PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale myślę, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Otóż byłam 2 lata zarejestrowana w UP. Zostałam na moją prośbę skierowana na staż na okres 6 miesięcy do mniedużego marketu jako KASJER-SPRZEDAWCA.
Pani kierowniczka była bardzo miła, uśmiechnięta podczas naszej rozmowy o stażu.
Już pierwszego dnia pracy zrobiła się oschła i stanowcza. Nie zostało mi nic wyjaśnione, żadne obowiązki, nie mówiąc już o szkoleniu BHP czy przeciwpożarowym. Dostałam wózek zapakowany towarem i gdy tylko porozkładałam go na półki dostawałam następny wózek, i tak przez całe 8 godzin. Byłam w pracy 4 dni i codziennie mam takie same obowiązki. Czy to jest normalne? Jest to bardzo ciężka praca, dużo dźwigania, schylania się. Wydaje mi się, że staż powinien czegoś nauczyć nowego, bo przecież nie rozkładania towaru. Po 4 dniach musiałam iść na zwolnienie bo córeczka poważnie zachorowała ( jestem samotną matką ) gdy poszłam pokazać je kierowniczce była wściekła. Przestała odzywać się do mnie, jest piekielnie zła i obrażona. Aż boję się powrotu do pracy.
Proszę o jakieś rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA

Mi się wydaje że przepisy BHP mówią że można dzwigać ciężary do odpowiedniej wagi i kg. a kierowniczke se olej prywaciarze ino wykorzystuja ludzi by robili i harowali jak murzyny za marne grosze.

3

Odp: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA

A po drugie dziecko jest najważniejsze a nie jakas tam zgroza może nie miała humoru albo za długo stała pod rynna że tak zardzewiała i zrobiła sie wredna i nieuprzejma

4 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2012-04-16 14:20:06)

Odp: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA
anja5891 napisał/a:

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale myślę, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Otóż byłam 2 lata zarejestrowana w UP. Zostałam na moją prośbę skierowana na staż na okres 6 miesięcy do mnie dużego marketu jako KASJER-SPRZEDAWCA.
Pani kierowniczka była bardzo miła, uśmiechnięta podczas naszej rozmowy o stażu.
Już pierwszego dnia pracy zrobiła się oschła i stanowcza. Nie zostało mi nic wyjaśnione, żadne obowiązki, nie mówiąc już o szkoleniu BHP czy przeciwpożarowym.

Szkolenie BHP to obowiązek pracodawcy (odnoście się to również do stażysty). Na rozmowie nie mówiła, co będziesz robić? Jeśli nie to zapytaj i niech ci wyjaśni. Temat obowiązków zawsze poruszam na rozmowie i proszę o ich omówienie.

anja5891 napisał/a:

Dostałam wózek zapakowany towarem i gdy tylko porozkładałam go na półki dostawałam następny wózek, i tak przez całe 8 godzin. Byłam w pracy 4 dni i codziennie mam takie same obowiązki. Czy to jest normalne? Jest to bardzo ciężka praca, dużo dźwigania, schylania się. Wydaje mi się, że staż powinien czegoś nauczyć nowego, bo przecież nie rozkładania towaru. Po 4 dniach musiałam iść na zwolnienie bo córeczka poważnie zachorowała ( jestem samotną matką ) gdy poszłam pokazać je kierowniczce była wściekła. Przestała odzywać się do mnie, jest piekielnie zła i obrażona. Aż boję się powrotu do pracy.
Proszę o jakieś rady.

Jeśli dźwigasz przez 8 h maksymalnie naraz możesz dźwignąć 12 kg i ani grama więcej. Z autopsji wiem, że zmuszają do dźwigania cięższych rzeczy. Pracowałam po marketach i nieźle się pozrywałam, gdy kazali mi dźwigać 16 kg i więcej naraz. Dlatego walcz o swoje. Informacje odnośnie tego, co możesz, a czego nie oraz ile kg max. powinny być m. in. omówione na szkoleniu BHP. Mi np. kazali się obsługiwać wózkiem na który nie miałam uprawnień. Kierowniczka prosiła mnie po kilka razy dziennie, a ja nic. Gdyby mi się coś stało byłaby to moja wina, bo nie mam uprawnień, a to że ona mi kazała- w ogóle by tego nie brali pod uwagę.

Chorobowe masz płatne na stażu 100%, a więc się nie przejmuj. Dziecko ważniejsze i tyle.

W "tyłkach" im się przewracało, aby brać na staż do marketu. Co tam takiego skomplikowanego jest... Ostatnio szukali u mnie na staż do sprzątania, po przez piękne ogłoszenie. Do dużej renomowanej firmy, poszukujemy specjalisty ds. utrzymania czystości. Obowiązki itd. Możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego z możliwością przedłużenia stażu... Wyzysk! Takie czasy...

Humorkami się nie przejmuj. To normalne. Ja tylko raz pracowałam w ekipie, gdzie wykładało się kawę na ławę (strasznie tęsknie). W pozostałych miejsca ciągle trafiam na jakieś Panie z humorkami, obrażalskie itd. Musisz do tego przywyknąć, bo trzeba mieć wiele szczęścia, aby trafić na fajną ekipę. Ja nigdy nie przynoszę prywatnych problemów i humorków do pracy, bo dla mnie to nieprofesjonalne. Nie znoszę takich zachować (obrażanie, kwaśna mina itd.), ale muszę to tolerować i staram się takie osoby omijać, gdy nie muszę z nimi rozmawiać. 

Pozdrawiam i życzę znalezienia dobrej pracy;)

5

Odp: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA

Bardzo dziękuję za pomoc wink
Ja znowu od piątku na zwolnieniu. Tym razem moja córeczka ma zapalenie oskrzeli, zapalenie uszu i bardzo wysoka gorączka. Kiedy to się skończy...?
Ale kierowniczka wściekła.... ( bez komentarza )

6

Odp: PRACA STAŻ OBOWIĄZKI I PRAWA

A szkolenia nie miałam. O tym co mam robić powiedziała mi koleżanka, która przyszła na staż 5 dni przede mną. I jeszcze dodam, że kierowniczka wysłała ją na kasę i musiała codziennie dopłacać kilka, kilkanaście złotych. Poszła do UP i powiedzieli jej, że nie może być w żaden sposób obciążana finansowo i że kierowniczka musi zwrócić jej te kilkadziesiąt złotych. Podczas rozmowy z kierowniczką dowiedziała się, że nikt tych pieniędzy nie będzie za nią zwracał i jeszcze parę dni siedziała na kasie i dopłacała. A wiecie co było jak miała o kilkanaście złotych za dużo w kasie...? Kierowniczka brała dla siebie na zakupy.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024