Ograniczenie praw rodzicielskich ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-04-01 23:31:52

Agnieszka24l
Zaglądam tu coraz częściej

Ograniczenie praw rodzicielskich ?

Witam wszystkich!
Byłam z mężczyzną 4 lata (oboje mamy po 25 lat) 2 piękne lata we dwoje, później zaszłam w ciąże i zaczął się koszmar... traktował mnie jak poniewieradło, ciągle wychodził, nie miał czasu a przy porodzie zachował się skandalicznie. Byłam z nim bo myślałam, że się zmieni... przyszłam ze szpitala do domu z dzieckiem i jeszcze bardziej nas zaniedbywał, wychodził, imprezował, później się okazało, że ma z kimś romans. Znosiłam to kolejny rok. Wynajmowaliśmy mieszkanie z którego zrezygnowaliśmy ze względów finansowych, ja wróciłam do mamy on do swoich rodziców. Niby się rozstaliśmy, ale nie był to już totalny koniec bo chciałam troche odpocząć i dać sobie troche czasu, myślałam że sie ogranie. Dostawałam telefony od znajomych, że co po chwile jest na imprezie, a w dodatku ma nową kobietę... i co najlepsze... wynajął już z nią mieszkanie. Kłamał i wypierał się długi czas, aż miałam czarno na białym i sie przyznał. Tak mu właśnie zależało na naszej rodzinie. Złożyłam pozew o alimenty, w sądzie kłamał tak strasznie, że nie wiem jak można być tak obłudnym... Odwiedza dziecko raz na tydzień, raz na 2 tygodnie. Ciągle imprezuje i nie interesuje go nic. Obecnie dziecko jest chore, powiedziałam mu, żeby pojechał z nami do lekarza to powiedział, że benzyny nie ma i nie zainteresował się cały weekend zdrowiem dziecka, a dzisiaj do mnie napisał i jak zwykle żąda ode mnie, że on chce sie jutro zobaczyć z synem. Mam tego dość, nie interesuje się wogóle, ja nie śpie bo musze do dziecka wstawać w nocy... Miałam egzamin wczoraj bo uczę się na studium policealnym do którego nie mogłam się przygotować gdyż dziecko płacze od kilku dni, jest osłabione chorobą... a jak sobie pomyśle, że on w tym czasie imprezuje i mieszka sobie z nowa dziewczyna i ma w dupie własne dziecko, a później żąda ode mnie i stawia warunki, że on chce się z synem widzieć. Mam depresje od kilku miesięcy, mam dość tej chorej sytułacji sad Co ja mam zrobić? Czy to jest normalne, że ja spełniam swój obowiązek wychowawczy i zajmuje się dzieckiem 24h/dobe a on ciągle imprezuje i ma w dupie własne dziecko? Co ja mam zrobić? Nie chce mieć kontaktu z tym człowiekiem, ciągle robi mi wstrzyki... zrobił mi dużo złego i dużo przez niego przepłakałam... Mam myśli samobójcze bo nie zniose dłużej tej sytuacji. Dodam też, że próbowałam już nieraz z nim rozmawiać to mówił,że chce uczestniczyć w życiu dziecka, ale to tylko słowa nie przekładające się na czyny. On żyje swobodnie a na mnie spoczywa cala odpowiedzialność od ciąży aż do teraz. Załuje, że nie dałam ojciec nieznany... bo do ojca to mu bardzo daleko.

#2 2012-04-01 23:47:57

dayzi
Przyjaciółka Forum

Re: Ograniczenie praw rodzicielskich ?

Opisałas swój konflikt z ojcem dziecka.
Ograniczenie czy pozbawienie praw rodzicielski nie odbiera mozliwości widywania sie z dzieckiem.
Piszesz, ze dziecko ma kontakt z ojcem co 1-2 tyg...płaci? Trudno takiego pozbawić praw.
Czy w jakiś bezpośredni sposób zagraża dziecku?

