Studia bez szkoły średniej - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-04-10 10:39:50

OoonaaA
Słodka Czarodziejka

Studia bez szkoły średniej

Witam. Kochane Forumowiczki. Chciałabym się Was doradzic w bardzo waznym temacie mojego życia, jest mi bardzo wstyd o tym mówić, (mysle ze mnie nie wysmiejecie lub coś w tym stylu:( )
A wiec odkad urodziłam dziecko nie chodze do szkoły, (skonczylam tylko pierwsza klase technikum)  myslalam ze pojde do pracy ale nikt nawet nie mysli przyjmowac osobe bez wykształcenia sad  i teraz juz postanowilam po 3 latach przerwy wrocic do szkoły, tylko mam problem, nie wiem gdzie isc, myslalam zaocznie isc moze na studia, ale nie wiem czy moge bez skonczenia szkoły sredniej isc, chyba ze sa jakies szkoly zaoczne, szukam w internecie, znalazlam Policealna szkoła zaoczna ale mlodziezy ale nie wiem czy to tez po sredniej. . Pomóżcie mi. Prosze.

Ostatnio edytowany przez OoonaaA (2012-04-10 10:49:00)

#2 2012-04-10 11:13:50

Anemonne
Moderator

Re: Studia bez szkoły średniej

Na studia (ani do szkoły policealnej, bo jak sama nazwa wskazuje jest to szkoła, do której chodzi się PO liceum) nie ma możliwości iść bez skończenia szkoły średniej i bez matury. Nawet nie mieliby na jakiej podstawie Cię przyjąć, bo przy rekrutacji na studia liczą Ci punkty z matury. Możesz iść do zaocznego liceum lub technikum dla dorosłych i zdać maturę, a potem droga wolna smile

#3 2012-04-10 11:14:18

gojka102
Przyjaciółka Forum

Z tego co wiem to żeby iść na jakiekolwiek studia MUSISZ mieć maturę.
Bez matury ale ze świadectwem ukończenia szkoły średniej możesz iść do jakiejś policealnej.Więc może najpierw skończ zaocznie jakieś liceum.Teraz są takie licea dla pracujących,że w póltora roku masz średnie wykształcenie i maturę.

Z każdym dniem jestem piękniejsza ale dziś to już przesadziłam tongue

#4 2012-04-10 16:58:41

Shiva
Wróżka Bajuszka

Zostaje Ci liceum dla dorosłych a po jego ukończeniu szkoła policealna lub studia.
Możesz iść również do szkoły zawodowej.

Nadzieja jest ryzykiem,które trzeba podjąć!

#5 2012-07-03 14:44:44

monikab
Do zakochania jeden krok

No bez matury nie można iść na studia, a do szkoły policealnej to dopiero po skończeniu szkoły średnim. Ale zawsze możesz sobie zrobić jakiś kurs, który nie wymaga ukończenia szkoły średniej. Wydaje mi się, że na kursy zawodowe nie trzeba mieć ukończonej szkoły średniej, możesz zobaczyć co w ogóle można robić

Wstawianie linków jest niezgodne z regulaminem forum / Mod. Anemonne

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-07-03 14:49:15)

#6 2012-07-10 22:10:42

OoonaaA
Słodka Czarodziejka

Tak wiem, tera to ju wiem smile.

Od września robię zaocznie LO.

Dziękuję a wszystkie odpowiedzi

POZDRAWIAM

#7 2012-07-10 22:25:56

paulla777
Przyjaciółka Forum

Żeby gdziekolwiek isc dalej,musisz mieć wykształcenie średnie. Co do studiów,to nie wiem czy na wszystkich kierunkach wymagana jest matura ( ale podejrzewam,że tak!),ale co to studium,niekoniecznie musisz miec mature.
Ja od września równiez sie wybieram do zaocznego liceum, robie maturę i ide dalej. Tobie również życze wytwałości i powodzenia !

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

#8 2012-07-10 23:07:14

Leila01
Przyjaciółka Forum

paulla777 napisał:

Żeby gdziekolwiek isc dalej,musisz mieć wykształcenie średnie. Co do studiów,to nie wiem czy na wszystkich kierunkach wymagana jest matura ( ale podejrzewam,że tak!),ale co to studium,niekoniecznie musisz miec mature.
Ja od września równiez sie wybieram do zaocznego liceum, robie maturę i ide dalej. Tobie również życze wytwałości i powodzenia !

Gdyby matura nie była potrzebna do"studiowania" to kto robiłby maturę?

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

#9 2012-07-11 10:44:22

madz88
Szamanka

po drugie do studiowania jest potrzebne wykształcenie POMATURALNE a nie średnie!!! Średnie jest po skończeniu liceum/technikum, potem dopiero (wg nowej matury) zdawana jest matura i dostaje się wykształcenie pomaturalne z którym można iść na studia.
Dementując nieścisłości które się tu pojawiają: na studia można iść tylko jak ma się zdaną maturę z wynikiem pozytywnym.

Życie to nie bajka...

#10 2012-07-12 00:35:14

paulla777
Przyjaciółka Forum

Leila01 napisał:

paulla777 napisał:

Gdyby matura nie była potrzebna do"studiowania" to kto robiłby maturę?

