Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

Witam
Mam na dwójkę dzieci zasądzone 1200 zl alimentów-ojciec dzieci nie płaci ich od 17 miesiecy a od 15 miesiecy wyplaca mi alimenty FA.Mąż sie ukrywa przed komornikiem i nie odbiera żadnych wezwań-w miejscu zameldowania nie przebywa i oczywiscie do tej pory pracował na czarno.Ostatnio zatrudnil sie w firmie kolegi i Komornik wysłał pismo o zajeciu wynagrodzenia-lecz kolega ma w nosie te pisma i wynagrodzenia nie przesyła na konto Komornika.
Chciałabym sie dowiedziec tylko nie wiem gdzie-jakie postepowania są czynione wobec męża??
Czy gmina prowadzi również jakies postepowanie wobec niego czy należy to tylko w kwestii Komornika??
Po jakim czasie moga mu wstrzymac prawo jazdy??-może to jakos poskutkuje i zacznie płacić-bo jak narazie to sie tylko z tego wszystkiego śmieje i mówi,że on nic oddawac nie będzie musiał.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez mfilipinka (2012-04-19 14:54:07)

Odp: Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

fundusz powinien zglosic dluznika do prokuratury. z tym ze maja cala kolejke dluznikow i to nie mala a zglaszaja ich w kolejnosci od najdluzej zwlekajacego z placeniem. nawet po zglaszeniu do prokuratury wiekszosc spraw jest umarzana. mozesz sama zglosic sprawe na policje lub do prokuratury ale jezeli twoje dziecko ma co jesc to tez sprawe umorza...
ja tez to przeszlam i moj byly nie placil przez 2,5 roku pracujac na czarno stwierdzil, ze nie ma pracy i nie ma z czego placic wiec mu odpuscili.
prawdopodobnie po kilku latach (chyba 5) dlug sie przedawnia i nie musi splacac... chyba ze wczesniej przerwiesz ten okres i np prakuratura bedzie prowadzila w tym kierunku postepowanie

3

Odp: Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

Jak moze sie przedawnić jak sprawa bedzie cały czas u Komornika??-nawet nie mam zamiaru nic umarzac.
I to,ze cały czas wyplaca FA to moze byc sytuacja,że mu to umorzą??-przeciez to jest młody zdrowy chlop
Troche to dla mnie chore-alimenty wyplaca FA i to mu ujdzie płazem?

4

Odp: Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

ja w fa dowiadywalam sie o to ok miesiaca temu. oni nic nie zrobia bo 'jak nie placi tyle czasu to placil juz nie bedzie'. prawa jazdy juz chyba nie zabieraja ale nie jestem pewna. a o przedawnieniu niedawno wyczytalam wiec jest taka szansa. mnie to przeraza ze nie sciagaja tych dlugow, moj byly ma juz kolo 18 tys dlugu na nasego syna i podobna sume na starszego a takich dluznikow nie malo i wciaz przybywa...  sprawe w prokuraturze umozyli bo dziecko 'nie cierpi ubustwa' i 'nie jest to uporczywe uchylanie sie od obowiazku alimentacyjnego' jak nie uporczywe jezeli sam powiedzial ze placil nie bedzie zeby mi za lekko nie bylo!! nic z tym nie zrobia a ja moge po przynajmniej 3 miesiacach od poprzedniego umorzenia zlozyc nowy wniosek-donos do prokuratury

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Postepowanie wobec dłuznika Aliemntacyjnego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024