pigułki antykoncepcyjne bez recepty - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-15 16:30:48

marta_r
Zaglądam tu coraz częściej

pigułki antykoncepcyjne bez recepty

Wydaje mi się, że nie ma, ale zapytam was:
czy znacie jakieś pigułki antykoncepcyjne bez recepty ?

Ile max opakowań pigułek antykoncepcyjnych może przepisać ginekolog ?

#2 2012-01-15 16:38:05

milly
Przyjaciółka Forum

Re: pigułki antykoncepcyjne bez recepty

Wydaje mi się , że nie ma. Poza Tym bez recepty wydawałyby się mało skuteczne.
Hm mi zawsze wypisuje na 3 opakowania.

przytulanie - najlepsza forma dziękowania za obecność

#3 2012-01-15 17:20:07

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Marta_r,
w Polsce hormonalne tabletki antykoncepcyjne legalnie można kupić jedynie na podstawie recepty.

Teoretycznie ginekolog może przepisać nieograniczoną liczbę opakowań tabletek. Oczywiście, granicą jest zdrowy rozsądek. Jeśli podejrzewać będzie, że duża liczba opakowań tabletek miałaby trafić do sprzedaży lub służyć innej osobie, niż pacjentka pozostająca pod jego kontrolą - ginekolog może odmówić. Zwyczajowo przepisuje się zapas tabletek na 3-6 miesięcy, ponieważ co pół roku powinna odbywać kontrolną wizytę pacjentka, która przyjmuję antykoncepcję hormonalną. Istnieje możliwość przepisania nieco większej ilości tabletek, z powodu np. wyjazdu pacjentki za granicę i konieczności zrobienia zapasu leków na dłuższy czas.

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#4 2012-01-26 08:58:26

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

W Polsce nie. Zagranicą tak ( i pigułka awaryjna i klasyczna). Mnie raczej ciekawi co innego, skoro mamy na forum p.Justynę Piątkowską: jak to jest z tym sumieniem lekarzy? Słyszałam od znajomej, że trafiła do lekarki, która odmówiła przepisania jej pigułek powołując się na swoje sumienie. Nie miała żadnych innych podstaw: stanu zdrowia koleżanki czy jej wieku (ma 26 lat). Do którego momentu może posunąc  się lekarz i czy faktycznie może powołać się na swoje osobiste przekonania i odmówić podczas wykonywania pracy ?

#5 2012-11-26 22:00:07

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Catwoman,
dyskusja na temat tzw. klauzuli sumienia lekarzy wciąż trwa. Szczególnie żywo właśnie w gronie ginekologów.

Wielu lekarzy tej specjalizacji powołuje się na klauzulę sumienia np. odmawiając wykonania aborcji (w przypadku, kiedy należy się ona pacjentce ze względów uwzględnionych w Konstytucji), czy właśnie odmawiając przepisania antykoncepcji hormonalnej. Lekarz ma do tego prawo, ale jego obowiązkiem jest w tej sytuacji podać pacjentce kontakt do innego specjalisty, który takie usługi wykonuje i tabletkę antykoncepcyjną przepisze.

Prawdopodobieństwo spotkania lekarza, który - powołując się na sumienie - odmówi przepisania tabletki hormonalnej, nie jest duże. Nie mniej jednak zawsze można zapobiec temu kłopotowi, jeszcze podczas umawiania się na wizytę. Zapisując się w recepcji poradni publicznej lub dzwoniąc do prywatnego gabinetu ginekologa, można zapytać, czy przekonania i doświadczenie lekarza pozwalają mu na rzetelne poradnictwo antykoncepcyjne i przepisywanie recept na antykoncepcję hormonalną.

Jeśli zaś komuś - wręcz odwrotnie - zależy właśnie na trafieniu na lekarza, który antykoncepcji hormonalnej nie poleci, za to poprze naturalne metody planowania rodziny, warto zajrzeć do Internetu. Coraz popularniejsze stają się listy specjalistów tzw. "pro-life", "ginekolodzy chrześcijańscy" itp.

To przede wszystkim kwestia sumienia i wyboru Pacjenta.

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

Stopka forum