Odcisk czy kurzajka? Jak usuwać? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-15 11:45:00

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Odcisk czy kurzajka? Jak usuwać?

Hej.
Od kilku miesięcy mam mały problem.
Na środkowym palcu u stopy pojawił mi się odcisk/kurzajka...dokładnie nie wiem co to bo nigdy czegoś podobnego nie miałam.Kikla osób powiedziało mi,że to odciks a jedna osoba,że to kurzajka.
Jest to bardzo małe i ma chropowatą powierzchnię.Czasem boli jak zwyczajnie chodzę w butach albo jak dotknę.
Niżej dodaję link,napisane jest,że to kurzajka ( mam coś podobnego).
http://www.google.pl/imgres?q=kurzajka& … amp;zoom=1

Do tej pory używałam takiego płynu w sztyfcie na odciki,jednak skóra wokół odciska schodziła leciutko a odcisk został.
Moczyłam odcisk w wodzie mydlanej,nawet próbowałam pumeksem go zetrzeć,jednak bez skutku.
Dziś zaczęłam stosować maść na odciski AFLOFARM.

Na razie nie mam możliwości iść do dermatologa itp.ponieważ przebywam za granicą,więc proszę o porady na forum.
Jak odróżnić odcisk od kurzajki? Stosował ktoś z Was tą maść AFLOFARM?

Ostatnio edytowany przez sandra9011 (2012-03-15 11:46:04)

#2 2012-03-15 12:29:54

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Re: Odcisk czy kurzajka? Jak usuwać?

Ja to nazywam odciskiem. Kurzajki to baba jaga ma na nosie wink Też miałam to kilka razy i polecam Brodacid, za każdym razem mi schodziło. Tylko trzeba uważać przy smarowaniu, żeby nie wjechać na zdrową skórę, bo będzie bolało. Tzn. pod koniec i tak będzie, ale warto się kilka razy przemęczyć, żeby mieć spokój, bo jak się za szybko odpuści to odrośnie. Można też stosować plastry, mi pomogły na większe odciski, tych mniejszych nie "łapały". Ale kwasik nakładany punktowo działa lepiej (tylko trzymać ten Brodacid w lodówce, bo inaczej szybko zgęstnieje i ciężko będzie go stosować). Aha, no i z tą wodą mydlaną to straszna bzdura, nie wiem kto to wymyślił, ale w ogóle nie pomaga.

Ostatnio edytowany przez kaisa_malene (2012-03-15 12:32:24)

#3 2012-03-15 14:55:28

sandra9011
Przyjaciółka Forum

No już też wiem,że nie pomaga woda mydlana.
Ktoś mi też powiedział,że jak się ten odcisk dobrze namoczy to potem można wyjąć te czarne oczka które widać.
Czy to prawda?

#4 2012-03-15 21:31:28

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Te preparaty na odciski działają tak, że odcisk powoli "wychodzi" i jest martwą częścią skóry. Ja sobie regularnie dłubałam w tym nożyczkami i wycinałam po kawałku, w ogóle nie bolało, bo ta część była już obumarła. I potem znowu smarowałam, czekałam trochę, znowu wycinałam i tak w kółko aż całe wylezie wink Jakby tak wyciąć odcisk na żywca od razu to pełno krwi będzie i będzie bolało, niezależnie od tego ile byś w wodzie moczyła. Po prostu cierpliwie smaruj i usuwaj po trochu odcisk aż zniknie.

#5 2012-03-17 14:45:59

szyszek
Dobry Duszek Forum

a to przypadkiem nie ta slynna kurzajka basenowa? mialam kiedys cos takiego, na stopie wlasnie, na podeszwie. lekarz rodzinny to obejrzal przy okazji jakiejs wizyty i potem poszlam na zabieg wyciecia tego paskudztwa (najpierw skalpelem przy znieczuleniu takim sprayem, a potem chyba 5 razy swiecenie laserem)... pozbylam sie tego. a kremami i plastrami na odciski probowalam to leczyc ponad dwa miesiace...ale kasy poszlo na te wszystkie super cudowne niemieckie plastry na odciski.... smile ktore nie pomogly big_smile

#6 2012-03-17 19:04:04

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

szyszek: jaka znowu kurzajka basenowa? Z pewnością nie słynna, bo obrazków google nie posiada... Oczywiście, że odcisk można wyciąć, tylko po co? Boli jak cholera przecież, ja wolałam sobie smarować Brodacidem i powolutku samo wyszło. Piekło tylko na samym końcu. Tacie dała do przetestowania i też mu zeszło. Chłopak też miał odcisk i też mu wszystko zeszło. Więc śmiem twierdzić, że działa wink

#7 2012-03-17 19:14:20

szyszek
Dobry Duszek Forum

u mnie w miescie mowia na to kurzajka basenowa smile (myslalam, ze nie tylko u mnie, nie googlowalam tego nigdy. a basenowa dlatego, ze na podeszwie, rzekomo od chodzenia po podlodze na basenie). ja tam wolalam wycinanie, poza tym, sandra mowila o czarnych oczkach- ja bym to wyrznela cazkami jak sie da, kiedys sobie sama na dloni wycielam i obylo sie bez kupowania specyfikow smile

#8 2012-03-17 20:21:14

Vman
Net-Facet

Weź wywal to jakimś kwasem, np brodacidem i juz, odcisk to inna sprawa trochę, własciwie ciało samo sobie przy nim poradzi.

