Niech żyją truskawki! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Niech żyją truskawki!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1 Ostatnio edytowany przez agnes91 (2012-04-03 20:36:36)

Temat: Niech żyją truskawki!

Za jakiś czas zacznie się sezon na truskawki czego nie mogę się doczekać wink
W związku z tym kiedy już przejecie się truskawkami z cukrem i śmietaną czy koktajlami proponuję parę innych opcji wykorzystania tych owoców:

Truskawki w zielonym pieprzu
300 g truskawek
1 pomarańcza
2 łyżki cukru trzcinowego
łyżka zielonego pieprzu w zalewie
świeża mięta
cukier puder

Na suchej patelni skameralizuj cukier (podgrzewaj na małym ogniu, aż się roztopi) i mieszając wlej sok z wyciśniętej pomarańczy. Dodaj ziarna zielonego pieprzu z odrobiną zalewy. Zagotuj całość, aż sos zgęstnieje Umyte i osuszone truskawki przekrój na połówki i wymieszaj na patelni z gorącym sosem (nie podgrzewaj!) Przełóż na talerzyk, udekoruj miętą i cukrem pudrem.


Sałatka z rukolą i serem feta
5 truskawek
2 garści rukoli
kilka czarnych oliwek
100 g sera feta
listki mięty

na sos:
4 łyżki oliwy, łyżka soku z cytryny, łyżka miodu, sól, czarny pieprz, pół żabka świeżo wyciśniętego czosnku

Najpierw zrób sos. Zmieszaj składniki  w słoiku. Zakręć go i energicznie potrząsaj.
Rukolę ułóż na dużym talerzu, dodaj truskawki oraz oliwki przekrojone na pół. Miętę posiekaj i obtocz w niej pokrojoną w kostki fetę, ser ułóż na rukoli. Całość polej sosem i wymieszaj z posiekaną świeżą miętą i lekko posyp pieprzem (najlepiej świeżo mielonym)

Sałatka z awokado, mango i krewetkami
Owoc mango
awokado
450 obranych i umytych truskawek
200 g krewetek w zalewie
klika liści sałaty
50 g prażonych orzeszków piniowych

Na sos:
2 łyżki czerwonego octu winnego
3 łyżki oliwy z oliwek
łyżeczka jasnego miodu
2 łyżeczki musztardy dijon
1/2 łyżeczki soli
1/2 posiekanego pęczka pietruszki lub kolendry

Przygotować sos. Starannie wymieszać wszystkie jego składniki. Tak jak powyżej najlepiej przez umieszczenie w słoiku. Mango i awokado obrać ze skórki i pokroić w dość dużą kostkę. Truskawki umyć, oderwać szypułki i przekroić na pół lub ćwiartki. Krewetki gotować przez moment na parze, gdy ostygną wymieszać z owocami. Całość obficie skropić sosem. Ułożyć sałatkę na liściach sałaty, posypać orzeszkami piniowymi i udekorować ziołami



A Wy jakie macie sposoby na truskawki?
Znacie przepisy na jakieś dania z truskawkami?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niech żyją truskawki!

Truskawki z bitą śmietaną:P

3

Odp: Niech żyją truskawki!

- truskawki z twarozkiem tongue
- tarta z truskawkami: upiec kruchy spod, na to budyn waniliowy i na wierzch truskawki smile
- nalesniki z nadzieniem truskawkowo-czekoladowym- ugniesc truskawki widecek, dodac nutelle, wysmarowac faszem nalesniki,
- makaron z truskawkami- do ugotowanego makaronu dodac ugniecione widelcem truskawki i zalac jogurtem naturalnym,
- fondue czekoladowe- w naczyniu do fondue rozpuscic czekolade i maczac truskawki w niej.

4

Odp: Niech żyją truskawki!

Truskawki ze śmietaną- to moje ulubione danie na deser w wykorzystaniem tego owocu:) Chociaż bardzo lubię również jeść je prosto z krzaczka,tak na świeżo:)

5

Odp: Niech żyją truskawki!

