jak się pozbierać i zyć dalej. . . - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-30 16:00:47

Hekse
Na razie czysta sympatia

jak się pozbierać i zyć dalej. . .

Witam,
3 tygodnie temu mój świat się zawalił. Mój narzeczony po 3,5 latach bycia razem stwierdził, że mnie już nie kocha (wypaliło się) i rozstajemy się. Próbuję się pozbierać, odnowiłam stare przyjaźnie, staram się być między ludźmi, ale jak zamykają się drzwi mieszkania, w którym spędziliśmy 2,5 roku razem, żal, ból rozrywa mi serce. Wyję wśród pustych ścian.

Ale cały czas czekam na jego telefon, mail, cokolwiek. Czego już nie będzie. . .

Próbuję realnie zrozumieć jego powody rozstania: że się różnimy, bo on potrzebuje adrenaliny i zmian a ja jestem kobietą potrzebującą stabilizacji i bezpieczeństwa. Że czytam książki (co wg niego było marnowaniem czasu) i inne tego typu kwestie.

Dodam to nie był 20 chłopak tylko 29 dorosły facet (tak mi się wydawało).

Eh nie mam siły to zrozumieć. . .

#2 2012-01-30 20:53:02

ona87
Netbabeczka

Re: jak się pozbierać i zyć dalej. . .

Ale to nie ma znaczenia ile ma lat... mnie zostawił blisko rok temu chłopak w jego wieku, ewentualnie rok młodszy. tez mi się wydawało, że jest dojdarzy a nie był, nawet nie miał odwagi zerwać.
a Ty ile masz lat?

#3 2012-01-30 20:59:30

dedi12
Tajemnicza Lady

Witaj. Na początku mogę powiedzieć ci tylko, że ci współczuje , lecz nie samego rozstania a bólu które ci ono sprawiło bo doskonale sobie z niego zdaję sprawę. Rozumiem że z jego strony nie było wielkich wyjaśnień i przeprosin za to co robi ? tylko stwierdzenie "wypaliło się" ?

#4 2012-01-30 21:07:14

fajna babeczka
Wkręcam się coraz bardziej

Jedne drzwi się zamykają ale otwierają się inne. Teraz jesteś w czarnej otchłani ale to minie, zobaczysz. Popłacz sobie daj sobie czas na żal i złość. Zycie jest krótkie więc nie rozpaczaj zbyt długo. I nie czekaj bądź samolubna i zajmij się sobą tu i teraz. Z tego co piszesz może dobrze że tak się stało teraz a nie za kilka lat i dobrze że nie macie dzieci. Nos do góry i uśmiechnij się.

Wielokropek ma rację :
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#5 2012-01-30 22:29:33

oczyszczony
Net-facet

zepnij poślady, albo odszedł do innej albo mu się znudziłaś, (te słowa uderzyły mnie najbardziej i pozwoliły wstać i zrobić krok do przodu po rozstaniu)

Będą łzy płacz zajmij się sobą i spróbuj to jakoś ogarnąć, swoim żalem nie zaszkodzisz nikomu innemu tylko sobie. Zerwij kontakt wyrzuć rzeczy, wstało słońce ziemia toczy się dalej. Spraw by ten ból uczynił Cię silniejszą osobą, mów rozmawiaj z kim możesz wyrzyguj każdy element BYŁEGO już związku.

Może dupek ze mnie ale z prawdziwymi aspektami samotności będziesz musiała zmierzyć się sama , nie ma lekarstwa ani uniwersalnej rady

#6 2012-01-30 22:51:27

kurczak
Niewinne początki

Dlaczego facet który postanowił nie ciągnąć związku jeśli uznał że już nie chce = niedorosły facet ? ("dorosły facet (tak mi się wydawało)") ? I don't think so.
Zauważyłem wiele takich przykladów, np :
temat, zostawił mnie facet po kilku latach, odpowiedzi : "szkoda ze po takim czasie sie dowiedziałas z kim byłas"
No bo tak, najlepiej ciagnac to, nie czując już niczego do drugiej osoby...
a kobieta to ucieka ze związku bez przyszłości, facet natomiast świnia, niedojrzały itp

Ostatnio edytowany przez kurczak (2012-01-30 23:02:45)

#7 2012-01-31 07:57:31

pomaranczowa 1
Przyjaciółka Forum

kurczak napisał:

Dlaczego facet który postanowił nie ciągnąć związku jeśli uznał że już nie chce = niedorosły facet ? ("dorosły facet (tak mi się wydawało)") ? I don't think so.
temat, zostawił mnie facet po kilku latach, odpowiedzi : "szkoda ze po takim czasie sie dowiedziałas z kim byłas"
a kobieta to ucieka ze związku bez przyszłości, facet natomiast świnia, niedojrzały itp

Zgadzam sie z Toba, kurczak.
Ludzie sie rozstaja. Zwiazki sie koncza, wypalaja.I najuczciwszym(dojrzalym) jest wtedy powiedziec po prostu, ze tak jest. NIEdojrzalym byloby ciagnac to, oklamywac, sciemniac.
To chyba oczywiste.

