Kiedy należy powiedzieć dość? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-03-13 13:01:30

mama123
Niewinne początki

Kiedy należy powiedzieć dość?

Mam prawie 37 lat troje dzieci(syna 16 lat, córki 13 lat i 7 lat) oraz 17 letni staż małżeński. Z moim mężem zaczęłam się spotykać gdy miałam 15,5 roku. Układało się nam bardzo dobrze. On potrafił mnie wysłuchać, był bardzo taktowny, wyrozumiały i zawsze mogłam na niego liczyć. Gdy skończyłam szkołę wzięliśmy ślub, po roku urodziłam syna. Nie będę opisywała jak moje życie z roku na rok stawało się coraz bardziej przytłaczające, bo dnia by mi nie starczyło. Powiem tylko, że wiele się wydarzyło. Problemy z pracą, brak środków do normalnego życia, złe towarzystwo męża w pracy - alkohol, kłótnie itp. z roku na rok mój ukochany potrafił wyzywać gorsze epitety w moim kierunku. Miewał straszne napady złości, wrzeszczał, trzaskał drzwiami i szantażował dzieci że się wyprowadzi. Były i są jednak chwile że jest spokojnie i nawet miło. Ostatnio jednak w trakcie imprezy urodzinowej syna przy całej rodzinie zrobił ogromną awanturę. Wyprosił z domu swoją mamę i brata (mieszkamy z moimi rodzicami) a potem gwałtownie wstał od stołu i stwierdził że to on się wyprowadzi. Jego brat próbował go uspokoić wtedy on powiedział mu że z taką żoną i dziećmi to nie może być inny. Powiem tylko że brat go wyśmiał mówiąc mu że ma żonę która pracuje zawodowo ,dba o dom i dzieci , dzieci są zdrowe dobrze się uczą i nie ma z nimi większych problemów więc chyba nie ma na co narzekać. Z najstarszym synem były problemy jak trafił do gimnazjum ale teraz rozpoczął szkołę średnią i wszystko powoli wraca do normy więc jest się z czego cieszyć. Wieczorem jak próbowałam z nim o tym porozmawiać to powiedział mi że nie mam do niego mówić "kochanie" bo jak to słyszy to mu się chce rzygać. Potem zrobił sobie drinka i za jakąś godzinę przeprosił nas wszystkich. Ale rano następnego dnia już znowu mówił że gdybym ja była inna , bardziej surowa wobec dzieci to on by też był inny. Ta ostatnia awantura to była "Ta" kropelka która przepełniła kielich goryczy. Nie potrafię się od tego dnia pozbierać. Wiem ze dzieci go bardzo kochają, a ja to już chyba nic nie czuję. Strasznie boli bo wiem że był inny. W domu pomaga mi w wielu pracach, prawie wszystko potrafi zrobić, ale nasze relacje są bardzo zimne. Nie wiem co robić dalej. Cieszyć się z tego co mam - dla dzieci, czy zakończyć to wiedząc,że przewrócę dzieciom życie do góry nogami ? Nie wiem też czy ten ciągły lęk przed wybuchami męża nie jest gorszy niż samotna cisza.

#2 2012-03-13 14:39:22

atinasarz
Przyjaciółka Forum

Re: Kiedy należy powiedzieć dość?

mama123 - witaj najpierw bajka a z biegiem lat szarość i przerażająca rzeczywistość. Nie wiem dlaczego mąż akurat ciebie obarcza  wszystkimi niepowodzeniami np: wychowaniem dzieci, dlaczego uważa że to twoja wina. A przepraszam gdzie on był przez te lata  - nie przyłożył ręki do wychowania dzieci, co w tobie jest takiego że cię odtrąca co ma ci do zarzucenia. Są to pytania na które powinnaś sobie odpowiedzieć.I dopiero po tym przeprowadzić poważną rozmowę i podjąć decyzję.
Wiem że boisz się o dzieci, wiem co czujesz ale dzieci jeżeli mądrze im wytłumaczysz to są na tyle duże że zrozumieją na pewno będzie im ciężko ale przy twoim wsparciu poradzą sobie z tym, a ty jeśli strach jest większy niż poczucie bezpieczeństwa powinnaś pomyśleć czy jesteś w stanie dalej żyć w ten sposób.

#3 2012-03-13 15:02:10

Malwina69
Przyjaciółka Forum

Wyobrażam sobie .. jak strasznie to jest przykre, tyle lat wspólnych, dzieci, dorobek.. i zamiast więzi wręcz odwrotna sytuacja.. Nie będzie to chyba łatwe do przeprwaodzenia z takim facetem jakim obecnie jest Twój mąż.. Znam kobietę, która ma bardzo podobną sytuacje z mężem i przyszedł dzień kiedy po wielu próbach rozmów, naprawy, tłumaczeniach...łzach.. powiedziała dość.. Ona akurat może mogła sobie swobodniej pozwolic na taki krok bo miała gdzie się wyprowadzić.. Dopiero wtedy Pan Mąż otrzeźwiał i podjął dialog.. Teraz w miarę upływu czasu sytuacja sie normuje ale łatwo nie jest..