Też jestem fanem takich z krzaczka - są najlepsze. Niestety nie mam takich w domu sad Ale za to odbijam sobie poziomkami na krzaczkach które mają wysyp niesamowity i co jakiś czas zbieram tego dość sporo, a podczas zbierania i tak połowę zjadam wink

6

Odp: Niech żyją truskawki!

Truskawki z krzaczka, ciepłe od słońca smile

7

Odp: Niech żyją truskawki!

Kisiel truskawkowy źródło: Nasz Głos

50dag truskawek
3 łyżeczki mąki ziemniaczanej
2 szklanki wody
cukier
bita śmietana

Truskawki myjemy, usuwamy szypułki, po czym zalewamy wodą. Dodajemy cukier i gotujemy, aż owoce się rozpadną.
Kisiel będzie bardziej klarowny, jeśli przetrze się owoce przez gęste sitko.

Mąkę ziemniaczaną dokładnie mieszamy z niewielką ilością wody, po czym wlewamy do truskawek i podgrzewamy. Cały czas mieszamy, aż kisiel się zagotuje.

Na koniec przelewamy do naczyń wypłukanych zimną wodą. Gdy kisiel przestygnie, wstawiamy do lodówki do stężenia. Podajemy z bitą śmietaną.

8

Odp: Niech żyją truskawki!

Domowe truskawkowe lody! To jest to.

9

Odp: Niech żyją truskawki!
nestia napisał/a:

Domowe truskawkowe lody! To jest to.

Jak je robisz? Podziel się proszę przepisem.

10

Odp: Niech żyją truskawki!

Sałatka z kurczakiem i truskawkami źródło TeleTydzień

Na 4 porcje:

2 filety z piersi kurczaka
sól i pieprz
łyżka oleju
2 łyżki ziół prowansalskich
po pęczku natki pietruszki, koperku i  szczypiorku
25 dag jogurtu
łyżka marynowanego pieprzu
łyżka soku z limonki
15 dag mieszanki sałat
30 dag truskawek
1 długi ogórek

Filety umyj, osusz i pokrój w niewielkie kawałki. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim mięso, po ok. 5min. oprósz solą i pieprzem, dodaj zioła prowansalskie. Smaż mięso aż się zrumieni.       

Truskawki pokrój na ćwiartki, ogórka w cienkie plasterki.

Zioła opłucz  i drobno posiekaj. Wymieszaj z jogurtem, sokiem z limonki i marynowanym pieprzem. dopraw do smaku solą i pieprzem.

Na sałatach ułóż ogórki, truskawki i mięso. Polej sosem jogurtowym.

11

Odp: Niech żyją truskawki!

Kwaśna truskawka źródło: Kobieta

4 porcje:
50 dag truskawek + kilka do dekoracji
10 dag cukru pudru
1/2 lodów cytrynowych (może być także sorbet)
duża cytryna

Truskawki umyj, odszypułkuj, zmiksuj z cukrem pudrem na mus, rozlej do pucharków. Do każdego włóż po 2-3 kulki lodów (lub sorbetu), udekoruj kawałkami truskawek i skórką skrojoną cienko z wyszorowanej cytryny.

12

Odp: Niech żyją truskawki!

Najlepszy jest koktajl z truskawek z dodatkiem czarnego pieprzu i cynamonu. Pycha! smile

13

Odp: Niech żyją truskawki!

Naleśniki z twarogiem i truskawkami :-)

14

Odp: Niech żyją truskawki!

Najlepsze takie bez niczego, po co do słodkiego owocu dodawać cukier albo śmietanę?

15

Odp: Niech żyją truskawki!
Małpa69 napisał/a:

Najlepsze takie bez niczego, po co do słodkiego owocu dodawać cukier albo śmietanę?

Zgadzam się. Ja bardzo lubię słodkie rzeczy, ale np truskawki z cukrem są dla mnie aż za słodkie, wolę bez i zawsze dużo zdrowiej niż dawać cukier do tego.

16

Odp: Niech żyją truskawki!