Do Hekse
witaj, piszesz , ze nie masz sily tego zrozumiec.
Moze nie dobraliscie sie temperamentami ? zainteresowaniami? wnetrzem ? tym calym "Czyms", co trzyma pare razem , kiedy pierwsza fascynacja mija ?

Wiesz, czasami tak jest, ze zakochanie nie przeradza sie w milosc...
To wszystko. Nie dopatruj sie niczego wiecej.
Z pewnoscia jestes fajna babka, wartosciowym czlowiekiem i on tak samo ( no oprocz babki )
po prostu wypalilo sie.

Ostatnio edytowany przez pomaranczowa 1 (2012-01-31 08:09:56)

jestem w ciaglym stawaniu sie

#8 2012-01-31 09:11:24

Hekse
Na razie czysta sympatia

pomaranczowa 1 napisał:

kurczak napisał:

Zgadzam sie z Toba, kurczak.
Ludzie sie rozstaja. Zwiazki sie koncza, wypalaja.I najuczciwszym(dojrzalym) jest wtedy powiedziec po prostu, ze tak jest. NIEdojrzalym byloby ciagnac to, oklamywac, sciemniac.
To chyba oczywiste.

Do Hekse
witaj, piszesz , ze nie masz sily tego zrozumiec.
Moze nie dobraliscie sie temperamentami ? zainteresowaniami? wnetrzem ? tym calym "Czyms", co trzyma pare razem , kiedy pierwsza fascynacja mija ?

Wiesz, czasami tak jest, ze zakochanie nie przeradza sie w milosc...
To wszystko. Nie dopatruj sie niczego wiecej.
Z pewnoscia jestes fajna babka, wartosciowym czlowiekiem i on tak samo ( no oprocz babki )
po prostu wypalilo sie.

Ja to rozumiem, ale to nie on zaczął rozmowę, że rozstajemy się. Po prostu nie wytrzymałam już napięcia między nami od prawie 2 miesięcy i go przycisnęłam, by w końcu poważnie porozmawiać. Przy czym chodzi, o to że przestał się do mnie czule zwracać, a pozostałe kwestie typu fizyczne, spacery czy spędzanie czasu razem były w jak najlepszym porządku.

Poza tym jak powiedział w końcu że się rozstajemy, przez tydzień u mnie nadal mieszkał, jadł, spał w tym samym łóżku co ja. Musiałam mu powiedzieć, że tak dalej być nie może. Potem jak zapytałam go czemu się nie wyprowadził od razu to powiedział, ŻE NIE MIAŁ TEGO ZAPLANOWANEGO!!!! To co miał zaplanowane?

#9 2012-01-31 20:54:45

słoneczko1990
Do zakochania jeden krok

Nie myśl juz o nim on nie jest ciebie wart. Nie czekaj na telefon od niego tylko zajmij się sobą. Zmień coś w sobie może nowa fryzura, zacznij nowe życie , pokaż że możesz miec lepszego że możesz byc szczęsliwa. Niech wie co stracił...

#10 2012-01-31 21:26:15

ona87
Netbabeczka

Ja Cie doskonale rozumiem. Wiem co czujesz...
Musisz przez to przejść, bo nie masz innego wyjścia i dasz rade!!! wiem to!!! ja też dałam... choć wiem jak to bolało
Zanim zaczniesz nowy etap zakończ stary. tzn rób to czego właśnie potrzebujesz np. płacz, rozmawiaj, wyżalaj się ale nie udawaj, że nic się stało.

ja wiem ,że łatwo powiedzieć , jesteś fajna , znajdziesz kogoś itp ale trudniej zrobić. wszyscy będą ci mówić takie słowa.

gdy będziesz już czuła ulgę, ona przyjdzie, wtedy zakończ ten etap... możesz to zaprezentować wyglądem nowym, otworzeniem się na ludzi itp.

u mnie to trwało jakieś dwa miesiące, taka emocjonalna młocka...totalna masakra. ale później już było coraz lepiej. teraz minęło 10 m-cy i jestem gotowa na nowy związek. Co nie oznacza, że nie myślę czasami o nim, ale teraz raczej to  tęsknota do tego aby kogoś mieć, nie koniecznie jego smile

trzymaj się smile dasz rade :*

#11 2012-01-31 22:30:05

Hekse
Na razie czysta sympatia

Nie wiem jak to możliwe, ale dzisiaj (27 dzień od rostania) poczułam że nie mam go już w sercu. Sama sobie nie wierzę. 3,5 roku miłości, a tu nic.... tak jakby go nigdy nie było. Pewnie jak go zobaczę to wszystko wróci, ale będę odwlekać ten moment najdłużej jak się da (bo będziemy musieli się zobaczyć, zostawił u mnie jeszcze część rzeczy, bo narazie nie ma miejsca).

