Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Witam wszystkich forumowiczów
Mam córkę na która od samego początku nie płaciłem alimentów czyli od 2001 roku.Nie płaciłem bo byłem młody i głupi i miałem problem z narkotykami-byłem w paru ośrodkach na leczeniu.W 2001 roku Sąd zasądził alimenty w kwocie 200 zl i ze wzgledu na moje leczenie alimenty wyplacało Panswto.W 2002 roku zainteresowała sie mną prokuratura(przez to,że nie placiłem) a sledztwo zostało umorzone-bylem wtedy bezrobotny i zarejestrowany w urzedzie pracy.W czerwcu 2007 moja była złozyła pozew o podwyzszenie alimentów na 400 zl-wyrok był ugodowy bo sie na to zgodziłem.Ale dalej nie płaciłem i dalej wypłacało Państwo-w dalszym ciągu miałem problem ze swoim nałogiem.W grudniu 2007 roku znowu odezwała sie prokuratura-odbyla sie sprawa w Sądzie i dostałem wyrok w zawieszeniu i kwote 7200 która miałem zapłacic za krzywde dziecka która miałem uregulowac do czerwca 2012-oczywiscie uregulowałem.Dostałem równiez dozór kuratora żeby pilnował czy wywiazuje sie z tych obowiązków.W 2007 roku ogarnołem sie juz i zaczołem płacić normalnie byłej-i była zdjęła mi komornika i płaciłem jej do ręki.
Niestety znowu mi sie podwinęla noga i odezwały sie stare czasy i uzywki-w pazdierniku 2011 znowu przestałem płacić alimentyi była znowu złozyła dokumenty u komornika w styczniu 2012 i złozyła również pozew o podwyzszenie alimentów na 600 zl.
Dowiedział sie oczywiscie o tym kurator który powiedział mi,ze moge sie pomału juz szykować do ZK
I prosze o radę co tu zrobic żeby tego uniknąc?? Wyjezdzam teraz na detoks i bede chodzil na terapie-osrodek zaden nie wchodzi w gre bo nie moge porzucic pracy.
Czy jak Komornik bedzie sciagał jakas częśc tych alimentów z mojej pensjii to czy grozi mi więzienie??Dodam ,że kontakt z córka mam bardzo dobry-często sie widujemy i ona by tez przezyla jakbym zniknął na dłuzszy czas.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Witam, do więzienia to jeszcze daleka droga. Po pierwsze, alimenty teraz wypłacane są z funduszu alimentacyjnego, najczęsciej fundusz znajduje się w ośrodkach pomocy społecznej lub w urzędzie gminy. Warunkiem jaki dłużnik musi spełnić jest pojawienie się na wywiadzie alimentacyjnym i złożenie oświadczenia o stanie majątkowym. Jeśli tego dopełnisz to postępowanie wobec dłuznika alimentacyjnego w świetle ustawy z 7 września o pomocy osobom uprawnionym do alimentów nie będzie obejmowało wniosku o ściganie do prokuratury za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Jeśli nie pojawisz się na wywiadzie to niestety ośrodek- od 1go stycznie sie troche zmieniło- bedzie musiał uznac Cie za dłużnika, ustalic czy płacisz przez 6 miesięcy przynajmniej połowę zasądzonej kwoty i wtedy dopiero jeśli nie płacisz muszą złożyć wniosek o ściganie i odebranie prawa jazdy. Jeśli pracujesz to komornik napewno troszkę z pensji Ci zabiera i przekazuje do organu realizującego wypłatę świadczeń. Więc nie obawiaj się, ale idź do ośrodka na wywiad, bo moze nie odebrałeś wezwania a jest ono traktowane jako skutecznie doręczone. Pozdrawiam

3 Ostatnio edytowany przez kondradek (2012-01-31 23:34:23)

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Ale jak mam wyrok w zawieszeniu i dozór kuratora-(kurator raz w miesiacu robił notatki do Sądu czy płace alimenty i czy splacam ta grzywne która została mi zasądzona).To nie odwiesza mi tego wyroku??Czy bedzie to jakims plusem,ze przez ostatnie prawie 4 lata placilem alimenty matce swojego dziecka i splaclem ten dług który został zasądzony??Nie splacalem tylko tego zaleglego Zadłużenia wobec FA-bo nie mialem z czego po oplaceniu bierzacych alimentów.
A mozesz mi napisac co sie zmienilo od stycznia?Dziekuje