#9 2012-03-18 01:10:04

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

szyszek, cóż, nie ma to jak regionalizmy wink Ja się takich odcisków nabawiłam na zajęciach z judo, od tarcia bosymi stopami o matę. Co ciekawe te większe, które miałam na stopach wyleczyłam właśnie tymi burżujskimi plasterkami i mi zeszło. Tak samo stopniowo wycinałam. Za to jak zrobił mi się mały na ręce od krojenia nożem, to już plasterki nie "chwytały" i wtedy spróbowałam Brodacid i tada! zadziałało. A wydatek nie jest spory, taki kwasik kilka złotych kosztuje. Więc osobiście nie polecałabym wycinania tych czarnych oczek cążkami ot tak sobie, bo to tak jakby żywcem skórę wycinać. I na dodatek lubi krwawić.

#10 2012-03-20 19:30:05

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Kobietki,ja nie mam tego odcisku czy cokolwiek to jest,na "podeszwie" ja mam to na czubku środkowego palca u nogi.
Smarowałam maścią Aflofarm (na odciski) ale jedynie zeszła mi skórką wokół.
Dziś przyjżałam sie temu baaaardzo dokładnie.
To ma kilka takich grudek ( jak kalafior wygląda heh) .Probowalam wyjąć to pęsetą...szczypie strasznie.
No i oczywiście pumeksem próbowałam zetrzeć,teś okropnie boli.
Chyba pozostaje mi jakis lekarski zabieg czy coś.

#11 2012-03-20 22:23:12

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Moje też wyglądało trochę kalafiorowato. I miało takie czarne niteczki w środku jak się już zacznie wszystko wydłubywać. Pod skórą widać to jako kropki. I nie ma znaczenia gdzie to masz, ja miałam na pięcie, na dwóch palcach stopy i jednym ręki. Odcisk można mieć wszędzie. Idź do apteki, pokaż farmaceucie i na pewno Ci coś na to dadzą. A tak przy okazji... na stronie Aflofarmu nie mogłam znaleźć żadnej maści na odciski. Jak się ta maść nazywa?

#12 2012-03-21 13:29:08

sandra9011
Przyjaciółka Forum

To  jest takie podłużne białe pudełeczko.
Jest napisane Maść na odciski Aflofarm.

#13 2012-03-21 13:30:55

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Po wyjęciu z pudełeczka wygląda tak
http://www.domzdrowia.pl/29568,masc-na- … -10-g.html

#14 2012-03-21 13:37:28

sandra9011
Przyjaciółka Forum

kaisa_malene napisał:

Moje też wyglądało trochę kalafiorowato. I miało takie czarne niteczki w środku jak się już zacznie wszystko wydłubywać. Pod skórą widać to jako kropki. I nie ma znaczenia gdzie to masz, ja miałam na pięcie, na dwóch palcach stopy i jednym ręki. Odcisk można mieć wszędzie. Idź do apteki, pokaż farmaceucie i na pewno Ci coś na to dadzą. A tak przy okazji... na stronie Aflofarmu nie mogłam znaleźć żadnej maści na odciski. Jak się ta maść nazywa?

Już sobie wyobrażam taką sytuację w aptece.
Zdejmuję buta i skarpetkę,kładę nogę na  ladzie i mówię do faraceuty "Panie daj coś na to" tongue

#15 2012-03-22 01:28:46

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Hahaha, no tak, zapomniałam, że Ty to masz na stopie big_smilebig_smilebig_smile Ja miałam łatwiej z ręką tongue A ta Twoja maść to w sumie to samo co Brodacid. Cóż, może spróbuj najpierw wyciąć co się da, tak by nie bolało, a potem kładź cierpliwie tę maść omijając zdrową skórę. Ja kładłam częściej niż było zalecane na opakowaniu. Po prostu mi to zasychało, robiło się białe, wtedy trochę czekałam, zdrapywałam i kładłam nową porcję. I tak w kółko. Od dobrych kilku miesięcy mam spokój smile A jeśli nie pomoże, to zrób dobre zdjęcie komórką i pokaż pani farmaceutce, żeby uniknąć ściągania buta i skarpetki na środku apteki wink

#16 2012-03-22 19:00:45

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Staram się to zdrapywać ale na prawdę jest to bardzo bolesne.I potem jak mam nałożyc maść...maskara,szczypie,piecze i wszystko inne.
No cóż,będę sobie sama na razie takie zabiegi stosowała,jak to nie pomoże to chyba wtedy jedynym wyjściem będzie doktorek.
Dziękuję za dobre rady:)

#17 2012-06-16 17:04:37

MissNet
Zaglądam tu coraz częściej

jeśli to kurzajka to zdobądź gdzieś tę roślinę http://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnik_j … 2cze_ziele

moja ciocia miała z tym ogromny problem, stosowała to ziele właśnie i do tego taki specyfik http://www.kupuje.to/platform.php/aukcja/48427 i pozbyła się raz na zawsze, a miała ich naprawdę dużo, całe dłonie w nich hmm szcególnie to ziele naprawde dziala

#18 2012-06-20 22:05:40

bbeeti28
Na razie czysta sympatia

Po opisie wygląda mina kurzajkę, kup se BRODACID mi pomógł moim znajomym też. Aflofarm to jest firma.

Stopka forum