Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Witam!!
Nie wiem od czego zacząć więc może zacznę od tego że:
Mam 30lat opiekuję się moją bardzo chorą mamą , bardzo chorą ponieważ ma wiele tych chorób, między innymi" Astmę , paraliż prawo strony po udarze mózgu, wodę w płucach , niewydolność nerki, cukrzycę , serce ledwo pracujące.. oraz wiele innych chorób na których znają się tylko lekarze, w zeszłym roku wszczepiali mamie defibrylator po siedmiu miesiącach okazało się że wraz z defibrylatorem wszczepiona została także bakteria zagrażająca życiu wynikiem czego wyjęli mamie defibrylator , od tamtego czasu stan bardzo się pogorszył , musiałam zrezygnować z pracy gdyż mama potrzebuje ciągłej opieki najgorzej jest w nocy , muszę po kilka razy wstawać moczyć ręcznik , otwierać okno. średnio 2-3 razy w miesiącu muszę wzywać pogotowie większość wezwań kończy się podłączeniem do tlenu i odwiezieniem do szpitala, w zeszłym tygodniu mama do tego wszystkiego przeszła ciężki zawał , blok serca. Zawsze dawałam sobie radę nigdy nie prosiłam nikogo o pomoc , ale w ostatnim czasie nasza sytuacja jest beznadziejna , mama ma 630zł emerytury , ja nie mogę podjąć pracy ( chociaż bardzo bym chciała) za leki mamy płacę średnio 178zł po czym opłacam gaz , prąd - na wszystko i tak nie wystarcza , nie mamy lodówki co jest potrzebne do trzymania chociażby insuliny , już nie daję sobie rady psychicznie , zwróciłam się do pomocy społecznej okazało się że owszem należy nam się 34 zł okresowego zasiłku - nie wiedziałam czy się mam śmiać czy płakać , no ale jak by inaczej po jakimś czasie stwierdzili że muszę im o oddać te właśnie 34zł ponieważ po podliczeniu wszystkiego przekracza nam dochód tak właśnie śmiechu warte , przyznali nam pół tony węgla na całą zimę i więcej nic nam się od nich nie należy.
Nie piszę tutaj po to by szukać współczucia czy wsparcia finansowego , Mam po prostu pytanie , czy ktoś nie wie gdzie mogła bym się zwrócić po jakieś wsparcie , może ktoś zna jakieś instytucje bardzo proszę o odpowiedz jeśli ktoś wie gdzie można się zgłosić na terenie śląska będę bardzo wdzięczna ... z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

to straszne i przykre sad niestety nie pomogę,ale mam nadzieje,ze ktoś odpowie na twoją prośbę smile

3

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Niestety nie znam się kompletnie na tych urzędowych rzeczach. Wiem ze moja jakaś tam daleka ciotka bierze taki zasiłek opiekunczy na swoją matkę. NIe wiem dokładnie na czym to  polega i gdzie to załatwiać. Wiem ze warunkiem jest to że musisz być bezrobotna, pieniądze dostajesz jako "zapłate" za opiekę nad osobą bliska, nie będącą w stanie do samodzielnej egzystencji i ponoć nawet podatek odprowadzany jest za to do ZUSu. Kwota tego zasiłku wynosi jakies 500-600zł. NIe mam pojęcia jak to się nazywa. Musiała byś zorientować się może w urzędzie gminy, albo w jakiejs placówce socjalnej. A może nawet w tym ZUSie. W internecie znalazłam tylko jakies info o zasiłku pielegnacyjnym, ale to nie to. Oczywistym jest ze musisz sie nachodzić i polerować klamki urzędów  bo w naszym kraju wiadomo jak jest, a my zwykli ludzie nie mamy pojęcia że przysługują nam jakieś świadczenia, często też informacja o tym jest ograniczona. Bardzo mi przykro, życzę dużo sił i powodzenia!

4

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Witaj.
Czy Twoja mama ma orzeczoną I grupę inwalidztwa? Wtedy przysługuje jej dodatek/ zasiłek pielęgnacyjny w kwocie ok.140 zł (dokładnie nie pamiętam) oraz odliczenie od podatku z tytułu zakupu leków ponad kwotę 100 zł/m-cznie w rocznym rozliczeniu.

Ponadto możesz złożyć wniosek do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Wpisz w google miejscowość, w której mieszkasz i dowiesz się adresu - tam pobierzesz wniosek i dowiesz się szczegółów.
Z pewnością przy takich schorzeniach mamy, komisja wyda orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz ulg i uprawnień przysługujących jej z tego tytułu.