Reklama

4

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Od stycznia zmieniło się postępowanie wobec dłuzników alimentacyjnych, dawniej był wywiad, a jak dłużnik nie pojawił sie to sprawa trafiała do prokuratora i do starosty o zatrzymanie dokumentu prawa jazdy.Teraz jest roche wiecej kombinacji, bo...jak dłużnik mnie zgłosi sie na wywiad to wszczynane jest postępowanie administracyjne, sprawdzane jest czy dłuznik w ostatnich 6 miesiącach płacił przynajmniej połowę zasądzonej kwoty, jeśli nie to wystawiana jest decyzja o uznaniu dłużnika za dłuznika, a póżniej gdy nie odwoła się do SKO kieruje się wniosek do starosty i prokuratora. Nie mam informacji czy teraz coś płacisz, jaką kwotę, czy pracujesz na stałe, czy trzeba Cię aktywizować i czy wogóle wyrażasz chęć do aktywizacji. Z doswiadczenia wiem, ze każda instytucja stara sie egzekwować alimenty a nie zamykać do ZK dłużników, bo tam długu nie spłacisz, a trzeba ponieść koszty utrzymania Ciebie w ZK, wiec, bierz się za siebie, bo masz dziecko, dobrze że masz kontakt z córką. Każdy ma różne momenty w życiu, u Ciebie ułożyło sie tak że masz trochę problemów, ale wszystko jest do przejścia. A zaległości wobec ZUS masz? Jeśli tak to mozesz napisać prośbę o umorzenie, ale muszą zachodzić określone przesłanki (trudna sytuacja, choroba...itp). Co do zaległych alimentów to można też napisać podanie o odroczenie terminu płatnosci, i starać się jakieś drobne kwoty wpłacać. Powodzenia!

5

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Zaległosci wobec corki mam od pazdziernika 2011-byla w styczniu 2012 zlozyła dokumenty do komornika.Alimnety od wrzesnia 2007 do pazdziernika 2011 placilem regularnie byłej(mam dowody wplat).Pracuje ale jestem zatrudniony na pół etatu od wrzesnia 2011 i komornik z pensjii sciąga mi zaległości wobec tamtych alimentów(zus lub mops)-teraz pewnie bedzie sciagał te bierzace.

Reklama

6

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Moim zdaniem nie uchylasz sie od alimentacji własnego dziecka, to, ze pracujesz to bardzo dobrze, ale czy masz pewność, ze Twoja była dopiero od teraz ma alimenty z FA? Mimo wszystko przejdź sie do mopsu i sprawdź, przeprowadzą szybki wywiad alimentacyjny i będziesz spokojniejszy. Nie masz dużych zaległości, a teraz gdy płacony jest FA komornik musi przesyłać pieniądze na zaspokojenie zaległości z funduszu w pierwszej kolejności (po potrąceniu swoich kosztów)

7

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

ona nie pobiera z FA od wrzesnia 2007 roku-przestalem jej placic od pazdziernika 2011-dlatego z powrotem zlozyla papiery do komornika.
tylko teraz sie zastanawiam jak mam wyrok w zawieszeniu i nie mam uregulowanego dlugu wobec mopsu i zusu to czy ten wyrok mi odwiesza-kwote grzywny wobec dziecka mialem uregulowac do czerwca 2012 (byla to kwota 7.200)-i ja uregulowałem.

8

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

A na czyj wniosek mieliby Ci odwiesic? Kurcze, przecież płacisz niepełną kwotę, nie zawsze człowiek ma możliwość spłacenia całosci, a do ZUSu napisz o umorzenie, moze się uda.Porozmawiaj z kuratorem, każdy przypadek jest inny, ale mops poprosi cię o zwrot pieniędzy po zakonczonym okresie zasiłkowym który trwa od października do 30 września, więc, to co teraz wypłacaja...zobowiązany bedziesz do zwrotu decyzją w październiku 2012 roku, czasami pozniej, zalezy od ilości dłużników, wtedy kwota ta bedzie pomniejszona o Twoje wpłaty (te które dokonuje komornik po potrąceniu twojego wynagrodzenia). Wtedy też mozesz się zwrócić o rozłozenie na raty lub umorzenie zadłuzenia, to art.30 ustawy o funduszu

9

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

zawiadomienie do prokuratury skladal albo ZUS albo MOPS na poczatku postepowanie bylo umorzane,potem zostalo skierowane do sądu.Sad zasadzil mi grzywne do zaplacenia wobec dziecka i dal kuratora zeby tego przypilnował-jabym nie uregulowal tej grzywny wobec córki i jakbym w dalszym ciągu nie placil alimentów to w czercu 2012 groziłby mi juz ZK.Tylko wlasnie sie obawiam,ze moge isc do ZK bo nie uregulowałem tych wczesniejszych zaleglosci wobec zusu i mopsu

10

Odp: Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Nie wiem co Ci powiedzieć, nie widziałąm wyroku, nie znam sprawy, nie wiem co kurator mói, czy można z nim jakoś się porozumieć i ustalić dalsze spłacanie, może nie jest tak źle, naprawde, przejdź się do mopsu, przeciez nie uchylasz się, starasz sie płacic, a całosci nikt nie jest w stanie spłacic tak szybko gdy rosły przez lata

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Komornik-alimenty-wyrok w zawieszeniu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018