Nie ma dwóch takich samych historii......

#4 2012-03-13 15:14:07

cronos_pl
Net-Facet

Powinnaś porozmawiać poważnie z mężem. Powiedz mu, że masz dość. Spokojnie bez nerwów. Powiedz też, że jeżeli nie zmieni swojego zachowania wyprowadzisz się. W złości mówi się dużo złego. Później przychodzi otrzeźwienie. Jeżeli się jednak sytuacja będzie powtarzała to żyć się tak nie da. Znajdź w sobie siłę na jeszcze jedną rozmowę.

#5 2012-03-13 16:15:16

Dunkis
Net-facet

Ta ostatnia awantura to była "Ta" kropelka która przepełniła kielich goryczy
Jeszcze po kropelce, jescze po kropelce, no i zwiędnie moje serce.

Obojętenie jak by na to nie spojrzeć, zacznij od siebie, myślę, że nie wobec dzieci, a wobec niego powinnaś być bardziej surowa. Na zbyt wiele mu do tej pory pozwoliłaś - a szczytem tego było jego zachowanie przy stole, juz nie wspomnę o epitetach. Jesli nie chcesz spojrzeć na siebie, to popatrz jaki przykład Twój mąż, daje Waszym dzieciom. Może mu trzeba wylac kubeł zimnej wody na głowę? On się miota. Malwina dobrze zrobiła - bo widzisz zadziałało prawo - gdy coś tracisz - w tym momencie zaczynasz to doceniać.

Kobieto, puchu marny...taaaaa, kobieta to zdecydowanie WIETRZNA istota

#6 2012-03-14 08:57:31

mama123
Niewinne początki

Dziękuję za słowa wsparcia. Mój mąż uważa, że nie jestem stanowcza i jestem za mało konsekwentna. Od dzieci wymaga prawdomówności i szczerości. Ale one zwyczajnie się go boją, jego krzyków i wybuchowych reakcji, więc wolą skłamać i liczyć na to że się nie dowie lub jak się dowie po jakimś czasie to machnie na to ręką. Ma ogromne pretensje jak zdarza się im powtarzać te same błędy a przecież on tyle lat robi w domu potworne awantury, potem obiecuje że to był ostatni raz a za jakiś czas sytuacja powtarza się znowu. Dziesięć lat temu wpadłam w anoreksję. Ciągłe awantury , nieprzespane noce z małymi dziećmi i pozostałe zwyczajne problemy dnia codziennego spowodowały to że nie mogąc zapanować nad swoim życiem opanowała głód. Przy wzroście 138cm ważyłam 42 kg. Leczyłam się bo zrozumiałam że jak się wykończę to zrujnuję dzieciakom życie. Teraz znowu wracają dni kiedy jem bardzo mało lub wymiotuję bo jestem bardzo nerwowa i boli mnie żołądek. Nie wiem czy jest szansa na to że będzie lepiej? Mam nad czym rozmyślać. Wiem tylko jedno, że jeśli jeszcze jeden raz spróbuje zrobić w domu awanturę to wyrzucę go z domu bez żadnych skrupułów. Powiedziałam mu to prosto w oczy i tym razem dotrzymam słowa, bo inaczej moje dzieci nigdy nie zaznają spokojnego domu a ja będę temu najbardziej winna bo na to pozwoliłam.

#7 2012-03-14 09:51:29

nina1234
Przyjaciółka Forum

Mama123 masz rację ,że jeżeli nic nie zmienicie to twoje dzieci nie zaznają spokoju.Czasami dzieci tylko czekają by ojciec odszedł ,mają już awantur dość.Taki przykład jaki dostaną w domu będzie kiedyś dla nich wzorem .Dzieci często popełniają błędy rodziców ,bo inaczej nie potrafią .Mam nadzieję ,że dotrzymasz słowa w stosunku do męża i pokażesz dzieciom ,że nie będziesz tolerowała w domu przemocy psychicznej bo dzieci w przyszłości pozwolą się krzywdzić.Pokaż im ,ze jesteś silna .Trzymam za was kciuki.

Śpieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą.

#8 2012-03-14 12:01:25

Malwina69
Przyjaciółka Forum

mama123.. powiem bardzo banalnie; konsekwencja................

Nie ma dwóch takich samych historii......