Rozumiem, ze masz do niego wiele żalu i pretensji ale czy odebranie praw nie ma być kara za to, że zamieszkał z inna?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#3 2012-04-02 09:03:24

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

ja tez uwazam ze ograniczyc praw sie nie uda ale mozesz sprobowac. a co do widzen mozesz sama ustalac kiedy zobaczy sie z dzieckiem bo nie moze psuc twoich planow swoimi kaprysami. ograniczyc/odebrac prawa rodzicielskie mozna gdy rodzic mieszka w innym miescie/kraju, zaniedbuje dziecko, zagraza jego bezpieczenstwu, nie placi alimentow. powiem szczererze niewiele daje ograniczenie

#4 2012-04-05 21:07:34

martusia8728
Niewinne początki

Aga jestem w takiej samej sytuacji co ty sad tylko ze my jestesmy po slubie sad moj maz zanego zainteresowania synem tez przyjezdza raz na tydz albo wogole przez dluzszy czas, zero pomocy wsparcia nic. tylko ciagle same wyrzuty jakies glupie smsy. ostatnio jak chcial zabrac malego niby do siebie to mu nie pozwolilam bo nie chcial mi podac adresu i byla wielka awantura prawie mnie pobil!!!naraziel zlzylam tylko pismo o alimenty i czekam. najchetniej tez bym mu ograniczyla widzenia do minimum po tym jak mnie skrzywdzil!! najlepiej jak bys poszla do adwokata i dowiedziala sie konkretnie co i jak w tej sprawie!!! pozdrawiam trzymaj sie

#5 2012-04-07 23:15:12

Pawelrally
Niewinne początki

mfilipinka napisał:

ja tez uwazam ze ograniczyc praw sie nie uda ale mozesz sprobowac. a co do widzen mozesz sama ustalac kiedy zobaczy sie z dzieckiem bo nie moze psuc twoich planow swoimi kaprysami. ograniczyc/odebrac prawa rodzicielskie mozna gdy rodzic mieszka w innym miescie/kraju, zaniedbuje dziecko, zagraza jego bezpieczenstwu, nie placi alimentow. powiem szczererze niewiele daje ograniczenie

Niestety mylisz się, moje prawa zostały ograniczone, mimo że alimenty płacę przed terminem, dodatkowo to ja muszę zabiegać o jak największą ilość wizyt z dzieciaczkiem, co chwilę kupuję dla dziecka nowe ubrania, zabawki, są to kwoty poza alimentami, kiedy zabieram dziecko do siebie, to jego matka daje mi tylko butelke i ubrania, natomiast pampersy i jedzenie są już po mojej stronie, sądy nie robią problemów z ograniczeniem praw ojca. Wzywają was oboje na sprawę, później obarczanie jednej strony drugą, spowiedź przy barierkach, a sąd zadecyduje w jakim stopniu ograniczy prawa, bo to że ograniczy jest niemal pewne ...

#6 2012-04-07 23:29:46

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

Pawelrally napisał:

mfilipinka napisał:

Niestety mylisz się, moje prawa zostały ograniczone, mimo że alimenty płacę przed terminem, dodatkowo to ja muszę zabiegać o jak największą ilość wizyt z dzieciaczkiem, co chwilę kupuję dla dziecka nowe ubrania, zabawki, są to kwoty poza alimentami, kiedy zabieram dziecko do siebie, to jego matka daje mi tylko butelke i ubrania, natomiast pampersy i jedzenie są już po mojej stronie, sądy nie robią problemów z ograniczeniem praw ojca. Wzywają was oboje na sprawę, później obarczanie jednej strony drugą, spowiedź przy barierkach, a sąd zadecyduje w jakim stopniu ograniczy prawa, bo to że ograniczy jest niemal pewne ...

wiec uwazam ze powinienes walczyc. ograniczac i zabierac prawa powinno sie tylko ojcom ktorym nie zalezy na kontakcie z dzieckiem i ktorzy w ten sposob utrudniaja matce i dziecku zycie. tu nie decuduje wyplacanie alimentow tylko opieka i milosc ojca, zaangazowanie w zycie dziecka. moge tylko wspolczuc bo tak nie powinno byc ...

