Rozwód z orzeczeniem o winie jak sie przygotowac - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-14 18:11:35

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

Rozwód z orzeczeniem o winie jak sie przygotowac

Witam wszytskich

W najblizszym czasie czeka mnie własnie taka sprawa i chciałbym sie przygotowac do niej,chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie,powierzenie władzy rodzicielskiej,alimenty.

Sprawa toczy sie na krakowie jesli ktos ma jakies doswiadczenia po takiej sprawie bardzo prosił bym o rady.O co bada pytac

Pozdrawiam

#2 2012-03-14 18:24:13

ewa86
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Rozwód z orzeczeniem o winie jak sie przygotowac

a jaka jest wogóle sytuacja? Sama się nie rozwodziłam ale chyba w najbliższym czasie to właśnie mnie czeka. Z tego co pamiętam to jak moja mama się rozwodziła i chciała orzeknąć winę mojego ojca to miała świadków że ojciec ją zdradza. Alimenty musiał płacić na mnie 500 zł ale to dlatego że pracował legalnie we Włoszech i miał dość spore zarobki. Co do Twojej sprawy to nie wiem co Ci powiedzieć bo nie wiem jaka jest Twoja sytuacja.

#3 2012-03-14 18:32:00

Lady_AL/F
Przyjaciółka Forum

Na pewno potrzebne są dowody winy rozpadu małżeństwa oraz świadkowie.

Wstąp na wątek "Mój wymarzony rozwód" tam uzyskasz więcej informacji.

Dałam czasowi czas i teraz zaczynam na nowo żyć, a za chwilę do tego będę szczęśliwa, bo taki mam plan smile smile smile

#4 2012-03-14 20:21:29

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

hy moa sytuacja duzo by to mowic w skrócie

3 sprwy sa za mna

alimenty-wyrok czastkowy tzn od czasu gry wniesiono sprawe do zawieszenia jej  czyli w moim wypadku 2 miesiace
powierzenie władzy rodzicielskiej zostało zawieszone w sadzie rejonowym poloeciało do okregówki
rozdzielnosc majatkowa juz jest prawnie zawarta wykokiem

a konkretniej
w paznierniku zona uciekła z domu z dzieckiem pod moja nieobecnosc okradajac mieszkanie

2 dni pozniej wpłyneły te 3 sprawy co wyzej
1 pozniej wpłyneło oskarzenie mojej na poice ze jej groziłem

przechodzac do daleszego ciagu
-od 6 miesiecy nie pozwala mi sie z dzieckiem spotykac wogóle
-jak wysyłam pieniadze przyjmuje je a jak paczki to odrzuca kazda
-nie ma porozumienia wogóle twierdzi ze jest mataka i jej wszystko wolno

dowody na ta sprawe mam takie;
-zdrada zeznania jej kochanka którego wezwałem
-swiadków zdrawy 1
-bilingi
-dorwałem sie do pamietnika gdzie jest duzo napisane(2 próby popełnienia samobujstwa,traktowanie jej przez ich rodziców)
-otoczenie w jakim dziecko przebywa patologia przez duze P jej mataka 2 nie udane próby targniecia na zycie ,ojciec agresor bimbrownik
-i szereg kłamst jakie sa zawarte i jej uzasadnieniach odniesnie wyzszych sprawa
oraz uzasadnienia pozwu rozwodowego jej który został odrzucony

duzo by to jescze mowic na ten temat to tak w krócie to co mam pewne i podparte dowodami i swiadkami
ja mam ich 4 a ona ani 1

w tej sprawie wyłacznie rozchodzi sie o dziecko
dodam jeszcze ze jestem zworowym ojcem i zona nic nie mi tak naprawde do zazucenia tylko swoje kłastwa
tej kwesti jestem spokojny pozniewaz nie udowodni mi ze nie jestem

#5 2012-03-14 22:08:00

l_ukrecja
Przyjaciółka Forum

Może adwokat?

