Czy facet powinien posiadać prawo jazdy? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-04-14 18:38:01

edzik0906
Powoli się zadomawiam

Czy facet powinien posiadać prawo jazdy?

Witam.

Mam do was pytanie. Czy mężczyzna powinien posiadać prawko? Czy nie posiadanie go czyni tegoż mężczyznę gorszym, mniej męskim? Co sądzicie na ten temat? Czy nie jest dla Was dziwne, że facet nie ma zainteresowania samochodami? Znacie takich?
Zawsze mi się wydawało to takie oczywiste, że jak już facet, to musi mieć prawko, auto i zainteresowania w tym temacie. W końcu skądś się wzięło stwierdzenie, że samchód jest przedłużeniem męskości. A tu sie okazuje, że nie zawsze tak jest. Bo są tacy mężczyżni, których ta dziedzina życia w ogóle nie kręci. Co to za facet, który nie ma auta?

Kocha się nie za wszystko, ale mimo wszystko...

#2 2012-04-14 18:58:53

TryToRemebmer
O krok od uzależnienia

Re: Czy facet powinien posiadać prawo jazdy?

Miałam chłopaka, który nie miał prawa jazdy i nie było mu spieszno do tego. Można powiedzieć, że nawet nieco zmusiłam go do zrobienia kursu, ale i tak go nie ukończył (oblał praktyczny egzamin).
Osobiście mi to przeszkadzało i nigdy więcej takiego faceta smile

#3 2012-04-14 19:04:53

czarnulka456
Tajemnicza Lady

Wiesz miałam faceta który nie miał prawka...byłam taka zakochana w nim że mi to nie przeszkadzało...były jednak sytuacje ze byly o to klótnie...Ja sama ma prawko i teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia...smile Jednak teraz uwazam ze facet powinnien posiadac prawko...smile

#4 2012-04-14 19:19:17

Leila01
Przyjaciółka Forum

Facet ma być gorszy bo nie ma prawka?

Tylko się uśmiechnę:)

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

#5 2012-04-14 19:20:51

alaclaudie
Przyjaciółka Forum

Prawo jazdy na samochody osobowe kat. B jest ważnym i często niezbędnym dokumentem w sprawach zawodowych, prywatnie jest komfortem o ile kierowca sprawnie porusza się w ruchu ulicznym.
Samochód jako przedłużenie męskości? -wolę chlopaka bez takich kompleksów smile
Nie czyni go gorszym, jedno umie to, drugie co innego, przynajmniej nie ma kłótni o kierownicę, czy dogadywania.
Nie dziwi mnie brak zainteresowania motoryzacja, za to dziwi mnie i razi kompletny brak zainteresowań!
Owszem, znam takiego rodzynka.

#6 2012-04-14 19:23:05

Sadie
Przyjaciółka Forum

Traci mi tu stereotypami.... A dlaczego facet powinien posiadac prawko? To tak samo jak stwierdzenie ze kazda kobieta powinna miec dziecko a wiadomo przeciez ze nie kazda to kreci. Powinien nie powinien... ulatwia to wiele rzeczy ale nigdy nie bylo dla mnie wyznacznikiem tego czy facet sie nadaje do zwiazku czy nie.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

#7 2012-04-14 19:24:15

sweil
Przyjaciółka Forum

Znam mężczyzn, którzy nie mają prawka, jak i takich, którzy mają prawko, a nie mają samochodu i jakoś mi to nie przeszkadza. Na pewno w moich oczach nie tracą na męskości z tego powodu, ani tym bardziej nie postrzegam ich jako gorszych.
Ważne jest dla mnie, że sama mam prawko, samochód i nie jestem w żaden sposób uzależniona od kogoś, nie potrzebuję szofera tongue

#8 2012-04-14 19:27:34

leszczynek
Dobry Duszek Forum

Dzien dobry,

Wszystko zalezy od kontekstu sytuacji, przeciez nie mozna "kasowac osobe tylko dlatego, ze nie ma prawa jazdy" nie... nie mysle, ze jest to sluszne czy nie sluszne stwierdzenie, ze mezczyzna powinien miec prawo jazdy. Jezeli jego zycie zorganizowalo sie tak, ze jemu to nie przeszkadza, to dlaczego go wstawiac do klatki "wszystko umiejacych praktycznie mezczyzn?"
Moze zainteresowania tego mzczyzny sa inne, nie wymagajace akurat prawa jazdy, moze jest szczesliwy bez?