#9 2012-04-03 16:16:40

niebo19
Niewinne początki

ma proble z chlopakiem jestesmy  ze soba 2lata i mnie okłamuje. mowi zaszw ze nie bd tylko pil i wogole . nie pije na codzihen tylko w wekeend ... wkur** mnie jego gadanie jak jetse p9ijany taki umolnu ze glowa boli... kurzylam sie i mu powiedzialam alebo dajemy sobie tydzien przerwy ale bo sie roztajemy i i mi mowil ze daj mi ostatnia sane . powiedzial mi to daj mnie na odwyk... jak kazdy facet ktory nie umie odmowic w towazystiwie. mam duze rodzemnstwo 5 dziewczyn ktore maja juz partnero i oni tez tak maja.. ale ja tak nie chce.. i nie wiem co mam zrobnic .. pomocy

#10 2012-04-03 16:28:50

louve14
Słodka Czarodziejka

Dunkis napisał:

Ta ostatnia awantura to była "Ta" kropelka która przepełniła kielich goryczy
Jeszcze po kropelce, jescze po kropelce, no i zwiędnie moje serce.

Obojętenie jak by na to nie spojrzeć, zacznij od siebie, myślę, że nie wobec dzieci, a wobec niego powinnaś być bardziej surowa. Na zbyt wiele mu do tej pory pozwoliłaś - a szczytem tego było jego zachowanie przy stole, juz nie wspomnę o epitetach. Jesli nie chcesz spojrzeć na siebie, to popatrz jaki przykład Twój mąż, daje Waszym dzieciom. Może mu trzeba wylac kubeł zimnej wody na głowę? On się miota. Malwina dobrze zrobiła - bo widzisz zadziałało prawo - gdy coś tracisz - w tym momencie zaczynasz to doceniać.

Popieram. Myślę że z chęci poprawienia waszych stosunków byłaś zbyt uległa i za mało stanowcza co do męża. Pozatym zupełnie nie potrafię zrozumieć jego zachowania i jego wybuchów złości bez jakiejś konkretnej przyczyny. Może mąż ma jakąś nerwice, nie znam się kompletnie na tym ale jego reakcje nie są normalne. Powinnaś z nim poważnie porozmawiać, zastanówcie się wspólnie gdzie leży problem. Może jakaś terapia małżeńska by pomogła. Zyczę powodzenia.

#11 2012-04-10 14:33:30

kasia72
Dobry Duszek Forum

Powinnaś porozmawiać z mężem na spokojnie i spróbować go namówić na wizytę w poradni małżeńskiej.Tak dalej być nie może bo się psychicznie wykończysz.

Tyś rodząc się płakała nad tobą się śmiali,Żyj tak byś umierając śmiała się gdy oni będą płakali:)

#12 2012-05-14 09:16:29

mama123
Niewinne początki

Witam ponownie!
Wczoraj od mojego ostatniego wpisu miała miejsce kolejna awantura, nie pierwsza.Znowu zaczęło się bardzo niewinnie. Mąż powiedział synowi że jak przyniesie sobie rachunek z internetu to chce wejść na komputer. Dawid nie protestował. Jednak gdy mąż pojawił się w pokoju to syn poprosił go aby dał mu chwilkę bo czytał  sobie pocztę i chciał tylko skończyć. Mąż tak się wkurzył że od razu dał mu karę na komputer. Zauważył też że syn ma na pasku zrzuconą jakąś grę internetową a miał zakaz na grani na grach internetowych, więc robiło się coraz głośniej. Jak zapytałam czemu tak krzyczy to mi to pokazał ale tam nie było rozpoczętej gry tylko plansza kończąca grę przegraną. Taka sama plansza pokazuje się jak oglądasz pojedynki innych zawodników Syn przyrzekał że tylko śledził pojedynek . Z drugiej strony nie wierzę że nie wiedząc kiedy tata przyjdzie odważył by się na granie. Nie pomagały jego tłumaczenia. Mąż krzyczał i wyzywał go coraz głośniej. Córki płakały i prosiły tatę by się uspokoił starsza córka potwierdzała słowa syna ale nic nie pomagał mnie kazał się do siebie nie zbliżać i nie dotykać go ,jak chciałam go wziąść za rękę i prosiłam go by nie krzyczał. Moja najmłodsza córka jest cała roztrzęsiona nie chce chodzić do przedszkola ciągle boli ją brzuszek, starsza córka zrobiła się płaczliwa i powiedziała że boi się wracać do domu a syn cały się trzęsie na niczym nie może się skupić opuścił się w nauce a najwięcej czasu spędza w swoim pokoju grając na gitarze. Mam dość jak patrzę na moje skarby to jestem przekonana że jak nie zakończę tego to je zniszczę. Powiedziałam mężowi że ma się wyprowadzić odpocząć od nas i wszystko sobie przemyśleć. Syn nie chce go znać. Dziś umawiam się na wizytę z moimi pociechami do pani psycholog bo sama chyba nie dam rady tego unieść. Moim dzieciom zdarza się nie dotrzymać obietnicy, albo skłamać ale zawsze z nimi o tym rozmawiam tłumaczę że tak nie można . Zdarza się to coraz rzadziej, ale to tylko dzieci. My rodzice też popełniamy błędy i też oczekujemy że nam się wybaczy.
Proszę o jakiś komentarz bo często zastanawiam się nad tym co powiedział mi mąż : Z taką kobietą jak ja nie można być innym.
Pozdrawiam.

Stopka forum