Jaka płyta indukcyjna i jaki piekarnik - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-17 20:20:33

izalew
Niewinne początki

Jaka płyta indukcyjna i jaki piekarnik

Witam
Jestem na etapie urządzania kuchni i tak się zastanawiam nad wyposażeniem kuchni. Zdecydowała się już na płytę indukcyjną - tylko teraz nie wiem jaką wybrać - jakiej firmy.
Ten sam problem mam z wyborem piekarnika elektrycznego. Czy możecie polecić mi jakąś firmę, model.
Oczywiście liczę także na Wasze opinie odnośnie użytkowania takiego sprzętu - szczególnie indukcji.

Aha i jeszcze jedno czy jak się montuję płytę indukcyjną czy musi być jakiś specjalny blat?

Ostatnio edytowany przez izalew (2012-01-17 20:25:14)

#2 2012-01-18 07:10:39

Agatka
100% Netkobieta

Re: Jaka płyta indukcyjna i jaki piekarnik

Mam płytę i piekarnik z firmy Bosch i u mnie działa bez zarzutu. Modelu nie pamiętam, musisłabym sprawdzić, jak będę w domu. Generalnie jesli chodzi o indukcję to musisz przede wszystkim mieć odpowiednie garnki. Nie są jakies super drogie. Na indukcji goruje się szybciej, więc na przykład nad mlekiem najlepiej stać, bo to jest dosłownie chwila, jak się zagotuje wink Ogólnie dobrze mi się gotuje na indukcji i nie narzekam. Czyszczę ją dość często szmatką zamoczoną w czystej wodzie i wycieram na sucho ręcznikami kuchennymi.
Jeśli chodzi o piekarnik to tak samo jestem zadowolona, więc firmę Bosch polecam.

Jeśli chodzi o blat to ja przy zamawianiu mebli od razu mówiłam, w którym miejscu chcę miec płytę i tak mi zamontowali. Ale jak to technicznie wygląda to nie wiem.

#3 2012-01-25 14:09:27

KrystynaJeżowa
Zbanowany

Wydaje mi się, że nie musi być to jakiś specjalny blat. Ja mam taki standardowy i nic się nie dzieje. Piekarniki  do zabudowy też nie wymagają specjalnych mebelków. To już raczej standardowe rozwiązanie.

Post edytowany, powód: reklama. Moderatorka Agatka

Ostatnio edytowany przez Agatka (2012-01-26 09:17:52)

#4 2012-01-26 08:47:21

izalew
Niewinne początki

A co sądzicie o firmie Amica? Czy warto zwracać uwagę na tą firmę czy może nie brać jej pod uwagę?

#5 2012-01-26 09:18:23

Agatka
100% Netkobieta

Amica to w sumie dobra, polska firma. Możesz wziąć ją pod uwagę.

#6 2012-02-08 23:14:47

Averyl
100% Netkobieta

Agatka napisał:

Amica to w sumie dobra, polska firma. Możesz wziąć ją pod uwagę.

Ja z Amicą mam kiepskie doświadczenia. Mam tylko okap... który bardzo szybko zaczął rdzewieć. Mój brat ma kuchenkę gazową, która też szybko zaczęła szwankować.
Co do płyty: mam Electrolux - bardzo fajna. Jedyne czego nie lubię w niej, to panel dotykowy - gdy mam mokre ręce, albo zatłuści się to czasem jest problem z przełączaniem funkcji.

#7 2012-10-23 07:24:32

martinika_81
Na razie czysta sympatia

a ja mam dobre doświadczenia - robią produkty naprawdę porządne ostatnio, mam ich piekarnik i muszę przyznać, że wcześniej z tak dobrego piekarnika nie korzystałam

#8 2012-10-23 10:03:46

Joga
Przyjaciółka Forum

Ja mam mastercooka i jestem zadowolona.
Kiedy wybierałam płytę i piekarnik jeden ze sprzedawców powiedział mi, że jest jeden producent podzespołów do płyt i wszyscy biorą od niego a później z tych podzespołów "czarują" swoje produkty. Nie ma chyba znaczenia producent, zwracaj uwagę na funkcje i długość gwarancji. Nie wiem czy w każdej płycie jest timer - ja taki mam i bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o piekarniki to fajna jest funkcja pyrolizy piekarnik sam się czyści i nie masz problemów:)

Ostatnio edytowany przez Joga (2012-10-23 10:04:16)

Sama wolność jest tylko możliwością. Ja odpowiadam za to, do czego jej użyję. Używanie wolności jest zawsze ryzykowne, m.in. dlatego, że nie mamy daru widzenia przyszłości. Ale na tym też polega przyjemność życia, że trzeba coś wybrać.

#9 2012-12-06 19:25:28

natka_30
Niewinne początki

Piekarnik do zabudowy, Pilne!!!!! Jakie sprawdzone modele są teraz na rynku???

Stopka forum