Takie orzeczenie potrzebne jest również do uzyskania przez Ciebie jako opiekuna mamy  świadczenia pielęgnacyjnego. Procedury dalszego załatwiania nie znam.

Z pewnością w Twoim miejscu zamieszkania działa CARITAS - w ramach programu pomocy  z UE dostarczają rodzinom będącym w potrzebie żywność. Koniecznie zwróć się o pomoc.

W radio Maryja jest taka audycja, w której ludzie oferują darmowo meble, sprzęt AGH itp. oraz  czytane są prośby/zgłoszenia na konkretne zapotrzebowanie. Ale nie wiem, w które dni i w jakich godzinach. Podają telefon kontaktowy.

To tyle. Wprawdzie to takie ogólne wiadomości, ale może z któryś skorzystasz.

Pozdrawiam i powodzenia.

5

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Witam!
Bardzo dziękuję wszystkim za rady
na pewno dowiem się wszystkiego o czym od was przeczytałam
Mama nie ma orzeczenia o niepełnosprawności , ale pójdę to załatwić
wiem już gdzie się o takie orzeczenie udać.
Właśnie w naszym kraju nie wiadomo gdzie co i do czego
dlatego założyłam post licząc że ktoś był lub jest w podobnej sytuacji.
Z rana zaraz udam się do ZUSu i popytam z nadzieją że coś się uda smile
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam Was serdecznie.

6

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

"Czy Twoja mama ma orzeczoną I grupę inwalidztwa?"
Grup inwalidzkich nie określa sie od1997r. (przyznane zachowano)
Od tamtej pory orzeka się stopnie niepełnosprawności.

Od kwietnia wchodzą zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych.
Jeśli mama nie jest mężatką (ew. mąż ma również orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności) to mogłabyś się starać o specjalny zasiłek pielęgnacyjny jeśli mama miałaby orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji  albo miałaby  orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Świadczenie to wypłaca mops( odpowiednik) po spełnieniu licznych warunków miedzy innymi dochodowy (583zł/os).

Spróbuj smile

7

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc
Trzydziestka napisał/a:

Witam!!
Nie wiem od czego zacząć więc może zacznę od tego że:
Mam 30lat opiekuję się moją bardzo chorą mamą , bardzo chorą ponieważ ma wiele tych chorób, między innymi" Astmę , paraliż prawo strony po udarze mózgu, wodę w płucach , niewydolność nerki, cukrzycę , serce ledwo pracujące.. oraz wiele innych chorób na których znają się tylko lekarze, w zeszłym roku wszczepiali mamie defibrylator po siedmiu miesiącach okazało się że wraz z defibrylatorem wszczepiona została także bakteria zagrażająca życiu wynikiem czego wyjęli mamie defibrylator , od tamtego czasu stan bardzo się pogorszył , musiałam zrezygnować z pracy gdyż mama potrzebuje ciągłej opieki najgorzej jest w nocy , muszę po kilka razy wstawać moczyć ręcznik , otwierać okno. średnio 2-3 razy w miesiącu muszę wzywać pogotowie większość wezwań kończy się podłączeniem do tlenu i odwiezieniem do szpitala, w zeszłym tygodniu mama do tego wszystkiego przeszła ciężki zawał , blok serca. Zawsze dawałam sobie radę nigdy nie prosiłam nikogo o pomoc , ale w ostatnim czasie nasza sytuacja jest beznadziejna , mama ma 630zł emerytury , ja nie mogę podjąć pracy ( chociaż bardzo bym chciała) za leki mamy płacę średnio 178zł po czym opłacam gaz , prąd - na wszystko i tak nie wystarcza , nie mamy lodówki co jest potrzebne do trzymania chociażby insuliny , już nie daję sobie rady psychicznie , zwróciłam się do pomocy społecznej okazało się że owszem należy nam się 34 zł okresowego zasiłku - nie wiedziałam czy się mam śmiać czy płakać , no ale jak by inaczej po jakimś czasie stwierdzili że muszę im o oddać te właśnie 34zł ponieważ po podliczeniu wszystkiego przekracza nam dochód tak właśnie śmiechu warte , przyznali nam pół tony węgla na całą zimę i więcej nic nam się od nich nie należy.
Nie piszę tutaj po to by szukać współczucia czy wsparcia finansowego , Mam po prostu pytanie , czy ktoś nie wie gdzie mogła bym się zwrócić po jakieś wsparcie , może ktoś zna jakieś instytucje bardzo proszę o odpowiedz jeśli ktoś wie gdzie można się zgłosić na terenie śląska będę bardzo wdzięczna ... z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Bardzo mi przykro . Wiesz tak sobie myślę a może PCK Ci pomoże coś nie wiem tak tylko powiedziałam. Bardzo mnie wzruszyła Twoja historia, mieszkasz może gdzieś w Wielkopolsce?