#7 2012-04-09 19:44:04

kjersti
Redaktor Działu Prawo

Agnieszko,
Możesz próbować ograniczyć lub pozbawić ojca swojego dziecka władzy rodzicielskiej jeśli ten ją zaniedbuje bądź jej nadużywa. Nie jest powiedziane, że w tej sytuacji jest to niemożliwe, zależy od wagi przytoczonych przez Ciebie przed sądem argumentów oraz dowodów na ich poparcie. Jednak z pewnością kierować się musisz TYLKO dobrem dziecka, a nie zemstą na byłym. Twoje z nim relacje nie będą sądu interesowały.
Natomiast zacząć możesz od sądowego uregulowania kontaktów ojca z dzieckiem jeśli uważasz, że w obecnym kształcie mogą one szkodzić dziecku. Możesz zaproponować częstotliwość, miejsce i sposób spędzania czasu ojca z dzieckiem jak i wnosić o spotkania tylko w obecności Twojej lub kuratora sądowego. Decyzja należeć będzie do sądu, ale dobrze uargumentowany wniosek ma szanse na powodzenie.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#8 2012-04-11 01:32:29

Pawelrally
Niewinne początki

mfilipinka napisał:

Pawelrally napisał:

mfilipinka napisał:

wiec uwazam ze powinienes walczyc. ograniczac i zabierac prawa powinno sie tylko ojcom ktorym nie zalezy na kontakcie z dzieckiem i ktorzy w ten sposob utrudniaja matce i dziecku zycie. tu nie decuduje wyplacanie alimentow tylko opieka i milosc ojca, zaangazowanie w zycie dziecka. moge tylko wspolczuc bo tak nie powinno byc ...

No cóż moja walka nic tutaj nie da, a przynajmniej nic nie dała, wspólnie z mediatorem zostały ustalone terminy moich wizyt itd. Sąd orzekając o moim ograniczeniu uzasadniał że nie jest do robienie mi na złość, i że jest to "tylko" ograniczenie władzy rodzicielskiej do współdecydowania o rzeczach ważnych dla dziecka, takich jak edukacja, leczenie... etc. Zwał jak zwał, koniec końców jestem ojcem ( nienawidzę tego określenia ) z ograniczonymi prawami ... brzmi to okropnie, ale cóż ... Teraz nie pozostało mi nic innego jak stosowanie się do tego co jest na piśmie, zagryzanie zębów kiedy matka mojej córci szykuję kolejne ciekawe pomysły, i czekanie aż młoda zacznie mówić, i sama powie co o tym myśli smile

#9 2012-04-14 14:36:30

dotti2424
Niewinne początki

Witam
Mam  następujący problem:
Przyjechalam z dzieckiem do moich rodzicow, przez trzy miesiace ojciec dziecka sporadzcznie sie z nami kontaktowal ,rozpoczelam nowa prace, dziecko poszlo do przedszkola. Zlozylam pozew rozwodowy i czekam na termin rozprawy. Maz chcial zabrac synka( 4 latka ) na swieta wielkanocne, na poczatku sie zgodzilam, ale po namysle stwierdzilam, ze dla dobra zostanie u minie. Po tej informacji maz zaczal mi grozic policja i ograniczeniem praw a takze, ze zabierze dziecko , dodam ze ojciec mieszka 300 km od mojego zamieszkania. Nigdz telefonicznie nie utrudnialam kontaktu, jak tzlko chcial to mogl rozmawiac'niestety dziecko czasami nie chcialo rozmawiac. Potem maz wyslal mi pismo, ze chce zabrac sznka na weekend, napisalam smsa w ktorym poinformowalam go ze nas nie bedzie, jednak maz przyjechal. Nie wydalam mu dziecka, znowu mnie straszyl, balam sie, ze go zabierze i nie odwiezie. Maz zglosil na policje utrudnianie kontaktow i poprosil o ustalenie miejsca pobytu syna. Policja najpierw zadzwonila a pozniej przyjechala, sprawdzili, ze dziecko jest bezpiecznie i nic sie nie dzieje. Maz zadzwonil i powiedzial, ze ograniczy moje prawa do dziecka lub je odbieze, czy moze to zrobic i jaki jest tryb postepowania_
Z gory dziekuje za szybka odpowiedz

