Podział majątku ruchomego a egzekucja komornicza - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Podział majątku ruchomego a egzekucja komornicza

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Podział majątku ruchomego a egzekucja komornicza

Mam ustanowioną przez sąd rozdzielność majątkową z datą wsteczną. Powodem rozdzielności są kredyty mojego męża zaciągnięte w bankach i przeznaczone na hazard. Jednak sąd nie przychylił się całkowicie do mojego wniosku i ustanowił rozdzielność z datą nieobejmującą wszystkich zaciągniętych kredytów.
Jeśli chodzi o komorników - to sytuacja rozwija się lawinowo. W tej chwili 6 wszczęło egzekucję. W 2 wypadkach wierzyciele odsprzedali dług. Konsekwencją będą nakazy zapłaty, prawdopodobnie z e-sądu.
Wszyscy wierzyciele życzą sobie egzekucji z majątku ruchomego. Dlatego myślę o podziale majątku dorobkowego, w skład którego wchodzi jedynie standardowe wyposażenie mieszkania. W mieszkaniu są również rzeczy kupione przez moją córkę,  rzeczy które przywiozłam do domu po śmierci mojej mamy i likwidacji jej mieszkania, oraz rzeczy które kupiłam w trakcie trwania pierwszego małżeństwa (mąż zmarł). W związku z tym nie mam rachunków na te rzeczy - to było dawno, dawno temu. Zgubiłam również rachunki na regał kupiony naście lat temu, zapodziały mi się rachunki na telewizor i lodówkę. Nie przypuszczałam, że będą potrzebne, jeśli nie ma już na nie gwarancji. Miotam się z wykazami - wpisuję do podziału garnki, szklanki, kieliszki itp. Nie bardzo potrafię to wszystko wycenić wg. cen rynkowych.
Wyczytałam, że mam 3 możliwości podziału majątku: sądownie, notarialnie, umownie (między mną a mężem).
Żeby przyspieszyć sprawę zwróciłam się do notariuszy o sporządzenie aktu notarialnego. Jeden odmówił mi, drugi wycenił usługę na "dziwną" kwotę. Umowa między mną a mężem będzie bezskuteczna wobec komorników. Pozostaje mi dość długa droga sądowa.
Czy samo złożenie wniosku do sądu o zgodny podział majątku może powstrzymać zajęcie ruchomości? Czy złożenie wniosku może być skutecznym dowodem w powództwie przeciwegzekucyjnym o zwolnienie zajętego przedmiotu?
Nie wiem jak mam postąpić, złożyć wniosek, czy czekać na komornika i wdrożyć powództwo? Jestem emerytką i nie grzeszę nadmiarem gotówki, wręcz przeciwnie. Na dodatek te wykazy chyba mnie przerosły (codziennie inne kwoty).

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Podział majątku ruchomego a egzekucja komornicza

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024