8

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc
Trzydziestka napisał/a:

Witam!!
Nie wiem od czego zacząć więc może zacznę od tego że:
Mam 30lat opiekuję się moją bardzo chorą mamą , bardzo chorą ponieważ ma wiele tych chorób, między innymi" Astmę , paraliż prawo strony po udarze mózgu, wodę w płucach , niewydolność nerki, cukrzycę , serce ledwo pracujące.. oraz wiele innych chorób na których znają się tylko lekarze, w zeszłym roku wszczepiali mamie defibrylator po siedmiu miesiącach okazało się że wraz z defibrylatorem wszczepiona została także bakteria zagrażająca życiu wynikiem czego wyjęli mamie defibrylator , od tamtego czasu stan bardzo się pogorszył , musiałam zrezygnować z pracy gdyż mama potrzebuje ciągłej opieki najgorzej jest w nocy , muszę po kilka razy wstawać moczyć ręcznik , otwierać okno. średnio 2-3 razy w miesiącu muszę wzywać pogotowie większość wezwań kończy się podłączeniem do tlenu i odwiezieniem do szpitala, w zeszłym tygodniu mama do tego wszystkiego przeszła ciężki zawał , blok serca. Zawsze dawałam sobie radę nigdy nie prosiłam nikogo o pomoc , ale w ostatnim czasie nasza sytuacja jest beznadziejna , mama ma 630zł emerytury , ja nie mogę podjąć pracy ( chociaż bardzo bym chciała) za leki mamy płacę średnio 178zł po czym opłacam gaz , prąd - na wszystko i tak nie wystarcza , nie mamy lodówki co jest potrzebne do trzymania chociażby insuliny , już nie daję sobie rady psychicznie , zwróciłam się do pomocy społecznej okazało się że owszem należy nam się 34 zł okresowego zasiłku - nie wiedziałam czy się mam śmiać czy płakać , no ale jak by inaczej po jakimś czasie stwierdzili że muszę im o oddać te właśnie 34zł ponieważ po podliczeniu wszystkiego przekracza nam dochód tak właśnie śmiechu warte , przyznali nam pół tony węgla na całą zimę i więcej nic nam się od nich nie należy.
Nie piszę tutaj po to by szukać współczucia czy wsparcia finansowego , Mam po prostu pytanie , czy ktoś nie wie gdzie mogła bym się zwrócić po jakieś wsparcie , może ktoś zna jakieś instytucje bardzo proszę o odpowiedz jeśli ktoś wie gdzie można się zgłosić na terenie śląska będę bardzo wdzięczna ... z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Wszczepienie bakterii to błąd w sztuce lekarskiej, Twojej mamie należy się odszkodowanie z tego tytułu.
Zajmuję się tego typu sprawami, odszkodowaniami za błędy w sztuce lekarskiej, wypadki komunikacyjne, wypadki w pracy, zadośćuczynienie za doznane krzywdy. To nie jałmużna, to duże należne Wam pieniądze, pomocne w dalszym leczeniu, życiu.
Bezpłatna konsultacja prawna, opłata pobierana jest dopiero po zakończeniu postępowania odszkodowawczego, które trwa zazwyczaj 3 miesiące a już w 2 miesiącu klient otrzymuje zaliczkę na poczet przyszłego odszkodowania. Żadnych opłat, postępowanie prowadzi wyspecjalizowana, doświadczona kancelaria prawna.
Jeżeli jesteś zainteresowana-napisz na priw.

9

Odp: Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

dlaczego nie starasz sie o opiekuńcze nad mamą( chyba tak to się nazywa)jest to 500 zł miesiecznie,musisz to załatwić z lekarzem rodzinnym,opieka i komisja,ja znam wielu ludzi krtórzy właśnie z tego korzystają,nawet moja siostra bedzie sie teraz opiekować naszą babcia i dostanie te 500 zł

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Może ktoś wie gdzie mogę uzyskać pomoc

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024