#10 2012-04-14 19:03:55

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

dotti2424 napisał:

Witam
Mam  następujący problem:
Przyjechalam z dzieckiem do moich rodzicow, przez trzy miesiace ojciec dziecka sporadzcznie sie z nami kontaktowal ,rozpoczelam nowa prace, dziecko poszlo do przedszkola. Zlozylam pozew rozwodowy i czekam na termin rozprawy. Maz chcial zabrac synka( 4 latka ) na swieta wielkanocne, na poczatku sie zgodzilam, ale po namysle stwierdzilam, ze dla dobra zostanie u minie. Po tej informacji maz zaczal mi grozic policja i ograniczeniem praw a takze, ze zabierze dziecko , dodam ze ojciec mieszka 300 km od mojego zamieszkania. Nigdz telefonicznie nie utrudnialam kontaktu, jak tzlko chcial to mogl rozmawiac'niestety dziecko czasami nie chcialo rozmawiac. Potem maz wyslal mi pismo, ze chce zabrac sznka na weekend, napisalam smsa w ktorym poinformowalam go ze nas nie bedzie, jednak maz przyjechal. Nie wydalam mu dziecka, znowu mnie straszyl, balam sie, ze go zabierze i nie odwiezie. Maz zglosil na policje utrudnianie kontaktow i poprosil o ustalenie miejsca pobytu syna. Policja najpierw zadzwonila a pozniej przyjechala, sprawdzili, ze dziecko jest bezpiecznie i nic sie nie dzieje. Maz zadzwonil i powiedzial, ze ograniczy moje prawa do dziecka lub je odbieze, czy moze to zrobic i jaki jest tryb postepowania_
Z gory dziekuje za szybka odpowiedz

bez obaw:) maz  nie odbierze ci dziecka bo musialabys je zaniedbywac zeby tak sie stalo. teraz jak najszybciej zloz do sadu wniosek o alimenty, ustalenie miejsca zamieszkania przy tobie i ustalenie kontaktow mozesz wtedy zaproponowac dni ktore ci beda odpowiadac. mozesz sprobowac ograniczyc mu prawa do niektorych decyzji zwiazanych z dzieckiem ale nie jestem pewna czy to sie uda (warto jednak sprobowac smile ) motywujesz to brakiem porozumienie z mezem itd.

#11 2012-04-26 12:45:49

mloda.1980@o2.pl
Wkręcam się coraz bardziej

Witam,
złożyłam pozew  o alimemty a w nim zabezpieczenie opieki na dzieckiem poprzez przynanie jej matce.
Sąd w odpowiedzi na moj pozew napisal mi ze zobowiazuje mnie w terminie 7 dni do sprecyzowania czy jest to wniosek o ustalenie miejsca pobytu maloletniej przy matce czy wniosek o powierzenie wykonywania mi wladzy rodzicielkeij nad maloletnia z jednoczesnym ogrniaczeniem tej wladzy ojcu,a jesli tak to w jakim zakresie,informujac ze obydwa wnioski wymagaja rozpoznania w oddzielnej sprawie i nie moga byc rozpoznane lacznie ze sprawa o alimenty.

