Nietypowy problem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nietypowy problem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez ewel455 (2012-03-09 10:56:23)

Temat: Nietypowy problem

Witam, jestem nowa na tym forum więc jeszcze nie wiem dokładnie jak i co mam robić.
Zarejestrowałam się tu głównie by podzielić się swoim problemem i zapytać o rady, jednak czas pokaże możliwe że tu zostanę na dłużej. Przejdę bardziej do rzeczy.
Jestem kobietą w wieku 18 lat. Żyję mało uważając na swoje zdrowie. Mam niedowagę, ważę 49 kg przy wzroście 169 cm. Palę, piję okazyjnie..no abstynentką nie jestem, współżyję z obecnym chłopakiem. Mam problem z przytyciem do wagi prawidłowej.
Jednak moim "nietypowym problemem" jest miesiączka. Do tej pory wszystko z nią było w miarę normalnie. Lekko tylko była nieregularna. W tym miesiącu nastąpił u mnie w połowie miesiąca ból brzucha, jednodniowy..zażyłam tabletki do tej pory nie znane dla mnie.
Parę dni później dostałam miesiączki, aż 10 dni wcześniej niż zwykle, która trwa do tej pory..czyli już 8 dzień a krwawienie jest dalej dość obfite. Chciałabym żebyście pomogły mi określić czy mam się czym martwić i skąd mogły się wziąć te problemy ? Bardzo proszę o rychłe odpowiedzi i z góry dziękuję za te sensowne. W razie gdybym nie podała jakiejś potrzebnej informacji proszę też pytać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nietypowy problem

Myślę, że najlepiej jest udać się do lekarza. Niedowaga może wpływać na nieregularność miesiączki - tak kiedyś gdzieś słyszałam. Z tego co wyczytałam zażyłaś leki, których nazwy nie znasz? hmmm...a czy możesz ustalić co to były za leki? Pewnie to ma związek z Twoim problemem, ale wiesz myślę że najrozsądniej będzie odwiedzić ginekologa. A wcześniej dowiedz się co wzięłaś.

3

Odp: Nietypowy problem

Lek nazywa się Helicid, jest na bóle brzucha ale tez dla wrzodowców.
Obawiam się właśnie że to on miał wpływ na takie a nie inne zachowanie mojego organizmu.

4

Odp: Nietypowy problem

Ja bym poszła do lekarza, bo oczywiście i lek i niedowaga mogły być przyczyną Twoich zaburzeń miesiączki.

5 Ostatnio edytowany przez ewel455 (2012-03-09 22:43:51)

Odp: Nietypowy problem

Rozumiem, tyle że na chwilę obecną jestem uziemiona w domu ze względu na zapalenie płuc. Dziękuję za dotychczasowe porady i proszę o odpowiedź na jedno głupie pytanie związane z tym tematem. W związku z takimi objawami, mogę wykluczyć ciążę czy niekoniecznie ?

6

Odp: Nietypowy problem

Witaj!
Tak, jezeli występuje krwawienie, zwłaszcza dłuższe niż zwykle, możesz śmiało wykluczyć ciążę.
Myślę, ze trzeba do tego problemu podejść spokojnie, ale czujnie. Helicid jest bardzo bezpiecznym lekiem i nie obwiniałabym go o objawy, jakie opisujesz. Bardziej interesuje mnie jaki/jakie antybiotyki przyjmujesz na zapalenie płuc, bo to one najprawdopodobniej mogły być przyczyną bólu brzucha a teraz mogły spowodować rozregulowanie miesiączki, gdyż w przypadku zapaleń płuc stosuje się zazwyczaj silniejsze, w większych dawkach i dłużej niz zwykle. Czy krwawienie trwa nadal? Jeżeli tak (byłby to 10-11 dzień), to zdecydowanie poszłabym do ginekologa w trybie pilnym i koniecznie kup sobie żelazo, gdyż jeste to na pewno większa utrata krwi niż zwykle. Łatwiej będzie Twojemu organizmowi wrócić do normy. Jeżeli krwawienie ustało, obserwuj się, poleż jeszcze z tym zapaleniem płuc w domu a do ginekologa udaj się w najbliższym czasie. Warto, zazwyczaj to kompetentni lekarze. Kontrola ginekologiczna i tak jest ważna, gdyż współżyjesz, a tym bardziej przy nieregularnych miesiączkach, lepiej to sprawdzić. Pozdrawiam smile

7

Odp: Nietypowy problem

Tak krwawienie jeszcze występuje powoli zaczyna ustępować ale dalej jest. Lekki na zapalenie płuc na pewno nie są przyczyną ponieważ problem wystąpił wcześniej niż zaczęłam brać leki. Dziękuję za uspokojenie mnie z ciążą.
Do ginekologa mam zamiar iść jak tylko wyzdrowieje. Żelazo zaczną brać tak jak radzisz, to dobry pomysł dziękuję smile

8

Odp: Nietypowy problem

jasna sprawa ze to nie ciaza smile
jak jestes uziemiona i nie wychodzisz z domu to mozesz zadac pytanie na wpadka.pl lekarzowi.

9

Odp: Nietypowy problem

o dziękuję za podpowiedź wink

10

Odp: Nietypowy problem

nie ma za co dziekowac, wiedza jest po to zeby sie nie dzielic smile
a na tej stronce po za ta opcja z zadaniem pytania, jest sporo przydatnych informacji na tema antykoncepcji:)

11

Odp: Nietypowy problem

wiesz o antykoncepcji już myślałam ale na razie czekam aż skończą się te problemy bo krwawienie dalej występuje ;/

Gdy już będę miała jak iść do ginekologa, zadbam i o ten problem i o antykoncepcję.

12

Odp: Nietypowy problem

Helicid, bierz spokojnie bo on chroni Twój żołądek przed skutkami ubocznymi leków które bieżesz przy zapaleniu płuc. Musisz dalej porobić badania bo ,nie tylko masz niedowagę ale masz bardzo oslabiony organizm i musisz go wzmocnić pod okiem lekarza. Twojemu organizmowi brak wielu składników dlatego masz te problemy ze sfiksowaną miesiączką i wpadłaś w zapalenie pluc - a to powazna choroba. Z całego serca radzę Ci zaprzyjażnic sie z lekarzem pierwszego kontaktu i z ginekologiem, jeśli teraz to zaniedbasz to będziesz czuła sie osłabiona i wszelkie problemy zdrowotne będa się Ciebie czepiały. Napisz przy okazji czy nie stosowalaś jakiejś diety cud, (cud że przeżyłas) powodzenia i dbaj o siebie bo życie masz tylko jedno i jego jakość jest bardzo wazna.

13

Odp: Nietypowy problem

Miesiączka już na szczęście ustała i z zapalenia płuc wyszłam. Zgodzę się że mam bardzo osłabiony organizm ale nie, nie stosowałam żadnej diety. Pragnę przytyć, nie należę do kobiet odchudzających się na siłę. Po prostu taka już jestem.

14

Odp: Nietypowy problem

to staraj sie jest o tych samych godzinach posilki bogate w weglowodany to wtedy moze przytyjesz

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Nietypowy problem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024