Ja miałam rozwód z orzeczeniem o jego winie. Ale on się przyznał i obyło się bez świadków.
Możesz również wystąpić o unieważnienie ślubu kościelnego.

Co do dziecka to nie wiem...ale może jakieś sygnały ze szkoły? Opieki społecznej?

Ten, który wyrządził Ci krzywdę nie jest wart Twoich łez, a ten, który jest ich wart, nigdy nie wyrządzi Ci krzywdy.

#6 2012-03-14 22:46:44

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

adkokata mam mowił mi czego mam sie spodziewac

szukam bardziej zblizonych faktów

dziecko 19 mniesiecy ma

niechciałem zonie fundowac koratora pozatym tak jak mowie niemam sie czego bac oprucz stroniczosci sadu i stereotypów ze małe dziecko zostaje przy matce tylko dlatego ze jest matka

załosne to jest   

takiej osobie która krzywdzi własne dziecko i posługuje sie nim jako karta do jakiejs zemsty powinno sie odbierac dzieci na zawsze  ajk mozna krzywdzic własne dziecko a szkoda gadac

powrócmy do tematu czego moge sie spodziewac ze strony sadu?mieliscie jakies zaskoczenie z jego strony?

#7 2012-03-19 20:59:53

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

w czwartek mam sprawe

doradzicie mi cos?

#8 2012-03-19 21:40:16

yoghurt007
net-facet

Powtarzaj "będzie dobrze". Niestety swego czasu miałem do czynienia z różnymi aktami różnych spraw (nie ze sprawami, ani z ludźmi, jedynie z aktami). Nie raz takie szopki tam były, ze szkoda mówić - aby tylko dziecko z matką zostało. I dało się to wywnioskować już po samej lekturze...

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#9 2012-03-20 12:59:23

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

z tym akurat problemu nie mam bo sie nie boje niczego wiem jaki jestem i co robiłem musze to przedstawic jakim jestem rodzicem i wogóle wsyztsko ide z podniesiona głowa

ale wiecie jak to jest polski stereotyp ze dziecko zostaje przy matce

plan wstepny juz mam na ta rozprawe

tylko co bedzie to sam nie wiem napewno nie moze mnie stres zjesc bo takto sie zamkne w sobie

ale jestem juz po tylu rozprawch z zona ze zapanuje nad tym

a jesli mozecie powiedzcie mi jescze o co bada pytac w takiej sprwie co jest wazne?

#10 2012-05-31 08:34:27

AgnieszkaS
Wkręcam się coraz bardziej

spokojnie, nie tak łatwo matce odebrać dziecko , szczególnie w naszym kraju. Mój mąż ( były mąż) w wieku 40 lat zdradził mnie gdy poszedł na studia- dokształcać się i jak stwierdzi wszem o wobec się zakochał… w 29 latce! bardzo długo plułam sobie w twarz , że go podsycałam do kształcenia się, ale stwierdziłam, że jeżeli mnie nie kochał to i tak by doszło do tego, prędzej czy później…  mamy małe dziecko, też miałam obawy ale stwierdziłam, że nie popuszczę postanowiłam walczyć, skrzywił mnie i moje dziecko! Podniosłam się  z upokorzenia, zgłosiłam się do M. Komorowskiego , tez w Krakowie,  orzeczenie winy tu było bardzo proste, poświadczenie o zdradzie świadków, on też, dopiero po fakcie jak znalazłam świadków,  nie krył się z tym, a  w sądzie bronił się argumentem, że to prawdziwa miłość i jak można karać kogoś za tak szczere uczucie, wymiotować się chciało. Teraz płaci. Bez skrupułów.