Pytanie do was:
Chcialabym by mala tak naprawde miala przyznane i miejsce zamieszkania przy mnie i byla mi przyznana opieka.Nie wiem jak teraz to napisac bo sad to rozgraniczyl i kaze tak szybko zajac stanowisko,a jednoczenie pisze ze to nie bedzie rozpoznawane w tej sprawie.Po co zatem teraz wymaga tego stanowiska?
Nie wiem jescze w jakim zakresie chce ograniczyc mu prawa rodzicielskie(zreszta jakie zakresy istnieja???),wiec moze bezpieczniej na razie byloby tylko by mi przyznal to miejsce pobytu malje a potem ew dochodzic ograniaczenia i ustalenia terminow ewentualnych jego spotkan z dzieckiem?
Maz mnie nachodzi i zada widzen z dzieckiem,czego ja teraz nie chce,bo przypomnial sobie po miesiacu ze posiada rodzine i po miesiacu dopiero dal mi 300 na zycie,poza tym robi awantury itd,wiec mu powiedzilam by sobie ustalil kontakty widzenia z dzieckiem sadownie i nie nachodizl mnie.
Pomozcie prosze jak na tym etapie alimentow to zlatwic a potem dalej pociagnac sprawe o ustalenie widzen??

Ostatnio edytowany przez mloda.1980@o2.pl (2012-04-26 12:48:35)

#12 2012-04-26 17:26:39

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

mloda.1980@o2.pl napisał:

Witam,
złożyłam pozew  o alimemty a w nim zabezpieczenie opieki na dzieckiem poprzez przynanie jej matce.
Sąd w odpowiedzi na moj pozew napisal mi ze zobowiazuje mnie w terminie 7 dni do sprecyzowania czy jest to wniosek o ustalenie miejsca pobytu maloletniej przy matce czy wniosek o powierzenie wykonywania mi wladzy rodzicielkeij nad maloletnia z jednoczesnym ogrniaczeniem tej wladzy ojcu,a jesli tak to w jakim zakresie,informujac ze obydwa wnioski wymagaja rozpoznania w oddzielnej sprawie i nie moga byc rozpoznane lacznie ze sprawa o alimenty.

Pytanie do was:
Chcialabym by mala tak naprawde miala przyznane i miejsce zamieszkania przy mnie i byla mi przyznana opieka.Nie wiem jak teraz to napisac bo sad to rozgraniczyl i kaze tak szybko zajac stanowisko,a jednoczenie pisze ze to nie bedzie rozpoznawane w tej sprawie.Po co zatem teraz wymaga tego stanowiska?
Nie wiem jescze w jakim zakresie chce ograniczyc mu prawa rodzicielskie(zreszta jakie zakresy istnieja???),wiec moze bezpieczniej na razie byloby tylko by mi przyznal to miejsce pobytu malje a potem ew dochodzic ograniaczenia i ustalenia terminow ewentualnych jego spotkan z dzieckiem?
Maz mnie nachodzi i zada widzen z dzieckiem,czego ja teraz nie chce,bo przypomnial sobie po miesiacu ze posiada rodzine i po miesiacu dopiero dal mi 300 na zycie,poza tym robi awantury itd,wiec mu powiedzilam by sobie ustalil kontakty widzenia z dzieckiem sadownie i nie nachodizl mnie.
Pomozcie prosze jak na tym etapie alimentow to zlatwic a potem dalej pociagnac sprawe o ustalenie widzen??

mysle ze powinnas zlozyc drugi wniosek o przyznanie opieki nad dzieckiem z ograniczeniem wladzy rodzicielskiej ojca do podejmowania decyzji dotyczacych opieki medycznej, nauki, itp.
ten wniosek moglabys wtedy przerobic na ustlenie miejsca pobytu dziecka przy matce (za kazdym razem gdy bedziesz zmieniala miejsce zamieszkania dziecko bedzie meldowane przy tobie)
ojciec nie ograniczy ci praw ani nie odbierze dziecka gdy bedziesz miala zalatwione te dwie sprawy. w tym momencie gdy wezmie do siebie malucha i nie bedzie chcial odwiezc spowrotem nie pomoze ci nawet policja bo ma takie same prawa do dziecka i nie ma ustalonego miejsca pobytu