#9 2012-04-14 19:34:36

Dussia
Przyjaciółka Forum

OOOOOO tak facet ma obowiązek mieć prawo jazdy . Nie umówię sie nawet z kimś kto go nie ma. Nie musi znać się na samochodach czy też się nimi interesować bo nie każdy to lubi. Ja sma jestem pasjonatką motoryzacji i co nie co wiem na ten temat. Prawo jady posiadam juz 16 lat i nie wyobrażam sobie go nie mieć. A pisze z doświadczenia że facet powinien mieć prawko gdyż byłam z jednym 2 lata ktory go nie miał. Na początku mi to nie przeszkadzało bo stać mnie było do niego jezdzic i robić za drivera, ale jak życie zmusiło mnie do mniejszych wyjazdów to okazało sie ze sie nie mogliśmy spotkać sad bo jemu autobusem nie chcialo sie przyjechac. Jak mi bylo zle to mowil to przyjedz to pojdziemy na spacer, albo gdzies pojedziemy..... Zapraszal mnie np do restauracji, ale ja musialam po niego jechać i go tam zawiesc , pozniej zawiesc do domu. Masakra jakas. Po jakims czasie mialam wrazenie ze ja robie za faceta w tym zwiazku. Przez 2 lata bycia razem to moze 10 razy byl u mnie:( tylko dlatego ze twierdzil ze prawko mu nie potrzebne. Ale auto sobie kupil bo do pracy musial czyms jezdzic........Tak więc każdy mężczyzna z którym się umówię to musi mieć prawko... auta mieć nie musi....Teraz zreszta prawo jazdy to podstawa tak jak śrenie wykształcenie liczy sie W CV smile

przygarnij kropka...

#10 2012-04-14 20:03:07

fairytale
Przyjaciółka Forum

Oczywiście, że nie musi posiadac prawa jazdy. Nie ma takiego przymusu wink prawo jazdy na pewno ułatwia życie, ale nie jest konieczne. Przynajmniej moim zdaniem.. Chociaż mój chłopak posiada prawko, a ja nie, więc na pewno fajnie, gdy czasem gdzies razem pojedziemy autkiem smile ale gdyby nie miał tez by tragedii nie było.

#11 2012-04-15 11:10:34

gojka102
Przyjaciółka Forum

Idąc tym tokiem rozumowania uważam,że kobieta również POWINNA posiadac prawo jazdy:)
A Wy jak uważacie?

Kto człowiekiem złym nóż mu jeden wystarczy a
uczciwemu potrzeba dwa
smile

#12 2012-04-15 12:04:48

LapkaPandy
Cioteczka Dobra Rada

Moim zdaniem powinien mieć.
Mi zależy na praktycznym podejściu: coś się dzieje, ktoś zachoruje w nocy to wsiada w auto i jedzie.
Sama mam prawo jazdy.
Byłam z kimś kogo "zmusiłam" do zrobienia prawka i nigdy więcej takiego faceta!

Nie sztuka grać na nastrojonych skrzypcach, sztuka grać na rozstrojonych.

#13 2012-04-15 12:19:14

Good Man
Net-facet

gojka102 napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania uważam,że kobieta również POWINNA posiadac prawo jazdy:)
A Wy jak uważacie?

Wg mnie powinna posiadać prawko ze względów praktycznych np żeby móc podwieść swojego faceta, jeśli jest w stanie wskazującym tongue.

#14 2012-04-15 12:58:16

sweil
Przyjaciółka Forum

Wg mnie powinna posiadać prawko ze względów praktycznych np żeby móc podwieść swojego faceta, jeśli jest w stanie wskazującym

Oj często takie argumenty słychać po męskiej stronie tongue Za dobrze byście chcieli mieć z kobietami wink

#15 2012-04-15 16:06:12

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Uważam, że dobrze jest prawko mieć, niezależnie od płci. Ja sama nie mam, bo nie miałam okazji go sobie wyrobić, a teraz i tak nie mam samochodu i go nawet nie potrzebuję, bo mam metro pod nosem. Mój chłopak ma prawko i pożycza czasem samochód od mamy, jeśli chcemy gdzieś poza miasto pojechać (czyt. 1-2 na miesiąc), ale kochałabym go równie mocno gdyby go nie miał i gdyby nie jarał się samochodami.

