Trudy Rozwód - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-02-23 18:57:56

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

Trudy Rozwód

Witam.

Jestem w trakcie tak zwanego trudnego rozwodu tzn.
Gdy żona odeszła z dzieckiem złozyła 3 sprawy sadowe (alimanty,powierzenie władzy rodzicielskiej,rozdzielnosc majatkowa)obenie te sprawy sie tocza i sa zawieszane ze wzgledu ze były złozone do sadu rejonowego mianowicie sadem własnieym w tych sprawach jest sad okregowy 1 z tych spraw niestety nie da sie zawiesic i przenies do okregówki czyli rozdzielnosci majtkowej.

Aktualnie ja złozyłem pierwszy pozew o rozwód z orzeczeniem o winie żony zawartosc pozwu;
-powierzenie władzy rodzicielskiej
-alimenty
-nie wydawanie decyzji o wspulnie zamieszkiwanym mieszkaniu
i oczywiscie zwolnienie z kosztów sadowych i wskazanie zony jaka winnej rozpadowi małzenstwa

termin rozprawy to panad 6 miesiecy po których zona odeszła z mieszkania obecnie jest pod koniec marca

W sadzie rejonowym przy sprawie dotyczacej władzy rodzicielskiej to jesli jest złozony i przyjety pozew rozwodowy i nadana sygnarura to z urzedu wedruje do okregówki

Wsparawie o alimaty miał byc tak samo ale zona złozyła własny pozew o rozwód w którym wniosła o;
-powierzenie władzy rodzicielskiej
-kontakty meza z dzieckiem
-bez orzekania o winie

Chciałbym sie dowiedziec czy któs był w podobnej sytuacji tzn,czy te 2 wnioski o rozwód sie połacza i beda na 1 rozprawie?
Czy taka sprawa jak powierzenie władzy rodzicielskiej moze sie zakonczyc na 1 rozprawie jezeli strony stoja twardo na swoim?
Czy moze sie to bojesc bez badan w RODK?

Przedstawiajac cała sytuacja w jakiej sie znajduje;
Zona zabrała dziecko teraz juz ma 19 miesiecy zabrała je 6 miesiecy temu,okradła moje mieszkanie zabierajac rzeczy swoje dziecka i moje pod moja nie obecnosc , po czym 2 dni pozniej złozyła te 3 sprawy sadowe co sa na wstepie,nie pozwala mi sie od 6 miesecy widywac z dzieckiem kazda moja próba zobaczenia sie z dzieckiem konczy sie wizyta policji mianowicie ja wzywam przyjezdzaja i spisuja notatke policyjna co jak dlaczego obecnie posiadm kilkanascie,miałem mozliwosc 2 razy rozmowy z zona w których nie doszlismy do porozumienia w sprawie o kontakty nad dzieckiem zabroniła całkowicie i w sprawach pozostałych,obecnie chodzimy po sadach,chce napomniec ze byłem z nia 6 lat od 18 roku zycia zamieszkała umnie poniewaz jej rodzice ja bili i wyrzucili z domu po czym teraz znów ja przyjeli,w wieku 20 lat pobralismy sie po czym pojawiło sie dziecko oczywiscie po slubie,powracajac do tematu zony ona na depresje zawsze w tym samym okresie czyli jak zaczyna sie jesien i trwa az do wiosny,wszysko co złe sie dzieało w tym zwiazku to działa sie własnie wtedy np.wyrzucono ja z domu rodzinnego ,wydachowała auto z dzieckiem jak pojechał do mamy w tej depresji i teraz własnie w tym roku zaczeła mnie zdradzac czyli od marca do połowy lipca,po czym wybaczyłem jej ta zdrawe i jescze 3 miesiace mogli my normalnie zyc az nagle cos pekło znienadzka ja sie niczego nie spodziewałem.

Mam takie pytanie czy jesli posiadam taki materiał dowodowy jak ten to czy moge dostac rozwód i władze rodzicielska;
To czym dysponuje i na co mam nie podwazalne dowody;
-w uzasadnieniu pozwu rozwodowego zony znalazły sie takie kłastwa jak;
wyszłam z domu tak jak stała,maz niegdy nie utrzymywał mnie ani mojego dziecka,jest arkoholikiem,nałogowo pali,jest uzalezniony ok komputera,byłam bita, - to sa wszystkie kłastwa na które mam dowody
przechodzac dalej;
-depresja
-skłaonosci samobujcze(to akurat znalazłem w jej pamietniku)
-to ze nie pozwala mi sie spotykac z dzieckiem bez powodów
-to ze nie przyjmuje paczek od odemnie i mojej rodziny(ponad 10 paczek)przyjmyuje tylko pieniadze
-ze jej mataka 2 razy targneła sie na włane zycie i jestch hcora na padaczke,jest arkoholiczka,ze pozostawia dziecko pod jej opieka(not pol)
-ojciec posiada w domu bimbrownie
-pozatym ze dziecko nie ma warunków do narmalnego funkcjonowania
-dowody zdrawy swiadkowie plus bilingi

A jesli chodzi o moja osobe to neistety nie ma mi niczego do zarzucenia poniewaz jestem dobrym ojcem nie posiada dowodów ani zadnych swiadków smieje sie mi tylko w trwarz ze i tak dziecko zostanie przy matce
bo w polsce tak jest i to jech chore cziezko ograniczyc prawa matce chodz jest zła matka.

