Eksmisja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Eksmisja

Hej dziewczyny.
Mój ojciec ma prawomocny wyrok eksmisji już od 3 lat, i nadal mieszka u nas. Są z matką po rozwodzie już 6 lat, a nic nie ruszyło. Komornik umywa ręce, bo twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami. Mam dosyć awantur z jego strony. Żyje na nasz koszt, nie dokłada się do niczego. Jeszcze wyskakuje z pretensjami. Ehh mam dosyć, nie dość że całe życie się wykłócał, nie miałam dzieciństwa to jeszcze ciągnie się to za mną w dorosłym życiu. Oprócz tego, a jeszcze wyroki za znęcanie się nad nami (tylko, że to było lata wstecz), ale jednak jest. Miał założoną niebieską kartę czy jakoś tak.
Czy możemy go z matką wyrzucić bez konsekwencji, czy powinnyśmy zaskarżyć komornika o niewykonanie wyroku sądu? Pieniądze za eksmisję dostał- za każdy pokój 1000zł + jakieś koszta. Proszę o pomoc, bo już nie wytrzymuję psychicznie, a opcja pozostawienia tego mieszkania jemu i wyprowadzenia się przeze mnie i matkę nie wchodzi w grę- to jej mieszkanie, remontowaliśmy za nasze pieniądze. Więc nie popuszczę mu tego. Z góry dziękuję za pomoc !

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez SadCryingWoman (2012-01-13 10:45:34)

Odp: Eksmisja
BlackAngel napisał/a:

Hej dziewczyny.
Mój ojciec ma prawomocny wyrok eksmisji już od 3 lat, i nadal mieszka u nas. Są z matką po rozwodzie już 6 lat, a nic nie ruszyło. Komornik umywa ręce, bo twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z procedurami. Mam dosyć awantur z jego strony. Żyje na nasz koszt, nie dokłada się do niczego. Jeszcze wyskakuje z pretensjami. Ehh mam dosyć, nie dość że całe życie się wykłócał, nie miałam dzieciństwa to jeszcze ciągnie się to za mną w dorosłym życiu. Oprócz tego, a jeszcze wyroki za znęcanie się nad nami (tylko, że to było lata wstecz), ale jednak jest. Miał założoną niebieską kartę czy jakoś tak.
Czy możemy go z matką wyrzucić bez konsekwencji, czy powinnyśmy zaskarżyć komornika o niewykonanie wyroku sądu? Pieniądze za eksmisję dostał- za każdy pokój 1000zł + jakieś koszta. Proszę o pomoc, bo już nie wytrzymuję psychicznie, a opcja pozostawienia tego mieszkania jemu i wyprowadzenia się przeze mnie i matkę nie wchodzi w grę- to jej mieszkanie, remontowaliśmy za nasze pieniądze. Więc nie popuszczę mu tego. Z góry dziękuję za pomoc !

Nie możecie z mamą, jak go nie ma w domu, po prostu wymienić zamka?
A jak wróci i będzie się awanturował, to dzwonić na policję?
Nigdy nie pozostawiajcie mu tego mieszkania!
Jak ma eksmisje to won!
W czym jest problem?
On jest tam zameldowany?
Twoi rodzice są po rozwodzie?

3

Odp: Eksmisja

SadCryingWoman
Rodzice po rozwodzie 6lat. Nie możemy wymienić zamka, bo jak wróci i zadzwoni na policję to jeszcze będziemy się po sądach włóczyć. W wyroku jasno jest napisane, że sąd zobowiązuje gminę do przydzielenia mu lokalu zastępczego, ale jak widać nic się nie rusza- gmina twierdzi, że nie ma mieszkań zastępczych, a komornik też umywa ręce. Najlepiej wziąć kasę i problem z głowy.
Cholera nie wiem co robić, wyczytałam w internecie, że mogę zaskarżyć gminę o niewykonanie wyroku sądu, ale czy wygram tą sprawę?
Wiadomo, oni będą mieli najlepszych adwokatów, którzy nawet działają na granicy prawa. Mnie z przyczyn materialnych nie stać na najlepszych..
Tylko boli to, że prawo polskie jest po stronie tych, co nie trzeba. Całe życie znęcał się nad nami, wielokrotnie wzywana policja na interwencje, ze 20 lat do tyłu przebywał w więzieniu za pobicie.. Miał wyrok za znęcanie się nad nami, niebieska karta, wielokrotnie wywożony na izbę wytrzeźwień, bo awanturował się po pijaku. Jak taki psychol może mieszkać z nami pod jednym dachem, jak całe życie nas wykańczał, straszył.
ehh.. mam już dosyć tej walki sad a sama się nie wyprowadzę, bo nie zostawię matki samej z nim.