Znowu zaczęłam się śmiać z radością nie tylko na pokaz. Tylko oczy zaczynają mi się śmiać.

Chciałabym by ten okres i taki mój stan duszy trawał jak najdłużej.

Miłej noc wszystkim

#12 2012-01-31 22:40:43

oczyszczony
Net-facet

wróci nie raz, uwierz mi , wytrwałości !

#13 2012-01-31 22:43:50

7mona9
Dobry Duszek Forum

oj dłuuuuuuuuuuugo mnie tutaj nie było, ale do rzeczy- Wcale nie musisz się z nim widzieć jeżeli pozostawił u Ciebie kilka rzeczy wyślij kurierem, postaw na swoim i zrób to zanim sam o te rzeczy poprosi. Skoro zaczęłaś sie uśmiechac po c to psuć. Działaj kobieto jesteś, sama już zaczełas dla siebie terapię-wychodzenie do znajomych i in.

#14 2012-02-02 18:48:19

ona87
Netbabeczka

Hekse napisał:

Nie wiem jak to możliwe, ale dzisiaj (27 dzień od rostania) poczułam że nie mam go już w sercu. Sama sobie nie wierzę. 3,5 roku miłości, a tu nic.... tak jakby go nigdy nie było. Pewnie jak go zobaczę to wszystko wróci, ale będę odwlekać ten moment najdłużej jak się da (bo będziemy musieli się zobaczyć, zostawił u mnie jeszcze część rzeczy, bo narazie nie ma miejsca).

Znowu zaczęłam się śmiać z radością nie tylko na pokaz. Tylko oczy zaczynają mi się śmiać.

Chciałabym by ten okres i taki mój stan duszy trawał jak najdłużej.

Miłej noc wszystkim

Bardzo mnie to cieszy, że już wyrzucasz go z serduszka smile
Mi to zajęło ponad 2 miesiące, ale widzę, że każdy jest inny i cieszę się, że Tobie poszło szybciej.
Bardzo dobry pomysł z tym kurierem. nie zapraszaj go, po co...?

#15 2012-02-13 17:55:51

yoMTVraps
Net-facet

Ja miałem podobnie, przeżywałem to samo. Dziś po prawie 2 miesiącach , prawie już nic nie czuje. Co mi pomogło? Zdałem sobie sprawę z jej wszystkich wad. Wypisałem sobie je na kartce i zapytałem siebie samego czy chcę z tą kobieta być? Odpowiedź była prosta. Nie. I teraz za każdym razem jak o niej pomyśle wyliczam sobie wszystkie jej wady, choćby to, że całe życie chciała mi zupy gotować, a ja z zup to tylko schabowe smile.  Wiem ze to jeszcze nie koniec, ze będą trudne chwile ale trzeba być silnym i z podniesioną głową patrzyć w przyszłość.

#16 2012-02-14 10:51:12

Hekse
Na razie czysta sympatia

Dzisiaj jest trochę gorzej..... ale cóż wszędzie tylko słychać Walentynki. A najśmieszniejsze w tym, że on nigdy o takich rzeczach nie pamietał - więc za czym ja tęsknię, co wspominam..... Nie wiem

#17 2012-03-12 10:07:25

rozalia21
Do zakochania jeden krok

Cześć dziewczyny,
Tydzień temu zerwał ze mną chłopak i nie
mogę sie pozbierac cały czas sobie powtarzam że muszę się wziąć w garść
ale nie potrafię. Gdy sie poznaliśmy
to on miał żone ale już z nią nie mieszkał i chciał rozwodu. Po kilku
miesiącach był wolny a ja nieziemsko z nim szczęśliwa. Był dobry, czuły,
troskliwy po prostu ideał zapewniał że mnie kocha o czym sam mi
powiedział pierwszy bo ja do końca nie byłam tego związku pewna. Bałam
się że mnie rzuci tak jak żone i niestety miałam rację... Po 8
miesiącach bajki zaczął się dramat (przynajmniej u mnie). Powiedział że
nie widzi dla nas przyszłosci, że szuka czegos innego w związku i że to
nie to. Jak mi to mówił ( rozmowa trwała ok 2h) myslałam że umrę z bólu,
żalu nigdy nie czułam się tak strasznie jak tego dnia. Ale kolejne dni
nie były lepsze ciągły płacz. Najgorsze sa wspomnienia nie potrafię o
nim zapomniec a co najgorsze nie chce bo czuje ze straciłam kogos bardzo
wartościowego tego jedynego. Chciałam spędzic z nim resztę życia i nadal
chce, moje uczucia do niego się nie zmieniły i bardzo chce do niego
napisac że tęsknie ale wiem że nie powinnam tego robic bo on i tak nie
wróci. Ale ja tak bardzo go kocham nie potrafię patrzeć na innych facetów. Nie chce żadnego innego. Zawsze
robiłam wszystko z myślą o nim i dla niego w teraz nie mam dla kogo żyć.
Pomóżcie sad