#16 2012-04-15 16:12:26

brunecia90
Wróżka Bajuszka

Ja sama mam prawko, narzeczony nie. Ale kocham go tak samo mocno jak w momencie kiedy by to prawko miał. Chociaż w sumie nawet dobrze, że nie ma bo wtedy alkoholizowałabym się częściej a tak to jestem driver wink

#17 2012-04-15 16:38:11

Szary
Net-Facet

edzik0906 napisał:

... Co to za facet, który nie ma auta?...

To zwykły facet, jak każdy inny. Co za różnica czy posiada samochód ?
Ludzie bardzo często mają tendencję do oceniania człowieka po tym co posiada, a nie za to kim jest i co sobą reprezentuje.

alaclaudie napisał:

...Prawo jazdy na samochody osobowe kat. B jest ważnym i często niezbędnym dokumentem w sprawach zawodowych, prywatnie jest komfortem o ile kierowca sprawnie porusza się w ruchu ulicznym....

Takie mamy czasy niestety. W pełni się zgodzę z alaclaudie. Prawo jazdy oraz własny samochód są często wymogiem w życiu zawodowym.

gojka102 napisał:

A Wy jak uważacie?

Równie dobrze można by powiedzieć, że każdy pełnoletni powinien posiadać prawo jazdy i własny samochód - niezależnie od płci.
Skoro przykładowo mężczyzna posiada własny samochód i prawo jazdy to tego samego może wymagać po partnerce.

LapkaPandy napisał:

...Moim zdaniem powinien mieć.
Mi zależy na praktycznym podejściu: coś się dzieje, ktoś zachoruje w nocy to wsiada w auto i jedzie...

Również się zgodzę. Sam traktuję prawo jazdy jako element ułatwiający życie, ale nie coś co każdy obowiązkowo musi posiadać.

Nie każdy facet ma w "genach", aby pałać miłością do motoryzacji smile

#18 2012-04-15 17:22:17

busiu
100% Netkobieta

Zdecydowanie preferuję mężczyzn, których ciągnie do samochodów. Sama mam prawo jazdy, uwielbiam jeździć. Czułabym się głupio, gdybym musiała być "szoferem" mojego chłopaka. Jeszcze nikomu nie dałam kosza z powodu braku prawa jazdy, ale to dla mnie spory minus.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#19 2012-04-15 17:43:43

noami24
Przyjaciółka Forum

Ja się cieszę, że nareszcie poznałam faceta, który ma takie samo podejście do posiadania samochodów jak ja - ma to kompletnie gdzieś!!

#20 2012-04-15 18:11:43

edzik0906
Powoli się zadomawiam

Bardziej mi chodziło o odpowiedź na pytanie, co sądzicie o facetach, którzy prawka nie mają? Bo to, że prawko sie przydaje, jest ważne i potrzebne, to wiadomo. Ale co sobie myślicie o takim mężczyźnie, który nie posiada prawa jazdy i nawet nie bardzo mu zależy, żeby je mieć?

Kocha się nie za wszystko, ale mimo wszystko...

#21 2012-04-15 19:48:54

semiramida
Przyjaciółka Forum

Szary napisał:

Nie każdy facet ma w "genach", aby pałać miłością do motoryzacji smile

tak samo jak nie każda kobieta lubi spełniać się w kuchni..

edzik0906 napisał:

Ale co sobie myślicie o takim mężczyźnie, który nie posiada prawa jazdy i nawet nie bardzo mu zależy, żeby je mieć?

spotykałam się z chłopakiem, który nie miał prawa jazdy...szczerze, na początku mnie to zdziwiło, bo wcześniej z takim "egzemplarzem" się nie spotkałam...poznałam go bliżej...nigdy się nie spóźniał...nigdy nie usłyszałam od niego słów: nie dam rady przyjechać...nie chce mi się...nie było dla niego problemem załatwianie różnych spraw w terenie...poszedł na kurs...dostał prawo jazdy...czy zmieniło się moje postrzeganie jego osoby? nie..dalej był dla mnie tak samo atrakcyjny...jedynie co się zmieniło to komfort jazdy...

ja myślę, że nie chodzi tu o sam fakt braku prawa jazdy, tylko o powody jego braku...chłopak, z którym się spotykałam, nie miał prawka, bo uważał, że na tamte chwile nie było mu potrzebne..w domu nie mieli samochodu, a prawo jazdy posiadała tylko matka, która za kółkiem nie spędziła więcej czasu niż ten na kursie..nie był to dla mnie powód, dla którego miałabym go postrzegać jako mniej męskiego...ale gdyby brak prawa jazdy wynikał np. z jakiegoś niezrozumiałego lęku przed wyzwaniami, amaksofobii, niezdarności fizycznej, zwykłego lenistwa, to już pewnie wydałby mi się mniej atrakcyjny, może nawet niemęski..