Sprostowanie- napisała,że nie jestem pewna,ale podejrzewam,ze tak, ale dzięki za twoje <ironiczne> sprostowanie wink

#11 2012-07-16 19:26:31

OLGAOLKA
Niewinne początki

A jeśli jestem po liceum, bez matury i miałam rok przerwy ale chcę jakoś do tej matury się przygotowac to gdzie iść? do jakiej szkoły? znalazłam w internecie jakies kursy przygotowujące do matury ale niestety troche duzo kasy to kosztuje...

Ostatnio edytowany przez OLGAOLKA (2012-07-16 19:26:59)

#12 2012-07-16 19:36:17

ola_pl
Do zakochania jeden krok

Jeżeli skończyłaś liceum i masz wykształcenie średnie maturę zdajesz w tym samym liceum, jeśli nie skończyłaś liceum i jesteś pełnoletnia pozostaje Ci jedynie szkoła policealna tam zrobisz średnie i maturę. Co do kursów to są drogie więc najlepiej uczyć się samemu. Ja nie jestem orłem a sama się uczyłam do matury i zdałam i to dość nieźle. Powodzenia.

#13 2012-07-27 17:30:15

disti
Słodka Czarodziejka

OoonaaA napisał:

Tak wiem, tera to ju wiem smile.

Od września robię zaocznie LO.

Dziękuję a wszystkie odpowiedzi

POZDRAWIAM

Trzymamy kciuki napewno ci sie uda wink A pozniej mozesz nawet isc nie na studia tylko bardziej na studium. Ale jak zdasz mature to warto sie pchac na studia.

tylko ten kto kocha widzi co jest prawdziwe w człowieku...

.. Książka to 2 przyjaciel człowieka

#14 2012-08-19 16:30:51

smutna123
Przyjaciółka Forum

Odświeżam trochę temat, ponieważ ostatnio natknęłam się w internecie na informację dot. kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Z tego co przeczytałam to nowość Ministerstwa Edukacji (ale nie pisało, kiedy zostały wprowadzone). Może istnieją już dłużej, ale ja nie interesowałam się z bardzo zmianami w naszym systemie kształcenia. W każdym razie przykuło to moją uwagę, gdyż te kursy przygotowują do zawodu technika bez względu na wykształcenie. Jedyny wymóg to 18 lat. Po ukończeniu kursu można podejść do egzaminu i uzyskać tytuł technika. Być może kogoś to zainteresuje. Pozdrawiam!

Akcja: "karmimy psiaki"

#15 2012-08-19 20:18:56

boska20
Niewinne początki

Witam, potrzebuje pomocy:)
Skladalam papiery do szkoly na studia, ale kierunek nie zostal otwarty i chcialabym je odebrac . Pytalam pani w sekretariacie i powiedziala ze trzeba napisac podanie, za ktore nie wiem jak mam sie zabrac i z tego co sie dowiedzialam to moge nawet pisac o zwrot pieniedzy ktore wplacilam na politechnice. I tu jest tez problem bo juz sama nie wiem czy na pewno moge pisac o taki zwrot i jesli tak to w jaki sposob to napisac. Prosze o pomoc smile !!!!

#16 2012-08-20 08:01:51

paulla777
Przyjaciółka Forum

Tytuł technika i mnie by również interesował... To taki kurs? Jakie wyksztalcenie jest wymagane? Bez względu na nie? Czyli zamiast teraz zaocznie robic średnie z matura, mogłabym isc na taki kurs? Jestem po szkole zawodowej...

#17 2012-08-21 20:37:04

smutna123
Przyjaciółka Forum

paulla777 napisał:

Tytuł technika i mnie by również interesował... To taki kurs? Jakie wyksztalcenie jest wymagane? Bez względu na nie? Czyli zamiast teraz zaocznie robic średnie z matura, mogłabym isc na taki kurs? Jestem po szkole zawodowej...

Nie było żadnego wymogu odnośnie wykształcenia.
Wpisz sobie w google "kwalifikacyjne kursy zawodowe", a na pewno coś znajdziesz.

Odnośnie podania:
[swoje dane personalne, miejscowość, do kogo piszesz]

W związku z nieutworzeniem kierunku takiego i takiego w trybie takim i takim, zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrot dokumentów aplikacyjnych złożonych na w/w kierunek.

Na pewno należy Ci się zwrot opłat (prócz wpisowego chyba), ale to już pytaj na uczelni, niech Ci wytłumaczą.

Na koniec z poważaniem i podpis, dokumenty powinnaś dostać od ręki (u mnie tak było i podanie na kolanie pisałam).

Akcja: "karmimy psiaki"

#18 2012-08-22 14:57:23

monikab
Do zakochania jeden krok

paulla777 napisał:

Jasne że tak, możesz zrobić szkołę np. technika dentystycznego czy technika farmaceutycznego itp. A skąd jesteś?

#19 2013-02-24 12:46:34

karski1
Niewinne początki

Nie, bez matury nie można iść na studia, a matura jest tylko w szkole średniej smile Co innego w przypadku studium. Zresztą napisano już w tym: spam wątku te kwestie.

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2013-02-24 12:52:41)

#20 2013-02-24 12:53:18

Anemonne
Moderator

karski1, przestań wstawiać linki, to ostatnie ostrzeżenie.

#21 2013-03-01 14:02:41

8enigma9
Zaglądam tu coraz częściej

Może zapisz się do liceum uzupełniającego, potem możesz dalej pomyśleć o szkole policealnej smile

~ Przedstawienie musi trwać. Wszystko się może walić, serce Ci pęka, a Ty pudrujesz twarz, uśmiechasz się i grasz dalej.

Ostatnie tematy :

Stopka forum