Chemia i Biologia jakie studia ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Chemia i Biologia jakie studia ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Chemia i Biologia jakie studia ?

Witam,

mam problem co do wyboru studiów, interesują mnie kierunki z biologią i chemią, lecz w większym stopniu z chemią. Myślałam o Kosmetologi w Nysie, specjalność: chemia i technologia kosmetyczna. Może ktoś tam z was studiuje i wie jak tam jest, czy polecają tą szkołę ?

A może ktoś wie, gdzie znajduje się takie studia, o takim kierunku ? Najlepiej żeby to były studia dzienne i bezpłatne.

Lub może też znacie kierunki ciekawsze i bardziej opłacalne, co do przedmiotów chemia i biologia.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Chemia i biologia... polecam inżynierię środowiska. Pod warunkiem, że masz jakieś predyspozycje w stronę matematyki i fizyki.
Ja z kolei w ogóle nie interesowałam się chemią i biologią, za to matematyka była/jest moją mocną stroną a jednak wybrałam taki kierunek. Jednak minusem dla Ciebie może być to że chemię i biologię masz głównie na dwóch pierwszych latach. Chociaż to też zależy jaką specjalność wybierzesz później. Ja poszłam w kierunku, w którym nie grożą mi te dwa przedmioty. wink Bardziej interesował mnie rysunek techniczny i matematyka. Jednak na pierwszym i drugim roku było dużo laboratorium, wykładów typowo z biologii, chemii. Później chemia gleby, wody i odpadów itp (chociaż to już nie na mojej specjalności).

3

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Właśnie słyszałam że Inżynieria środowiska to teraz bardzo popularny przedmiot. Też się nad nim zastanawiam. U mnie z Biologią i Chemią jest właśnie ok : )  Z matematyki też nie jestem najgorsza, bo ją rozumiem, co jest najważniejsze. No a z Fizyką to może być bardzo duży problem : (

4

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Dosyć popularny kierunek. Gdy składałam papiery nie dostałam na wymarzoną uczelnię, a rok wcześniej progi punktowe były dużo niższe. Także chyba coraz popularniejsze są te studia.
Fizyka jest tak na prawdę na pierwszym roku a następnie mechanika i wytrzymałość materiałów. Z tym niektórzy mają problem. Ale później już praktycznie zapominasz o fizyce.
To też zależy czy wybierasz IŚ na politechnice, czy na uniwersytecie przyrodniczym np. Wtedy masz dużo mniej kursów technicznych, a więcej takich przyrodniczych typu biologia i chemia. Dlatego poszłam na politechnikę.

5

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?
Kryss napisał/a:

Myślałam o Kosmetologi w Nysie, specjalność: chemia i technologia kosmetyczna. Może ktoś tam z was studiuje i wie jak tam jest, czy polecają tą szkołę ?

Moja koleżanka studiowała kosmetologię w Nysie, z tego co się orientuję to chyba w PWSZ. Dała sobie radę i nigdy nie narzekała na szkołę, a z chemii i biologii wcale nie była orłem smile

6

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Chemia, biologia i ...jeszcze dorzucisz fizykę  =  medycyna smile Polecam wink

7

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Biotechnologia:)

8

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?
K_r_o napisał/a:

Chemia, biologia i ...jeszcze dorzucisz fizykę  =  medycyna smile Polecam wink

Myślałam o medycynie, lecz to chyba nie dla mnie. Nauka na nieboszczyku, to raczej nie dla mnie : (

9

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?
louve14 napisał/a:

Biotechnologia:)

Chętnie dowiedziałabym się coś więcej o tym kierunku. Bo dużo osób też mi mówi żeby iść na biotechnologie.  Jakie przedmioty są tam ważne, czy są jakieś specjalności.  No i najważniejsze, co można po takim kierunku robić ?

10

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?
sweil napisał/a:
Kryss napisał/a:

Myślałam o Kosmetologi w Nysie, specjalność: chemia i technologia kosmetyczna. Może ktoś tam z was studiuje i wie jak tam jest, czy polecają tą szkołę ?

Moja koleżanka studiowała kosmetologię w Nysie, z tego co się orientuję to chyba w PWSZ. Dała sobie radę i nigdy nie narzekała na szkołę, a z chemii i biologii wcale nie była orłem smile

Tak chodzi mi o PWSZ. A jak tam jest z wyposażeniem sal i całej tej aparatury ?  Może ktoś wie ?

11

Odp: Chemia i Biologia jakie studia ?

Ani to ani to. Ja skończyłam chemię wiele koleżanek biotechnologię kosmetologię czy inżynierię środowiska. BRAK PRACY BRAK PRACY! Najlepiej medycyna tongue

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Chemia i Biologia jakie studia ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024