#18 2012-03-12 11:18:25

Hekse
Na razie czysta sympatia

Rozalia 21,

ja tez tak czuję, ze on był tym jedynym. Nigdy przedtem do nikogo nie czułam takiej miłości. No Ale trzeba sobie powiedzieć prawdę, on odszedł, to była jego decyzja i nie da się na sile być z kimś.

Jest mi nadal ciężko, ale wiem jedno nie warto czekać na kogoś kto już nie chce być z Tobą. To niszczy nas - nie jego. On już sobie żyje własnym życiem.

Najważniejsze po rozstaniu, przynajmniej dla mnie, było zrozumienie że teraz ja jestem najważniejsza. Bardzo różnie mi z tym jest, np. dzisiaj cholernie za nim tęsknię (mój błąd zobaczyłam jego nowe zdjęcie na FB, uśmiechnięty i ktoś musiał mu to zdjęcie zrobić). Chyba powinnam go usunąć ze znajomych, bo za bardzo we mnie jeszcze siedzi.

Trzymaj się, spróbuj z kimś o tym wszystkim porozmawiać, wyrzucić to z siebie, wyżalić się, wypłakać. To pomaga.

Jestem z Tobą, trzymaj się

#19 2012-03-12 11:51:32

gosia241
Niewinne początki

witajcie dziewczyny,
dołączam do tego forum,  bo już nie wiem jak sobie poradzić, może takie wygadanie się na publicznym forum jakoś mi pomoże;//

tak jak większość z Was zostałam porzucona, zdarzyło się to miesiąc temu, ale dopiero od jakiegoś czasu czuje ten straszny ból, pustkę, nie potrafię sobie poradzić, nic mnie nie cieszy, a kiedyś uśmiech nie schodził mi z twarzy.. na początku myślałam, że może wróci, opamięta się i miałam nadzieję, że może zrozumie, ze czuje coś do mnie jeszcze, ale teraz już wiem, że nigdy nie będziemy razem..

byliśmy razem ponad 2 lata, intensywne 2 lata, codziennie spędzaliśmy ze sobą czas, byliśmy nie tylko dobraną parą, ale tez przyjaciółmi... mało kiedy się kłóciliśmy, aż z dnia na dzień uslyszałam, że ON nie jest gotowy na taki długi związek i że czuje, że nic z tego nie będzie i że się odkochał:(( zabrał swoje rzeczy i po prostu odszedł:(( ja przez ten czas pragnęłam kontaktu, wydzwaniałam, pisałam, żeby wrócił, żeby się opamiętał albo chociaż podał prawdziwy powód rozstania, prześladuje go do tej pory jestem taka żałosna.. a on tylko, że to normalne, że ludzie się rozstają:( Postanowiłam się wyprowadzić do rodzinnego miasta, spakowałam rzeczy i wyjechalam, bo mieszkaliśmy w mieście, w którym poznalismy się studiując, myślałam, ze to pomoże mi zapomnieć, ale gdzie tam.. Jeszcze głupia powiedziałam mu, że wyjeżdzam a on na to, ze bardzo dobrze, i ze dam mu spokój może.. Dodam, że minąl miesiać, a on ma już nową dziewczynę... wszystko stalo się jasne, musiał już ją poznac wcześniej sad( Może to mnie tak dobiło, dziewczyny, jak teraz żyć??

#20 2012-03-12 17:03:51

rozalia21
Do zakochania jeden krok

Dzięki Hekse, teraz każde słowo otuchy jest dla mnie bezcenne. Płakałam kilka pierwszych dni nie spałam, nie jadłam ale moge powiedzieć że dzis jest troszkę lepiej. Nie jest dobrze absolutnie nie, ale w porównaniu do tego co było kilka dni temu... Wiem że masz rację że nie możemy nikogo na siłe do niczego zmusic dlatego nie proszę go zeby wrócił, wiem że to nic nie da. Próbuje o nim zapomnieć, czasem jest lepiej a czasem czuje tak ogromną pustkę że nie widze senu niczego, mam nadzieje ze tych lepszych momentów będzie coraz więcej. Cały czas czuje jednak pustkę, straciłam kogoś niezwykle dla mnie ważnego kogos z kim wiązałam moja przyszłość a teraz moje plany legły w gruzach. Moja przyszłość to pusta kartka ale liczę że kiedys trafi sie ktoś kto ją zapisze.