Jesli ktos chciał by sie wymienic doswiadczeniamu lub szuka pomocy to zapraszam na PW chetnie porozmawiam,chciałbym sie dowiedziec równiez jak wygladaja te badania RODK w krakowie bo prawdopodobnie nas tam skieruja.

Pozdrawiam

#2 2012-02-23 20:09:55

Lady_AL/F
Przyjaciółka Forum

Re: Trudy Rozwód

W sytuacji kiedy rodzice nie mogą dojść do porozumienia, w kwestii wychowania i opieki nad dzieckiem, to sąd niewątpliwie skieruje Was na badnia w RODK. Mnie prawdopodobnie też takie badania będą czekać jeśli mąż nie odstąpi od nich:(
Jeśli jesteś w porządku, to raczej nie powinienieś wyjść źle na tych badaniach. Z tego co wiem badania trwają kilka godzin a więcej informacji uzyskasz w necie .... zagoogluj.
Masz trochę skomplikowaną sytuacje ale na pewno na każdy pozew musisz odpowiedzieć, ponieważ musisz się jakoś bronić. W odpowiedziach do sądu koniecznie musisz informować o toczących się postępowaniach podając daty rozpraw i sygnaturę akt.

Nigdzie nie jest napisane, że sądy zawsze przyznają dziecko, nawet najgorszej matce. Jeśli kochasz to walcz o swoje dziecko. Jest wiele fundacji czy bezpłatnych porad prawnych, u których możesz uzyskać pomoc.

Dałam czasowi czas i teraz zaczynam na nowo żyć, a za chwilę do tego będę szczęśliwa, bo taki mam plan smile smile smile

#3 2012-02-23 21:18:09

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

Wiem dobrze o tym,w kwesti prawnej mam adwokata do wszystkiego tylko mi chodzi o to jak to jest w realu w innych przypadkach niz moj,nikt z mojego otoczenia nie moze mi nic złego zarzucic wiec pod tym wzgedem jestem czysty tutaj jest ewidentna wina zony i własnie trzeba ja udowodnic a do tego sa potrzebne dowody które posiadam,tak na kazdej sprawie z tych trzech jest adnotacja o rozwodzie,samych badan sie nie obawiam bo dziecko sie mnie nieboi ani nic w tym stylu kocha mnie,od 5 miesiecy nie widzaiłem go na oczy az moi rodzice uzyskali kontakty sadownie,wiec widuje sie obecnie 2 razy na 2 tyg z dzieckiem i niczym jego zachowanie nie odstepuje stanu wczesniejszego wiec nic pod wzgledem psychicznym sie nie zmieniło,najbardziej sie obawiam tego polskiego stereotypu ze dziecko takie małe i tak przy matce zostaje.

#4 2012-02-23 21:30:00

colargol
Zaglądam tu coraz częściej

Wiesz, nie łudziłbym się, że sąd przyzna Ci wyłączną opiekę nad dzieckiem - to byłby jakiś ewenement w Polsce. 5 miesięcy... Współczuję... Ja swoich dzieci też nie widziałem dobre 3 miesiące. Polecam stronkę www.ojcowie.pl. Życzę powodzenia!

#5 2012-02-23 21:32:15

Lady_AL/F
Przyjaciółka Forum

Może właśnie te badania w RODK pozwolą Ci odzyskać dziecko. Moim zdaniem nic nie jest przesądzone a matka dziecka nie może zabronić Ci kontaktów z dzieckiem - chyba, że ma coś z głową?

Ostatnio edytowany przez Lady_AL/F (2012-02-23 21:34:38)

Dałam czasowi czas i teraz zaczynam na nowo żyć, a za chwilę do tego będę szczęśliwa, bo taki mam plan smile smile smile

#6 2012-02-23 21:33:47

_%23%normalny&
Na razie czysta sympatia

wiem słysze to na kazdym kroku ale bez walki sie nie podam bo to nie moja wina
nie łudze sie bo to jest uczucie stracenca widze ze dobrze wiesz jak wyglada sprawa ojca w polsce jest traktowany jako 2 kategoria albo dalej

#7 2012-03-11 00:46:52

borys1970
Niewinne początki

Witam  co mam zrobic zona jest alkocholikiem  mamy 2 dzieci syn lat 13 curka lat 6 moja sytuacja przedstawia sie tak  zona dobrze zarabia  a ja jestem zwyklym kierowcą autobusu  od okolo 2 lat niema zycia  co weekend od piatku do niedzieli ona jest pijana  staralem sie to zalatwic prozba grozba  i nic niedziala mamy rozdzielnosc majatkowom od tego roku  najleprze jest to  ze zawsze jak jest pijana  mowi  zeczy ktore bola ze juz nic domnie nie czuje  ze sie nudzi zemna  o dzieci niedba wcale  bo od poniedzialku do piatku praca a od piatku do niedzieli pijana jestem juz prawie zdecydowany na rozwod  tylko jak to zrobic  najbardziej szkoda mi dzieci  one  sa takie zaklopotane  syn zaczyna uciekac i sie buntowac a curka mysli ze tak wyglada zycie   ludzie pomuzcie prosze

Ostatnie tematy :

Stopka forum