#13 2012-04-26 21:04:13

mloda.1980@o2.pl

mfilipinka mozesz mi napisac co znaczy drugi pozew z ograniczeniem opieki nad dzieckiem co do tych kwestii ktore wymienilas?Czyli aby mial prawo decydowania o opiece medycznej czy tez nie?bo nie zrozumialam(tzn nie wiem dokaldnie jeszce jaki zakres powinien byc ograniczony a jaki nie oprocz nauki i opieki medycznej bo rozumiem ze on ma do tych dwoch kwestii takie same prawa?)

Drugi wniosek zapewne zloze,ale to zapewne bedzie inna rozprawa,a co z zajeciem stanowiska jak to sad napisal w terminie 7 dni?czy to znaczy ze mam wytlumaczyc sadowi jakie jest moje stanowisko czy juz jako odpowiedz zlozyc wniosek???
Jak mam przerobic ten wniosek o ograniczenie opieki na ten do ustalenie miejsca zmaieszkania skoro sad teraz te dwie kwestie rozgranicza?Jakies to mi sie wydalo bezsensowne z punktu widzenia sadu teraz skoro mi kazal wybierac...

No i co z ustaleniem widzen na dzien dzisiejszy?

W chwili obecnej nie daje mu malej,napiszcie prosze czy moge miec z tego problemu jakies nieprzyjemnosci z punktu widzenia sadu,jak nie mam jescze zadnych wytycznych sadu?

Czy na chwile obecna(co do odpowiediz na pozew) mam pisac sadowi uzasadnienie tego dlaczegi chce ograniczyc wladze rodzicielska skoro sad jak twierdzi nie bedzie tym sie zajmowal w sprawie op alimenty czy zas na tym etapie wystarczy moje twierdzenie tylko czego chce?

Ostatnio edytowany przez mloda.1980@o2.pl (2012-04-26 21:07:03)

#14 2012-04-28 20:16:53

mloda.1980@o2.pl

mfilipinka napisał:

Witam,

Pytanie do was:

mysle ze powinnas zlozyc drugi wniosek o przyznanie opieki nad dzieckiem z ograniczeniem wladzy rodzicielskiej ojca do podejmowania decyzji dotyczacych opieki medycznej, nauki, itp.
ten wniosek moglabys wtedy przerobic na ustlenie miejsca pobytu dziecka przy matce (za kazdym razem gdy bedziesz zmieniala miejsce zamieszkania dziecko bedzie meldowane przy tobie)
ojciec nie ograniczy ci praw ani nie odbierze dziecka gdy bedziesz miala zalatwione te dwie sprawy. w tym momencie gdy wezmie do siebie malucha i nie bedzie chcial odwiezc spowrotem nie pomoze ci nawet policja bo ma takie same prawa do dziecka i nie ma ustalonego miejsca pobytu

Ojciec w miedzy czasie zlozyl pozew o widzenie dziecka wiec ciekawe co teraz odpisac sadowi.....?????

Ostatnio edytowany przez mloda.1980@o2.pl (2012-04-28 20:18:38)

#15 2012-04-28 20:41:13

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

mozesz walczyc zeby dziecko odwiedzal w domu u ciebie. to wszystko zalezy od wieku dziecka i ich wiezi

#16 2012-04-28 23:39:59

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

mfilipinka napisał:

Witam,

Pytanie do was:

Ojciec w miedzy czasie zlozyl pozew o widzenie dziecka wiec ciekawe co teraz odpisac sadowi.....?????

