podział majątku-oszczędności - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » podział majątku-oszczędności

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: podział majątku-oszczędności

Witam!

Mileliśmy z mężem oszczędności w wysokości 27tys. zł. ok. 16tys. to są pieniążki za auto które dostałam od rodziców przed ślubem. Auto było kupione przed ślubem zarejestrowane na moją mamę. Sprzedałam je po ślubie i niestety wpłaciłam pioeniądze na nasze współne konto. Mąż chce mi zabrać połowę tych pieniędzy. Mam dowód w postaci umowy sprzedaży auta (umowa jest na moją mamę) z datą i datę wpłynięcia podobnej kwoty na nasze konto. Posiadam również dowód w postaci sms w którym mąż się przyznał, że te pieniądze tak naprawdę należą się mi! czy sms może stanowić dowód w sprawie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Emilia (2012-04-13 22:49:13)

Odp: podział majątku-oszczędności

Pytałam mojego partnera, jest prawnikiem i powiedział, że te pieniądze są twoje/twojej matki. Nie ma nic do rzeczy kto jest współwłaścicielem konta, na które je wpłacałaś. Masz umowę własności i sprzedaży i twój jeszcze mąż nie ma nic do gadania. Sms może być dowodem, ale nie musi. Jednak licz się z tym, że jeśli aktualny twój mąż wypłaci te pieniądze z konta - czyli ukradnie - będziesz musiała wytoczyć mu proces, który na 99% wygrasz, czyli on zapłaci za koszty sądowe itp. Na wszelki wypadek skonsultuj się jeszcze z adwokatem. Zresztą w sprawie o podział majątku dobrze by było, by takowy reprezentował cię przed sądem.

Odp: podział majątku-oszczędności

A co jeśli od zawsze miało się konto wspólne z mężem,a mąż zabrał pełnomocnictwo i rozporządza pieniędzmi sam?Co z lokatami w innych bankach,jakich juz sama nie wiem...?

4

Odp: podział majątku-oszczędności

Mloda on nie ma do tego prawa!to wasze wspolne pieniądze jeśli dobrze zrozumialam!

Odp: podział majątku-oszczędności

Mielismy razem konto od zawsze jak napislaam,ale 3 miechy temu ustanowilismy rozdzielnosc majatkowa....
co zatem z tymi oszczednosciami ktore byly do chwili ustanowienia rozdzielności?no i potem,skoro wplywala na to konto jego pensja po rozdzielnosci?Przeciez miałam chyba prawo do jego pensji mimo rozdzielnisci?
Na koncie "wspolnym"trzymal malo kasy,reszte mial na lokatach zalozonych na siebie...
Zawsze może sie chyba wyłgać,że to jego konto i od chwili rozdzilnosci moze sobie z nim robic co chce?????
Jak odzyskac jakiekolwiek pieniadze?
Nie mam do niczego dostepu,a maz juz mogl wyplacic kase i trzymac w "skarpecie"

6

Odp: podział majątku-oszczędności
mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Mielismy razem konto od zawsze jak napislaam,ale 3 miechy temu ustanowilismy rozdzielnosc majatkowa....
co zatem z tymi oszczednosciami ktore byly do chwili ustanowienia rozdzielności?no i potem,skoro wplywala na to konto jego pensja po rozdzielnosci?Przeciez miałam chyba prawo do jego pensji mimo rozdzielnisci?
Na koncie "wspolnym"trzymal malo kasy,reszte mial na lokatach zalozonych na siebie...
Zawsze może sie chyba wyłgać,że to jego konto i od chwili rozdzilnosci moze sobie z nim robic co chce?????
Jak odzyskac jakiekolwiek pieniadze?
Nie mam do niczego dostepu,a maz juz mogl wyplacic kase i trzymac w "skarpecie"

Do rozdzielności to co było na koncie jest wspólne, czyli powinien ci połowę tamtego salda oddać. Nie, jeśli jest rozdzielność to nie masz prawa do jego pensji, bo niby na jakiej podstawie?

NIe ważne na kogo były założone lokaty przed rozdzielnością. Kasa jest wspólna.

Moim zdaniem powinnaś skonsultować się z dobrym prawnikiem, który powie ci w jaki sposób wywalczyć w sądzie te pieniądze. Jeśli wypłacił, to nic, w końcu komornik po coś jest smile.

7

Odp: podział majątku-oszczędności

Zasada jest taka, że wszystko co nabyło się w trakcie trwania małżeństwa jest wspólne - ale podziałowi podczas rozwodu, czy też wprowadzeniu rozdzielności majątkowej nie podlega np. darowizna, która stanowi majątek odrębny małżonka.
Emilia podpowiada konsultacje prawniczą, ja biorąc pod uwagę dodatkowe koszta z tym związane i zupełnie niepotrzebny stres, proponuje jeszcze raz spróbować dogadać się z byłymi i o ile jest to możliwe, podział majątku przeprowadzić z pominięciem sądu, a w oparciu o notariusza - wszyscy na tym skorzystacie...

