Rozdzielność majątkowa - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-18 15:42:20

ewa.holandia
Niewinne początki

Rozdzielność majątkowa

Mam pewien  poważny problem  mieszkam pracuje  i  utrzymuje  się  sama  zagranicą. Nasze wspólne   pożycie  małżeńskie ustało  5-lat  temu. W ubiegłym  roku  nakłoniłam  męża do  podpisania  rozdzielności  majątkowej  bo  urząd  skarbowy Holandii  zaczął deptać  mi po piętach.W  kraju  bywam  rzadko ,wspólnie  można  tak  powiedzieć  postawiliśmy  dom. Chcę  go teraz  sprzedać  ,ale  mąż  postawił weto -najpierw  rozwód. Mam pytanie czy wnosząc  pozew  o rozwód  bez  orzekania  o  winie  muszę  jednocześnie  wnieś pozew o  podział majątku  (zaznaczam  ,że posiadam  rozdzielność  majątkową).Mąż  jest  bardzo ciężki do ugody, a  ja mam dość  inwestowania  w dom  w  którym  nie  mam zamiaru  mieszkać.Jeśli  byłby ktoś  w stanie  mi  pomóż  byłabym wdzięczna.

#2 2012-03-23 16:29:19

pani_prezydentowa
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Rozdzielność majątkowa

Z tego co wydaje mi się i z tego jak miała znajoma , jestem na 89% pewna że nie musisz wnosić pozewu o  podział majątku bo masz rozdzielność majątkową ty masz swoje i mąż swoje , ale smile pytanie brzmi na kogo działka , dom ? kto ma umowe? ,

#3 2012-03-25 10:27:14

sej40
Dobry Duszek Forum

Re: Rozdzielność majątkowa

Rozdzielność majątkowa obejmuje od momentu jej podpisania u notariusza, przy rozwodzie i podzielę majątku występujecie jako całość,chyba że wcześniej mieliście podpisaną intercyzę przed małżeńska.  lub jeśli dostałaś dom i w tej darowiźnie jest zaznaczone ze jest tylko dla ciebie nie zależnie czy byłaś już w związku małżeńskim, to maż nie ma nic do tego. A jeśli ma żjest już tam zameldowany na stałe to wszystko podchodzi do podziału małżeńskiego. nie zależnie od tego czyje to było .

Stopka forum