Gosiu,
wszystkie chyba wiemy co czujesz (niestety) ale przede wszystkim nie możesz się obwiniać. Nie jesteś wcale żałosna po prostu zakochałaś się a o miłości nie jest łatwo zapomnieć. Mój chłopak zapewniał mnie że mnie kocha i traktował jak księzniczkę a nagle z dnia na dzień stwierdził że nie widzi dla nas przyszłości i też myślałam na początku że to może nie jest prawdziwy powód rozstania ale nie znam innego i dlatego staram sie nie wynajdywać innych. Było nam razem cudownie co też on ciągle mi mówił. Moim błędem było zbyt mocne zaangazowanie bo im bardziej sie zaangażujesz tym mniej przygotowana jesteś na coś złego.  Gosiu bądź silna, jestem z Tobą i pewnie inne dziewczyny też smile

p.s. Czy wy też tak macie ze z rana po przebudzeniu dopada was handra a po południu wszystko staje sie prostsze?

Ostatnio edytowany przez rozalia21 (2012-03-12 17:19:41)

#21 2012-03-12 17:18:27

Adaaa345
Niewinne początki

Doskonale was rozumiem:( Mi po 2 latach związku powiedział że nie ma sensu zebyśmy byli razem. Całą winę zrzucił na mnie. Ze mało się starłam. A ja robiłam wszystko byłam na każde zawołanie. Zrezygnowałam dla niego ze wszystkiego. Jesteśmy razem na studiach i musze go widywać. Od rozstania minął miesiąc. Staram się zapomnieć ale to takie trudne bo jak tylko go zobacze to wszystko wraca. Powiedział że nie będzie męczennikiem. Bo on nie ma zamiaru mnie uszczęśliwiać. A ja go prosiłam tylko o to żeby był. Aż mnie serce boli z tego wszystkiego. Mówi że kocha ale nie możemy być razem. Ehh:(

#22 2012-03-12 17:24:08

fuorviatos
Net-Facet

Hekse napisał:

Rozalia 21,

ja tez tak czuję, ze on był tym jedynym. Nigdy przedtem do nikogo nie czułam takiej miłości. No Ale trzeba sobie powiedzieć prawdę, on odszedł, to była jego decyzja i nie da się na sile być z kimś.

Jest mi nadal ciężko, ale wiem jedno nie warto czekać na kogoś kto już nie chce być z Tobą. To niszczy nas - nie jego. On już sobie żyje własnym życiem.

Najważniejsze po rozstaniu, przynajmniej dla mnie, było zrozumienie że teraz ja jestem najważniejsza. Bardzo różnie mi z tym jest, np. dzisiaj cholernie za nim tęsknię (mój błąd zobaczyłam jego nowe zdjęcie na FB, uśmiechnięty i ktoś musiał mu to zdjęcie zrobić). Chyba powinnam go usunąć ze znajomych, bo za bardzo we mnie jeszcze siedzi.

Trzymaj się, spróbuj z kimś o tym wszystkim porozmawiać, wyrzucić to z siebie, wyżalić się, wypłakać. To pomaga.

Jestem z Tobą, trzymaj się

Droga Hekse. Właśnie przeżywam to samo. Zostawiła mnie dziewczyna po 4 latach. Powód? Brak "kompatybilności" i ktoś bardziej "kompatybilny".
Wiem co czujesz, ale widzę że zbierasz się jakoś. Bądź dzielna. Jeśli zostawił to znaczy że Cie nie doceniał. Będzie ktoś kto będzie potrafił.
Jestem z tobą smile

#23 2012-03-12 17:26:32

rozalia21
Do zakochania jeden krok

Nie rozumiem facetów mówią że kochają, są z nami szczęśliwi a potem rzucają jakbyśmy nic dla nich nie znaczyły... Mój były powiedział że nie jest pewien swojej decyzji ale tak postanowił i juz. Jak można zniszczyć coś nie będąc tego pewnym sprawic cierpienie osobie którą jak twierdził kochał sad

#24 2012-03-12 17:28:45

Adaaa345
Niewinne początki

rozalia21 napisał:

Nie rozumiem facetów mówią że kochają, są z nami szczęśliwi a potem rzucają jakbyśmy nic dla nich nie znaczyły... Mój były powiedział że nie jest pewien swojej decyzji ale tak postanowił i juz. Jak można zniszczyć coś nie będąc tego pewnym sprawic cierpienie osobie którą jak twierdził kochał sad

To tak jak w moim przypadku:(

#25 2012-03-12 17:53:37

yoghurt007
net-facet

Miłość od zakochania i fascynacji różni się właśnie tym, że zakochanie i fascynacja kończy się po pewnym - stosunkowo krótkim - czasie. To działa w obie strony, bo facetów, którym kobieta po roku, dwóch, trzech dała kosza też jest na pęczki.