Odp: podział majątku-oszczędności

Miriam uwierz,ze notariousz nie wchodzi w gre,bo juz dawno moj mezus mi mowil,ze mi sie nic nie nalezy.Problem w tym,ze my bylismy ze soba dlugo przed zawarciem malzenstwa i juz wteyd mielismy wspolne konto,a potem byla juz kontyunacja tego konta po zawarciu malzenstwa...wiec jak tu teraz dojsc czyje kogo?Czy to znaczy ze zawierajac malzenstwo stalo sie to automatycznie nasze jak nie bylo zadnych darowizn?
Ciezko tu bedzie dojsc tego czyje kogo,ale czy fakt,ze pracowlaam w danych okresach bedzie dowodem na to,ze mialam dochod i jak to mezus stwierdzil swoja czesc juz wydalam jest w bledzie?Rozporzadzla moja kasa dajac mi do niej mozna powiedziec jakis dostep i tyle....
Dobry prawnik oczywiscie sie przyda,ale skoro tu pisze to na razie radze sie was,bo mam taka sytuacje a nie inna

Odp: podział majątku-oszczędności
Emilia napisał/a:
mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Nie mam do niczego dostepu,a maz juz mogl wyplacic kase i trzymac w "skarpecie"

Do rozdzielności to co było na koncie jest wspólne, czyli powinien ci połowę tamtego salda oddać. Nie, jeśli jest rozdzielność to nie masz prawa do jego pensji, bo niby na jakiej podstawie?

.

Właśnie na podstawie takiej,ze ja nie pracowlam zajmujac sie dzieckiem,i co jak juz mam rozdzielnosc to mezusia nie moge "prosic"o kase na zycie bedac z nim???
Przeciez sa obowiazki malzenskie i juz nie mowie o alimentacyjnych

10

Odp: podział majątku-oszczędności
mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Miriam uwierz,ze notariousz nie wchodzi w gre,bo juz dawno moj mezus mi mowil,ze mi sie nic nie nalezy.

To jest w dużym błędzie....

mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Problem w tym,ze my bylismy ze soba dlugo przed zawarciem malzenstwa i juz wteyd mielismy wspolne konto,a potem byla juz kontyunacja tego konta po zawarciu malzenstwa...wiec jak tu teraz dojsc czyje kogo?Czy to znaczy ze zawierajac malzenstwo stalo sie to automatycznie nasze jak nie bylo zadnych darowizn?

Myślę, że tak, skoro, ani Ty nie masz rachunków imiennych, ani Twój mąż...

mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Ciezko tu bedzie dojsc tego czyje kogo,ale czy fakt,ze pracowlaam w danych okresach bedzie dowodem na to,ze mialam dochod i jak to mezus stwierdzil swoja czesc juz wydalam jest w bledzie?

Nawet gdybyś nie pracowała, to i tak należy Ci się połowa z tego, czego dorobiliście się będąc małżeństwem...

mloda.1980@o2.pl napisał/a:

Właśnie na podstawie takiej,ze ja nie pracowlam zajmujac sie dzieckiem,i co jak juz mam rozdzielnosc to mezusia nie moge "prosic"o kase na zycie bedac z nim???

Ja bym się nie prosiła, jak się facet nie chce dogadać, to złożyłabym wniosek o podział majątku, a równolegle o przyznanie alimentów. Jeśli mąż jest winnym rozpadu małżeństwa i jesteś w stanie, to udowodnić, również wnioskowałabym o alimenty na siebie...

11 Ostatnio edytowany przez milka435 (2012-04-16 06:22:51)

Odp: podział majątku-oszczędności

Dziękuję za odpowiedzi. Chciałam jeszcze zapytać jak wywalczyć pozostałe 11 tys. kóre były na koncie poza 16 tys. za auto. Mąż przyznal się w sms że tak naprawdę te pieniądze należą się mi on dobrze o tym wie bo rok podczas 3 letniego małżeństwa był bezrobotny a jak pracował to zarabiał grosze i praktycznie nic nie łożył na utrzymanie. Tak mnie skrzywdził i podeptał, że szczerze mam ochotę mu tą część pieniędzy zabrać. Raz po tym jak mnie zostawił bardzo straszył sądem że mi zabierze pieniądze za to auto i auto które kupiliśmy po sprzedaży tamtego. To nowe auto cwaniaczek zarejestrował tylko na siebie i swojego tatę i straszy mnie że tylko 1/4 tego auta należy się mi czy to prawda? i jak zrobić żeby 11tys. też zdobyć. Dodam jeszcze że go uprzedziłam i wszystkie pieniądze wypłaciłam są teraz na koncie moich rodziców

12

Odp: podział majątku-oszczędności

Milka435 jak już wyżej napisałam - przy podziale majątku, nie ma znaczenia, kto pracował, a kto nie, kto więcej zarabiał, a kto mniej - wszystko dzielone jest pół na pół!!  I takiemu też podziałowi ulegną Wasze oszczędności (w tym wspomniane przez Ciebie 11 tyś), samochód mimo, iż mąż zarejestrował go na siebie i wszystko co posiadacie, a czego dorobiliście się w trakcie trwania małżeństwa.

13 Ostatnio edytowany przez mloda.1980@o2.pl (2012-04-16 18:20:12)

Odp: podział majątku-oszczędności

Witam,a co jesli mialam swój samochod od matki,po czym kupilam jeszcze przed slubem z moim przyszlym mezem drugi samochod(na umowie kupna jest tylko on jako kupujacy),a swoj sprzedalam a kasa za moj samochod wyladowala na naszym wspolnym koncie?
Ze wspolnego konta tez wyszly pieniadze na drugi samochod.Po czym zrobilismy umowe darowizny,gdzie maz daruje mi tylko 10% wartosci tego samochodu i swojej matce.Zrobilismy to tylko dlatego by dla Urzedu Skarbowego zapalcic minimalny podatek i dla ubezpieczyciela miec duze znizki.
Jak zatem wywalczyc polowe wartosci drugiego samochodu skoro mąż mi go zabrali go użytkuje?

Wspolne konto w jednym i drugim pytaniu-nie mialam do niego pelnomocnitwa ale mielismy tam razem pieniadze za nasza prace i inne jakies dochody przed zawarciem malzenstwa

Odp: podział majątku-oszczędności

pomoże ktoś j.w.?

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » podział majątku-oszczędności

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024