#22 2012-04-15 20:30:45

Kerty
Net-Facet

Czy facet powinien posiadać prawo jazdy? Powinno się wiele rzeczy robić/posiadać/etc. Fakt - prawo jazdy B jest teraz mile widziane w CV o czym wiedziałem od dawna. Ale żeby prawo jazdy było wymogiem koniecznym przy związkach? Nie myślałem, że chodzą po tym świecie kobiety, które ze względu na to, że chłopak nie ma prawa jazdy - skreślają go ("nigdy więcej takiego faceta" jak niektórzy napisali).  Wiecie co? Zróbcie sobie same prawo jazdy i jeździjcie skoro macie na tyle pieniędzy (ceny paliw idą w górę a samochody palą w mieście niemało). A nie wymagacie (co poniektóre) od chłopaka, żeby miał prawo jazdy i samochód. A co jeżeli lekarz nie wyda pozwolenia z przyczyn zdrowotnych? Wtedy też takiego chłopaka "trach z listy"? Teraz pewnie napiszecie, że "z niektórymi lekarzami nie ma problemu, niech sobie znajdzie takiego co wyda". A jak obchodzi wszystkich w okolicy i nie będzie takiego co wyda zezwolenie? O tym też pomyślcie drogie Panie... 

A co do prawka - owszem posiadam i powiem, że ułatwia transport. Ale i po kieszeni też nieźle daje... Pozostaje takie rozwiązanie - albo mniej jeździć i przerzucić się na publiczne środki transportu albo kupić samochód co będzie palił 4l w mieście a jest taki (WV Lupo 1,2TDI). Publiczne środki - tu bez komentarza. Takie cyrki się odprawiają w PKSach, że szkoda gadać... Oddychać nie idzie czasami.

Summa summarum - fajnie by było jakby posiadał, ale nie jest to konieczne.

Nawet Śmierć może umrzeć.

#23 2012-04-16 07:20:47

LapkaPandy
Cioteczka Dobra Rada

Kerty napisał:

Ale żeby prawo jazdy było wymogiem koniecznym przy związkach? Nie myślałem, że chodzą po tym świecie kobiety, które ze względu na to, że chłopak nie ma prawa jazdy - skreślają go ("nigdy więcej takiego faceta" jak niektórzy napisali).

Nigdy więcej - to się wiąże z całokształtem tego faceta ...ale zabrzmiało to jak brak prawa jazdy byłoby determinantem w związku.

Sama mam prawo jazdy ale w większości poruszam się środkami komunikacji miejskiej, rowerem (małe miasto, wszędzie blisko).
Ale posiadanie prawa jazdy i korzystania od czasu do czasu daje mi tą świadomość ,że jak muszę jechać autem to nie ma problemu i jadę.
Takie podejście jest dla mnie praktyczne i jest dla mnie ważne.
Chciałabym aby mój partner miał prawo jazdy ale brak prawa jazdy  nie osłabia moich uczuć.
To tak jakby skreślać kobietę ,która nie umie gotować albo nie chce mieć dzieci...

Ostatnio edytowany przez LapkaPandy (2012-04-16 07:21:39)

Nie sztuka grać na nastrojonych skrzypcach, sztuka grać na rozstrojonych.

#24 2012-04-16 12:37:22

klarek
Net-facet

Był taki czas x lat temu, że nei miałem prawa jazdy. Poznałem kobietę, która je miała. W końcu miałem dość słuchania, jaki jest tato jest świetny samochodziarz, mechanik, ślusarz, malarz itp, że od małego była sposobiona do jazdy samochodem, że co to za facet który nie ma prawka i samochodu. W końcu miałem dosyć i tatusia i prawka. Teraz mam prawko, samochód. Doceniam praktyczność posiadania prawka i samochodu, ale oceniać w ten sposób negatywnie partnera i jeszcze pisać "nigdy więcej". No życzę takim paniom powodzenia w związkach, bo jak nie prawko to znajdą coś innego żeby ciosać kołki na głowie. A potem piszą o łajdackich facetach co ich zostawili.