#11 2013-05-02 19:31:53

zdecydowana
Niewinne początki

Witam,
Jestem pierwszy raz na tego typu forum (właściwie na jakimkolwiek forum).
Zdecydowałam się na rozwód i obawiam się, że raczej powinien on być z orzeczeniem o winie. - Obawiam się bo to znaczy że będzie wojna.
Jesteśmy małżeństwem od 13 lat, mamy 2 dzieci.
Na początku naszego małżeństwa moja głupota i ślepe zakochanie, wierzenie mojemu mężowi doprowadziło do tego co mam teraz.
Mąż jest alkoholikiem - niestety jesteśmy tzw. dobra rodziną, w której nie ma problemu (problem jest tylko w domu i nie wychodzi na zewnątrz).
Od ok. 6 lat dzieje się źle u nas (maż pije coraz więcej). Wszystkim zajmuje się ja. w miarę dobrze zarabiam, ale nie na tyle aby samodzielnie podołać utrzymaniu siebie i dzieci, nie żyjąc na granicy nędzy.
Mam plan aby się usamodzielnić odejść od męża, ewentualnie zamieszkać u rodziców, ale obawiam się , że będzie chciał walczyć o dzieci.
Nie mam żadnych dowodów na to jego picie - nasi znajomi to są wszyscy jego znajomi, nie bije mnie, nie żyjemy w biedzie. Ostatnio alkohol już tak mu wypłukał móżdżek,  że życie staje się z nim niemożliwe. Coraz częściej się kłóci ze mną i z córka, która jet już na tyle duża że widzi co się dzieje. Przezywa mnie, wyzywa, znęca psychicznie. Nawet jak coś zrobi on to jutro mówi że zrobiła to ja i do tego nie tak jak ma być- osiwieję. jedynie zaświadczenie że podejmował dwa razy leczenie - on nawet nie wie że takie coś sam do domu przyniósł.  Dwa raz został zatrzymany za jazdę pod wpływem, ma kupę długów, a ja od jakiegoś mam z nim rozdzielność majątkową, aby się zabezpieczyć choć trochę. mamy działkę ( dwie) ale jest ona wspólna, boje się że on ją przepije. Jak wspomniałam to ja zarabiam lepiej (teraz) ale kosztem pracy na dwóch etatach, zdarza się, że dzieci zostawiam z nim a on w tym czasie się spije, ale mieszkamy przy teściach, którzy zabierają od niego dzieci, żeby nie przeszkadzały tatusiowi - jak to mówią, ale nie pozwolą złego słowa na synusia powiedzieć. wręcz raz usłyszałam, że to ja jestem powodem że mąż pije.
reasumując:
- jak zabezpieczyć się aby dzieci zostały ze mną,
- żebym dostała jakieś alimenty,
- żeby mieć opiekę nad dziećmi bo jest obawa, że będzie opiekował się z nim pijany,
- i co z działkami, chciałabym jedna przepisać na mnie lub jak będzie to lepsze wyjście to na dzieci -
Jak się mam do tego zabrać aby rozwód przebiegł szybko i bez kłótni. mam plan wybrać się do psychiatry, bo serio już mam tego dość, anie nie mam dowodów na swoją obronę poza słowami. a te mogą być za słabe.
Trochę się rozpisałam ale łapie się wszelkich sposobów uwolnienia się od niego.
Może ktoś odpowie na moje pisanie

Z pozdrowieniami

#12 2013-05-05 20:24:27

skrzywdzone
Niewinne początki

no hej!
ciężko mi nawet pisać,tak naprawdę nie wiem czego szukam,ale znalazłam wyznania kobiety"zdecydowana" i zdałam sobie sprawę że jakby pisała o mnie,ta sama postawa męża ,jego rodziny,a ja sama z tym wszystkim,u mnie teraz coraz gorsza sytuacja,ubliża,kopie ,pluje ,czuje się jak pan bo jest w swoim domu,a ja muszę z dziećmi go znosić,ale również podjęłam decyzję jestem w toku pisania pozwu ale z orzeczeniem,szukam również porad jakieś pomocy prawnej bo tak naprawdę on nie czuje się winny,choć wynosił z domu rzeczy,nawet żywność,okradał mnie i dzieci,nie pracuje od 6 lat no bo po co,śpi-pije-wychodzi i tak w kółko,niczym się nie interesuje,pomocy!!!

Stopka forum