Uszy do góry.

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

#26 2012-03-12 18:06:27

fuorviatos
Net-Facet

rozalia21 napisał:

Oj rozalia. Ja jestem facetem porzuconym przez kobietę (jak to wogóle brzmi? /: )
Mógłbym to samo powiedzieć o płci przeciwnej. To chyba nie kwestia płci, ale osób, braku empatii, braku porozumienia, lodu który gdzieś tworzy się miedzy ludzmi, braku chęci do walki o coś,  za dużej pewności że ktoś zawsze będzie. Sam już niewiem, ale rozumiem Cie. Nie jako kobiete tylko kogoś kto został porzucony...

#27 2012-03-12 18:14:19

rozalia21
Do zakochania jeden krok

fuorviatos napisał:

rozalia21 napisał:

Oj rozalia. Ja jestem facetem porzuconym przez kobietę (jak to wogóle brzmi? /: )
Mógłbym to samo powiedzieć o płci przeciwnej. To chyba nie kwestia płci, ale osób, braku empatii, braku porozumienia, lodu który gdzieś tworzy się miedzy ludzmi, braku chęci do walki o coś,  za dużej pewności że ktoś zawsze będzie. Sam już niewiem, ale rozumiem Cie. Nie jako kobiete tylko kogoś kto został porzucony...

Piszę jak ja to widzę bo mam akurat takie doświadczenia. Mnie skrzywdził facet pewnie dlatego generalizuje ale to chyba naturalne w tym przypadku. Złość przelewa sie na cały gatunek smile

#28 2012-03-13 11:10:32

gosia241
Niewinne początki

rozalia21 napisał:

heh, dziwnym trafem moj na poczatku mówił tak samo "nie jestem pewien, ale jak już postanowilem to zdania nie zmienię"... paranoja:(

#29 2012-03-13 11:31:55

duk
Na razie czysta sympatia

rozalia21 napisał:

p.s. Czy wy też tak macie ze z rana po przebudzeniu dopada was handra a po południu wszystko staje sie prostsze?

Ja właśnie też tak mam, że rano czuję się bardzo źle, ale z czasem to przechodzi i tak się to zapętla każdego dnia już od 3 miesięcy. Ja mam jeszcze o tyle do kitu, że niekiedy mam sny związane z Nią. Nie dość, że w dzień jestem przez Nią zdołowany to jeszcze nie mam nawet spokojnej nocy.

Myślicie, że wizyta u psychologa to dobre rożwiązanie i coś mi pomoże?

#30 2012-03-13 11:31:55

fuorviatos
Net-Facet

rozalia21 napisał:

fuorviatos napisał:

rozalia21 napisał:

Piszę jak ja to widzę bo mam akurat takie doświadczenia. Mnie skrzywdził facet pewnie dlatego generalizuje ale to chyba naturalne w tym przypadku. Złość przelewa sie na cały gatunek smile

Wiem Rozalia. Znam to doskonale smile

#31 2012-03-13 11:34:31

fuorviatos
Net-Facet

duk napisał:

rozalia21 napisał:

Ja właśnie też tak mam, że rano czuję się bardzo źle, ale z czasem to przechodzi i tak się to zapętla każdego dnia już od 3 miesięcy. Ja mam jeszcze o tyle do kitu, że niekiedy mam sny związane z Nią. Nie dość, że w dzień jestem przez Nią zdołowany to jeszcze nie mam nawet spokojnej nocy.

Ja właśnie próboje. Zawsze możesz pójść na jedną wizytę i zobaczyć..
Wstydzić się napewno nie ma czego -smile

#32 2012-03-13 13:51:43

Hekse
Na razie czysta sympatia

Jak się trzymacie? U mnie dzisiaj trochę lepiej, choć przyznam wczoraj to była porażka.

Co do dyskusji jaka się wywiązała, to coraz częściej dochodzę do wniosku, że to co się dzieje między nami (czyt. nim i nią) jest po części odbiciem tego jaki jest świat teraz. Wszystko jest dostępne, i po co próbować coś ratować czy też rozwiązywać problemy, skoro można odejść (wręcz czasami uciec) od problemu. Przecież to takie proste. Cały czas słyszy się, że trzeba żyć pełnią życia, że jak coś chcesz to to bierz lub idź za tym. Dlatego też związki w naszych czasach są niestety płytkie, bo przecież znajdzie się inna/inny. Mój po 6 tygodniach od naszego rozstania już miał inną, przecież to takie proste i zarazem dla mnie smutne i bolące sad

Mi pomagają znajomi i przyjaciele, którzy wspierają mnie na każdym kroku. No i oczywiście mama, która odbiera moje telefony i w dzień i w nocy.