Bylam kiedyś w podobnej sytuacji.Mój były chcial zabierac dzieci ze soba a ja się nie zgadzalam,bo był cholernie nieodpowiedzialny.W sądzie wnioskowalam o zbadanie mojego bylego przez psychiatre smile Efekt-chyba wycofał wniosek smile
Młoda tak naprawde ojciec tez ma prawo widywac się z dzieckiem.Nie możesz mu tego zabronic ,jesli chce.Możesz żądać żeby wizyty obywały się w twojej obecnośc.Znajdz jakieś argumenty...a prawa rodzicielskie to i tak ma ograniczone w tej chwili.W sumie,jesli ci nie pomaga finansowo,nie masz od niego żadnego wsparcia,to sama wizyta tez nie wiele pomoże.nie o takie wsparcie przecież ci chodzi...

Ostatnio edytowany przez kasandra1234 (2012-04-28 23:42:24)

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#17 2012-04-30 16:22:25

mloda.1980@o2.pl

kasandra1234 napisał:

mfilipinka napisał:

Bylam kiedyś w podobnej sytuacji.Mój były chcial zabierac dzieci ze soba a ja się nie zgadzalam,bo był cholernie nieodpowiedzialny.W sądzie wnioskowalam o zbadanie mojego bylego przez psychiatre smile Efekt-chyba wycofał wniosek smile
Młoda tak naprawde ojciec tez ma prawo widywac się z dzieckiem.Nie możesz mu tego zabronic ,jesli chce.Możesz żądać żeby wizyty obywały się w twojej obecnośc.Znajdz jakieś argumenty...a prawa rodzicielskie to i tak ma ograniczone w tej chwili.W sumie,jesli ci nie pomaga finansowo,nie masz od niego żadnego wsparcia,to sama wizyta tez nie wiele pomoże.nie o takie wsparcie przecież ci chodzi...

Na razie odpislaalm sadowi ogolnie bo mezus wniosl sprawe o widzenia z dzieckiem wiec na jego sprawie wniose te wnioski a nie w sprawie o alimenty...
Ma prawo widywania,ale jak robi awantury tez?
Po czym wnosisz ze juz ma ograniczone prawa rodzicielskie?czy na rozprawie o alimenty cokolwiek sad moze juz zadecydowac,bo jak stwierdizl nie bedzie wlasciwy w tej sprawie..to po co pytal?

Czy mam rozumieć że skoro ojciec dziecka wyprowadził się od rodziny i jakiś czas się niczym nie interesował jest od razu przesłanką do ograniczenia z automatu?

Napiszcie prosze w jakim zakresie mozna ograniczyc prawa rodzicielskie?Wymieńcie prosze jak najwiecej przykładów...
Z tego co wiem to mozna min.do:
1.ustaleie widzen przy matce
2.Co do wyrobu paszportu i wyjazdu za granicę?
3.Opieki medycznej

Napiszcie coś więcej jesli macie pomysły proszę

Ostatnio edytowany przez mloda.1980@o2.pl (2012-04-30 21:25:27)

#18 2012-05-02 22:05:54

aldonka123
Niewinne początki

czy jesli maz zlozyl najpierw do sadu pozew o widzenie z dzieckiem a za pare tygodni pozew o rozwod to wstrzyma to termin roprawy o widzenia?prosze o wiarygodna odpowiedz

#19 2012-05-02 23:27:40

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

aldonka123 napisał:

czy jesli maz zlozyl najpierw do sadu pozew o widzenie z dzieckiem a za pare tygodni pozew o rozwod to wstrzyma to termin roprawy o widzenia?prosze o wiarygodna odpowiedz

Aldonka sprawa o rozwód nie ma nic wspolnego ze sprawą o ustalenie kontaktów z dzieckiem.
to pewna informacja.
Twoj byly miał prawo wystapić z takim wnioskiem do sądu.

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

Stopka forum