Polki w Austrii (Wieden) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Polki w Austrii (Wieden)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Polki w Austrii (Wieden)

Witam od 4 lat mieszkam w Wiedniu. Moze jest wiecej takich osob???
Mam 30 lat i 2 dzieci. Lubie poznawac nowych ludzi. Czekam na posciki o ile takowe beda

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Polki w Austrii (Wieden)

Witam, niestety muszę od razu rozczarować nie mieszkam we Wiedniu...jeszcze.
Jestem studentką i obecnie uczę się w Istanbule, w przyszłym roku kończę licencjat a na magisterkę chcę wybrać właśnie Wiedeń. Jest też prawdopodobieństwo, że zdecyduję się zostać w Austrii na stałe i założyć rodzinę z moim Austriakiem, póki co studiujemy razem w Turcji. Mamy świadomość, że jesteśmy jeszcze młodzi, dużo może się pozmieniać, dużo może nas poróżnić, dodatkowo obowiązek ukończenia studiów, różnice kulturowe plus problemy i ciężar jakie przyniesie dorosłe życie, szczególnie dla mnie znowu na obczyźnie. No cóż, chcemy spróbować. Największym problemem są jednak studia- tak chcę spróbować w Wiedniu z nim, ale przede wszystkim chciałabym skończyć magisterkę za granicą, mówię dobrze po angielsku jednak nauka niemieckiego sprawia mi ogromną trudność dlatego mam obiekcje w stosunku do Austrii. Myślę, że z czasem nauczyłabym się mówić, jednakże do tego czasu chcąc ukończyć studia, wolałabym dokonać tego w języku angielskim. Czy wiesz może coś na temat Uczelni prowadzonych w języku angielskim dla studentów o kierunkach politycznych we Wiedniu? Jak wygląda życie dla nas Polek? Jakie są twoje wrażenia po 4 latach i czy jesteś zadowolona z podjętej decyzji? Jak wyglądała u Ciebie kwestia języka, pracy, wpasowanie się w otoczenie i akceptacja ze strony Austriaków? A jak układa się Tobie teraz? W jakim etapie życia zdecydowałaś się na wyjazd, to wzięło się też ze studiów, polskiej rodziny, czy kwestii partnera? I czy dokonałabyś jakiś zmian po upływie 4 lat?
Przepraszam Cię bardzo jeśli pytania są zbyt wścibskie lub niegrzeczne, nie to miałam na myśli, po prosto chcę spróbować ustosunkować się do swoich planów.
Całuję i pozdrawiam,
A.A.

3

Odp: Polki w Austrii (Wieden)

Witam:-) ,mam pytanie otóż bardzo pilnie poszukuję pracy w Wiedniu czy mogłaby Pani chociaż udzielic informacji gdzie szukac znam plan Wiednia ale zupełnie nie wiem gdzie są ogłoszenia o pracę ,jeśli mogłaby Pani udzielic mi kilku wskazówek była bym bardzo wdzięczna ,mam ciężką sytuację wiadomo w Polsce z pracą bardzo ciężko:-(

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Polki w Austrii (Wieden)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024