4

Odp: Eksmisja
BlackAngel napisał/a:

SadCryingWoman
Rodzice po rozwodzie 6lat. Nie możemy wymienić zamka, bo jak wróci i zadzwoni na policję to jeszcze będziemy się po sądach włóczyć. W wyroku jasno jest napisane, że sąd zobowiązuje gminę do przydzielenia mu lokalu zastępczego, ale jak widać nic się nie rusza- gmina twierdzi, że nie ma mieszkań zastępczych, a komornik też umywa ręce. Najlepiej wziąć kasę i problem z głowy.
Cholera nie wiem co robić, wyczytałam w internecie, że mogę zaskarżyć gminę o niewykonanie wyroku sądu, ale czy wygram tą sprawę?
Wiadomo, oni będą mieli najlepszych adwokatów, którzy nawet działają na granicy prawa. Mnie z przyczyn materialnych nie stać na najlepszych..
Tylko boli to, że prawo polskie jest po stronie tych, co nie trzeba. Całe życie znęcał się nad nami, wielokrotnie wzywana policja na interwencje, ze 20 lat do tyłu przebywał w więzieniu za pobicie.. Miał wyrok za znęcanie się nad nami, niebieska karta, wielokrotnie wywożony na izbę wytrzeźwień, bo awanturował się po pijaku. Jak taki psychol może mieszkać z nami pod jednym dachem, jak całe życie nas wykańczał, straszył.
ehh.. mam już dosyć tej walki sad a sama się nie wyprowadzę, bo nie zostawię matki samej z nim.

Musisz Czarny Aniele walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć!
Wiem, że to trudne.
Nie możecie go jakoś podstępem?
On jest zameldowany czy nie?
Wiem, nasze prawo to o kant d... rozbić.
Matki z dziećmi mieszkania opuszczają, a dziady w nich zostają.
Nie poddawaj się!
Z każdą awanturą dzwoń na policję, niech nawet i 5 razy dziennie będą wzywani, a za jakiś czas idź znowu do sądu, że sytuacja się w ogóle nie zmienia.
Zrób kolejną sprawę o znęcanie, pójdzie znowu do pierdla.

5

Odp: Eksmisja

Wiesz.. żeby było to takie proste. Nie chcę go wpakować do więzienia, nie wiem czemu, mimo że nienawidzę go z całych sił. Jednak jest moim ojcem, targają mną dziwne uczucia. No ja chcę walczyć, ale czasem nie widzę już sensu. Tak, jest zameldowany. Na wszystkie sposoby próbuję go jakoś wywalić..

6

Odp: Eksmisja

Komornik to jedno , zawsze można napisać skargę na jego czynności.
Ale czy pisałaś do gminy wniosek o przyznanie lokatorowi lokalu socjalnego i zapłatę odszkodowania za niedostarczenie tegoż lokalu, liczonego od daty uprawomocnienia się wyroku?

7

Odp: Eksmisja
dayzi napisał/a:

Komornik to jedno , zawsze można napisać skargę na jego czynności.
Ale czy pisałaś do gminy wniosek o przyznanie lokatorowi lokalu socjalnego i zapłatę odszkodowania za niedostarczenie tegoż lokalu, liczonego od daty uprawomocnienia się wyroku?

Widać, że kumata kobieta jesteś.
Może jej jakoś pomożesz?
Pokieruj ją gdzie co i jak smile

8 Ostatnio edytowany przez BlackAngel (2012-01-15 21:58:30)

Odp: Eksmisja

Dayzi:
Komornik zajął się pisaniem tego listu, ale stwierdził, że gmina nie ma lokalów.
Kiedy poruszyłam niebo i ziemię w poszukiwaniu pomocy, przyszedł list.. od komornika. Okazało się, że ma pół roku na to, aby się dobrowolnie wynieść wskazując komornikowi miejsce tymczasowego pobytu. Oprócz tego nie należy mu się lokal socjalny, ale tymczasowy.
Pisałam już wszędzie, na forum, do różnych redakcji, nawet do niedoszłego prezydenta miasta, obecnie radnego.
I nagle wszystko się rozwiązało.
Nie wiem czy nie złożyć wniosku o odszkodowanie ze strony gminy za wszystkie poniesione szkody przez nich. Mam szansę wygrać ? Bo gmina miała przyznać mu lokal tymczasowy, a od trzech lat nie nic z tym nie zrobiła. Wcześniej nie reagowałam, byłam w błędzie twierdząc, że i tak to nic nie da. A jednak jedna wizyta u komornika i sprawa prawie załatwiona smile
Dzięki za wsparcie i za pomoc. Odzyskałam szczęście osobiste, czuję się, jakbym unosiła się ponad podłogą :-)

