę i zmniejsza wagę ciała,
-przyspiesza gojenie się cellulitu, rozstępów, wyprysków i trądzików,
-odnawia naskórek i łagodzi jego podrażnienia,
-likwiduje zmęczenie i obrzęki kończyn,
-reguluje przemiany wody w organizmie
-zmiękcza stwardniałe struktury skórne,
-jest aktywatorem opalenizny o działaniu ochronnym.

Też próbowałam peelingu z kawy, ale strasznie nie podobał mi się ten zapach hmm Dlatego wolę sól.

#21 2012-08-20 12:22:43

GOSHIA
Zbanowany

spam

Ostatnio edytowany przez Agatka (2012-08-21 13:00:41)

#22 2012-08-20 23:10:27

McMiodek
Przyjaciółka Forum

Ja uwielbiam oliwę z oliwek po prostu smile I tak samo myję w niej moje dzieciaki, dodatkowo uzywam jej do demakijażu twarzy, do olejowania włosów (mieszam z innymi olejami)... do jedzenia ej dodaję ;D

Jeśli chodzi o samą kąpiel, polecam dodać po prostu oliwki do wody, jeśli ktoś ma prysznic- na umyte ciało nałozyć olejek, wymasowac się i wypieścić i spłukać smile Wycierać się "na dotyk" a nie na wycierucha smile
W efekcie: skóra miękka, nawilżona, nie tłusta smile

Życie jest małą ściemniarą,
wróblicą, wygą, cwaniarą...
Plącze nam nogi i mówi "Idź"...

#23 2012-08-23 12:42:46

znudzonaOna
Dobry Duszek Forum

Z dziecięcych oliwek bardzo lubię Hipp. Ma obłędny zapach, szybko się wchłania i co najwazniejsze, jej skład jest naprawdę dobry.

#24 2013-04-26 20:51:29

92Angela
Zbanowany

Witam
Ja stosuję olejki z MARIZY, jest to polska firma zajmująca się dystrybucją i produkcją naturalnych kosmetyków. Mają bardzo niskie ceny, a oprócz tego prowadzą sprzedaż bezpośrednia.
Ja korzystam z Grejpfrutowego olejku do kąpieli z linii SPA i jest naprawdę rewelacyjny. Świetnie nawilża skórę jednocześnie pozostawiając śliczny zapach na wiele godzin.
spam

Pozdrawiam
Angela smile

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-04-26 21:06:28)

Ostatnie tematy :

Stopka forum