Mocno palący ból w dole pleców - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-14 12:04:47

wrubel811
Niewinne początki

Mocno palący ból w dole pleców

Witam! Od wczoraj odczuwam bardzo mocny ból w dole pleców po lewej stronie,dokładnie w miejscu gdzie zaczyna się pośladek. Ból nasila się przy schylaniu i jest tak piekący jakby mi ktoś przyłożył rozżarzony kamień i ledwo mogę się wyprostować. Gdy położyłam się wczoraj do łóżka dodatkowo ból zaczął promieniować do lewej nogi. Dzisiaj jest prawie tak samo. Bardzo boli (piecze)nie mam pojęcia co to może być. Nie wiem czy był już taki wątek ale proszę o jakąś rade.

#2 2012-03-17 14:19:59

lwica_choleryka
Dobry Duszek Forum

Re: Mocno palący ból w dole pleców

Mogą byc to problemy z korzonkami lub rwa kulszowa, chociąz nie koniecznie, często takie dolegliwości występują po źle leczonym półpaśćciu, masz problemy w ogóle z kręgosłupem? W przypadku wady kregosłupa moze być też ucisk na splot nerwowy

"Tyl­ko życie poświęco­ne in­nym war­te jest przeżycia. "
Albert Einstein

#3 2012-03-19 09:30:41

Opiekunka13
Przyjaciółka Forum

Dokładnie. To wygląda na typowe objawy rwy kulszowej - czyli ucisku na nerw kulszowy. Jedyne co mogę doradzić, to zrób prześwietlenie lędźwi, a potem szybko do rehabilitantów. Jak pójdziesz z tym do neurologa, to spodziewaj się sporej dawki leków przeciwbólowych, które nie tyle Ci nie pomogą co jeszcze mogą szkodzić. Nie eliminują one bowiem ucisku na nerw, tylko powodują że organizm "zignoruje" dolegliwość. Czyli takie krótkowzroczne leczenie objawowe na zasadzie "jak boli, to damy przeciwbólowe". Moja matka to przechodziła.

#4 2012-03-19 14:13:26

wrubel811
Niewinne początki

Dzięki za odp. Że to może być rwa kulszowa to już sama się domyśliłam. Jeśli chodzi o kręgosłup to mam z nim problemy właśnie w dolnej partii pleców. Póki co nie leczyłam tego,ograniczyłam tylko dzwiganie ciężarów ale niestety moja praca jest taka a nie inna więc jadę na przeciwbólowych. Dam rade. Musze!

Stopka forum