Odp: Eksmisja

Sprawa odszkodowania od gminy powinna zostać dla Ciebie pozytywni rozpatrzona, na pierwszy rzut oka widać urzędniczą opieszałość i zaniedbania. W sytuacja ekstremalnych gmina może "dokoptować" takiego lokatora do zamieszkałego już lokalu mieszkalnego. Jednakże nie jest też problemem umieszczenie takiej osoby w dowolnym lokalu gminy, niekoniecznie w miejscu zamieszkania. Bardzo cieszę się, że sprawa zbliża się do szczęśliwego zakończenia. Przy obecnych przepisach prawnych pozbycie się niechcianego lokatora jest niestety niezwykle trudne.

10

Odp: Eksmisja

Dziękuję za wszystkie rady, i te prawne, i te osobiste ;-)
Jeżeli mogę wygrać tą sprawę, to dlaczego nie założyć. Niech odpowiadają karnie za zaniedbania, przez które ja cierpiałam psychicznie i finansowo- trzy lata utrzymywania dorosłego, pracującego mężczyznę to przesada. Ojciec lubi wypić, wtedy staje się agresywny, ale jeszcze bardziej przez swój nałóg hazardowy. No ale już bliżej jak dalej więc nie załamuję się. Jeszcze raz wielkie dzięki

11

Odp: Eksmisja
BlackAngel napisał/a:

Jeżeli mogę wygrać tą sprawę, to dlaczego nie założyć.

Podstawa prawna

art. 18
1. Osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego są obowiązane do dnia opróżnienia lokalu co miesiąc uiszczać odszkodowanie.

2. Z zastrzeżeniem ust. 3, odszkodowanie, o którym mowa w ust. 1, odpowiada wysokości czynszu, jaki właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu. Jeżeli odszkodowanie nie pokrywa poniesionych strat, właściciel może żądać od osoby, o której mowa w ust. 1, odszkodowania uzupełniającego.

3. Osoby uprawnione do lokalu zamiennego albo socjalnego, jeżeli sąd orzekł o wstrzymaniu wykonania opróżnienia lokalu do czasu dostarczenia im takiego lokalu, opłacają odszkodowanie w wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu, jakie byłyby obowiązane opłacać, gdyby stosunek prawny nie wygasł.

4. Jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej do niego z mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy w wysokości odpowiadającej różnicy między odszkodowaniem określonym w ust. 2 a odszkodowaniem, do płacenia którego jest obowiązany były lokator, jeżeli osoba ta nadal zamieszkuje w lokalu właściciela.

Jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej do niego z mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze do gminy, na podstawie art. 417 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.).

12

Odp: Eksmisja

Dayzi: dziękuję za zaangażowanie. Ale ojcu nie należy się lokal zastępcz,y socjalny tylko tymczasowy.. Nie wiem jaka to różnica, nie znam podstaw prawnych ani nie odróżniam tego. Nie moja bajka. Wzięłam to tzw. do jednego worka.
Więc nie wiem co nadal z tym począć.

Odp: Eksmisja

Pojęciem ?lokal socjalny? oraz ?lokal zamienny? posługuje się ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Akt ten stanowi, iż przez lokal socjalny należy rozumieć lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2, przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzie/ Przez lokal zamienny natomiast należy rozumieć lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi takiej jak w lokalu dotychczas używanym; warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej pokoi, a w wypadku gospodarstwa jednoosobowego - 20 m2 tej powierzchni. O tym komu przysługuje lokal socjalny bądź zamienny rozstrzyga się właściwie każdorazowo. Przyznawane są one w pewnych uzasadnionych przepisami ustawy sytuacjach. Istotne jest, iż mają co do zasady są one wykorzystywane w celu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty, co należy do zadań własnych gminy., na których ciąży obowiązek tworzenia warunków do zaspokajania tych potrzeb. W związku z tym, iż obowiązek ten obejmuje także zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych osób eksmitowanych, to gmina właśnie ?zapewnia? lokale socjalne i zamienne, wykorzystując do tego celu mieszkaniowy zasób gminy lub w inny sposób. Lokal socjalny przysługuje wtedy, gdy w wyroku eksmisyjnym tak orzeknie sąd, lokal zamienny to lokal, który ewentualnie dostarcza swojemu lokatorowi właściciel lokalu, który dokonał wobec lokatora wypowiedzenia.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024