Zastanawiam się też nad pójściem do psychologa, bo niestety związek z nim dość mocno nadszarpnął moim poczuciem własnej wartości. Dla niego cały czas byłam niedoskonałą i powinnam była się zmieniać. Cóż tak nie może być - teraz to wiem, bo jak się kogoś kocha to się kocha całego z zaletami i wadami. Nie da się zmienić kogoś. Ja nigdy nie chciałam go zmieniać. Choć on twierdził, że się dla mnie zmienił - przestał imprezować, zaczął spędzać ze mną więcej czasu, polubił przytulanie. Wg mnie to że chce się z kimś więcej spędzać czasu to normalne, przecież ja też znalazłam dla niego czas w moim życiu. Cóż chyba nigdy tego nie zrozumiem, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś kogoś pokocham tak silną miłością jak jego . . .

Miłego dnia, trzymajcie się wszyscy. Słońce dla nas też wyjdzie

#33 2012-03-13 14:40:14

rozalia21
Do zakochania jeden krok

duk napisał:

rozalia21 napisał:

Mnie też często się śni mój były. Też myslałam o wizycie u psychologa, myslę że wszystkiego warto spróbować . Dlatego nie wykluczam  tego jesli nie będzie lepiej...

Ostatnio edytowany przez rozalia21 (2012-03-13 14:41:04)

#34 2012-03-13 14:51:51

rozalia21
Do zakochania jeden krok

Hekse napisał:

Jak się trzymacie? U mnie dzisiaj trochę lepiej, choć przyznam wczoraj to była porażka.

Co do dyskusji jaka się wywiązała, to coraz częściej dochodzę do wniosku, że to co się dzieje między nami (czyt. nim i nią) jest po części odbiciem tego jaki jest świat teraz. Wszystko jest dostępne, i po co próbować coś ratować czy też rozwiązywać problemy, skoro można odejść (wręcz czasami uciec) od problemu. Przecież to takie proste. Cały czas słyszy się, że trzeba żyć pełnią życia, że jak coś chcesz to to bierz lub idź za tym. Dlatego też związki w naszych czasach są niestety płytkie, bo przecież znajdzie się inna/inny. Mój po 6 tygodniach od naszego rozstania już miał inną, przecież to takie proste i zarazem dla mnie smutne i bolące sad

Mi pomagają znajomi i przyjaciele, którzy wspierają mnie na każdym kroku. No i oczywiście mama, która odbiera moje telefony i w dzień i w nocy.

Zastanawiam się też nad pójściem do psychologa, bo niestety związek z nim dość mocno nadszarpnął moim poczuciem własnej wartości. Dla niego cały czas byłam niedoskonałą i powinnam była się zmieniać. Cóż tak nie może być - teraz to wiem, bo jak się kogoś kocha to się kocha całego z zaletami i wadami. Nie da się zmienić kogoś. Ja nigdy nie chciałam go zmieniać. Choć on twierdził, że się dla mnie zmienił - przestał imprezować, zaczął spędzać ze mną więcej czasu, polubił przytulanie. Wg mnie to że chce się z kimś więcej spędzać czasu to normalne, przecież ja też znalazłam dla niego czas w moim życiu. Cóż chyba nigdy tego nie zrozumiem, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś kogoś pokocham tak silną miłością jak jego . . .

Miłego dnia, trzymajcie się wszyscy. Słońce dla nas też wyjdzie

Miałam dokładnie tak samo chciał mnie zmienić uważał że mało się angażuje że mi nie zależy i może miał racje jednak gdy pokazałam że mi zalezy to on mnie rzucił! Nie wiem do tej pory jaki był jego cel ale zgadzam się w 100% że jak się kogos kocha to sie go akceptuje takim jakim jest a nie zmienia na siłę ja go akceptowałam chociaż miał wady i wiele rzeczy mi przeszkadzało. Mój były był bardzo wymagający co zreszta od razu zauwazyłam też twierdził że najwazniejsze to byc szczęśliwym i brac z zycia jak najwięcej. Widocznie ja go hamowałam nie wiem sama... Ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi odnosi się też do mnie...

