Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie

Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby pójść do pani mecenas u której byłam kiedy złożyłam wniosek o rozwód, ale może orientuje się jakaś kobietka w tej sprawie.
Otóż dostałam rozwód i prawo do opieki nad dzieckiem, lecz były mąż może współdecydować  o przyszłości dziecka, edukacja, wyjazdy za granicę itd...
Ma płacić alimenty w wysokości śmiesznej 400 zł miesięcznie z czego się nie wywiązuje, i mam pomału tego dosyć!
Nie interesuje się ani szkołą, ani zdrowiem dziecka, syn był ubezpieczony u niego sam się zadeklarował w sądzie ale po pewnym czasie przyszło pismo z ośrodka że dziecko nie jest ubezpieczone ponieważ nie mogłam się go doprosić żeby przyjechał , wziął książeczkę i ja podbił. Pewnego razu syn zachorował, myślałam że ma przepuklinę , wszystko na to wskazywało po badaniach u 2 lekarzy prywatnie bo nie mogłam się doprosić żeby przywiózł książeczkę bo muszę z dzieckiem do szpitala prawdopodobnie jechać, i czekałam aż 3 dni aż się jegomość zjawił. Po tym zdarzeniu ubezpieczyłam go u siebie, żeby się darmozjada nie prosić!
Chodzi mi o to że chce go pozbawić praw rodzicielskich do dziecka skoro nie interesuje go jak mu idzie w szkole, czy jest zdrowy i wogóle czy ma urodziny nie przyjeżdża nie odwiedza go chociaż powinien 2 razy w miesiącu i nie zabraniam mu tego wcale. Więc chciałam zaczerpnąć informacji, jakie dokumenty powinnam mieć do tego , czy mogę połączyć sprawę o pozbawienie praw rodzicielskich jak i również o to że nie płaci na dziecko? Nie wiem co mam robić , jest mi ciężko, czuję się bezradna, nie mam sił żadnej pomocy z jego strony , czy zainteresowania. Zbliża się komunia i wiem że muszę liczyć sama na siebie, bo on mi nie pomoże. Nie dołoży się do niczego nawet nie wiem czy się pojawi na komunii, bo oczywiście nie będę go zapraszać z tą jego nową wielką miłością, bo nie życzę sobie jakiejś obcej baby, tylko jego jako ojca. Ja już nie wiem co robić, jak to wszystko załatwić żeby było szybko i bez problemów, chociaż wiem że tej jego flądrze będzie to na rękę, ale w sumie mam to w nosie, bo i tak on nie pokazuje tego że mu zależy na kontakcie z synem. Szlag mnie trafi chyba!! Co za ojciec, na papierze chyba tylko no bo jak to inaczej wytłumaczyć?
Pozdrawiam ,Gosia

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie

Sprawą przyznanych już alimentów zająć się w tym wypadku może komornik, następnie jeśli ojciec będzie niewypłacalny, to z oświadczeniem od komornika powinnaś udać się do Funduszu Alimentacyjnego.
Natomiast jeśli chodzi o ograniczenie, bądź pozbawienie praw rodzicielskich, to składasz pismo do sądu, podając powody. Najlepiej, gdybyś miała na to wiarygodnych świadków.
Chyba tyle wystarczy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wink

3

Odp: Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie

Narazie wystarczy Ci zawieszenie praw rodzicielskich- tak samo działa jak odebranie, ale to drugie w Polsce jest trudne do zrobienia.Mojemu byłemu  Sąd z urzędu zawiesił w trakcie rozwodu, bo wyjechał za granicę ,a uciekł tam z powodu problemów finansowych w których nas zostawił i tam wpadł w tarapaty z prawem. Zrób to- bo to ważne. Potem schody się zaczynają jak dziecko ma pójść do przedszkola, przejść operację czy mieć paszport. Bo wszędzie jest wymagana zgoda rodziców... NO i mając taki papierek koniecznie uprzedź w szkole , żeby nie może go odebrać !!!
Najlepiej złóż wniosek o adwokata z urzędu- wpierw musisz zostać zwolniona z kosztów wpisu sądowego- a chyba jako samotnie wychowująca nie masz zbyt wysokich dochodów? Opisz swoją sytuację i wal śmiało. A jak chcesz to Ci podam tysiące ośrodków w Warszawie , gdzie możesz dostać bezpłatne porady.
pozdrawiam i jak najszybciej złóż wniosek do komornika!!!
pozdrawiam cieplutko
alexa

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Potrzebuję pomocy kogoś kto się na tym rozumie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024