#25 2012-04-16 13:09:11

sweil
Przyjaciółka Forum

Panowie, nie ma co się oburzać, wydaje mi się, że powiedzenie "nigdy więcej" to tylko gadanie, w praktyce bywa inaczej smile Ja też wielu rzeczy się w życiu zarzekałam, a wychodziło zupełnie odwrotnie. Nie przesadzajmy, że w doborze partnera będziemy sprawdzać jakie uprawnienia posiada. Prawo jazdy można zrobić zawsze, a jeżeli facet go nie ma i kobiecie bardzo to przeszkadza, to wystarczy go odpowiednio zmotywować i pogonić na kurs smile

Kerty jeżeli chodzi o przykład z problemami zdrowotnymi to zupełnie inna bajka, oczywiście, że kobieta to zrozumie. Trochę za bardzo się rozpędziłeś tongue

#26 2012-04-16 14:30:32

vinnga
Moderator

Nie skreśliłabym faceta za brak prawka, ale ten brak by mu nieco męskości ujął w moich oczach. We współczesnym świecie prowadzenie samochodu to powszechna umiejętność. Facet bez prawka to dla mnie tak jak facet, który np. nie umie telefonu obsłużyć. Podświadomie patrzyłabym na niego jak na jakąś sierotę. Nie mówię, że każdy 18-latek natychmiast musi biec na kurs. Ale kilka lat później facet bez prawka jest jakiś taki...nieprzystosowany do życia smile

Jeszcze jako studentka uważałam, że prawo jazdy nie jest potrzebne do szczęścia. Teraz uważam, że faktycznie da się bez tego żyć, ale znacznie łatwiej się żyje posiadając możliwość prowadzenia samochodu... Szczególnie wyraźnie staje się to widoczne, kiedy pojawiają się dzieci smile Nie wyobrażam sobie, że wszystkie "przywieź", "odwieź", "jedź bo trzeba szybko załatwić" byłoby na mojej głowie i nie mogłabym w tej kwestii liczyć na żadną pomoc własnego mężczyzny.

Żeby była sprawiedliwość: kobiety oceniam tak samo. Na te, które prawka nie mają patrzę jak na nieprzystosowane do życia sierotki...

#27 2012-04-16 16:01:16

CupraFR
100% Netkobieta

Dla mnie mój facet musi mieć prawko. Motoryzacja jest moją pasją, kocham jeździć samochodem i robić nim i w nim różne rzeczy. smile
A więc nie wyobrażam sobie, żeby mój facet nie miał prawka. Jest to dla mnie podstawa i wręcz obowiązek, ale u mojego faceta. Facet z którym nie jestem związana w moich oczach nie traci na wartości. Jest to dla mnie troszkę dziwne, ale podejrzewam, że dlatego, że sama mam fioła na punkcie samochodów. smile
Kobieta bez prawka nie razi mnie tak w oczy. Po prostu "nie czuje się" by być kierowcą i tyle.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#28 2012-04-16 16:08:54

Krzysztof1988
Net-Facet

Jeśli nie ma potrzeby jego posiadania to po co ma go robić. Dla samego plastiku.

Facet bez prawka nie jest miej męski od tego z prawkiem.

Ps. Ja sam mam prawko i 50tys.km. na karku.

Od 19.04.2012 jestem szczęśliwym narzeczonym.

#29 2012-04-16 16:27:37

Teo
Przyjaciółka Forum

Każda rozgarnięta osoba powinna posiadać prawo jazdy, takie jest moje osobiste zdanie. Jeżeli ja mam, a mój mężczyzna nie ma i nie robi nic w tym kierunku to traci w moich oczach, ponieważ prawo jazdy jest bardzo przydatnym elementem w życiu.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#30 2012-04-16 16:42:07

Krzysztof1988
Net-Facet

Jest przydatnym jeśli jest potrzebne. Po co komuś prawo jazdy jak nie ma się auta i nie ma perspektyw że będzie się miało.

#31 2012-04-16 17:02:23

Teo
Przyjaciółka Forum

Krzysztof1988 napisał:

Jest przydatnym jeśli jest potrzebne. Po co komuś prawo jazdy jak nie ma się auta i nie ma perspektyw że będzie się miało.

Po to, że w każdej chwili można to auto mieć/pożyczyć, albo np Twoja dziewczyna ma i Ty będziesz tak miły i ją będziesz woził, albo wracał z imprezy na której ona piła.
Dla mnie osobiście prawo jazdy jest jak matura- to podstawa.