Pod warunkiem że kupisz dobre truskawki bo faktycznie coraz częściej można kupić nie tylko truskawki, ale i np brzoskwinie które smakują jak cytryna tongue

17

Odp: Niech żyją truskawki!
Małpa69 napisał/a:

Pod warunkiem że kupisz dobre truskawki bo faktycznie coraz częściej można kupić nie tylko truskawki, ale i np brzoskwinie które smakują jak cytryna tongue

No wiesz, nie stać mnie na jakieś ekologiczne, ale kupuje z mamą na bazarkach najczęściej. Zwykle są tak po 5 zł kg teraz tam i wybieramy ładne, nie popsute. Jasne, że będą pryskane, ale i tak zdrowsze takie niż zjeść coś niezdrowego z zasady np pizzę.

18

Odp: Niech żyją truskawki!

Truskaweczko, ja nie mówiłam o ekologicznych wink Ja kupuje na bazarku obok, śliczne, czerwone, słodziutkie i ostatnio były po 3,50, teraz pewnie trochę droższe.

19 Ostatnio edytowany przez femte (2014-07-03 14:28:07)

Odp: Niech żyją truskawki!

Widzialam jak sie hoduje "przemyslowe" truskawki. Sa to specjalne gatunki, ktore same z siebie sie nie zrobia czerwone. Wiec pierwsze rosna na krzaczkach do oporu - widzialam takie przeszlo 30 dag sztuka. Gdy jest ich dostatecznie duzo opryskuje sie je specjalnym preparatem. Np, po poludniu. Najpierw robia sie bezowe, potem czerwienieja. Ale tylko od strony pryskanej - ta od ziemi jest zielona. Rano sa zbierane.
Pierwszy zbior oczywiscie sklada sie glownie  z truskawek niewymiarowych -klient by sie chyba przestraszyl na ich widok. Nastepnie zbiera sie co dwa -trzy dni, juz wymiarowe.
Podobnie wyglada sprawa z pomidorami - mowili mi ludzie ktorzy przy tym pracuja. Jak przyjdzie zamowienie to pryskaja, nastepnego dnia zbieraja.
Czy te "ekologiczne" faktycznie takie sa? Glowy bym nie dala. Bylam w "ekologicznym" gospodarstwie, facet na moich oczach wylal wode ktora plukal naczynie na grzadki. W naczyniu byly zaprawiane nasiona, zaprawa z olowiem.
W danii sa albo bardzo drogie dunskie truskawki albo hiszpanskie, ktore sa na 100% "przemyslowe".
Oczywiscie nie nawoluje do bojkotowania truskawek. Teraz jest tyle zagrozen ze jedynym rozsadnym wyjsciem jest jedzenie wszystkiego po trochu.
Jak mawial moj znajomy - nie pij, nie pal, zdrowa umrzesz.

20 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2014-07-04 03:30:23)

Odp: Niech żyją truskawki!
Małpa69 napisał/a:

Truskaweczko, ja nie mówiłam o ekologicznych wink Ja kupuje na bazarku obok, śliczne, czerwone, słodziutkie i ostatnio były po 3,50, teraz pewnie trochę droższe.

Aha ok, no my właśnie też na bazarku smile

femte, no właśnie, wychodzi na to, że wszędzie chemia, dlatego tak.. no ciężko uciec, bo nawet te z ekologicznych to jak sama piszesz też nie wiadomo. Wiadomo, wszystko po trochu, inaczej rady nie ma, najlepiej swój ogródek by mieć, ale mieszkam w bloku, więc opada. Takie niefajne czasy, chemia, chemia i chemia.

21

Odp: Niech żyją truskawki!

Truskaweczko ze swoim ogródkiem to też nie tak fajnie, robale Ci zjedzą wszystko, bez oprysków i tak się nie obędzie, do tego dochodzą też pleśnie i grzyby.

22

Odp: Niech żyją truskawki!
Małpa69 napisał/a:

Truskaweczko ze swoim ogródkiem to też nie tak fajnie, robale Ci zjedzą wszystko, bez oprysków i tak się nie obędzie, do tego dochodzą też pleśnie i grzyby.

A no właśnie. No więc lepiej pogodzić się z tym co jest i nie jest tak źle smile

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Niech żyją truskawki!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024