#35 2012-03-13 16:51:31

Hekse
Na razie czysta sympatia

gosia241 napisał:

witajcie dziewczyny,
dołączam do tego forum,  bo już nie wiem jak sobie poradzić, może takie wygadanie się na publicznym forum jakoś mi pomoże;//

tak jak większość z Was zostałam porzucona, zdarzyło się to miesiąc temu, ale dopiero od jakiegoś czasu czuje ten straszny ból, pustkę, nie potrafię sobie poradzić, nic mnie nie cieszy, a kiedyś uśmiech nie schodził mi z twarzy.. na początku myślałam, że może wróci, opamięta się i miałam nadzieję, że może zrozumie, ze czuje coś do mnie jeszcze, ale teraz już wiem, że nigdy nie będziemy razem..

byliśmy razem ponad 2 lata, intensywne 2 lata, codziennie spędzaliśmy ze sobą czas, byliśmy nie tylko dobraną parą, ale tez przyjaciółmi... mało kiedy się kłóciliśmy, aż z dnia na dzień uslyszałam, że ON nie jest gotowy na taki długi związek i że czuje, że nic z tego nie będzie i że się odkochał:(( zabrał swoje rzeczy i po prostu odszedł:(( ja przez ten czas pragnęłam kontaktu, wydzwaniałam, pisałam, żeby wrócił, żeby się opamiętał albo chociaż podał prawdziwy powód rozstania, prześladuje go do tej pory jestem taka żałosna.. a on tylko, że to normalne, że ludzie się rozstają:( Postanowiłam się wyprowadzić do rodzinnego miasta, spakowałam rzeczy i wyjechalam, bo mieszkaliśmy w mieście, w którym poznalismy się studiując, myślałam, ze to pomoże mi zapomnieć, ale gdzie tam.. Jeszcze głupia powiedziałam mu, że wyjeżdzam a on na to, ze bardzo dobrze, i ze dam mu spokój może.. Dodam, że minąl miesiać, a on ma już nową dziewczynę... wszystko stalo się jasne, musiał już ją poznac wcześniej sad( Może to mnie tak dobiło, dziewczyny, jak teraz żyć??

Gosiu

trzymaj się, ale wiem że to trudne, nie proś go więcej by do Ciebie wrócił. Jest to strasznie ciężkie, ja sama przez prawie miesiąc błagałam i teraz wiem że to był duży błąd. W pewnym momencie prawie straciłam swoją godność, bo jego moje proszenie tylko albo śmieszyło lub złościło. Skutkiem tego było zwalanie winy na mnie. Że ja to czy że ja tamto. Nie warto, ból nas wzmacnia. Łzy popłyną jeszcze nie raz, pusty krzyk rozerwie nasze płuca. Ale z każdym dniem będzie lepiej.

Stawiaj malutkie kroczki do przodu, uśmiechaj się czasami wbrew sobie i rozmawiaj. Daj upust swoim emocjom, nie tłum ich.

#36 2012-03-13 17:05:19

fuorviatos
Net-Facet

Hekse napisał:

Trzymaj się, ale wiem że to trudne, nie proś go więcej by do Ciebie wrócił. Jest to strasznie ciężkie, ja sama przez prawie miesiąc błagałam i teraz wiem że to był duży błąd. W pewnym momencie prawie straciłam swoją godność, bo jego moje proszenie tylko albo śmieszyło lub złościło. Skutkiem tego było zwalanie winy na mnie. Że ja to czy że ja tamto. Nie warto, ból nas wzmacnia. Łzy popłyną jeszcze nie raz, pusty krzyk rozerwie nasze płuca. Ale z każdym dniem będzie lepiej.
Stawiaj malutkie kroczki do przodu, uśmiechaj się czasami wbrew sobie i rozmawiaj. Daj upust swoim emocjom, nie tłum ich.

Hekse. Powinnaś być z siebie dumna za taką postawę. Wielki krok! Gratuluje i cieszę się szczerze.

Ostatnio edytowany przez fuorviatos (2012-03-13 17:06:34)

#37 2012-03-14 15:00:58

rozalia21
Do zakochania jeden krok

Mam dziś straszny kryzys... wszystkie wspomnienia wróciły... sad nie mogę sobie dać rady z tym wszystkim myślałam że będzie dobrze ale jest coraz gorzej sad uświadomiłam sobie że mój były nie chce mnie już w swoim życiu jestem mu niepotrzebna do niczego a on mi ciągle bardzo, bardzo, bardzo sad
jest mi źle....

#38 2012-03-14 15:06:09

fuorviatos
Net-Facet

rozalia21 napisał:

Mam dziś straszny kryzys... wszystkie wspomnienia wróciły... sad nie mogę sobie dać rady z tym wszystkim myślałam że będzie dobrze ale jest coraz gorzej sad uświadomiłam sobie że mój były nie chce mnie już w swoim życiu jestem mu niepotrzebna do niczego a on mi ciągle bardzo, bardzo, bardzo sad
jest mi źle....

Ja też tak mam dzisiaj. Trzymaj się. Wirtualny przytulaniec smile
Ja siedzę w biurze i pracuje, ale cięzko zebrać myśli. Ty może spróbój coś porobić, zająć się czymś, może pomoże.
I nie jest Ci potrzebny. Sama sobie poradzisz smile

Ostatnio edytowany przez fuorviatos (2012-03-14 15:10:01)

Stopka forum