~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#32 2012-04-16 17:15:03

nbm
Net-facet

TryToRemebmer napisał:

Miałam chłopaka, który nie miał prawa jazdy i nie było mu spieszno do tego. Można powiedzieć, że nawet nieco zmusiłam go do zrobienia kursu, ale i tak go nie ukończył (oblał praktyczny egzamin).
Osobiście mi to przeszkadzało i nigdy więcej takiego faceta smile

Nie zwróciłaś uwagi, że może nie chciał robić prawa jazdy, bo w tamtym czasie nie było mu potrzebne? Kurs, lekarz - wszystko kosztuje.
Prawo jazdy zrobiłem zaraz po ukończeniu 18stki, ale na co dzień nie jest mi w ogóle potrzebne, ponieważ:
1. nie stać mnie na samochód - owszem, mogę kupić ponad 10letnie coś, z tym, że jestem nauczony robić coś raz a porządnie. Wolę pozbierać jeszcze parę groszy i kupić nowsze, większe auto.
2. w mieście, w którym studiuję korzystam z komunikacji miejskiej, jak chcę wrócić do domu, to wsiadam w PKP/PKS lub zabieram się z kolegami.
3. będąc w domu, w momencie wyskoczenia pilnej sprawy zawsze mogę skorzystać z jednego z trzech samochodów

Proszę, wyjaśnij mi czym różniłoby się moje życie codzienne, kiedy nie miałbym prawka od tego, że je mam, ale nie posiadam swojego samochodu?

"(...)szlachta na koń wsiędzie,
Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!"

#33 2012-04-16 17:20:35

Krzysztof1988
Net-Facet

Teo napisał:

Ja nie mam matury. Nie planowałem mieć bo do szczęścia potrzebna jak nie chcę iść na studia. Więc nie jest podstawą. Tak jak prawo jazdy nie jest podstawą.

#34 2012-04-16 17:46:39

brunecia90
Wróżka Bajuszka

Krzysztof1988 napisał:

Teo napisał:

Ja nie mam matury. Nie planowałem mieć bo do szczęścia potrzebna jak nie chcę iść na studia. Więc nie jest podstawą. Tak jak prawo jazdy nie jest podstawą.

Teo, przez Twoją wypowiedź można pomyśleć, że osoba bez matury jest mniej wartościowa od tej która tą maturę posiada?Jeśli tak to się absolutnie nie zgadzam.

#35 2012-04-16 18:02:42

vinnga
Moderator

Dla mnie porównanie Teo jest całkiem trafione. Zarówno matura, jak i prawko nie są niezbędne do życia. Ale bardzo to życie ułatwiają. Brak którejś z tych rzeczy narzuca spore ograniczenia. Z czego w praktyce brak prawka może bardziej ograniczać niż brak matury.

#36 2012-04-16 18:19:30

sweil
Przyjaciółka Forum

Teo napisał:

Każda rozgarnięta osoba powinna posiadać prawo jazdy, takie jest moje osobiste zdanie.

Znam osoby, które nie mają prawka i nie uważam, żeby były nierozgarnięte.

Po części się zgodzę, ale uważam, że skreślanie kogoś z powodu braku prawka czy matury jest co najmniej niepoważne. Dla Ciebie to podstawa, zapewne osiągnęłaś jedno i drugie. Dla mnie też podstawą było prawko i studia - spełniłam się w tym i jestem zadowolona, ale ludzie mają różne priorytety i nie mi oceniać kogoś ze względu na wykształcenie czy posiadanie jakichkolwiek uprawnień. Jeżeli komuś faktycznie prawo jazdy nie jest potrzebne, to ma się zmuszać do jego zrobienia, tylko dlatego, bo prawie każdy je ma i nie wypada inaczej?

Ostatnio edytowany przez sweil (2012-04-16 18:20:41)

#37 2012-04-16 18:45:11

Teo
Przyjaciółka Forum

Nie wiem, moim zdaniem są to rzeczy tak proste do zrobienia a jednocześnie niezbędne to prawidłowego funkcjonowania, że nie wyobrażam sobie życia z druga osobą która jednej z tych dwóch nie posiada, ale to jest moje prywatne zdanie.

~~*~~

#38 2012-04-16 19:05:25

Kerty
Net-Facet

Mam tylko jedno pytanie do osób, których prywatne zdanie brzmi: "druga połówka/chłopak/dziewczyna prawko (tudzież maturę) mieć musi i basta." - jeżeli widzicie kogoś pierwszy raz, spodoba się Wam, być może to będzie miłość od pierwszego wejrzenia to jak sprawdzicie czy ta osoba ma prawko? Tak prosto z mostu? Wasi koledzy, koleżanki, znajomi etc. nie znają tej persony.

Nawet Śmierć może umrzeć.

Ostatnie tematy :

Stopka forum